Autor Tema: stara planina, oldtimer & arhi u dvodnevnoj setnji  (Pročitano 20561 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže gorozup

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 262
  • Pol: Muškarac
    • https://www.flickr.com/photos/132587832@N02/
    • Pogledaj profil
Odg: stara planina, oldtimer & arhi u dvodnevnoj setnji
« Odgovor #40 poslato: Novembar 04, 2015, 11:37:31 posle podne »
Bravo, bravo oldi!

Boje Stare planine (boje na tvojim fotografijama) su gotovo nestvarne. Priroda i godišnje doba "obukli" su planinu u mnoštvo predivnih boja! Ako nisam nikada bio na Staroj planini mogu reći da nisam iznenađen njenom lepotom, pa Srbija je prepuna takvih mesta, naša zemlja je lepa samo to još treba i da otkrijemo i potvrdimo (fotografijama, naravno :) )!

Negde duboko u sebi se potajno nadam tj.vidim sebe kao posetioca ove destinacije na proleće.
Canon Rebel T3; EF-S 18-55mm IS STM; EF-S 10-18mm IS STM; EF 50mm f/1.8 STM; Yongnuo YN568 EX II

https://www.flickr.com/photos/132587832@N02/

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: stara planina, oldtimer & arhi u dvodnevnoj setnji
« Odgovor #41 poslato: Novembar 04, 2015, 11:44:40 posle podne »
Oldi osim sto si si dobar macro fotograf, cini mi se da si jako dobar i pejzazni fotrograf (svakako bolji nego sto sam ja i nego sto sam ja mislio)... Svaka cast :)

p.s drago mi je sto je ekspedicija bila uspesna:) Mozda vam se pridruzim sledeci put:)

Van mreže devke

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 532
  • Pol: Muškarac
    • devke
    • Pogledaj profil
Odg: stara planina, oldtimer & arhi u dvodnevnoj setnji
« Odgovor #42 poslato: Novembar 05, 2015, 02:31:14 pre podne »
Steta sto sam tako daleko do Stare Planine, mozda bih bio zainteresovan za neko buduce druzenje :) Fotke su vam bas dobre, Oldi ovo nije nista losije od tvojih macro fotografija.
https://www.flickr.com/photos/82352785@N04/
Nikon D600, Tamron 28-75 f2.8 , Tokina 100mm f2.8 macro, Nikkor 50mm 1,8G , Nikkor 50mm f2.0AI, Helios 44M, Pentacon Electric 50mm f1.8 MC
Nikon SB800
Yongnuo YN560 - v2 i v3

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: stara planina, oldtimer & arhi u dvodnevnoj setnji
« Odgovor #43 poslato: Novembar 05, 2015, 07:31:46 pre podne »
devke, serb, gorozup hvala na lepim rečima, fotografiju treba samo voleti i posvetiti joj se, i gledati šta drugi rade. Posebno sam srećan što ste odlučili (ili barem razmatrate) mogućnost da odete na staru planinu (devke nije to tako daleko u grupi sa nam ovaj put bilo je ljudi odasvud, iz Subotice, Novog Sada,....) a dalibor bi mogao da bude vodič. arhi i ja smo odlučili da to bude negde u maju, kad bude sve u cveću i insektima (važno za deVila). Na ovakvim putovanjima se puno nauči od kolega. Ja sam recimo gledao šta snima arhi (nas dvojica smo stalno bili zajedno kao prijatelji sa foruma, ddelili sobu, pili pivo zajedno, zajedno gazili potoke, delili napone uspona još gore spuštanja), pošto sam "nemam oko" za kadar arhi e majstor da uoči lepo u prirodi. Čak mi jenašao i leptira u novembru, ali dok sam potegao makro staklo...Dakle da ne dužim, ima vremena, dogovorićemo se i družićemo se, u to sam siguran, na Staroj planini. Lepa je ovo zemlja i da tu ne ulazim u detalje...Žurim da obradim još par fotografija i tako ispričam priču o Staroj planini do kraja (zapravo jednom njenom malom delu, kažu da valja ići na deo gde su vodopadi ili jezera)

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: stara planina, oldtimer & arhi u dvodnevnoj setnji
« Odgovor #44 poslato: Novembar 05, 2015, 08:09:31 pre podne »
Sad gledam, Stara Planina je od mene udaljena oko 540 km... De odaberite neku blizu lokaciju za sledeci put. :)

Van mreže lecko

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 318
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: stara planina, oldtimer & arhi u dvodnevnoj setnji
« Odgovor #45 poslato: Novembar 05, 2015, 08:12:31 pre podne »
oldtimer - već sam pohvalio, ali nove fotografije stalno stižu  :D
Mnogo volim te "pešačke" fotografije, a u poslednjim serijama mi najviše pašu: "brzaci goleme reke 2", "serpentine" i "život u gravaljosi". Ova poslednja navedena mi nekako baš oslikava tugu tih zaboravljenih mesta kojih ima, na žalost, onoliko po Srbiji.

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: stara planina, oldtimer & arhi u dvodnevnoj setnji
« Odgovor #46 poslato: Novembar 05, 2015, 08:14:05 pre podne »
blackbeast Kinezi kažu da nijedan put nije dug ako se krene na vreme. Računaćemo i na tebe, stigneš do Beograda a posle ćemo lako! Evo još tri, red je da se arhi vidi na delu sa svojim, čuvenim canonom

Van mreže MaxPower

  • Junior
  • *
  • Poruke: 18
    • Pogledaj profil
Odg: stara planina, oldtimer & arhi u dvodnevnoj setnji
« Odgovor #47 poslato: Novembar 05, 2015, 08:52:27 pre podne »
Boze zdravlje prikljucicu se i ja, mogu i ja da budem pomocnik vodica :D Ja bi mogo da rezervisem sobe u selu odakle pocinje prelepa priroda, oko 5-6e uzimaju za nocenje po osobi. Dogovoricemo se kad dodje prolece, znam neka lepa mesta kao Vladikine ploce, PRELEP vodopad Tupavica, Draganov vir, Rosomacka klisura i dr...
« Poslednja izmena: Novembar 05, 2015, 08:55:42 pre podne od strane MaxPower »

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: stara planina, oldtimer & arhi u dvodnevnoj setnji
« Odgovor #48 poslato: Novembar 05, 2015, 09:09:03 pre podne »
au sunce mu poljubim al sam debeo :D :D :D ... kako sam ja preziveo svo to pesacenje i dalje mi nije jasno :D ... kolega petko30 mi je otvorio oci nesto oko obrade tako da cu uskoro da pustim par obradjenih iz moje serije samo da se dopeljam nazad kuci ...

@oldi, ove tvoje su nestvarno lepe sve !!!

do stare ima oko 5h od beograda, lagano kombijem, kolima verovatno moze brze (kombi ne sme autoputem da jurca zbog tahografa), autoput je do ispod nisa, svi vi sto se zalite da vam je daleko, daleko vam je dobrim putem, los deo puta (tamo posle nisa) je isti za sve, tako da ne vidim sta je problem dal se putuje 5h ili 5.5h .. nikako nije blizu i "tu iza coska" ali ako idemo na 2-3 dana isplati se zar ne? ... svakako ima blize, evo ja cu sad uskoro na divcibare, to je tu iza coska, al pesacio sam tamo nije ni blizu kao ovo sto sam video na staroj planini...

uh bre kako sam debo ..
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže MaxPower

  • Junior
  • *
  • Poruke: 18
    • Pogledaj profil
Odg: stara planina, oldtimer & arhi u dvodnevnoj setnji
« Odgovor #49 poslato: Novembar 05, 2015, 09:12:55 pre podne »
Arhi, Beograd-Pirot je oko 3h30min a autobu stize za 4h, Pirot - Arbinje oko 1h tako da si pogodio :D

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: stara planina, oldtimer & arhi u dvodnevnoj setnji
« Odgovor #50 poslato: Novembar 05, 2015, 09:16:11 pre podne »
makar vam niko nista nije prigovorio, ili da vas napadne....velicina je to.....svaka cast, u arhi-nim rukama ovaj dSLR djeluje ko Ixus-a da drzi.....;D
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: stara planina, oldtimer & arhi u dvodnevnoj setnji
« Odgovor #51 poslato: Novembar 05, 2015, 09:17:45 pre podne »
Arhi, Beograd-Pirot je oko 3h30min a autobu stize za 4h, Pirot - Arbinje oko 1h tako da si pogodio :D

nisam gadjo putovali pre neki dan :D .. doduse na tamo smo isli skoro 6h zbog odluke da idemo preko zajecara pa naletesmo na neki tunel ispred koga je bio sudar, pa cekali, pa se vratili za bor, pa na zajecar sa druge strane pa... sve u svemu jedno 6h smo isli do tamo, vratili smo se za cca 5 ali smo stali usput dva puta (jednom da slikamo vodopad i drugi put da telefoniramo)

@tviti :D :D :D :D da naspram mene svi ti "veliki" aparati deluju malecno, ali bogami posle par h moja ramena i laktovi ih vrlo "osecaju"
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: stara planina, oldtimer & arhi u dvodnevnoj setnji
« Odgovor #52 poslato: Novembar 05, 2015, 09:57:44 pre podne »
Nemam vremena da pratim forum, tako da mi je promakla ova tema :(
@oldtimer
Kad se sve sabere i oduzme ove tvoje fotke su dobre i odlicne, fini kadrovi, svetlo, boje, tako ih ja vidim...

@arhi
Moraces malo vise da se potrudis :P

@Webber92
_DSC3147-Edit-3.jpg to je druga koju si postavio, meni najbolja od svih koje su postavljene u ovoj temi...

Sve sto sam naveo manje je bitno, bitno je da ste se vi lepo druzili :)

Van mreže sanja

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 504
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: stara planina, oldtimer & arhi u dvodnevnoj setnji
« Odgovor #53 poslato: Novembar 05, 2015, 10:18:59 pre podne »
Baš lepo druženje,svaka čast.I to još na jednoj prelepoj planini.
Meni najdraža "plato" fotka.
“Fotografija, kao što znamo, uopšte nije realna. Ona je iluzija realnosti kojom kreiramo naš lični svet” – Arnold Njumen

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: stara planina, oldtimer & arhi u dvodnevnoj setnji
« Odgovor #54 poslato: Novembar 05, 2015, 11:00:26 pre podne »
Prijatelji svima hvala, fotografije koje su okačene su...pa recimo, korektne. Imaju gomilu grešaka (recimo u vezi neba), ali... U svakom slučaju, živeo Photo Shop (arhi treba da poradi na tome, poslao sam mu jedan koristan link sa konkretnim uputstvom oko obrade). Ono što je najveća vrednost ove ture jeste da smo počeli da se dogovaramo oko naredne posete planini. Sad treba samo držati tenziju, dogovarati se i nikako po starom srpskom običaju... na kraju odustati. Iako sam Srbin, ja neću dozvoliti da se odustane.
arhib -  imao je peh, u njegovim rukama je glanc nov i super dobar Canon. Nije imao vremena ni da provali sve komande na njemu, a mašina jeste komplikovana, kao i sve ozbiljne profi mašine. Sad, koje kilo gore-dole (bolje dole, mada znam kako to teško ide, posebno kod bivših sportista kao što je arhi ), ali suština je da je arhi, stigao svuda, a ako hoćemo pošteno, i puno više od svih. Naime, nas dvojica smo kao manijaci ustajali u mrak, da napravimo par snimaka dok svanjava, a ostalo društvo, i mi sa njim, kretalo je na pešačke ture negde u 10.00. I onda, naravno, sija sunce planinsko sa sve UV zracima koliko ti srce želi!

Van mreže Medicinski tehnicar

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 292
  • Pol: Muškarac
    • 131090451@N08/
    • Pogledaj profil
Odg: stara planina, oldtimer & arhi u dvodnevnoj setnji
« Odgovor #55 poslato: Novembar 05, 2015, 11:03:03 pre podne »
Odlicne fotografije..E pa Oldi,vise te ne gledam kao macro foto..imas ti lep smisao za ovo..takodje i lepa obrada..

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: stara planina, oldtimer & arhi u dvodnevnoj setnji
« Odgovor #56 poslato: Novembar 05, 2015, 10:25:14 posle podne »
@oldtimer :D :D :D najgore od svega uopste se nisam setio da prebacim UV filter sa 17-40 na 20-105 a uglavnom sam tuko sa 20-105 + nisam uopste video ni na ekranu ni u viewfinderu ono uzasno zelenilo od CPL filtera, cpl filter je bio totalni promasaj u mom slucaju gde god sam ga imao slike su za kantu... ono sto bi ja voleo je da organizujemo jedan ozbiljan foto vikend gde ne bi bila varijanta "evo ajde setajte ovih 2.5km koji su u stvari 6km" nego ono izadjemo na livadu (ono leskovo je do jaja za to), skljocnemo po sliku na bum, onda nam ovi iskusni kazu lepo "magarce sto sa F4 dal si normalan", ili "sto ne uvati onaj oblak, spusti kadar, digni kadar, sto nisi levo, zasto si pustio da ovo izgori, zasto nisi ovde malo rasirio, sto nisi uvatio ono drvo, sto nisi centriro put, zasto bre sa F4 ..." i tako dalje i tako dalje .. pa onda uradimo sledecu turu, pa onda opet isto... pa onda stanemo na vidikovac i neko nam kaze, vidi raja odavde najjace da slikate sa F18, spustite iso na 100 i exp stavite izmedju x i y da bi uspeli da dobijete strukturu na oblacima a da ne izgubite boju na drnd zvrc ... posto meni nista ne znaci da mi "kad se vratim kuci" neko lupa cvrge sto sam slikao sa F4 :D to je fora da mi neko kaze na licu mesta (ok znaci i sad, sutra cu na divcibarama obratiti paznju malo vise i slobodno zategnuti blendu ali ..)

@nenad_ristic, imam ja prijatelju da ucim i ucim i ucim i .... inace tih par je sto sam izvadio iz aparata, resizeovo i okacio (nije videlo obradu) cisto da dam slagvort za temu i da dam "neku sliku" odma sa varijantom da cim navatam koji minut oprobam obradu i podignem malo vise slicki (a i te sto sam vec digao samo obradjene) no na zalost vreme mi je vrlo skupo ovih dana .. mozda sad za vikend bude bilo drugacije .. ono sto je lepo je sto mi je oldi poslao vrlo koristan link a petko30 vrlo detaljno objasnio neke stvari + mi je otvorio oci za jednu glupost koju sam ja video nekoliko puta na tutorijalima ali nisam uspeo da vidim kako to izvode .. o cemu se radi, o onome kad drzis ALT dok mrdas slajdere, na svim tutorijalima to preskacu "kako" rade jer podrazumevaju da znas, covek mi je otvorio oci sa tim samo tako + mi je dao jos brdo extra saveta ... tako da, samo ako uvatim nekih par sati za vikend bice bar neka slika (jbg vama koji se razumete je to mozda 10-15min po slici, nama programatorima je to nekoliko sati .. a mnogo je zaje123ato uvatiti nekoliko sati u komadu, a ne moze iz parcica zaboravi covek gde je krenuo.. )
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže gorozup

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 262
  • Pol: Muškarac
    • https://www.flickr.com/photos/132587832@N02/
    • Pogledaj profil
Odg: stara planina, oldtimer & arhi u dvodnevnoj setnji
« Odgovor #57 poslato: Novembar 05, 2015, 11:05:55 posle podne »
Potpisujem prvi deo arhijevog posta! Fali nam učitelj ali na terenu!
Canon Rebel T3; EF-S 18-55mm IS STM; EF-S 10-18mm IS STM; EF 50mm f/1.8 STM; Yongnuo YN568 EX II

https://www.flickr.com/photos/132587832@N02/

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: stara planina, oldtimer & arhi u dvodnevnoj setnji
« Odgovor #58 poslato: Novembar 06, 2015, 06:36:44 pre podne »
ja potpisaujem i prvi i drugi pasus arhijevog poslednjeg javljanja! Zato ćemo mi da napravimo majski izlazak na Leskovu ili neki sličan vidikovac, pa polako - škola u prirodi. A što se pak učenja tiče, do tada će arhi biti svima nama učitelj jer koliko sam video (a ostao sam otvorenih usta) koliko toga arhi zna. čime se bavi i šta su mu hobiji. Riznica tehničkog i IT znanja, takav čovek ima da razvaljuje PS vrlo brzo, to potpisujem. Meni je žao što nisam intervenisao kada je moj drug arhi snimao, ali iskreno, sa onakvom mašinom činilo mi se da čovek sija znanje, a kad sam površno pogledao par snimaka na ekranu, izgledalo mi je OK. Sada znam da arhi ima jakooooo mnogo teorijskog foto (a tek drugog!) znanja ali malo prakse. Savetujem mu da na Divčibarama malo više radi snimajući sina.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: stara planina, oldtimer & arhi u dvodnevnoj setnji
« Odgovor #59 poslato: Novembar 06, 2015, 07:55:05 pre podne »
mnogo teorijskog foto (a tek drugog!) znanja ali malo prakse

pita sin oca, tata, sta je razlika izmedju teorije i prakse,
kaze mu cale da ode i pita majku, sestru i brata dal bi se kresnuli sa nekim tipom za milion evra
ode on i vraca se posle deset minuta, kaze caletu, svi su rekli "milionce je milionce, naravno da bi"
kaze mu cale, e, vidis sine, u teoriji mi sedimo na 3 miliona evra, a u praksi, mi zivimo sa dve kurve i pederom

5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu