Autor Tema: Eneloop baterije  (Pročitano 11328 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.


Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Eneloop baterije
« Odgovor #1 poslato: Septembar 30, 2015, 02:18:18 posle podne »
isplati se, samo obrati paznju da
1. baterije vrlo cesto ne stignu ako ih narucis preko neta (vec nekih godinicu dana vecina avio prevoznika nece da vozi baterije posle nekih problema koje su imali)
2. ako ti na nasoj carini vide baterije oduzece ti ih vrlo verovatno
3. ja sam narucivao (pre ovog sra123 sa prevoznicima i baterijama) 2 puta eneloop sa bleja i oba puta su mi stigle neke krs kopije

elem, od ljube sam uzimao i bele i crne i crne kidaju, bele su odlicne .. stim da pazi, ima raznih punjaca, uzmi obavezno punjac sa mcu, dakle ne onaj obican vec onaj mikroprocesorski - KIDA kako puni, uvek ih puni ujednaceno, uvek do kraja, nikad ne prepuni etc.. mega dugo traju baterije sa tim punjacem ... nikako nemoj da punis eneloop baterije ni bele ni crne u glupom punjacu, posebno ne u punjacu koji nije original ... odlican punjac za eneloop ti je MQR06 (imas ga i kod ljube u kombinaciji i sa belim i sa crnim eneloop npr ovo) ja sam uzeo nekoliko paketa crnih od ljube i taj punjac i svi blicevi pevaju.. pri tome ako se dobro secam cena na bleju i cena kod ljube su tu negde (ako se dobro secam baterije su na bleju 20$ a kod ljube 20eur) stim da ih dobijes odma od ljube :D ne cekas 2-3 meseca da doputuju (kad su baterije u pitanju onih standardnih mesec dana iz kine mozes da zaboravis, iz japana isto tako, min 2 meseca, pri tome zasto mislis da iz hong konga salju original japanske baterije :D )

5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Eneloop baterije
« Odgovor #2 poslato: Septembar 30, 2015, 02:22:02 posle podne »
moram jos jednom da napomenem NIKAKO GLUP PUNJAC, cak i sanyo original eneloop punjac koji nije mikroprocesorski (to su oni sto prodaju po megamarketima, oni jeftiniji, mislim da je cak i ljuba imao original glupi sanyo punjac, onaj beli debeli) skracuju mnogo vek baterijama sve i kada ih koristis pravilno (praznis baterije do kraja, punis 12h i posle 12h istekas iz struje), a nedo ti bog da gurnes polupune baterije pa jos ako zaboravis posle tacno 12h da iskljucis iz struje nego ostanu dan dva na punjacu - to uzasno skracuje vek baterijama... tako da 20eur za kvalitetan punjac vredi svaki dinar

na primer glup punjac ti je nc-mqn04e .. iako je sanyo nije ni za .!.
« Poslednja izmena: Septembar 30, 2015, 02:38:05 posle podne od strane arhi »
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Eneloop baterije
« Odgovor #3 poslato: Septembar 30, 2015, 02:49:05 posle podne »
Ja koristim te baterije za blic i sanyo punjac vec godinama i nisam primetio da se baterijama skratio vek
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Eneloop baterije
« Odgovor #4 poslato: Septembar 30, 2015, 02:54:18 posle podne »
Ja koristim te baterije za blic i sanyo punjac vec godinama i nisam primetio da se baterijama skratio vek

zavisi koji punjac, nc-MQN04E je glup (i da skracuje vek posto recimo baterije koje se pune tim punjacem nisu izdrzale trecu godinu dok baterije kupljene u isto vreme koje se pune sa pametnim punjacem rade vec cetvrtu, na primer) MQR06 je pametan, oba su sanyo i oba su bela :D
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Eneloop baterije
« Odgovor #5 poslato: Septembar 30, 2015, 02:59:45 posle podne »
Imam beli ali ne postujem punjenje i praznjenje nego u hodu kad stignem dopunjujem i evo treca godina se navrsava
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Eneloop baterije
« Odgovor #6 poslato: Septembar 30, 2015, 03:29:18 posle podne »
svi sanyo koje sam ja video (i glupi i pametni) su beli :D verovatno imas ovaj sa mcu ako nisi primetio da im pada kapacitet
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Eneloop baterije
« Odgovor #7 poslato: Septembar 30, 2015, 05:35:37 posle podne »
Arhi, saljem ti PP za crne i bele baterije po super ceni... :)
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Eneloop baterije
« Odgovor #8 poslato: Septembar 30, 2015, 06:18:31 posle podne »
Arhi, saljem ti PP za crne i bele baterije po super ceni... :)

posalji ba blekiju, ja sam kupio od ljube 3-4 paketa belih i jedno 10 paketa crnih ja sam sigurno miran bar naredne 3-4 godine :D
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Eneloop baterije
« Odgovor #9 poslato: Septembar 30, 2015, 07:29:05 posle podne »
S obzirom da nisam bas blizu Ljube, jeftinije mi je naruciti iz Kine... Besplatna je postarina, a od Ljube mi je postarina do mene 20 evra... :D I to ne postom, nego.......... sema gXh4s$$3@#! na kvadrat :D

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Eneloop baterije
« Odgovor #10 poslato: Septembar 30, 2015, 07:33:48 posle podne »
za kineza samo pripazi da dobijes original ...
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže KizaTheDeath

  • Član
  • **
  • Poruke: 112
    • Pogledaj profil
Одг: Eneloop baterije
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 01, 2015, 01:07:08 posle podne »
Ja sam prosle godine uzeo na eBay tri paketa belih od nekog "Hansa". Nikakvi problemi sa carinom.

A malo pre toga sam uzeo od Holandeza (nkon.nl tako nekako) tropical edition (fine, šarene, tehnički kao bele) 8 komada i sve ok. Kod njih sam uzeo i pametan punjac. Samo sto oni naplacuju i postarinu, pa je malo neisplativo uzimati samo jedno pakovanje. Bar dva.

Pozdrav!

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Eneloop baterije
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 02, 2015, 01:34:02 pre podne »
nasa posta ako otvori paket mozes da imas problema, a da li ce ga otvoriti ili ne to je potpuno deseto pitanje .. (ako je paket tezi od 1kg otvorice 99%) ... veci problem je shipping sa dalekog istoga od prosle godine .. ako se dobro secam samo jos iz singapura stizu, ili isto iz malezije nisam siguran, iz HL/SHENZEN/.. nece salju avionom baterije

od holandeza i nemaca ces verovatno zabosti original, kinezi su problem, sansa da nadjes original sanyo baterije u hongkongu je vrlo mala
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Eneloop baterije
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 02, 2015, 10:35:23 pre podne »
E sad, ja imam neki jako star sanyo i secam se kad da je bio narocito preporucivan kad sam ga uzimao i dosta skuplji od drugih (mislim da je iz 2005 godine, kad sam kupio canon a75 kompakt :)
Nije beli nego neka metalik boja, a kad ukucam u google ne dobijem nikakav rezultat :D

Imam osecaj da kapacitet baterija opada, ali pored ovog punjaca imam i neke dza bu koje sam uzimao kad otputujem negde i zaboravim svoj punjac. Koristio sam i njih. Takodje, davao sam svoje baterije drugima i znam da su ih oni punili ko zna cime.

U pitanju je model NC-MQR03RU. Jel ovaj pametan ili ne? :D

Van mreže MaxFoto

  • Član
  • **
  • Poruke: 115
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Eneloop baterije
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 02, 2015, 02:09:16 posle podne »
Ja sam uzeo pre 2 godine 4 obicne bele eneloop sa pametnim punjacem MQN09 u kompletu za nekih 25e u radnji.
Evo od tad baterije isto rade kao i prvog dana, uz eneloop imam neke druge nemacke koje su isto zadrzale kapacitet.

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Eneloop baterije
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 02, 2015, 02:39:32 posle podne »
Koliko vam prosjecno okidanja blica izdrze baterije? Prosjek neki... Znam da zavisi od puno faktora.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Eneloop baterije
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 02, 2015, 04:23:24 posle podne »
@smarko, napunis baterije, izvadis, ostavis 1h napolju, vratis u punjac i ustekas u struju, ako ne iskljuci punjenje sam u roku od 2-3 minuta znaci da je glup i da ne valja

@blexi, pazi meni YN bliconja sa svoje 4 + 8 externih u externom batt pack-u izgura nekoliko stotina fotki, celovecernje slikanje rodjendana na primer, jedino sa externim batt pack-om mora pazis oce se pregreje blic posto se brzo puni mozes mnogo brzo da skljocas :D .. sa samo 4 baterije ne moze da izdrzi celovecernje slikanje (dakle tu je svaka fotka sa blicem, blic tuce u plafone i zidove dakle solidno je jak, unutra je mrak i dim ...)
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Eneloop baterije
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 03, 2015, 09:48:32 pre podne »
Arhi, bateriju su izvadjene i stajale su napolju celu noc. Nakon ponovnog prikljucenja na punjac ujutro, trebalo mu je 30 minuta da iskljuci diode. Glupav? :D

Van mreže Zeleni

  • Član
  • **
  • Poruke: 245
  • Nikon
    • Pogledaj profil
Moja oprema :
Nikon 7000
Nikon 50mm f/1.8G
Yongnuo 560 III

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Eneloop baterije
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 03, 2015, 01:41:08 posle podne »
@smarko, ne verujem da su baterije iscurele toliko za 30min punjenja ( neke obicne da, ali eneloop mi bas deluje cudno) tako da moguce da je poluglup punjac, iskljucio je kad vise nije mogao da ugura struju u njih, dakle ima zastitu neku od grejanja, prepunjavanja, ne radi dV/dT ali verovatno meri struju i napon punjenja pa se zato ugasio .. a moguce je i da je pametan ali da su baterije malo "popustile" pa su iscurele za celu noc toliko .. tesko reci jbg ..

inace sad gledam skoro svi novi sanyo punjaci koji se prodaju su inteligentni, one glupave (kao sto sam ja inicijalno kupio) ne vidim ni u jednoj radnji vise da prodaju (verovatno ih ima jos po megamarketima tako da ih tamo izbegavajte :D )
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu