Autor Tema: Eneloop baterije  (Pročitano 11353 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Eneloop baterije
« Odgovor #20 poslato: Oktobar 03, 2015, 10:37:50 posle podne »
U pitanju su glupave Vartine baterije. Ma, ako je 20e kupicu ga da ne razmisljam. Ni nemam nekih potreba trenutno, posto okinem blic jednom godisnje :)

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Eneloop baterije
« Odgovor #21 poslato: Oktobar 04, 2015, 01:50:00 pre podne »
za vartine baterije je to ok, one nisu "specijalne" low self discharge baterije .. tako da one iscure "same od sebe" vremenom dosta ... punjac je mozda onda pametan mozda nije, tesko ovako nabosti na daljinu ... eneloop baterije su posebno dobre bas zbog tog low self discharge - kada ih ostavis i ne koristis neko vreme one se, za razliku od "normalnih" baterija, jaaaako malo samoisprazne, tako da su idealne za blic posebno kada ne koristis isti cesto :D

kao sto rekoh ja sam uzimao ovaj komplet od ljube: http://pcfoto.biz/1155_sanyo-mqr06-punjac-eneloop-xx-4xaa-2500mah
i provereno su extra i baterije i punjac + sam uzimao od ljube dodatno samo baterije (posto meni toga treba dosta :D ): http://pcfoto.biz/7597_sanyo-eneloop-xx-nimh-4xaa-2500mah
tako da kontam, kod ljube, crne xxx eneloop su 20eur (4kom) a punjac + baterije je 40eur (pa zato kontam da je samo punjac 20eur mada ne vidim da ljuba prodaje samo punjac) ... vidjao sam eneloop paket (sa belim baterijama do duse) za manje para al mi ovo nekako bilo sigurnije + mi ljuba donese na noge, za sitno dinara manje mi se ne isplati rizik, ovo znam da je 100% original :D (imao sam negde slike "original" eneloop i duracel baterija koje sam kupio u METRO-u ili TEMPO-u ne secam se tacno koji od megamarketa bese, iscurele, ja ih seko, divce, ladno kad ogulis onu foliju na kojoj pise duracel sa druge strane pise panasonic, a kad ogulis belu foliju od eneloop pise opet nesto ne secam se tacno dal bese kodak ili tako nesto, dakle nisu videle original, i od tada te stvari kupujem samo "gde sam siguran") .. no ako ti je svaki dinar bas preterano bitan pogledaj winwin sajt, pogledaj hrvatski gigatron.. imaju isto pametne punjace za neki dinar manje

5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Eneloop baterije
« Odgovor #22 poslato: Oktobar 04, 2015, 09:54:21 pre podne »
Hvala Arhi, poslusacu te i prvom prilikom kupiti ovaj komplet od Ljube. Nisam imao pojma za ovu problematiku do sad, a jednom mi se desilo da su mi Vartine baterije od 2700mah ciknule posle samo dvadesetak fotki, doduse pojacao sam jacinu blica na max, posto je bio neki plafon od 6-7m. Vise volim da imam normalnu stvar za koju znam da nece izdati nego da mislim da nesto imam, pa me tako iznenadi. Pogotovo za te pare mi ne vredi kombinatorika.

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Eneloop baterije
« Odgovor #23 poslato: Oktobar 05, 2015, 10:14:12 pre podne »
Medo, koji kapacitet, po tebi, imaju ove baterije?

http://www.ebay.com/itm/24x-AA-3000mAh-2A-1-2-V-Ni-MH-Rechargeable-Battery-BTY-Cell-for-MP3-RC-Toys-/271324783842?hash=item3f2c37a4e2

Ja imam neke slicne od prije, isto tako jeftine bile, doduse, koristim ih za daljinski, bezicni mis, djecije igracke i slicne nezahtjevne upotrebe (i AA i AAA), i obavljaju svoju funkciju. Doduse, imam i neki zljfkx punjac, za koji sam prvobitno mislio da ne radi, pa se zalio kupcu na ebay-u, pa mi poslali drugi :D , ali izgleda da oba rade, neki bolje sa nekim baterijama, neki losije... :D Ali nemam predstavu ni koliko dugo da ih punim ni koliko mogu da izdrze, jer, kao sto rekoh, vecinom su manje zahtjevna mjesta upotrebe.

e, ja imam ovakve ljubicaste :D

http://www.ebay.com/itm/8x-AA-3000mAh-2A-1-2-V-Ni-MHPurple-Rechargeable-Battery-Cell-for-MP3-RC-Toys-/271324725463?hash=item3f2c36c0d7

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Eneloop baterije
« Odgovor #24 poslato: Oktobar 05, 2015, 11:18:09 pre podne »
otkud znam, dok ne gurnem u tester mogu da nagadjam, no fora sa baterijama je samopraznjenje.. zavisi za sta ih koristis, oni ovde kazu rc toys ovo ono, za rc-toys samo praznjenje nije bitno tako da ne ocekujes da ces kad pokupis baterije koje su stajale 10 dana da nisu prazne .. eneloop baterije    su neprikosnovene za blic, za ostalo ima raznih drugih nimh baterija koje rade posao
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Bugarin

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 537
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Eneloop baterije
« Odgovor #25 poslato: Oktobar 06, 2015, 09:53:03 pre podne »
Panasonic BQ-CC16 i eneloop pro 2450mAh, puni 4 baterije za 4 sata i vek im je oko 500 punjenja. Meni je to zadovoljavajuce jer ako ne mogu da izdvojim za 3 kompleta baterija 50 evra na 2-3 godine onda necu ni da radim, za kucnu upotrebu Duracell ima da rade za sve pare.
Inace potrosnja baterija zavisi i od blica i od korisnika.