Autor Tema: Grafička tabla  (Pročitano 36899 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Grafička tabla
« Odgovor #40 poslato: Septembar 24, 2015, 05:29:00 posle podne »
Win 8.1 izgleda ima još nekih problema sa USB performansama, jer audiofili kukaju na latencije prilikom prenosa na DAC konvertere. Imaju čak i neku aplikaciju koja to meri i zaista je neverovatno koliko Win 8/8.1 zaostaje u tom pogledu u odnosu na Win7. Zašto - ubi me ne znam. Dobro si mi rekao ovo za Win10... videću da probam, pošto ga sad imam.

EDIT: Neko je provalio da deo tih problema potiče od lošeg power managementa, pa kad se umesto Balanced power profila stavi High-Performance, deo problema nestaje. A na laptopovima je DAC zbog toga gotovo nemoguće koristiti bez latencija. Osim ako nije neki high-end. Neko je tu nešto ozbiljno zasr'o, da prostite.

EDIT2: Evo nečega o tome (malo niže na stranici - DPC Latency...) http://heelpbook.altervista.org/author/heelpbook/
Verujem da će Arhi umeti da skonta o čemu se radi. ;)

Pozdrav
« Poslednja izmena: Septembar 24, 2015, 05:33:57 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Grafička tabla
« Odgovor #41 poslato: Septembar 24, 2015, 07:30:56 posle podne »
Meni npr. ovaj Arhijev snimak liči na lošije varijante koje sam imao prilike da isprobam. Meni je ovo neupotrebljivo. Nekom nije - poštujem.

meni je super brzo :D tj bolje mi ne treba iz prostog razloga mojih potreba jeli .. e sad da ima lag, ocigledno je da ima (mogao bi da je probam na kabl ali nisam se trudio).

Nekom drugom to radi bolje nego na snimku - to je super, ali su češće ove situacije gde ne radi tako.

na mom usra123nom kmeku inace radi primetno brze (evo sad sam probao :D ) iako je masina iz proslog veka

A nirvana je ono što je Arhi okačio na početku teme, rezultat MS Research-a. Ali to nećemo gledati za neke sitne pare.

ja ocekujem da ce to biti standard cim komercijala predje na savitljive ekrane .. cim oni predju mass proizvodnju na savitljive ekrane i dropnu postojece drajvere i senzore onaj ms-ov sistem (kako god da radi) ulece na "nesavitljive" sprave .. moja procena, videcemo koliko sam u pravu :) .. mada cela ta tehnologija savitljivih kasni po mojim originalnim procenama jedno godinu ipo dana .. tako da videcemo kako ce se kretati u buducnosti, takodje sam precenio brzinu dolaska do industriske kolicine grafena :(
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Grafička tabla
« Odgovor #42 poslato: Septembar 24, 2015, 07:53:48 posle podne »
Arhi, ovaj tvoj snikak je taj tvoj stari bamboo? Cini mi se da je moja tabla dosta brza od ovog :) Mogu takodje da snimim ako vas interesuje... BTW, koristim 8.1 win.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Grafička tabla
« Odgovor #43 poslato: Septembar 24, 2015, 09:06:39 posle podne »
Arhi, ovaj tvoj snikak je taj tvoj stari bamboo? Cini mi se da je moja tabla dosta brza od ovog :) Mogu takodje da snimim ako vas interesuje... BTW, koristim 8.1 win.

da, i to je "trenutno" kada se uporedi sa novim bambusima ... zato i snimih da se vidi tacno kako to radi, koliko god da moze da se vidi sa te ki8 kamerice, da imam hero ovde da spucam 200fps bilo bi mnogo iskusnije, onda bi mogli priblizno da izmerimo koliki je latency :D, ovako nema sanse
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže ronghua

  • Junior
  • *
  • Poruke: 1
    • Pogledaj profil
Odg: Grafička tabla
« Odgovor #44 poslato: Oktobar 20, 2018, 03:32:15 pre podne »
daj da ti pomognem, poshto se bavim concept artom vec 8 godina
trnutno najbolja tabla je XP-Pen DECO 01, 02, ili 03, moj savet ti je da uzmesh large, jer ce ti to biti najbolje na duze staze, a i velichina je savrshena
DECO 01 je starija a po kvalitetu najbolja jer je radna povshina glatka i najmanje troshi nibobe(vrh na olovci) .

XP-Pen zvanična stranica : https://www.xp-pen.com

Van mreže sinian

  • Junior
  • *
  • Poruke: 1
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Gradicka tabla
« Odgovor #45 poslato: Decembar 11, 2020, 10:20:40 pre podne »
koji one daj link? mozda neki stariji wacom .. pazi i one stare su bile super .. ove nove su bolje :D ... oni prvi wacomi (uber korisni) su ostavljali tragove na pad-u posto si nekad morao bas da pritisnes :D ... ali su i oni bili keva dobri .. baci link na taj one pa da vidimo ja ga ne vidim medju ovim novim modelima koji se sada prodaju mada svi oni vise manje rade istu stvar, pitanje je preciznosti i osetljivosti .. dok ne predjes na display verziju (oni su preko soma evra) sve ove su vise manje tu negde, samo da nadjes koja ti po velicini pasuje za radno okruzenje

Zašto bi te Wacom koštao 800€ kad imaš i XP-PEN koji košta 100-150? E sad, poenta priče je da li hoćeš "uživo" da gledaš šta crtaš, ili da imaš pasivni ekran? Pasivni ekrani su generalno jeftiniji, a aktivni koštaju ksPk (ko svetog Petra kajgana).
« Poslednja izmena: Decembar 11, 2020, 10:22:50 pre podne od strane sinian »