Autor Tema: Za ljubitelje Fuji X sistema  (Pročitano 151195 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Drezik

  • Član
  • **
  • Poruke: 116
    • drezik
    • Pogledaj profil
Odg: Za ljubitelje Fuji X sistema
« Odgovor #280 poslato: Septembar 22, 2015, 08:56:51 posle podne »
Da 12 samyangova je best buy.Zeiss 12 kazu da je soft na x telima.

Elem...sto se tice ttl a , evo ga i link pa mozes opsirnije procitati.

http://www.qimago.de/wireless-ttl-flash-trigger-for-fujifilm-x/

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Za ljubitelje Fuji X sistema
« Odgovor #281 poslato: Septembar 23, 2015, 08:31:06 pre podne »
@Neo, ja koliko sam vidio, 18-135 nije bas tako ostar. Jeste dobar raspon, ali je ipak puno kompromisa, pa fali ostrine i ne moze da iskoristi sav potencijal senzora. Jedino uklopiti 18-55 sa onim 55-200. Ima i 55-140, ali kooooosta puuunooo.

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Za ljubitelje Fuji X sistema
« Odgovor #282 poslato: Septembar 23, 2015, 09:41:06 pre podne »
Ko je rekao da se Fuji poredi samo sa D800? :D :D :D


http://kenrockwell.com/tech/comparisons/fuji-x100s-vs-canon-5d-mk-iii.htm


Ovo nisam do sada vidio, sad slucajno naletih.

Van mreže milic1973

  • Junior
  • *
  • Poruke: 66
    • Pogledaj profil
Odg: Za ljubitelje Fuji X sistema
« Odgovor #283 poslato: Septembar 23, 2015, 05:12:41 posle podne »
hvala za link drezik. juce naleteh na neki review, na kako bi rekao moj kolega jute tube   :laugh: ,u pitanju je bas 18-135 i ono sto je covek zamerio je fokus u malo losijim svetlosnim uslovima na uzem delu raspona. zanimljivo je to sto je zaptiven al to pije vodu samo u kombu sa x-t1. vecina se slaze da je malko opticki slabiji od 18-55

Van mreže Drezik

  • Član
  • **
  • Poruke: 116
    • drezik
    • Pogledaj profil
Odg: Za ljubitelje Fuji X sistema
« Odgovor #284 poslato: Septembar 23, 2015, 09:40:54 posle podne »
Bas tako, mislim da znam na koji review mislis.Sto kaze Beastyboy :) mozda i to nije losa kombinacija , prvo 18-55, pa 55-200. Definitino jeftinije od 50-140 a pravi sasvim ok bokeh.Treba uskoro i da izadje i 100-400 (jos nisu sigurni da li ce biti fixni ili promenjljivi otvor blende) ali mislim da se tu gubi mobilnost tj tezu ce sigurni biti.

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Za ljubitelje Fuji X sistema
« Odgovor #285 poslato: Septembar 28, 2015, 02:26:41 posle podne »
Ako nekog zanima od sada ACDSee Ultimate 9 podrzava Fuji (RAF) fajlove. Tako da ih mozete videti bez odlaska u Lightroom ili PS
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Za ljubitelje Fuji X sistema
« Odgovor #286 poslato: Septembar 28, 2015, 02:34:47 posle podne »
Pa moze i faststone? Njega jedino i koristim... nezavisno od toga, ciji je raw. On vidi sve. A gratis je najbolji :) ... bar ja ne znam da postoji bolji.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Za ljubitelje Fuji X sistema
« Odgovor #287 poslato: Septembar 28, 2015, 02:37:23 posle podne »
Pa moze i faststone? Njega jedino i koristim... nezavisno od toga, ciji je raw. On vidi sve. A gratis je najbolji :) ... bar ja ne znam da postoji bolji.

meni je fs uzasno spor, na zver masini, sa ssd-a vuce slike, ti stisnes 20puta strelicu u stranu pustis i cekas narednih xyz minuta da on izlista sve to i skonta da si ti jos pre xyz minuta hteo u nazad da se vratis :( .. uzasno spor, uzasno retardiran interface, uzasno lose isprogramiran ui

brze i bolje - photo mechanics ... brzi od njega za milion puta... na zalost nije dzaba al postoji lek
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Za ljubitelje Fuji X sistema
« Odgovor #288 poslato: Septembar 28, 2015, 02:45:49 posle podne »
Ne znam za faststone, za pregled fotografija koristim ACDSee. Mada u ovoj poslednjoj verziji je toliko olaksano za pocetnike da mogu sve da rade od obrade fotografija. Cak su dodati i lejeri :)
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Za ljubitelje Fuji X sistema
« Odgovor #289 poslato: Septembar 28, 2015, 02:50:09 posle podne »
Igrom slučaja sam pokušala RAF fajl da obradim u programu fotoscape, i neće da može  :(
Fotoscape ne koristim za standardu obradu, to mi je trebalo za nešto totalno deseto, ali čisto da podelim info  ;)
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Za ljubitelje Fuji X sistema
« Odgovor #290 poslato: Septembar 28, 2015, 03:03:17 posle podne »
Pa moze i faststone? Njega jedino i koristim... nezavisno od toga, ciji je raw. On vidi sve. A gratis je najbolji :) ... bar ja ne znam da postoji bolji.


Koliko sam gledao kod Canonskih rawova, FS koristi embedovani jpeg i verovatno zato otvara "sve" rawove.
ACDSee za preview koristi embedovani jpeg, a za redovan pregled može da razivje raw (ako se tako podesi). Za edit naravno da koristi raw.
To nije problem za vas sa Fuji jpegom, ali za ostale može biti značajno.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Za ljubitelje Fuji X sistema
« Odgovor #291 poslato: Septembar 28, 2015, 03:16:26 posle podne »
meni je fs uzasno spor, na zver masini, sa ssd-a vuce slike, ti stisnes 20puta strelicu u stranu pustis i cekas narednih xyz minuta da on izlista sve to i skonta da si ti jos pre xyz minuta hteo u nazad da se vratis :( .. uzasno spor, uzasno retardiran interface, uzasno lose isprogramiran ui

brze i bolje - photo mechanics ... brzi od njega za milion puta... na zalost nije dzaba al postoji lek
Prvi put čujem za ovo. :o
Poenta korišćenja FS-a i jeste upravo u brzini. Probaj da isključiš smooth opciju. Možda pomogne. Mada, kako si opisao, ne verujem da je do toga.

Ja za fotke uopšte ne koristim SSD, pa mi sve radi izuzetno brzo, a baš ovih dana deljem fajlove koji su sve samo ne mali.

Pozdrav

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Za ljubitelje Fuji X sistema
« Odgovor #292 poslato: Septembar 28, 2015, 04:05:46 posle podne »
win7 index masine 7.9, 32G rama, slike na raid0 ssd-u (mega brzo) browsujem kroz raw/jpg i fast je min za red velicine sporiji od photo mechanic-a

drzim strelicu na desno, on vrti fotke, pustim on vrti jos minut... smooth kad se ugasi ne radi nista brze

radi ok sa 1000x1000 slikama ali 15+MP slike spooooooooooooooooooro ...

jeste on brzi od raznih drugih viewera ali PM ga pojede za dorucak

5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Za ljubitelje Fuji X sistema
« Odgovor #293 poslato: Oktobar 05, 2015, 11:14:42 posle podne »
Odradio sam update firmware-a tijela sa 2.30 na 2.40 i objektiva na ...koji je vec zadnji. Doduse, ne vidim neku razliku... :D

Kao, ovaj u objektivu bi trebao malo da poboljsa stabilizaciju. Nisam imao prilike da isprobavam ni prethodnu verziju... :)

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Za ljubitelje Fuji X sistema
« Odgovor #294 poslato: Oktobar 06, 2015, 01:10:01 posle podne »
Da li neko od proizvodjaca objektiva (Sigma, Tamron, itd) ima u planu da proizvodi stakla za Fuji x-mount?

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Za ljubitelje Fuji X sistema
« Odgovor #295 poslato: Oktobar 06, 2015, 01:18:38 posle podne »
Kako stoje stvari, SIGMA izricito NE. Kazu da je Fuji mali... a zameraju im sto nemaju.... .. ma mislim, procitaj


    The Fujifilm X-system market share is too small.
    Due the restricted market share, Sigma currently has no plans at all to release X-mount version of their lenses.
    Fuji should have adopted the M4/3 mount
    Fuji’s fault? By not using the M4/3 mount and offering their own X-mount, Fuji resigned X-shooters to a limited lens selection [Really? Take a look at that, Sigma]

http://www.fujirumors.com/new-source-unveils-why-sigma-will-not-make-x-mount-lenses-and-what-fuji-did-wrong-according-to-sigma/
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Za ljubitelje Fuji X sistema
« Odgovor #296 poslato: Oktobar 06, 2015, 01:50:22 posle podne »
Idioti...


Mali nastavak na moj utisak o x-e1. Sto se tice autofokusa, mogu reci da je sa 18-55 autofokus veoma brz. Primjetno brzi (i neuporedivo tisi... mislim da ga u vecini slucajeva i ne cujem kad fokusira) od Nikona 18-105 (doduse, nije on neki sampion brzine niti spada u kvalitetnije Nikon objektive, ali svejedno je iznad klasicnog Nikon kit objektiva). Ima nekad malo problem na slabije kontrastnim povrsinama, ali nije ni to ogranicenje neko veliko.

Raspored komandi je dobar, prilicno brzo sam se navikao. Sum pri visim ISO vrijednostima me odusevljava, kako ga dobro kontrolise. Jedino se jos nisam navikao na ergonomiju. Objektiv je prilicno tezak, pa to malo narusava ravnotezu.

Gledao sam ovaj strap: http://www.ebay.com/itm/DSLR-Camera-Leather-Grip-Wrist-Hand-Strap-for-Canon-Nikon-Sony-Olympus-SLR-DSLR-/191690634455?hash=item2ca1a6f4d7

Ali, kako ga koristiti ovde, jer je kacenje na tijelu sa strane, nije gore kao kod dslr-a?!

@Zoran Sta mislis, valja li ovaj okidac: http://www.ebay.com/itm/16-40cm-Mechanical-Locking-Camera-Shutter-Release-Remote-Control-Cable-New-/281665185949?hash=item41948da89d

Svidja mi se sto aparat ne pati od "Alchajmer moda" kao Nikon, tako da, kad podesim odlozeno okidanje na 2 sekunde, on to zadrzi dok god ne promijenim.

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Za ljubitelje Fuji X sistema
« Odgovor #298 poslato: Oktobar 14, 2015, 02:04:57 posle podne »
http://www.fujirumors.com/in-stock-fuji-x-mount-nocturnus-35mm-f0-95-started-shipping/


Halo, Bing. Cijena, prava sitnica. 2000 eura.

Da li bi iko od vas kupio ovo?! Naravno, ko moze da si priusti.

Van mreže Drezik

  • Član
  • **
  • Poruke: 116
    • drezik
    • Pogledaj profil
Odg: Za ljubitelje Fuji X sistema
« Odgovor #299 poslato: Oktobar 14, 2015, 09:48:00 posle podne »
Ja bih lepo sacekao , po svim izgledima veoma realnim da napomenem Fuji 33mm f1.0