Autor Tema: DxO mark epic fail 2  (Pročitano 19928 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: DxO mark epic fail 2
« Odgovor #40 poslato: Avgust 04, 2015, 08:06:10 posle podne »
Pa to ti pricamo od pocetka. Za sve ostalo dovoljno je... Sve ostalo.  :D

E jeste i vi neki....to ste mogli odmah da mi kažete ;D ;D,
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: DxO mark epic fail 2
« Odgovor #41 poslato: Avgust 04, 2015, 09:00:56 posle podne »
Mnogo mi se svidja koliko tonova i polutonova izlazi iz CB fotke. Stvarno ludo. :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: DxO mark epic fail 2
« Odgovor #42 poslato: Avgust 04, 2015, 09:02:41 posle podne »
Koliko kapiram a mozda gresim, fuji izbacuje najbolji jpg fajl , bolje od N/C jpg-a?

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: DxO mark epic fail 2
« Odgovor #43 poslato: Avgust 04, 2015, 09:04:52 posle podne »
Koliko ja pratim foto tehniku, čini mi se da C/N nikada nisu imali jpg vredan pomena  ;)

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: DxO mark epic fail 2
« Odgovor #44 poslato: Avgust 04, 2015, 09:15:46 posle podne »
Hehhe  Nemam pojma nikad nisam fotkao u jpg :D

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: DxO mark epic fail 2
« Odgovor #45 poslato: Avgust 04, 2015, 09:21:25 posle podne »
Pa pokušaj, nije smrtni greh  :laugh:

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: DxO mark epic fail 2
« Odgovor #46 poslato: Avgust 04, 2015, 09:22:06 posle podne »
Pa ni ja. Ali od kada stalno nosam sa sobom aparat, vise i fotografisem... i stvarno me smara da sedim za photoshopom po dva sata da bih ljudima poslao slike... ili ih pospremio u svoju arhivu.
Ide jpg i raw uporedo, i primecujem da sve manje sedim za stolom i blejim u PS :)
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: DxO mark epic fail 2
« Odgovor #47 poslato: Avgust 04, 2015, 09:32:01 posle podne »
Slazem se da je za porodicne fotke   ,  ali  ja 90 posto fotki radim za stock  posle mi i ovih 10 posto za album nije mrsko da obradjujem , zato i ne koristim jpg  :)

U svakom slucaju zakljucak je da svako kupuje ono sto zadovljava njegove potrebe, meni tezina aparata i objektiva ne predstavlja problem , posto sam u studiu ili na nekim vec dogovorenim fotkanjima koja ne traju vise od tri cetiri sata...A kad idem u setnju kao na Tari i nije mi bio problem da vucaram stalak aparat i 24-70  :) A nemam obicaj ( vreme ) da setkam po gradu i da radim neke fotke kao nas drug Tviti npr  :) Sve u svemu svidjaju mi se fajlovi Fujia  :)

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: DxO mark epic fail 2
« Odgovor #48 poslato: Avgust 04, 2015, 09:49:21 posle podne »
a izvinjavam se.... ako se aparat pokvari dok je u garanciji,  kako prodavac resava problem?
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: DxO mark epic fail 2
« Odgovor #49 poslato: Avgust 05, 2015, 12:04:27 pre podne »
чекаш 40 дана, па ко си упоран добијеш нов...

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: DxO mark epic fail 2
« Odgovor #50 poslato: Avgust 05, 2015, 12:15:50 pre podne »
a zamisli ako pukne feder od vratašca za bateriju ili memorijsku.... misliš li da je to dovoljan razlog da neko potrći da ti da nov aparat , sve i da mu održiš taj pomen na 40 dana ?  :)
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: DxO mark epic fail 2
« Odgovor #51 poslato: Avgust 05, 2015, 02:05:32 pre podne »
Koliko ja pratim foto tehniku, čini mi se da C/N nikada nisu imali jpg vredan pomena  ;)


Slažem se. Uvek mi je smetala nedovoljna oštrina kod jpega i neki nusprodukti grubog oštrenja.
Međutim nedavno sam malo počeo da izučavam Picture Style (kod Canona).
Po defaultu on stoji na Standard i velika većna fotografa ga ne menja, kao i ljudi koji rade recenzije. I onda se sudi o jpegu iz aparata.
Priča iza Picture Style je ogromna, a najdalje su otišli oni koji snimaju video. Sve to važi i za jpeg.
Na Canonovom sajtu, a i drugima ima da se skinu mnogi profili, koji daju potpuno drugu sliku.
Naravno, svako može da napravi svoj Picture Style po želji u DPP ida ga ubaci u aparat.
Ja sam probao, oduševio se i ostao na tome pošto ne slikam jpeg. Koristim jedan namenski, ali za video.

Mislim da treba ovo gore ozbiljno uzeti u obzir pa onda suditi o jpegu iz aparata, bar kod C.
« Poslednja izmena: Avgust 05, 2015, 02:08:32 pre podne od strane pericha »
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: DxO mark epic fail 2
« Odgovor #52 poslato: Avgust 05, 2015, 08:16:45 pre podne »
Ja sam se u ovoj temi prešaltao već u šaljivi mod, samo zaboravih gore da metnem smajlija   :) :laugh:
Neki moj lični odnos prema tehnici je da uvek pročitam uputstvo i da bukvalno sve što piše u njemu probam u praksi.Nemam ja problem sa korišćenjem jpg-a, mada i ja (mi ) većinu fotografija radimo za stock i to nema mnogo veza sa fotografijama koje postavljamo na forumu.Druga polovina tandema fotka raw kada radi i fotografiju od 600 piksela  po dužoj strani za oglase i sl. :laugh:
JPG kod canona može da se podesi da daje fenomenalne rezultate.Oštrina, pa i ostali parametri su podešeni na 0, dok je u slučaju Fuji-a podešavanje 0  srednja default vrednost.Zbog toga nisi ni mogao biti zadovoljan oštrinom jpg-a.Desilo mi se u par situacija kada fotogrfišem neka velika familijarna okupljanja ili neobavezna druženja da posle sate i dane provodim u sređivanju fotografija pa i pored korišćenja LRa.Jednom sam odlučio da se prebacim potpuno na jpg u sličnoj situaciji, eksperimentisao sa podešavanjima i dobio sjajne rezultate.Nije niakakav problem odrediti koji je npr. stepen oštrenja u apratu za neki objektiv najbolji.Obavezno se uradi u startu custom WB jer to najviše može da smulja fotografiju.Ko nije siguran može da podesi aprarat u mod raw + jpg i da breketuje ekspoziciju.E sad za neke vrste poslova,landscape,neke dinamički zahtevne scene....raw je majka.
Nije obavezno da sve mincamo u PPu.Mnogi kupe veliki aparat pa onda počinu da koriste PS i dobijaju katastrofalne rezultate ako nisu sugurni šta rade :) U svakom slučaju sve ove sjajne sprave pružaju nam zilionn mogućnosti da ih podesimo prema individualnim sklonostima,potrebama i afinitetima.
Inače nevezano za jpg ja lično ne ubeđujem bilo koga u ispravnost kupovine bilo kog komada hardvera pa ni bilo kog aparata.Tu za mene ne postoji ni većina ni manjina.Ko će sa čim da izvede klik njegova je lična stvar.
Jedan pametan čovek mi ispričao jednu odličnu anegdotu vezanu za audiofile koji su tek frikovi.Testirali su neke kablove na neviđeno ocenjujući ,valjda, zvuk kao krajnji rezultat.Većina je donela "objektvan" sud da je najbolji zvuk proizveo zvučnik dok je bio povezan onom plavo belom telefonskom žicom, a ne nekim fensi preskupim kablom  :)
« Poslednja izmena: Avgust 05, 2015, 10:45:29 pre podne od strane neo »

Van mreže Drezik

  • Član
  • **
  • Poruke: 116
    • drezik
    • Pogledaj profil
Odg: DxO mark epic fail 2
« Odgovor #53 poslato: Avgust 05, 2015, 10:23:23 pre podne »
I tako je opet opravdana Einstein-ova teroija relativnosti. Tj sve je u oku posmatraca.  :argue:

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: DxO mark epic fail 2
« Odgovor #54 poslato: Avgust 05, 2015, 11:20:28 pre podne »
@Neo
Drago mi je da ne spadaš u onu većinu koja nije mrdnula od standard profila.
Još mi je draže što si eksperimentisao i bio zadovoljan. Sad imam još veću motivaciju da napravim neki svoj profil, a dugo se već kanim.
Tvoj post mi je samo poslužio kao inspiracija da ukratko navedem šta radi Picture Style.

P. S. I ja korisitm plavo-belu paricu za srednje i visokotonce (umotanu na određeni način)  ;D
« Poslednja izmena: Avgust 05, 2015, 11:25:15 pre podne od strane pericha »
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: DxO mark epic fail 2
« Odgovor #55 poslato: Avgust 07, 2015, 04:35:22 posle podne »
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil