Autor Tema: The Top 10 Cameras Behind Photos Submitted to Shutterstock in 2014  (Pročitano 8441 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže marelli

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 309
    • Pogledaj profil
Nikon D3100
Nikon D7000
Samsung NX1000
Canon PowerShot G15

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: The Top 10 Cameras Behind Photos Submitted to Shutterstock in 2014
« Odgovor #1 poslato: April 18, 2015, 08:19:57 pre podne »
Pa mislim, tako stoje stvari.

Medjutim, ako ih napises... onda si Canon fanboj, a ako ih jos potkrepis statistickim podacima... onda je statistika losa, a ti si fanboj. Skoro sam kacio info sa flickr statistikama, pa je flickr ispao trecerazredni selfi servis, statistika i matematika pristrasni, a ja fanboj.

Zapravo, gde god da krenes sa ispipavanjem, dobices ovakav rezultat... a ti fanboj. :)
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: The Top 10 Cameras Behind Photos Submitted to Shutterstock in 2014
« Odgovor #2 poslato: April 18, 2015, 10:09:54 pre podne »
Meni je interesantno procenat odbijenih fotki gde se vidi da FF kamere imaju mnogo bolju prodju. Uzimajuci u obzir da se tu gledaju uglavnom tehnicke karakteristike fotke. Tu su naravno i skuplji objektivi. Mada, moze i da se tumaci tako da onaj ko kupi FF, spreman je vise para da ulozi i ozbiljnije da se bavi fotografijom.
Interesantna statistika :)

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: The Top 10 Cameras Behind Photos Submitted to Shutterstock in 2014
« Odgovor #3 poslato: April 18, 2015, 11:22:22 pre podne »
Meni je interesantno procenat odbijenih fotki gde se vidi da FF kamere imaju mnogo bolju prodju.

Usput, statistika obara tezu da veca rezolucija ima bolju prodju. 6d koliko vidim, bolje stoji od d800.
A koliko ima 6d? 20mp... zastareli senzor koji sputava... je l tako ono bese? :) :)
« Poslednja izmena: April 18, 2015, 11:46:29 pre podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: The Top 10 Cameras Behind Photos Submitted to Shutterstock in 2014
« Odgovor #4 poslato: April 18, 2015, 11:31:39 pre podne »
ma nije to nego drug Serb nesto redje stockuje u zadnje vreme, pa se odrazilo na ukupnu statistiku... ;)
« Poslednja izmena: April 18, 2015, 11:41:43 pre podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: The Top 10 Cameras Behind Photos Submitted to Shutterstock in 2014
« Odgovor #5 poslato: April 18, 2015, 01:07:38 posle podne »
Kako si na osnovu ove statistike zakljucio da 6d bolje stoji od d800?  Koliko ja ovde vidim (a ne razumem se previse u statistiku istina) ovde je statistika vezana koliko je fotki sa kojega aparata poslato i koja je prolaznost fotki sa odredjenog aparata...Ne vidim statistiku za prodaju? Vidim jedino da se sa 6d vise slalo.

A i u tekstu pise da najvecu prolaznost imaju Mark3 i d800.. Of the top 10 cameras, the Canon EOS 5D Mark III and the Nikon D800 had the highest approval rates, with 69% and 68%, respectively.

p.s drug Argon, tvoj drug serb stokuje ne staje :D
« Poslednja izmena: April 18, 2015, 01:19:25 posle podne od strane Serb »

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: The Top 10 Cameras Behind Photos Submitted to Shutterstock in 2014
« Odgovor #6 poslato: April 18, 2015, 02:06:25 posle podne »
Pa recimo da je tako, ali zar ne bi ipak u jednom momentu skapirali da posao trpi zbog izbora aparata? Bilo bi bas sadomazohisticki da se toliko uzalud radi.  :)
« Poslednja izmena: April 18, 2015, 02:10:13 posle podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: The Top 10 Cameras Behind Photos Submitted to Shutterstock in 2014
« Odgovor #7 poslato: April 18, 2015, 04:06:47 posle podne »
Posao moze samo da trpi zbog lose organizacije , slabe produktivnosti i losih ideja...Mislim da ko kaze da zaradjuje pare ili ne zaradjuje pare zato sto ima neki aparat lupa gluposti...Da li sa boljim aparatom i optikom  mozes lakse  svoje zamisli izvedes ( tehnickom smislu) mozes...Da li sto imas bolju opremu manje odbijaju pa i to je tacno. Ali da li ces vece pare zaradjivati ako uzmes d800 samo zato sto si ga uzeo cisto sumnjam.Broj mpx nije na odmet, u par navrata mi je broj px znacio. Inace koliko ja znam uglavnom jace stock ekipe  uglavnom koriste ili su koristile mark3  ( moj neki dozivljaj ne mora da znaci da sam upravu) :)
« Poslednja izmena: April 18, 2015, 04:29:07 posle podne od strane Serb »

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: The Top 10 Cameras Behind Photos Submitted to Shutterstock in 2014
« Odgovor #8 poslato: April 18, 2015, 04:22:04 posle podne »

p.s drug Argon, tvoj drug serb stokuje ne staje :D

a dobro, dobro...učini mi se da se da je usledio majni zastoj....drago mi je da sam demantovan... ;)
« Poslednja izmena: April 18, 2015, 04:26:47 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: The Top 10 Cameras Behind Photos Submitted to Shutterstock in 2014
« Odgovor #9 poslato: April 18, 2015, 04:31:18 posle podne »
off: Ma jok samo doziram kad cu , gde i sta da saljem :D Evo od pre neki dan https://500px.com/Igor-Milic/sets/visually-impaired

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: The Top 10 Cameras Behind Photos Submitted to Shutterstock in 2014
« Odgovor #10 poslato: April 18, 2015, 04:51:34 posle podne »
Posao moze samo da trpi zbog lose organizacije , slabe produktivnosti i losih ideja...Mislim da ko kaze da zaradjuje pare ili ne zaradjuje pare zato sto ima neki aparat lupa gluposti..

Pa to i pricam. :) Ovaj grafikon, kao sto rekoh najbolje oslikava pricu kako Canon svojim senzorima i aparatima ''sputava''. :)
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: The Top 10 Cameras Behind Photos Submitted to Shutterstock in 2014
« Odgovor #11 poslato: April 18, 2015, 05:31:26 posle podne »
Ako imas bas losu i zastarelu  opremu  sigurno ce uticati na prodaju i prolaznost  i tu pre svega mislim na optiku... Ali da li koristis d800 ili mark 3 ili bilo koji sa ove liste nije sigurno presudno za zaradu

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: The Top 10 Cameras Behind Photos Submitted to Shutterstock in 2014
« Odgovor #12 poslato: April 18, 2015, 08:13:20 posle podne »
Navijačka strast se očituje u potragama bilo kakve statistike u korist vlastite ''ekipe''.
Lično mislim da više ljudi koristi kanone i da ti aparati nisu kvalitetniji od nikona.
Ko šalje fotografije za prodaju ima uspeha isključivo od stepena idejnosti, nadarenosti i znanja da iz aparata izvuče maksimum za datu scenu.
Neoybiljna mi konstatacija da telo sa 20mpx dokazuje da je to bolje od 36mpx. d800 je toliko dobar aparat da je želja bar 80% korisnika koji znaju šta hoće.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: The Top 10 Cameras Behind Photos Submitted to Shutterstock in 2014
« Odgovor #13 poslato: April 18, 2015, 08:45:39 posle podne »
Neoybiljna mi konstatacija da telo sa 20mpx dokazuje da je to bolje od 36mpx. d800 je toliko dobar aparat da je želja bar 80% korisnika koji znaju šta hoće.

Ko je to konstatovao?
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: The Top 10 Cameras Behind Photos Submitted to Shutterstock in 2014
« Odgovor #14 poslato: April 19, 2015, 12:05:10 posle podne »
Niko, naravno. Sreca pa je Nikonac postavio ovu statistiku, letelo bi perje :)

Kod velikih brojeva sumnjam da toliko utice subjektivna vezanost za brend. Ipak ljudi leba jedu od tog stoka. Moj zakljucak je da se ljudima ne isplati da predju, jer ili Canon kao sistem nudi vise za manje para ili se ljudima ne isplati prelazak na bolje (uslovno receno), jer i sam prelazak kosta.
Drugo je procenat prolaznosti fotki koji jasno pokazuje veliku razliku izmedju FF i crop tela. Da li zbog tolike tehnicke superiornosti ff sistema ili vise zbog cinjenice da ko ulozi vise para, ozbiljniji je u toj prici i vise posvecen, pitanje je. Mislim da ima oba faktora, ali da drugi rezon ima vise smisla.


Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: The Top 10 Cameras Behind Photos Submitted to Shutterstock in 2014
« Odgovor #15 poslato: April 19, 2015, 01:56:05 posle podne »
Ma da je canonac postavio ne bi se mi nikonci bunili ne smeta nama to :D

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: The Top 10 Cameras Behind Photos Submitted to Shutterstock in 2014
« Odgovor #16 poslato: April 19, 2015, 03:17:58 posle podne »
Ovi sam otkucao u prethodnom postu ali sam nekako uspeo da obrisem

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: The Top 10 Cameras Behind Photos Submitted to Shutterstock in 2014
« Odgovor #17 poslato: April 20, 2015, 01:50:52 pre podne »
Ja ne znam sta se desava ovo sa mojim postovima, dva puta kucam celu poruku i samo jedan deo ostane :( Kucao sam sa fona pa tek sad vidim da je i druga poruka osakacena :o

Elem, ima dosta faktora za ovakvu statistiku. Da se razumemo jake stock ekipe i domace i strane koriste "najbolju" opremu...Samim tim dobijaju kvalitenije fotke a pritom sigurno mogu sebi da priuste neko dobro staklo...Kad radis duze stock znas otprilike koja ti stakla trebaju i koju fotku najvise radis pa tako i popunjavas "rupe"...Evo meni u principu ni jedno staklo vise ne fali, eventulano 16 35 ali to je mozda vise i neki moj cef...U ovu statistiku su uracunati i ljudi kojima stok nije primaran izvor prihoda pa  cesto i hobi , oni sigurno nece da ulazu mnogo u sisteme , niti imaju potrebe a verovatno ni finansija (od stocka) za neke top aparate i stakla...  Isto tako nije malo para  prelazak na potpuno novi sistem , ja licno bi presao na C samo da mi da nesto mnogo bolje od nikona , inace u suprotnom mislim da je to cisto bacanje para... A verovali ili ne mene brend ne zanima ni najmanje :)

Da li ce se pre prodati fotka slicne tematike a da je tehnicki bolja verovatno hoce...Ali ni to nije do aparata i stakala, vec do svetla , obrade itd...Ima puno faktora za konacni rezultat fotke...Za stock  fotku je sve bitno , od modela, ambijenta , ideje pa do tehnickog kvaliteta fotke, pa do stavljanja dobrog opisa , naslova , kw , pravog vremena kacenja fotke ... sve to utice na prodaju...Ako sve to znas lepo da izbalanisiras najmanji je problem sa kojim aparatom fotkas...Verujte mi ovo prvo je mnogo teze :)

Van mreže RUMUN

  • Junior
  • *
  • Poruke: 27
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: The Top 10 Cameras Behind Photos Submitted to Shutterstock in 2014
« Odgovor #18 poslato: April 27, 2015, 11:14:36 posle podne »
U zadnjih 5-6 godina nema loseg dlsr-a/milc-a za stock,  ali losa stakla su problem ... razlika u kvalitetu fajla izmedju najgoreg i najboljeg senzora ( eos 600d vs 5d3)  je presmesna u odnosu na istu razliku izmedju objektiva.

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: The Top 10 Cameras Behind Photos Submitted to Shutterstock in 2014
« Odgovor #19 poslato: April 28, 2015, 12:21:29 pre podne »
...ne bi se složio za eos600d vs 5Dmk3...razlika nije ni naivna ni smešna.
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8