Autor Tema: Velika nedoumica potrebna pomoc iskusnih fotografa  (Pročitano 10697 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže njanja

  • Junior
  • *
  • Poruke: 9
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Velika nedoumica potrebna pomoc iskusnih fotografa
« Odgovor #20 poslato: April 09, 2015, 01:25:05 posle podne »
Nigde ne zurim sa kupovinom tako da sam zato i postavila par pitanja. Svakako i za D7000 planiram neke objektive samo ne mogu sve od jednom da kupim  ;)
Razmatram i tu opciju da jednostavno vidim kako ce drugi objektivi ici sa ovim d3100. Pa posle da uzmem drugo telo i cenim to sto ste bili iskreni i pomogli mi tako da zelim da se zahvalim  ^-^
Ovo je moj blog sa mojim fotografijama (nista wooow) tako da bez osudjivanja haha samo eto da steknete osecaj sta ja fotografisem najvise, a u tom smeru zelim najvise i da se razvijam. Nemam nikakva osvetljenja za nekog ko je pitao, stativ imam.
ps. Ne znam da li smem da ostavljam link ali evo pa ako nije dozvoljeno javite :)
http://expontofood.blogspot.com/

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Velika nedoumica potrebna pomoc iskusnih fotografa
« Odgovor #21 poslato: April 09, 2015, 02:10:05 posle podne »
Ja cu ti opet ponoviti isto sto sam vec rekao, a sto se poklapa sa Stormovim razmisljanjem.

Uzmi 50mm f1,8G i kad vidis kolika je razlika u kvalitetu u odnosu na ona dva sto sad imas, pogotovo u odnosu na 18-55, neces promijeniti tijelo neko duze vrijeme sigurno, nego ces na kraju uzeti jos neki fiksni, mozda 35mm ili 85. :)

Razlog sto sam ti predlozio prvo 50mm a ne 35 je taj sto si rekla da bi da fotografises ljude i hranu, tako da pretpostavljam da bi ti 35mm bio sirok a sa 50mm imas i puno ljepsi bokeh. To je moje razmisljanje. Jer je 50mm puno bolji za portrete od 35. Mozda na kraju prodas ta dva sto imas, pa odlucis da zadrzis 50mm i jos uzmes 35 i 85 i budes sretna kao nikad u zivotu. :) :) :)

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Velika nedoumica potrebna pomoc iskusnih fotografa
« Odgovor #22 poslato: April 09, 2015, 02:12:24 posle podne »
Sad sam pogledao tvoj blog. Za hranu bi ti ipak dobro dosao i 35mm.

Prodaj ti ta svoja dva, ako mozes (iskreno, ne znam kako ljudi uspiju prodati 18-55, jer ih ima nenormalno puno na trzistu... nije da te obeshrabljujem...) i uzmi odmah 50 i 35. Ili prodaj bar 18-55, a 55-200 ostavi i dokupi ova dva.

Van mreže njanja

  • Junior
  • *
  • Poruke: 9
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Velika nedoumica potrebna pomoc iskusnih fotografa
« Odgovor #23 poslato: April 09, 2015, 04:17:20 posle podne »
Sad sam pogledao tvoj blog. Za hranu bi ti ipak dobro dosao i 35mm.

Prodaj ti ta svoja dva, ako mozes (iskreno, ne znam kako ljudi uspiju prodati 18-55, jer ih ima nenormalno puno na trzistu... nije da te obeshrabljujem...) i uzmi odmah 50 i 35. Ili prodaj bar 18-55, a 55-200 ostavi i dokupi ova dva.

Hvala na savetima :)
Videcu sta se nudi od objektiva pa cu nekim redom mozda malo da se igram prvo sa objektivima posle da menjam telo.  :)

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Velika nedoumica potrebna pomoc iskusnih fotografa
« Odgovor #24 poslato: April 09, 2015, 04:34:46 posle podne »
Evo sad pregledah blog. Jeu li sve fotografije tvoje? Meni vrlo lepo izgledaju. Primetio sam na par mesta da su postavjlene u velikom formatu. Ako ti to nije cilj, slobodno ih smanji da bi se brže učitavala stranica.n Nadalje se slažem sa Blackbeast. Postoji mogućnost da će ti 50mm biti preusko na kropu. Najlakše je da uzmeš svoj 18-55 i da postaviš zoom prsten na 50 mm pa da vidiš da li ti sve što je potrebno ulazi u kadar. Uradi isto to i na 35 mm, pa odredi koja ti žižna daljina više pasuje.

E, sad, posle ovoga što videh, nisam siguran zašto uopšte sada menjaš ni objektiv ni aparat :) Fotke su dobre što se tog dela tiče, eventualno svetlo i WB nisu najsjajniji. Ja bih pre za ovakvu vrstu fotkanja razmišljao u ovom pravcu, npr:

http://photography.tutsplus.com/articles/creating-your-personal-tabletop-studio--photo-11046


"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže marelli

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 309
    • Pogledaj profil
Odg: Velika nedoumica potrebna pomoc iskusnih fotografa
« Odgovor #25 poslato: April 09, 2015, 07:51:38 posle podne »
e, odlican ti je onaj blog ...  :icon_thumleft:
Nikon D3100
Nikon D7000
Samsung NX1000
Canon PowerShot G15

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Velika nedoumica potrebna pomoc iskusnih fotografa
« Odgovor #26 poslato: April 09, 2015, 10:03:41 posle podne »
Palacinke od tikvica. :)

Van mreže njanja

  • Junior
  • *
  • Poruke: 9
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Velika nedoumica potrebna pomoc iskusnih fotografa
« Odgovor #27 poslato: April 10, 2015, 08:58:17 pre podne »
Osim one crno bele ostale su moje :)
Hvala puno za link  ^-^ odlicni saveti.

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Velika nedoumica potrebna pomoc iskusnih fotografa
« Odgovor #28 poslato: April 10, 2015, 01:14:28 posle podne »
Lep je blog. I solidne slike.
Fali boljeg svetla, ali rešićeš to.
Ako treba još neka pomoć ili saveti, tu smo.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže njanja

  • Junior
  • *
  • Poruke: 9
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Velika nedoumica potrebna pomoc iskusnih fotografa
« Odgovor #29 poslato: April 11, 2015, 01:24:36 posle podne »
Lep je blog. I solidne slike.
Fali boljeg svetla, ali rešićeš to.
Ako treba još neka pomoć ili saveti, tu smo.


 ;D Hvala
Nadam se da cu kroz vreme napredovati i imati sve bolje fotografije. Volela bih da mi preporucite mozda neku literaturu za citanje, po mogucnosti na srpskom da lakse shvatim ali moze i na engleskom  ;)

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Velika nedoumica potrebna pomoc iskusnih fotografa
« Odgovor #30 poslato: April 11, 2015, 03:31:53 posle podne »
Naleteh slučajno na ovo tragajući za fotkom za drugu temu.U jednoj slici je objašnjena logika u vezi svetla. Sa one strane sa koje dolazi jako svetlo stavljaš nešto da rasipa i ublažava svetlo, a sa druge strane stavljaš nešto da odbija svetlosne zrake i da popunjava delove fotke koji su u senci. Do koje mere ćeš ići sa ovim zavisi do koje mere želiš da ubiješ senke na fotki. Princip je isti i kada imaš više izvora svetla, samo senke postaju kompleksnije i treba ponekad paziti na različitu boju svetla. Pravi modifikatori svetla u fotografiji rade isto ovo, samo što se prave sa idejom da će biti transportovani, premeštani, za nešto fiksirani i da će se u njima nalaziti veštački izvor svetla. To ti je u stvari svetlo za poneti. E, da, mogla bi na blogu da pređeš u puni font.

https://fstoppers.com/natural-light/take-your-food-photography-out-kitchen-3762
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D