Autor Tema: Pomoc prilikom kupovine Canon EOS, Canon T5i ili nesto jeftinije (POCETNIK)  (Pročitano 11584 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Pomoc prilikom kupovine Canon EOS, Canon T5i ili nesto jeftinije (POCETNIK)
« Odgovor #40 poslato: Februar 11, 2015, 09:52:57 posle podne »
Ja samo da dobacim da ona ponuda sa ebay-a nije ni iz bliza tako povoljna kako izgleda, jer se osim tela i osnovnog kit objektiva, dobija mediokritetni telezum i gomila potpuno bespotrebnih i neupotrebljivih drangulija koji ne vrede ništa, a dodaju na ceni.

Ako budeš prelomio i odlučio se za 700D, obrati pažnju na ovakvu ponudu:

http://pcfoto.biz/89773_Canon-EOS-700D-18-55-IS-STM-+-55-250-IS-II

Ovo je za 20€ jeftinije od ebay ponude, samo što ne uključuje kartice, torbu i tako to, ali sve to posle lako možeš da upakuješ za neku siću, a 75-300 je krš objektiv s kojim posle imaš samo muke.


Što se videa tiče, ja nisam u tim vodama, ali takođe mislim da je neki MILC klase Panasonica bolje rešenje za video (za početnike) nego 700D. Prosto, za razliku od Canona, Panasonic je više okrenut videu.

Pozdrav

Van mreže pavle

  • Junior
  • *
  • Poruke: 94
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc prilikom kupovine Canon EOS, Canon T5i ili nesto jeftinije (POCETNIK)
« Odgovor #41 poslato: Mart 22, 2015, 11:50:26 pre podne »
Zdravo svima,

Nakon nekoliko nedelja razmisljanja odlucio  sam se za Sony A6000 uz pomoc ljudi sa PCFoto-a posebno Ljube.

Eto tako, sledece nedelje cu uzeti kamericu , pa javljam sta sam napravio.

Jos samo da kazem da sam odustao od toga da snimam iz ruke, jer vec imam akcione kamerice za to.

Uh, napokon! Hvala svima u svakom slucaju. Nadam se da ce ovaj izdatak vredeti.
Sony A6000 16-50

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc prilikom kupovine Canon EOS, Canon T5i ili nesto jeftinije (POCETNIK)
« Odgovor #42 poslato: Mart 22, 2015, 12:20:32 posle podne »
Izdatak ce sigurno vredeti ako budes vredan,  ;)  :) a i Sony A6000 ljuta makina, tako da, sve cestitke na izboru.  :thumbsup:
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže pavle

  • Junior
  • *
  • Poruke: 94
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc prilikom kupovine Canon EOS, Canon T5i ili nesto jeftinije (POCETNIK)
« Odgovor #43 poslato: Mart 22, 2015, 07:33:42 posle podne »
Hvala puno Desha.

Bas se radujem. Ovo je definitivno moj prvi ozbiljan aparat. Pre toga sam koristio FujiFix S4000 cini mi se i nisam bas bio zadovoljan..
Obzirom na to da su mi bitni video i foto, kao i dobar close up, Sony A6000 se nametnuo kao jedini izbor. Bio je malo izvan budzeta, ali sam ustedeo.

Sad kada ce oprema stici, ostaje samo da se vezba i unapredjuje. Izgleda mi da aparat nije toliko komplikovan za pocetnike. Videcemo.
 
Posebno bih pohvalio ljude ovde i administratore, svi su imali volje i strpljenja da pomognu prilikom izbora.
Sony A6000 16-50