Autor Tema: Protesti - Tuzla  (Pročitano 16986 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže svjetlana

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 317
    • Pogledaj profil
Protesti - Tuzla
« poslato: Februar 07, 2014, 08:26:48 posle podne »
POkusala sam po prvi put fotografisati i ovakve dogadjaje pa zelim da podijelim sa vama... znam da ima puno nedostataka, guzva je bila i brzo sve treba a i mogu reci da mi nije bilo svejedno biti dijelom ovakvih dogadjanja...uglavnom evo fotki...

Van mreže aleksa z.

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 297
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #1 poslato: Februar 07, 2014, 09:05:41 posle podne »
uzalud, kasno. opljackano je sve sto je moglo da se odemokratski pljacka

ne mogu da kazem da mi je zao demontranata. a nisam ni za tu policiju. nekako mi svejedno
Nikon D3200, AF-S NIKKOR 18-105 3.5-5.6 ED VR
Canon Power Shot A590

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #2 poslato: Februar 07, 2014, 09:44:48 posle podne »
Svjetlna, ne mogu da se otmem utisku da si mozda snimala nastanak istorije.

Van mreže svjetlana

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 317
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #3 poslato: Februar 07, 2014, 10:28:56 posle podne »
Ma sta sam snimala ne znam ni sama... da li je dobro ili lose to sto se desilo isto ne znam... ni da li je trebalo to sve...
Ali sta mislite o fotografijama?

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #4 poslato: Februar 08, 2014, 12:12:38 pre podne »
Poslednja mi je odlična, baš onako dokumentarna.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #5 poslato: Februar 08, 2014, 07:41:30 pre podne »
Da, špslednja je zaista najippresivnija

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #6 poslato: Februar 08, 2014, 09:24:06 pre podne »
Sarajevo je gore proslo od Tuzle... Mozda je tviti uspio napraviti koju fotografiju?!
Uglavnom, zapaljeno nekoliko policijskih auta, dosta prozora razbijeno, nekoliko zgrada zapaljeno.... to je ukratko iz Sarajeva.
Ova godina ce biti sva ovakva... Najgore, ovo je tek pocetak! Ljudima je puk'o film i zato ce ovakvih desavanja biti sve vise. Gledao sam slike, protesta je bilo u 10-ak gradova, a Tuzla i Sarajevo su najgore prosli. Danas i sutra nastavljaju

Van mreže aleksa z.

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 297
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #7 poslato: Februar 08, 2014, 09:42:48 pre podne »
Sarajevo je gore proslo od Tuzle... Mozda je tviti uspio napraviti koju fotografiju?!
Uglavnom, zapaljeno nekoliko policijskih auta, dosta prozora razbijeno, nekoliko zgrada zapaljeno.... to je ukratko iz Sarajeva.
Ova godina ce biti sva ovakva... Najgore, ovo je tek pocetak! Ljudima je puk'o film i zato ce ovakvih desavanja biti sve vise. Gledao sam slike, protesta je bilo u 10-ak gradova, a Tuzla i Sarajevo su najgore prosli. Danas i sutra nastavljaju

ako je rec samo o slikama ocekujemo slike sa dinamikom, akcijom i reakcijom, pa i posledicama

valjda je bio zarobljen predsednik opstine ili necega, to bi bilo interesantno snimiti i prikazati
Nikon D3200, AF-S NIKKOR 18-105 3.5-5.6 ED VR
Canon Power Shot A590

Van mreže svjetlana

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 317
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #8 poslato: Februar 08, 2014, 09:45:24 pre podne »
kod nas nije bio niko zarobljen a i ja sam samo treci dan mogla biti tu... ima jos fotografija ali nisam stigla sortirati... stavljacu ovih dana...

Van mreže Goshke

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 639
  • Pol: Muškarac
    • goshke
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #9 poslato: Februar 08, 2014, 09:56:22 pre podne »
Previse si daleko od desavanja, pa zato i nemam neki dojam da je tamo bilo zajebano, da se desavalo nesto.

Za ovakve situacije vazi "ako ti fotografije nisu dovoljno dobre, nisi prisla dovoljno blizu".

Tako da obicno ko ima mu*a do poda, ima bolje fotke :)

Takodje, fotografisanje gomile ili kordona i nije tako zanimljivo. Probaj da uhvatis neku reakciju na ljudima, nesto specificno. ;)
www.slobodangosic.com

https://www.facebook.com/goshkephoto

Nikon D750, Nikon D7000, Nikkor 24-70 f2.8G, Nikkor 70-200 f2.8 VR, Nikkor 85mm f1.4G, Sigma 35mm f1.4 ART, Nikon SB 910, Nikon SB 800

Van mreže svjetlana

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 317
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #10 poslato: Februar 08, 2014, 10:04:45 pre podne »
Prihvatam da nisu fotke nesto extra, ali eto zeljela sam probati to... a sto se tice desavanja slucajno sam propustila glavne stvari...bila sam tu sve do 2-3 i otisla da rucam u grad i bas u tih sat vremena dok me nije bilo zapalili su prvu zgradu... poslije sam opet bila tu i malo fotkala kako gori i na kraju sam opet morala ici po djecu tako da navece ovu drugu zgradu nisam mogla fotografisati... :( ali ovo mi je bilo prvo iskustvo i sljedeci put cu znati mozda bolje sta da ocekujem i kako da se ponasam... i naravno iz ovih vasih savjeta/kritika cu pokusati da naucim jos nesto i da sljedeci put bude bolje :)

Van mreže puckons

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 484
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #11 poslato: Februar 08, 2014, 10:22:07 pre podne »
Poslednja najbolja, ostale onako, verujem da tebi daleko vise znace i da ne mozes biti objektivna zbog dogodjaja kojih i sama deo. Cuvaj se ti, opet je preraslo u vandalizam i divljastvo, daleko od toga da branim one na vlasti,samo mi je strasno sta se sve opet desava
Canon 600d - Tamron 17-50 vc- Canon 50mm 1.4 -Tamron SP 70-300 f/4-5.6 vc - Canon 100 macro

Van mreže svjetlana

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 317
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #12 poslato: Februar 08, 2014, 10:51:43 pre podne »
Stavljam jos iako smo ustanovili da nisu nesto posebno... :P razmisljam sada bolje da se ja drzim fotografisanja djece jer nisam bas tip za ove problematicno dogadjaje niti bih rizikovala da budem povrijedjena zbog fotografije... a kako rekoste najbolje fotke su onih fotografa koji imaju hrabrosti prici blizu kada se nesto dogadja.
Uglavnom sada idem u prirodu malo se izmaknuti od svega pa cu veceras staviti i ostatak ovih fotografija... nadam se da ne smeta sto ih tako mnogo stavljam  :)

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #13 poslato: Februar 08, 2014, 01:16:27 posle podne »
Mani je ovo vrlo dobro. Ove priče o tučama i paljenju bih sigurno zaobišao da sam na tvom mestu. Nite te ko plaća da to radiš, niti ti je dao opremu, niti imaš press karticu, niti brzo trčiš. Prepusti to drugima...
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže aleksa z.

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 297
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #14 poslato: Februar 08, 2014, 02:23:48 posle podne »
Prihvatam da nisu fotke nesto extra, ali eto zeljela sam probati to... a sto se tice desavanja slucajno sam propustila glavne stvari...bila sam tu sve do 2-3 i otisla da rucam u grad i bas u tih sat vremena dok me nije bilo zapalili su prvu zgradu... poslije sam opet bila tu i malo fotkala kako gori i na kraju sam opet morala ici po djecu tako da navece ovu drugu zgradu nisam mogla fotografisati... :( ali ovo mi je bilo prvo iskustvo i sljedeci put cu znati mozda bolje sta da ocekujem i kako da se ponasam... i naravno iz ovih vasih savjeta/kritika cu pokusati da naucim jos nesto i da sljedeci put bude bolje :)
nisu lose fotografije. nisam to mislio. mozda ima neka da tehnicki nije u redu. ako se nekome ne svidjaju neka on snimi pa neka postavi.

ja licno imam distancu - otklon prema sudbini ljudi iz federacije. ne verujem im i ne involviram se. suvise mnogo pamtim

dakle, samo ti snimaj.  i postavljaj. ponekad su detalji vazni. tema je aktuelna da nemoze biti aktuelnija, svaka slika i informnacija znaci
« Poslednja izmena: Februar 08, 2014, 02:26:22 posle podne od strane aleksa z. »
Nikon D3200, AF-S NIKKOR 18-105 3.5-5.6 ED VR
Canon Power Shot A590

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #15 poslato: Februar 08, 2014, 06:46:47 posle podne »
Sarajevo je gore proslo od Tuzle... Mozda je tviti uspio napraviti koju fotografiju?!

Paaa....kad ste bas trazili....sorry-Svjetlana na ubacivanje u tvoju temu, ako hoces mogu izbrisati pa otvoriti novu temu....?Idu uskoro fotke....
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #16 poslato: Februar 08, 2014, 06:48:38 posle podne »
sa jucerasnjih protesta...usput probao novi objektiv, koji je odmah i mogao biti njegov kraj, kamen pored mog objektiva....ali dobro....
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #17 poslato: Februar 08, 2014, 06:49:30 posle podne »
..nastavak....
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #18 poslato: Februar 08, 2014, 06:50:20 posle podne »
nastavak....
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #19 poslato: Februar 08, 2014, 06:51:19 posle podne »
i to je to...imam jos dosta fotki, ove bolje sam poslao u agenciju, ne smijem iste stavljat na forum....ugovor.... ;)
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L