Autor Tema: Buzludzha 2013  (Pročitano 8576 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže boskombo

  • Član
  • **
  • Poruke: 109
  • Pol: Muškarac
    • djordjeboskovic
    • Pogledaj profil
Odg: Buzludzha 2013
« Odgovor #20 poslato: Februar 10, 2014, 08:17:08 pre podne »
...i bez nekog oruzja, za svaki slucaj... ;)

Koliko li je samo para to cudo kostalo... Nisam nigdje vidio podatak koliki je precnik same gradjevine?!
U bivsoj (S)(F)RJ je bilo dosta gradjevina, kako vojnih, tako i slicnih ovakvih poduhvata, a sve to je kostalo nenormalno puno. Recimo, podzemni aerodrom Zeljava (nalazi se pored Bihaca, u planini, a jedan dio izlazi na BiH strani, a drugi u HR) je kostao tadasnjih 6-7 milijardi dolara.

Da se vratim na poctak. Fenomenalna gradjevina, kao i tvoje fotografije!!!!

Sve znam, sve sam prostudirao o svim vojnim, civilnim i ostalim napustenim objektima kod nas i u ExYu!  ;) Pored tog podzemnog aerodroma ima jos barem 9-10 slicnih objekata po celoj ExYu, stim sto je Zeljava definitivno bio najskuplji poduhvat.

Buzludzha sa druge strane je finansirana bukvalno po sistemu dobrovoljnih prihoda od strane bugarskog stanovnistva (milom ili silom).  ;D Isto je kostao poprilicno, ali ne toliko koliko sam objekat, vec koliko sama infrastruktura oko njega... Jer je ipak trebalo probiti preko 12-15 km puta od podnozja planine pa do vrha gde se nalazi objekat... Pa onda vodovod, struja...

Van mreže boskombo

  • Član
  • **
  • Poruke: 109
  • Pol: Muškarac
    • djordjeboskovic
    • Pogledaj profil
Odg: Buzludzha 2013
« Odgovor #21 poslato: Februar 10, 2014, 08:21:00 pre podne »
Prelepo, fantsticno,impozantno.

Hvala Zlatko!

Van mreže Goshke

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 639
  • Pol: Muškarac
    • goshke
    • Pogledaj profil
Odg: Buzludzha 2013
« Odgovor #22 poslato: Februar 10, 2014, 06:26:17 posle podne »
VEoma kul, i fotografije i prica. Nisam znao da postoji tako nesto u okolini. Bas mi cudno da su dopustili da ovako propadne...
www.slobodangosic.com

https://www.facebook.com/goshkephoto

Nikon D750, Nikon D7000, Nikkor 24-70 f2.8G, Nikkor 70-200 f2.8 VR, Nikkor 85mm f1.4G, Sigma 35mm f1.4 ART, Nikon SB 910, Nikon SB 800

Van mreže boskombo

  • Član
  • **
  • Poruke: 109
  • Pol: Muškarac
    • djordjeboskovic
    • Pogledaj profil
Odg: Buzludzha 2013
« Odgovor #23 poslato: Februar 10, 2014, 10:19:04 posle podne »
Sta se cudis druze? Bugari nisu nista bolje od nas po pitanju mentaliteta... Mozda cak i gori... Kada smo docekali jutro, interesatno, pristizali su prvi narkomancici... I jedan od njih koji je video kola krenuo u izvidnicu i ujedno usao u neobevezan razgovor sa nama, prvi je rekao da ovaj spomenik treba srusiti... Valjda ga podseca na komunizam, pa tek onda je rekao da je nebezbedan!  >:(