Autor Tema: Protesti - Tuzla  (Pročitano 16940 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže svjetlana

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 317
    • Pogledaj profil
Protesti - Tuzla
« poslato: Februar 07, 2014, 08:26:48 posle podne »
POkusala sam po prvi put fotografisati i ovakve dogadjaje pa zelim da podijelim sa vama... znam da ima puno nedostataka, guzva je bila i brzo sve treba a i mogu reci da mi nije bilo svejedno biti dijelom ovakvih dogadjanja...uglavnom evo fotki...

Van mreže aleksa z.

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 297
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #1 poslato: Februar 07, 2014, 09:05:41 posle podne »
uzalud, kasno. opljackano je sve sto je moglo da se odemokratski pljacka

ne mogu da kazem da mi je zao demontranata. a nisam ni za tu policiju. nekako mi svejedno
Nikon D3200, AF-S NIKKOR 18-105 3.5-5.6 ED VR
Canon Power Shot A590

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #2 poslato: Februar 07, 2014, 09:44:48 posle podne »
Svjetlna, ne mogu da se otmem utisku da si mozda snimala nastanak istorije.

Van mreže svjetlana

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 317
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #3 poslato: Februar 07, 2014, 10:28:56 posle podne »
Ma sta sam snimala ne znam ni sama... da li je dobro ili lose to sto se desilo isto ne znam... ni da li je trebalo to sve...
Ali sta mislite o fotografijama?

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #4 poslato: Februar 08, 2014, 12:12:38 pre podne »
Poslednja mi je odlična, baš onako dokumentarna.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #5 poslato: Februar 08, 2014, 07:41:30 pre podne »
Da, špslednja je zaista najippresivnija

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #6 poslato: Februar 08, 2014, 09:24:06 pre podne »
Sarajevo je gore proslo od Tuzle... Mozda je tviti uspio napraviti koju fotografiju?!
Uglavnom, zapaljeno nekoliko policijskih auta, dosta prozora razbijeno, nekoliko zgrada zapaljeno.... to je ukratko iz Sarajeva.
Ova godina ce biti sva ovakva... Najgore, ovo je tek pocetak! Ljudima je puk'o film i zato ce ovakvih desavanja biti sve vise. Gledao sam slike, protesta je bilo u 10-ak gradova, a Tuzla i Sarajevo su najgore prosli. Danas i sutra nastavljaju

Van mreže aleksa z.

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 297
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #7 poslato: Februar 08, 2014, 09:42:48 pre podne »
Sarajevo je gore proslo od Tuzle... Mozda je tviti uspio napraviti koju fotografiju?!
Uglavnom, zapaljeno nekoliko policijskih auta, dosta prozora razbijeno, nekoliko zgrada zapaljeno.... to je ukratko iz Sarajeva.
Ova godina ce biti sva ovakva... Najgore, ovo je tek pocetak! Ljudima je puk'o film i zato ce ovakvih desavanja biti sve vise. Gledao sam slike, protesta je bilo u 10-ak gradova, a Tuzla i Sarajevo su najgore prosli. Danas i sutra nastavljaju

ako je rec samo o slikama ocekujemo slike sa dinamikom, akcijom i reakcijom, pa i posledicama

valjda je bio zarobljen predsednik opstine ili necega, to bi bilo interesantno snimiti i prikazati
Nikon D3200, AF-S NIKKOR 18-105 3.5-5.6 ED VR
Canon Power Shot A590

Van mreže svjetlana

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 317
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #8 poslato: Februar 08, 2014, 09:45:24 pre podne »
kod nas nije bio niko zarobljen a i ja sam samo treci dan mogla biti tu... ima jos fotografija ali nisam stigla sortirati... stavljacu ovih dana...

Van mreže Goshke

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 639
  • Pol: Muškarac
    • goshke
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #9 poslato: Februar 08, 2014, 09:56:22 pre podne »
Previse si daleko od desavanja, pa zato i nemam neki dojam da je tamo bilo zajebano, da se desavalo nesto.

Za ovakve situacije vazi "ako ti fotografije nisu dovoljno dobre, nisi prisla dovoljno blizu".

Tako da obicno ko ima mu*a do poda, ima bolje fotke :)

Takodje, fotografisanje gomile ili kordona i nije tako zanimljivo. Probaj da uhvatis neku reakciju na ljudima, nesto specificno. ;)
www.slobodangosic.com

https://www.facebook.com/goshkephoto

Nikon D750, Nikon D7000, Nikkor 24-70 f2.8G, Nikkor 70-200 f2.8 VR, Nikkor 85mm f1.4G, Sigma 35mm f1.4 ART, Nikon SB 910, Nikon SB 800

Van mreže svjetlana

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 317
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #10 poslato: Februar 08, 2014, 10:04:45 pre podne »
Prihvatam da nisu fotke nesto extra, ali eto zeljela sam probati to... a sto se tice desavanja slucajno sam propustila glavne stvari...bila sam tu sve do 2-3 i otisla da rucam u grad i bas u tih sat vremena dok me nije bilo zapalili su prvu zgradu... poslije sam opet bila tu i malo fotkala kako gori i na kraju sam opet morala ici po djecu tako da navece ovu drugu zgradu nisam mogla fotografisati... :( ali ovo mi je bilo prvo iskustvo i sljedeci put cu znati mozda bolje sta da ocekujem i kako da se ponasam... i naravno iz ovih vasih savjeta/kritika cu pokusati da naucim jos nesto i da sljedeci put bude bolje :)

Van mreže puckons

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 484
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #11 poslato: Februar 08, 2014, 10:22:07 pre podne »
Poslednja najbolja, ostale onako, verujem da tebi daleko vise znace i da ne mozes biti objektivna zbog dogodjaja kojih i sama deo. Cuvaj se ti, opet je preraslo u vandalizam i divljastvo, daleko od toga da branim one na vlasti,samo mi je strasno sta se sve opet desava
Canon 600d - Tamron 17-50 vc- Canon 50mm 1.4 -Tamron SP 70-300 f/4-5.6 vc - Canon 100 macro

Van mreže svjetlana

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 317
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #12 poslato: Februar 08, 2014, 10:51:43 pre podne »
Stavljam jos iako smo ustanovili da nisu nesto posebno... :P razmisljam sada bolje da se ja drzim fotografisanja djece jer nisam bas tip za ove problematicno dogadjaje niti bih rizikovala da budem povrijedjena zbog fotografije... a kako rekoste najbolje fotke su onih fotografa koji imaju hrabrosti prici blizu kada se nesto dogadja.
Uglavnom sada idem u prirodu malo se izmaknuti od svega pa cu veceras staviti i ostatak ovih fotografija... nadam se da ne smeta sto ih tako mnogo stavljam  :)

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #13 poslato: Februar 08, 2014, 01:16:27 posle podne »
Mani je ovo vrlo dobro. Ove priče o tučama i paljenju bih sigurno zaobišao da sam na tvom mestu. Nite te ko plaća da to radiš, niti ti je dao opremu, niti imaš press karticu, niti brzo trčiš. Prepusti to drugima...
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže aleksa z.

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 297
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #14 poslato: Februar 08, 2014, 02:23:48 posle podne »
Prihvatam da nisu fotke nesto extra, ali eto zeljela sam probati to... a sto se tice desavanja slucajno sam propustila glavne stvari...bila sam tu sve do 2-3 i otisla da rucam u grad i bas u tih sat vremena dok me nije bilo zapalili su prvu zgradu... poslije sam opet bila tu i malo fotkala kako gori i na kraju sam opet morala ici po djecu tako da navece ovu drugu zgradu nisam mogla fotografisati... :( ali ovo mi je bilo prvo iskustvo i sljedeci put cu znati mozda bolje sta da ocekujem i kako da se ponasam... i naravno iz ovih vasih savjeta/kritika cu pokusati da naucim jos nesto i da sljedeci put bude bolje :)
nisu lose fotografije. nisam to mislio. mozda ima neka da tehnicki nije u redu. ako se nekome ne svidjaju neka on snimi pa neka postavi.

ja licno imam distancu - otklon prema sudbini ljudi iz federacije. ne verujem im i ne involviram se. suvise mnogo pamtim

dakle, samo ti snimaj.  i postavljaj. ponekad su detalji vazni. tema je aktuelna da nemoze biti aktuelnija, svaka slika i informnacija znaci
« Poslednja izmena: Februar 08, 2014, 02:26:22 posle podne od strane aleksa z. »
Nikon D3200, AF-S NIKKOR 18-105 3.5-5.6 ED VR
Canon Power Shot A590

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #15 poslato: Februar 08, 2014, 06:46:47 posle podne »
Sarajevo je gore proslo od Tuzle... Mozda je tviti uspio napraviti koju fotografiju?!

Paaa....kad ste bas trazili....sorry-Svjetlana na ubacivanje u tvoju temu, ako hoces mogu izbrisati pa otvoriti novu temu....?Idu uskoro fotke....
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #16 poslato: Februar 08, 2014, 06:48:38 posle podne »
sa jucerasnjih protesta...usput probao novi objektiv, koji je odmah i mogao biti njegov kraj, kamen pored mog objektiva....ali dobro....
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #17 poslato: Februar 08, 2014, 06:49:30 posle podne »
..nastavak....
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #18 poslato: Februar 08, 2014, 06:50:20 posle podne »
nastavak....
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #19 poslato: Februar 08, 2014, 06:51:19 posle podne »
i to je to...imam jos dosta fotki, ove bolje sam poslao u agenciju, ne smijem iste stavljat na forum....ugovor.... ;)
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže svjetlana

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 317
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #20 poslato: Februar 08, 2014, 07:01:55 posle podne »
Tviti naravno da smijes stavljati fotke, jos ako neko moze da promijeni naslov u protesti BiH pa ako ima iz jos nekog grada da se stave... Inace odlicno si uradio posao... iskreno - ja ne bih prilazila tako blizu kada je frka :P
Imala sam priliku vidjeti i djulagine fotografije i mogu reci da su bas odlicne pa se nadam da ce i on staviti...

Van mreže svjetlana

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 317
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #21 poslato: Februar 08, 2014, 07:39:07 posle podne »
ovo je zadnje od mene za ovaj put :)

Van mreže doktor035

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 580
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #22 poslato: Februar 08, 2014, 07:44:31 posle podne »
auuu kakve fotke....odlicno!  :o

Divim se sreci u nesrece  ???


Kako je lepa ova zandarmka  ^-^ ^-^ ^-^
canon 1100d
EF-S18-55mm
Pentacon 135mm
Helios 44-2

Van mreže aleksa z.

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 297
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #23 poslato: Februar 08, 2014, 08:55:57 posle podne »
da. sad je slika brutalno kompletna. prvo smo imali atmosferu i tenziju, a sad je stigla i akcija i erupcija

meni se uklapaju jedne sa drugima

tesko da bih imao razlog da snimam okrsaje tako blizu, imam averziju prema nasilnim demonstrantima

cestitam oboma(obama  ha, ha, ha) autorima i zahvaljujem sto su nam prikazali te dogadjaje
Nikon D3200, AF-S NIKKOR 18-105 3.5-5.6 ED VR
Canon Power Shot A590

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #24 poslato: Februar 09, 2014, 07:21:38 pre podne »
Svjetlana, Tviti kaže se bilo bi lepo da nije tužno. Možda I pretužno I otužno.... U svakom slučaju napravili ste odlične fotografije, Tvitijeve mi se vise dopadaju jer nisu statične. 

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #25 poslato: Februar 09, 2014, 10:53:26 pre podne »
Ne bi zeleo da komentarisem fotografije, jer me veoma podsecaju na bolno, ne tako davno proslo vreme.
Svjetlana i Tviti, divim se vasoj odvaznosti, ipak mislite na sebe i cuvajte se!!

Veliki pozdrav
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže DOCTOR NO

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 290
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #26 poslato: Februar 09, 2014, 03:52:24 posle podne »
Mogu primetiti da su fotke od oboje fantastične, ali bez ljutnje...tvitijeve su majstorske, bravo na slikama, učestvovanju u akciji direktno. Mogu samo misliti kakve su one koje ne smeš zbog ugovora da objaviš.
Canon 6d, Canon 24-105 f4 L, Canon 100mm f2, Canon 50mm f1.8 II, Canon 430 ex II
Canon G9

Van mreže svjetlana

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 317
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #27 poslato: Februar 09, 2014, 04:18:35 posle podne »
Hvala... i naravno nema ljutnje, ja sam ovdje ipak pocetnik a tviti je vec dugo u svijetu fotografije pa nije bilo ni za ocekivati da napravimo podjednako kvalitetne fotografije :)

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #28 poslato: Februar 09, 2014, 05:13:01 posle podne »
"No kako to već obično biva, kad mase postaju svjesne vlastitog položaja, uvijek će se s druge strane naći cijela bulumenta naglo pronađenih pacifista, demokrata najšire baze, tankoćutnih noseva osjetljivih na miris dima u zraku, uvezanih novinara koji podupiru postojeći sistem, ali i vječnih odlikaša koji se gnušaju nasilja i iskreno se čude zašto je do ovoga moralo doći, kad se može lijepo, mirnim putem sve riješiti, umjesto da svjetina divlja po ulicama."
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #29 poslato: Februar 09, 2014, 05:50:32 posle podne »
Jedna tema, dva autora... zaokruzena prica.

Cuvajte se!!!
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #30 poslato: Februar 09, 2014, 06:26:44 posle podne »
+1

Van mreže bobanf

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 558
    • bgd.boban
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #31 poslato: Februar 09, 2014, 08:42:50 posle podne »
+1
Bosanci zapalili Golfa - znaci dogorelo :).

Salu na stranu - Podrska da napravite bolje!!

/Ziveo u Sarajevu dve godine, u Tuzli sluzio vojsku - te uzeh pravo na kratak komentar/

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #32 poslato: Februar 09, 2014, 10:35:11 posle podne »
U neku ruku, opravdavam sve ovo, a u drugu ne.
Razlog zasto opravdavam: ljudi su duuugo mirno protestvovali, bunili se na razne nacine, i nista nije uspjelo. Nikakve promjene (na bolje) nije bilo. Period posle rata je obiljezen jos gorim unistavanjem i pljackanjem, ali ovog puta na puno "suptilniji" nacin. Privatizacijom su se unistile mnoge firme koje su prezivjele rat. I sve to radi nekih licnih interesa. Zato na neki nacin opravdavam ovakve "radikalne" proteste.
Razlozi protiv: sve to sto su oni zapalili i unistili, sve ce se ponovo morati platiti iz nasih istih dzepova. Onih nekoliko auta, sva ona stakla na prozorima, one zgrade sto su zapaljene... sve to treba ponovo platiti.

Pored svih problema koje je prouzrokovao rat, dosli su problemi sa tom privatizacijom i unistavanjem firmi. Dalje, problem je u ogromnoj administraciji. U Federaciji je to najvise izrazeno, jer imaju puno nivoa vlasti. Na nivou grada, pa opstine, pa kantona, pa Federacije, pa zadnji krovni, na nivou BiH. U RS je nesto bolje po tom pitanju, jer nemamo kantone. Pa treba raditi samo za tu administraciju... Zvanicni podatak o broju nezaposlenih u BiH je oko 560 hiljada. Ako se uzme u obzir da ima oko 4 miliona stanovnika, znaci ostaje oko 3,5 miliona. Od toga, ogroman broj cine penzioneri i djeca. Ako njih ima oko milion i po, znaci ostane 2 miliona onih koje rade. Od toga, sigurno bar polovina je zaposlena u budzetskim institucijama, znaci, ne donose novu vrijednost. Onaj milion nas sto je ostao, znaci, otprilike 1/4 od ukupnog broja stanovnika, mora da radi samo da podmiri budzetsku potrosnju... E pa to je nemoguce. Zato se i dizu krediti da bi se servisirao budzetski dug...

Isti ili slicni problemi su i u Hrvatskoj, i u Srbiji, i u jos mnogo drzava...

Otisao sam skroz u off, nemojte mi zamjeriti, ali nije nam lako... Tviti je okacio nekoliko fotografija do sada, na kojima je dobro pokazao koliko je sve vise ljudi koji kopaju po kontejnerima da nadju nesto ili za jelo, ili da prodaju... Zalosno je sve to......... zalosno....

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #33 poslato: Februar 10, 2014, 07:04:11 pre podne »
Hajde da se našalimo malo u ovo tmurno vreme i u temi koja je daleko od šaljive jer ipak je osmeh ono što daje energiju i vetar u leđa sa kojim se svaka nedaća lakše pređe.

Pre nekog vremena kad se desio onaj bankrot u BiH vozim kola i slušam radio intervju sa nekim zasposlenim u njihovoj Narodnoj banci ili kako se već tamo zove ta institucija i pita ga novinarka:  Dobro, imate li nekakav komentar na temu kako je uopšte moglo doći do ovoga?
A kaže on: Šta kako ba? Pa lako. Ovde su sve lopovi i sve su pokrali.
- Pa kako svi lopovi? Pa to znači da ste i vi sa njima?
- Samo nisam ja!!
:)

Našim forumskim drugarima iz tog regiona pre svega poručujem da se čuvaju i da u potrazi za fotografijama ne dovode sebe u opasnost. Želim vam da ove poteškoće što pre prođu pa da u neko skorije vreme ponovo iz ovih krajeva gledamo fotografije nasmejanih ljudi. Na žalost, razum mi govori da to neće ići tako lako. Ovo se može samo "zalečiti" nekim kreditićem iz inostranstva koji državu dugoročnije gledano još više gura pod led ali trajnog rešenja nema jer je ovo šah-mat pozicija.

Van mreže Bubilica

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 269
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #34 poslato: Februar 10, 2014, 07:25:05 pre podne »
Drugari, hvala za odlične slike, kao da smo bili tamo uz vas. I ja vas molim da se pre svega vi čuvate! Ipak daleko više volimo vaše slike dečice ili šetnji kroz Sarajevo.
Nikon D3200 18-105mm VR

Van mreže boskombo

  • Član
  • **
  • Poruke: 109
  • Pol: Muškarac
    • djordjeboskovic
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #35 poslato: Februar 10, 2014, 08:20:04 pre podne »
Svaka cast na poduhvatu autorki teme... Ali covece Tviti... Odlicne fotke... 9-ta je bas bas jaka!

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #36 poslato: Februar 10, 2014, 10:52:28 pre podne »
Hvala i vama forumasima koji ste potpora nama fotografima iz BiH! ;) .Ovako....iskreno, svako od nas pozeli u pocetku da osim fotkanja cvijeca, ptica i ostale flore i faune isproba se i kao fotoreporter.U pocetku je sve lijepo, dok su mirni protesti....poslije kad to predje u veliku buku, lomljavu, uništavanje, psovanje obostrano....ne mozete ostati ravnodusni!Gledate da ipak uslikate sto blize jer kao sto neko rece najbolje slike za agenciju su izbliza, a opet strahujete da ne dobijete kamen u glavu, a poslije razmisljate i na fotoopremu.Bio sam u pocetku na raznim stranama, i medju protestantima i medju policijom, i iza policije, medjutim kad sam vidio da su jednom fotografu mom kolegi otimali aparat da mu razbiju....onda shvatite-vrag odnio salu, povlaci se.Sva sreca niko od fotografa nije teze prosao, dobili su neki po nosu, neki modrice imaju na glavi, ali su uspjeli zivi da se izvuku...Onda sam osjetio suzavac-ne mogu da dodjem do daha, policija se odavno povukla, ja uzimam daha i suze liju niz lice, protestanti objavili "Juriš"...To je trebalo dozivjeti, nekako ni sam ne znam kako ali uspijevam pobjeci prema policiji, oko mene tonu kamenja svih profila, od 2 cm do 30 cm....ne znam kako....(vjerovatno kao sto kazu ima Boga!), sam jedva uspio pobjeci za dlaku od protestanata, inace bi me pojeli za dorucak da su me uhvatili!Mislim, to se tako kaze, ja ovdje uopste necu da govorim ko je u pravu a ko nije, to nije moj posao, moj posao je samo da zabiljezim trenutne stvari na terenu, i nista vise!Iza kordona policije uspijevam doci nekako do daha, suze i dalje same liju nista ne vidim, neko mi je dao vode iz flasice da nakvasim maramicu, govore mi da maramicom ne trljam oci, samo da stavim preko nosa i usta....dolazim sebi, okrecem se i opet se priblizavam iza policije, opet napad, kamenje(i ne samo kamenje, nego i ostalih mekih i krutih stvari), prolaze warpom 5 pored moje glave....onda da skratim...preporuka ako jos neko misli fotkati proteste....iz licnog iskustva...uvijek gledajte alternativne izlaze gdje cete uspjeti pobjeci, jer ako vas zateknu u "ćorsokak"-iskreno-nahebali ste!I jos sam nesto naucio licno na svom primjeru....(a to sam procitao u knjizi Skot Kelbija!), da sto manji aparat imate da cete u takvim situacijama bolje proci, juce sam fotkao u pocetku sa kompaktom Canon G9, tek kad sam vidio da se stvari nece odvijati u tezu situaciju, izvukao sam dSLR....sa kompaktom ili nekim mobilnim niko vas nece dirati, jer skoro svi slikaju i onda i ne znaju da ste vi upravo fotoreporter, vec neki znatizeljnik...a evo fotke sa jucerasnjih mirnih protesta u Sarajevu, Turska fotoreporterka je nakon onog "Dana D" dosla sa šljemom za svaki slucaj.....pametno, pametno, znaci osim dobrih čizama treba u neizostavan rekvizit ubaciti i neku kacigu...


Malo sam oduzio, ali sam se koliko toliko drzao teme, mozda nekome i pomognu savjeti....hvala vam na preporuci za cuvanje! ;)
....eh da, i ja sam mnogo sretniji kad fotografisem svadbe, rodjendane, i mature nego ovo....ali mora se od necega zivjeti... :(
« Poslednja izmena: Februar 10, 2014, 11:02:01 pre podne od strane Tviti »
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže svjetlana

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 317
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #37 poslato: Februar 10, 2014, 02:23:46 posle podne »
tviti nemam sta da kazem na ovo... bas si sve docarao...

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #38 poslato: Februar 10, 2014, 04:19:03 posle podne »
Tviti, Svjetlana, svaka cast! Prave reporterske, dokumentarne. Ima tu materijala za konkurse, na zalost.
O politici ne bih da pricam, suvise je to prljava stvar, hajde da se fokusiramo (AF) na fotografije, na zalost sve sto se moze reci nesrecnu BiH vazi i za sve druge ex Yu republike. 9ka a posebno dobra 13ica - onaj saobracajni znak .. kick ass!
... moram da se slozim sa drugima! Ljudi cuvajte glavu najvise, hebo fotku i opremu! Kad krene frka, samo bezanija, nije to vredno vaseg zdravlja i ne daj Boze neke povrede, nesrece itd!
« Poslednja izmena: Februar 10, 2014, 04:25:57 posle podne od strane alexlex »

Van mreže aleksa z.

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 297
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #39 poslato: Februar 10, 2014, 05:56:12 posle podne »
U neku ruku, opravdavam sve ovo, a u drugu ne.
Razlog zasto opravdavam: ljudi su duuugo mirno protestvovali, bunili se na razne nacine, i nista nije uspjelo. Nikakve promjene (na bolje) nije bilo. Period posle rata je obiljezen jos gorim unistavanjem i pljackanjem, ali ovog puta na puno "suptilniji" nacin. Privatizacijom su se unistile mnoge firme koje su prezivjele rat. I sve to radi nekih licnih interesa. Zato na neki nacin opravdavam ovakve "radikalne" proteste.
Razlozi protiv: sve to sto su oni zapalili i unistili, sve ce se ponovo morati platiti iz nasih istih dzepova. Onih nekoliko auta, sva ona stakla na prozorima, one zgrade sto su zapaljene... sve to treba ponovo platiti.

Pored svih problema koje je prouzrokovao rat, dosli su problemi sa tom privatizacijom i unistavanjem firmi. Dalje, problem je u ogromnoj administraciji. U Federaciji je to najvise izrazeno, jer imaju puno nivoa vlasti. Na nivou grada, pa opstine, pa kantona, pa Federacije, pa zadnji krovni, na nivou BiH. U RS je nesto bolje po tom pitanju, jer nemamo kantone. Pa treba raditi samo za tu administraciju... Zvanicni podatak o broju nezaposlenih u BiH je oko 560 hiljada. Ako se uzme u obzir da ima oko 4 miliona stanovnika, znaci ostaje oko 3,5 miliona. Od toga, ogroman broj cine penzioneri i djeca. Ako njih ima oko milion i po, znaci ostane 2 miliona onih koje rade. Od toga, sigurno bar polovina je zaposlena u budzetskim institucijama, znaci, ne donose novu vrijednost. Onaj milion nas sto je ostao, znaci, otprilike 1/4 od ukupnog broja stanovnika, mora da radi samo da podmiri budzetsku potrosnju... E pa to je nemoguce. Zato se i dizu krediti da bi se servisirao budzetski dug...

Isti ili slicni problemi su i u Hrvatskoj, i u Srbiji, i u jos mnogo drzava...

Otisao sam skroz u off, nemojte mi zamjeriti, ali nije nam lako... Tviti je okacio nekoliko fotografija do sada, na kojima je dobro pokazao koliko je sve vise ljudi koji kopaju po kontejnerima da nadju nesto ili za jelo, ili da prodaju... Zalosno je sve to......... zalosno....

mozda su slicni ali nisu isti.

u srbiji smo  do ovoga silom dovedeni. u sarajvu su se za ovo borili. nije isto, jer pogresna dijagnoza nikad nikoga nije nigde izlecila.
Nikon D3200, AF-S NIKKOR 18-105 3.5-5.6 ED VR
Canon Power Shot A590

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #40 poslato: Februar 10, 2014, 10:58:48 posle podne »
Idi bre Alex, koliki si font stavio :) Pustimo detalje za neki politički forum...
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #41 poslato: Februar 11, 2014, 03:30:54 posle podne »
Ja samo da skinem kapu Tvitiju i Svjetlani, zaista veran prikaz situacije na kojoj vam ne možemo pozavideti.
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže aleksa z.

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 297
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #42 poslato: Februar 11, 2014, 06:53:13 posle podne »
Idi bre Alex, koliki si font stavio :) Pustimo detalje za neki politički forum...

u pravu si. izvinjavam se. ja cu ubuduce samo o fotografijama,

mada eto kako fotografija moze da prikazuje jedno a da potpis kazuje nesto drugo. po meni je to zloupotreba i podvala, jer protestantima ne treba pripisivati neke nepostojece moci i nadmoci. oni su to sto jesu i tu pomoci nema
Nikon D3200, AF-S NIKKOR 18-105 3.5-5.6 ED VR
Canon Power Shot A590

Van mreže doktor035

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 580
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #43 poslato: Februar 12, 2014, 03:57:03 posle podne »
canon 1100d
EF-S18-55mm
Pentacon 135mm
Helios 44-2

Van mreže svjetlana

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 317
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #44 poslato: Februar 12, 2014, 04:23:19 posle podne »
I ja sam maloprije vidjela ?

Van mreže doktor035

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 580
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #45 poslato: Februar 12, 2014, 04:41:53 posle podne »
Mozda je i Tviti upucen,cekamo ga da se javi....nema drugo  :D
canon 1100d
EF-S18-55mm
Pentacon 135mm
Helios 44-2

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #46 poslato: Februar 12, 2014, 05:02:14 posle podne »
Tviti, nema sta, svaka cast! :) Eto novog foto-modela... :D Ili mozda buduce manekenke, ko zna... mozda se, ako je doticna vidjela svoju fotografiju, okane opasnog posla i baci se u "mirnije" vode. Pa pocne Tvitiju da pozira, bez uniforme... :D :D

Van mreže doktor035

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 580
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #47 poslato: Februar 12, 2014, 05:08:36 posle podne »
To bi sve nas obradovalo  ;D ;D ;D
canon 1100d
EF-S18-55mm
Pentacon 135mm
Helios 44-2

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #48 poslato: Februar 12, 2014, 06:25:17 posle podne »
Da, javili su mi da je jos na nekim portalima izasla fotografija, neko me nagovora da se bacim sada na tuzbe, ali nisam ja od tih, neka skidaju fotografije.....uostalom znam samo da ne smiju skidati fotke iz one agencije za koju radim, a sa fotoforuma neka skidaju.... ;)
evo i na ovom portalu moje fotke....

http://www.source.ba/clanak/672164/vijesti/Fotografija%20kru%C5%BEi%20Facebookom:%20O%20ovoj%20policajki%20s%20protesta%20pri%C4%8Daju%20mnogi/?ref=tiker

Zao mi je sto je nisam uslikao poslije zapaljene zgrade Vlade Kantona, jer je bila uniforma sva prljava od bijelog protivpozarnog aparata, sminka se razlila po licu i lice joj je bilo skoro cijelo crno i garavo od raznog dima, pozara, prljavstine....nije bjezala kad je pakao bio, ostala je na prvoj liniji sa ostalim kolegama policajcima....
« Poslednja izmena: Februar 12, 2014, 06:33:48 posle podne od strane Tviti »
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže doktor035

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 580
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #49 poslato: Februar 12, 2014, 06:37:22 posle podne »
nema sta ko da te nagovara,nisi mali,ali iskreno ja bi ih tuzio....pa brate nije posteno da drugi rade za tebe i to za dz... :-\
canon 1100d
EF-S18-55mm
Pentacon 135mm
Helios 44-2

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #50 poslato: Februar 12, 2014, 07:44:50 posle podne »
Cek, mislis da su skinuli odavde?!

Van mreže bobanf

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 558
    • bgd.boban
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #51 poslato: Februar 12, 2014, 09:27:54 posle podne »
Tviti, prava fotka u pravo vreme plasirana, ali i eksploatisana...

Treba da izvuces neku korist, bar da ti se procuje ime, kad te vide da se zna `to je onaj sto je snimio policajku.` Ovo ti je lepa odskocna daska.

S druge strane, ja se ne bih libio ni tuzbe ni kesha od odstete.. 

Van mreže aleksa z.

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 297
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #52 poslato: Februar 12, 2014, 09:28:10 posle podne »
Nikon D3200, AF-S NIKKOR 18-105 3.5-5.6 ED VR
Canon Power Shot A590

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #53 poslato: Februar 13, 2014, 12:21:33 pre podne »
Uvažavam predloge svih kolega forumaša Tviti, ali ipak moj naiskreniji savet je da ti i lično upoznaš ovu policajku i dogovoriš se sa njom, jeli, o novim koracima...saradnje.
Ruku na srce, postala je regionalno popularna zahvaljujući tebi i tvom radu, pa su šanse da te odbije ravne nuli...
O pocepanim kaznama za pogrešno parkiranje ne bi ni da trošim reči.... :)
« Poslednja izmena: Februar 13, 2014, 01:01:00 pre podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Protesti - Tuzla
« Odgovor #54 poslato: Februar 13, 2014, 12:58:51 pre podne »
ma ja sam oženjen Argon, ša ti je ba? ;D ;D
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L