Autor Tema: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!  (Pročitano 84623 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #80 poslato: Novembar 05, 2013, 12:00:08 pre podne »
Nisam brand addict niti fanboy, Canon da izbaci ovako nesto sasuo bih 2 septicke jame govana na njih. Pogresno si ti mene razumeo.
Prepakovati nekoliko godina staru tehnologiju u novu ambalazu, pateticnom kampanjom igrati na sentimente kupaca. To je bedno druze moj i samo molicu lepo bez onih standardnih floskula i jezickih akrobacija tipa - to je kapitalizam, svi to rade, tako je, to ne moze da se promeni i slicno.

Zamisli, kompanija reklamira svoj novi proizvod. Čudo neviđeno. Prosto ne mogu da verujem.

Ne znam sta je za ne verovanje!? To sto imam pravo da se ne slazem sa nacinom kako se to radi! Moram da kazem woow na svako medijsko spinovanje po defaultu!? Moram da sagnem glavu na svako konzumeristicko-narcisoidno manipulisanje emocijama ionako vec obezglavljene populacije? Stvarno ne znam sta je sa vama ljudi!?

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #81 poslato: Novembar 05, 2013, 12:07:41 pre podne »
Opusti se bre, nije kraj sveta.

Nije to sa stajanjem u redovima i kampovanjem pred radnjama ništa čudno. Gledaj kako Apple navlači mase na đubre koje prodaje.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #82 poslato: Novembar 05, 2013, 12:11:17 pre podne »
^Oh, pljunuo si po umetničkom delu skrojenom od aluminimunimuma i stakla?
Ojha! Blasfemija! :D

Pozdrav

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #83 poslato: Novembar 05, 2013, 12:42:16 pre podne »
Evo kajem se i idem u ugao da klečim i izmolim tri "Sv. Steve" i tri "iPod"-a. ;D

Što se tiče kampanje za DF, moraš priznati da je, ma koliko sladunjava bila, krajnje profesionalno odrađena. Ko neće pasti na žvaku identifikacije sa zamišljenim čovekom zrele dobi koji stvara umetnička dela pomoću retro, pravog, za prave fotografe, fotografe u duši, aparata? A ne tamo neka bezdušna digital age čudovišta, za koja je odrađena kampanja sasvim druge prirode. Odavno su svi CEO shvatili da je najuspešnija kampanja ona koja udara na emocije. Dobro, ne baš svi. Ko je rekao Pentax? Čekaj, oni ni nemaju marketing. ;D
« Poslednja izmena: Novembar 05, 2013, 12:47:41 pre podne od strane Stalker »
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #84 poslato: Novembar 05, 2013, 01:24:04 pre podne »


Evo nesto da drzi te emocije na mestu :D


@alexalex - Zasto nesto mora da bude tehnoloski radikalno novo da bi bilo dobro? Budimo realni, ako je nesto upakovano dobro, privucice ti paznju. Ako udara na neke emocije (ko sto rece Stalker), zadrzace ti paznju duze, a ako ti se nista od toga ne dojmi, produzices dalje u potrazi za necim sto se tebi svidja. Jednostavno.
Nikon nije prikazao nista toliko novo da sad svi treba da kleknemo pred njim i pozdravimo novog kralja, vec naprotiv, dao je trzistu ono sto je trziste zelelo, zato i tolika drama.

edit: Cena ~2700$  >:( >:( >:(
« Poslednja izmena: Novembar 05, 2013, 02:08:04 pre podne od strane Vocko »
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #85 poslato: Novembar 05, 2013, 05:50:01 pre podne »
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #87 poslato: Novembar 05, 2013, 10:17:32 pre podne »

Evo nesto da drzi te emocije na mestu :D

aaaa, fina ova kaubojka Rajka! ;D
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #88 poslato: Novembar 05, 2013, 10:40:08 pre podne »
Da me neko ne shvati pogresno, veoma mi se dopada kamera...ipak, posmatrajuci cenu i da nemam ni jedan DSLR, prednost bi dobio D800.
Dosta je to para, bez obzira na tehniku. E sad, ako ima negde da se naruci u kitu s "kaubojkom Rajkom", to vec menja celu sliku ;D
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #89 poslato: Novembar 05, 2013, 10:45:45 pre podne »
.......u kitu s "kaubojkom Rajkom".....
;D ;D
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #90 poslato: Novembar 05, 2013, 10:54:36 pre podne »
Citat
@alexalex - Zasto nesto mora da bude tehnoloski radikalno novo da bi bilo dobro? Budimo realni, ako je nesto upakovano dobro, privucice ti paznju. Ako udara na neke emocije (ko sto rece Stalker), zadrzace ti paznju duze, a ako ti se nista od toga ne dojmi, produzices dalje u potrazi za necim sto se tebi svidja. Jednostavno.

Potpuno mi je jasno sa kojim motivima se bratija kod Nikona rukovodila kad je smišljala ovo sokoćalo. Potpuno mi je jasno da su ljudi iz marketinga bili ti koji su odlučivali o svemu, jer da je bilo drugačije, svega ovoga ne bi bilo. Ne mora da bude radikalno ali mora da bude evolutivan korak napred u odredjenom smislu. Mora da se ima suštinski kvalitet a ne samo formu. Ovo je prepakivanje iste stvari u retro formu, igranje ja kartu sentimenta, igranje na kartu hipsteraja, igranje na kartu umjetničarenja, sto reče jedan čovek sa ovih prostora.
To je sve jadno iz mog ugla, jer i dalje ne vidim kako će vas ova igračka učiniti boljim fotografima, šta je to novo što će vam doneti u fotografskom smislu!? Imate 2700USD za bacanje i zadovoljavanje svojih narcisoidnih vlažnih snova!? Well, go for it.
Samo interesuje me kad prodje taj hype, kad se strasti smire, kojim lažima ce kupci ovog sokoćala tada da se obmanjuju.
Možemo i dalje da idemo, evo ja predlažem da Sony izbaci nove Trinitron televizore. Neka lepo uzmu jedan panel od 24 inča (ne treba veći panel, dok ne čkiljiš u tv, to nije to), spakuju ga u kućište od nekog katodnog monstruma, onako da bude masivno, gabaritno, da bude bez daljinskog (jer menjanje kanala bez ustajanja iz fotelje nema takvo zadovoljstvo), sumanuta cena i jeftina medijska manipulacija... i da vidiš... šuške će da lete.
Za kraj mog učešća u ovoj temi, citat iz jedne ozbiljne pesme - "we glorify the past, when future dries up..."
Mislite o tome!

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #91 poslato: Novembar 05, 2013, 11:28:35 pre podne »
Stvarno mi nije jasno zašto pojavu ovog aparata posmatraš toliko negativno?

Ovaj aparat jeste evolutivni pomak jer je vrhunsku tehnologiju spakovao u manje i kompaktnije pakovanje sa specifičnim dizajnom i kontrolama uz potpunu kompatibilnost sa dosadašnjom optikom i sve to na način da mnogima izmami osmeh zadovoljstva. Šta s tim nije u redu?

Zašto bi Nikon sad u ovaj aparat trebao da ubaci bolji senzor kad bolji senzor od 16mpix ne postoji?

Ovaj aparat nije namenjen da pomeri granice dosadašnjih performansi. To će uraditi D4x, D5, D900... oni su zaduženi za taj deo posla, a ovaj aparat je rezultat onoga što su korisnici Nikona do sada tražili. Ovo je najlepši DSLR na svetu sa najboljim senzorom te i slične reolucije na svetu, sa svim ostalim pratećim elementima koji ako nisu najbolji onda su u samom tehnološkom vrhu za današnje standarde i ne znam zašto ti je toliko čudno da je aparat prihvaćen u startu sa takvom pažnjom? Pa druže, ovo se kad nije u torbi drži na polici u dnevnoj sobi iznad TV-a kao ukras. Hej :)

Smeta ti hajp koji je nastao pred pojavu ovog aparata i to smatraš marketinškim cinizmom, a nije ti smetao hajp kada se 5D mkII pojavio i svitao iz dana u dan, milimetar po milimetar i na kraju si kupio baš taj aparat. :) ehhh :)

Posao marketinga je da široke narodne mase zagreje do tog nivoa da i kad ih cena malo ohladi ipak ostane dovoljno da posao sa tim modelom bude i ostane uspešan. To je sasvim normalna stvar i ne znam zašto si toliko negativan.
« Poslednja izmena: Novembar 05, 2013, 11:32:24 pre podne od strane DuxX »

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #92 poslato: Novembar 05, 2013, 11:43:04 pre podne »
meni licno se svidja ovaj retro izgled, ne samo fotoaparata nego i ostalih stvari u zivotu.Recimo, imao sam prijatelja u Sarajevu koji je imao staru vw bubu iz 1971 godine, ali je covjek odlucio da je "sredi" pa je ubacio motor od poršea! Sa vanjske strane ostala je ista buba kao i sve ostale bube po gradu, a snaga-zvijer! Pricao mi je da je jednom isao na auto putu za Zenicu 220km/h sa bubom, prestizao nekog novog pasata koji je vozio oko 180km/h, covjek iz pasata ostao u "čudu"....isto tako se vracam na temu fotoaparata....nekad se pitam zar se bas mora imati "veliki" crni dSLR sa battery gripom da bi covjek izgledao iole ozbiljniji fotograf? Ne znam kako je u Srbiji sto se tice turista, ali ovdje po Sarajevu sam primjetio da japanci sada nosaju najvise kompakte Canon G1X-koji je zvijer medju kompaktima, a koji sigurno neće napraviti lošiju fotku od nekog "velikog" "Pro" fotoaparata.....pametni ljudi su mi uvijek govorili:"Nije bitno Dzoni koji je fotoaparat, bitan je onaj iza njega!".....I u pravu su! ;)
« Poslednja izmena: Novembar 05, 2013, 11:53:13 pre podne od strane Tviti »
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #93 poslato: Novembar 05, 2013, 11:53:37 pre podne »
@ alexalex

Eto kada si toliko protiv ovoga aparata koji možda je malo skup ali je aparat na mjestu, kvalitetna izrada, kvaliteta AF, najbolji highISO senzor kojega uopće možemo naći na tržištu, eto ti reci kakv bi ti aparat očekivao od Nikona i za koji novac jer moram reći nije mi jasno što tražiš.  :-\

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #94 poslato: Novembar 05, 2013, 12:06:34 posle podne »
start_of_offtopic
Eh sad, pa nije lepo ovako zamenjivati teze i stvari vaditi iz konteksta. FYI ja sam svoj 5DII kupio polovan, 5 godina star i 5 godina po njegovom izdavanju i to samo zato što sam ga dobio za smešnu =poklon= cenu. Ne zbog kampanje, koja koliko se sećam nije bila hipsterajska i ovako patetična/manipulativna/narcisoidna. Koliko je 5DII bio pomak u svetu fotografije a i videa, govori činjenica da je to najprodavaniji DSLR ijednog proizvodjača, ikada. To valjda nešto govori. Bio sam na korak do kupovine D600 a onda je zejtin afera sve to promenila.
end_of_offtopic

Zašto sam ja negativan? Zato što imam pravo na svoje mišljenje, drugačije od vašeg?! Ne razumem?!
Najlepši, uh to je subjektivno, ovo je meni ružno. Po meni to nije evolutivni pomak kada postojecu tehnologiju spakujes u retro a ne, kako ti reče, specifičan dizajn. To je za mene status quo, a u tehnologiji je to UVEK loše! Kažeš korisnici su tražili? Stvarno? Stare igračke (D_bilokoji) su im postale dosadne pa su hteli nove igračke, nešto da im zadovolji sujetu i "ponovo ih inspiriše da pronađu fotografiju" !?? Što bi rekao John McEnroe - You can not be serious!
Šta je marketing, hmmmm... evo ovako. Radio sam skoro 5 godina u advertisingu, klijenti koje sam vodio su bili Microsoft, HP, Epson. Jako dobro znam šta je korporativo razmišljanje, šta je marketing. Ovo je... pa recimo Paris Hilton type of marketing.

Bare - odogovri mi samo na jedno prosto pitanje - šta kvalitativno novo donosi ovaj Nikon što je ekvivalentno vašem totalno iracionalnom oduševljenju??

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #95 poslato: Novembar 05, 2013, 12:22:37 posle podne »
Mnogima donosi taj najbolji high-ISO senzor na tržištu u jeftinijem pakiranju, nije da svi imaju pare za D4 ili ti misliš da imaju, i isto tako nije da svi trebaju veliki buffer, veliko kućište i velikui broj slika u sekundi koju D4 nudi. Rekao sam ti već, nije sve u pikselima koje nude D610 i D800, pričao sam već da 'svadbarima' recimo to jako smeta. Sa druge strane ovo šta je ovi aparat relativno malen(baš to relativno jer nije puno manji od D610) i lagan nekim 'svadbarima' je idealno došlo ako rade sa prime isključivo sa prime objektivima, a vjeruj da ima takvih. Ne znam zašto ne možeš to shvatiti? Meni je očito da ovaj aparat ima svoju tržišnu prođu i van kruga hipstera.

Jedva čekam da Storm ovo testira, posebica me zanima usporedba sa D610 kada fajl iz njega smanjima na 16MP ali i kada fajl od ovoga podignemo na 24MP.

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #96 poslato: Novembar 05, 2013, 12:28:24 posle podne »
Jeste, potpuno sam iracionalno oduševljen. Ovaj aparat me vraća u doba detinjstva, kad sam gledao kako neke čike upere neko sokoćalo u nekom pravcu i onda dobiješ sliku toga na papiru i što je za mene bila magija. Isto tako izgleda, i vraća mi inspiraciju i polet. A možda i nije potpuno iracionalno, jer kao pojava predstavlja predah u trci do zilion megapixela, fokusiranjem u rudniku uglja u ponoć, ultragigamegaHD videom...kao što kaže, ovo je fotografski aparat, ne hibrid video kamere i aparata. Kome treba video ima šta da kupi. S druge strane, mislim da je krajnje pošteno od Nikona što je stavio najbolji mogući senzor u ovu spravu, a nije morao. Hoćete najbolji senzor? Ko vas hebe, iskeširajte 6000 evra za D4. Ali ne, evo najboljeg senzora po relativno pristupačnoj ceni.
Sled događaja koji bi me obradovao jeste da Canon izbaci svoj ekvivalent ov kamere, i da se onda cene zbog onkurencije još više snize. Da li ću kupiti ovaj aparat? Ne znam, dok ga ne budem držao u rukama i okinuo nekoliko fotki s njim. Možda kupim D600, možda D7100, možda D300s. Da se razumemo, i D3200 zadovoljava moje potrebe, ali eto volim povelike aparate sa izdvojenim gumbićima za WB/ISO, čisto ergonomije radi.
Ako si već toliko protiv ovog aparata i zlog Nikona koji hoće da zaradi na istom, napiši im protestno pismo, ili otvori blog. Ovde bi ipak trebalo da pričamo o samom aparatu, ne razlozima za njegovo postojanje.
Ups, ispeče mi se sulpita. Odoh.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #97 poslato: Novembar 05, 2013, 12:40:22 posle podne »
Bare - svadbari sa ovim aparatom!??? Ti zaista misliš da se svadbari odlučuju za aparat na osnovu mpix!? Pazi, ovo tako nema veze sa stvarnim životom da ja ne znam šta da ti drugo kažem te vas sve srdačno pozdravljam.
Stalker - prijatno i žvaći polako! :D

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #98 poslato: Novembar 05, 2013, 12:50:07 posle podne »
Da, MP su nekima jako bitni jer imaju velik broj fajlova, što više velikih fajlova sporija obrada. Evo ti primjer Ryana Brenizera, on je pomalo što se kaže javna osoba jer svoje stavove javno objavljuje pa čak i dijelom svoj workflow. Čovjek je posudio D800, radio sa njim i na kraju došao do zaključka da njemu kao jedno od najboljih wedding fotografa na svijetu to samo odmaže sa 36MP i da bi eventualno za neka poziranja mogao dobro doći, preporuča ko ima novca za vjenčanja D3s ili D4, a rekao je ko nema da bi mu D600 bio dobra zamijena za D700 mada i tu ljudi neki žele manje MP. Isto jedan moj prijatelj, po nekim forumima poznatiji kao Mrlja, radi vjenčanja ali i editorijale. Čovjek je dugo radio sa D700 i kupio je D800 od kojega je odustao nakon jednog vjenčanja i koristi ga za editorijale. U međuvremenu mu je upao jako povoljno D3s sa malim brojem okidanja i to mu je sada glavna makina za vjenčanja i već razmišlja o još jednom D3s. E sada mu je pak i ovaj Df zanimljiv naročito ako performanse senzora budu na razini D4. Znači očito je da određenoj branši, određenom krugu korisnika ovaj Df jako šmeka i ne znam zašto bi se to osporavalo ako činjenice pokazuju jedno. Ako ti imaš kakve druge argumente slobodno napiši, uostalom forumu i služe za to.

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #99 poslato: Novembar 05, 2013, 01:27:53 posle podne »
Bare - to što ima senzor od D4 ne znači da je kao D4 u praksi. Znam ja šta je megapikselaža u workflowu kad imas nekoliko hiljada snimaka ali... ergonomija, baterija, robustnost, brzina rada, prilagodljivost, broj i vrsta memorijskih medija koji se koriste...  pa tek onda broj piksela je nesto sto opredeljuje nekoga za svadbarski aparat.  Zbog svega nabrojanog su D3/4/700/600 to sto jesu a ovaj hipsteraj to nikada nece biti. End of story.