Autor Tema: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!  (Pročitano 84711 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ivan83

  • Član
  • **
  • Poruke: 236
    • Pogledaj profil
    • Smart Dev Team
Nikon D7100, Sigma 18-35mm F1.8, Nikkor AF 50mm f/1.8D, Nikkor AF 70-300mm 4-5.6D ED, Raynox DCR-250, YN568-EX

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #221 poslato: Januar 26, 2014, 01:35:57 posle podne »
O Bože, da li je moguće...?

Ubio me Bog ako nemaju nekog preletača iz Sigme u svojim redovima.

Pozdrav

Van mreže Ivan83

  • Član
  • **
  • Poruke: 236
    • Pogledaj profil
    • Smart Dev Team
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #222 poslato: Januar 26, 2014, 06:40:45 posle podne »
UPDATE: Looks like the issue is related to lubricants used on the shutter. At below freezing temperatures, the shutter might get slow and cause uneven exposure problems.

Read more: http://photographylife.com/nikon-df-shutter-issue#ixzz2rWkrMnM9
Nikon D7100, Sigma 18-35mm F1.8, Nikkor AF 50mm f/1.8D, Nikkor AF 70-300mm 4-5.6D ED, Raynox DCR-250, YN568-EX

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #223 poslato: Januar 26, 2014, 10:16:10 posle podne »
:) :) opet nesretni lubrikanti :P Ako budu retki onda prska. Daj gušće majstore - onda koči na 'ladnoći. Neka naprave to neki dil sa Modričom da im to ljudi iskusni "sašiju" dobru formulu i gotovo. Ili nek uzmu lubrikante iz D800 pošto provereno ferceraju i na 'ladnom ;)
« Poslednja izmena: Januar 26, 2014, 10:19:41 posle podne od strane DuxX »

Van mreže Ivan83

  • Član
  • **
  • Poruke: 236
    • Pogledaj profil
    • Smart Dev Team
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #224 poslato: Januar 26, 2014, 10:56:55 posle podne »
Čovek je opet promenio priču...  ;D
Sad je ipak svetlo krivo. :)

http://photographylife.com/light-frequency-issue#ixzz2rWkrMnM9

False alarm.
Nikon D7100, Sigma 18-35mm F1.8, Nikkor AF 50mm f/1.8D, Nikkor AF 70-300mm 4-5.6D ED, Raynox DCR-250, YN568-EX

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #225 poslato: Januar 26, 2014, 11:07:45 posle podne »
Ali je zato ekspresno krenuo da opljune, kako bi navuk'o jedno 5-6 miliona klikova?

Iskusno...

Degenerik.

Pozdrav

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #226 poslato: Januar 27, 2014, 09:26:22 pre podne »
Probao Df, ergonomska nocna mora! ;D

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #227 poslato: Januar 27, 2014, 11:10:14 pre podne »
U smislu kontrola je sjajan, u smislu udobnosti baš i ne. Svaki iole masivniji objektiv postaje noćna mora. Dok se nosi sa kratkim prajmovima (do 85mm) i lakšim zumovima, poput 24-85, sve je sasvim ok. Kad nakačiš 24-70, ne daj bože 70-200... to postaje žestok mazohizam.

Ali, teško da je bilo i za očekivati da bi nešto što imitira daleku prošlost moglo biti udobnije. Ceo taj retro fazon je u suštini retardiran. Dobra ideja je preuzeti komande sa starih aparata, jer su često direktne i bolje osmišljene. Međutim, MILC klika je, u nedostatku ideja, krenula da puca na nostalgiju starije populacije i u tome evidentno uspela. Bilo je bitno biti različit. Čist marketing - lekcija "privlačenja pažnje". Svi se ložakaju na retro fazon, a osećam da će jednog dana koncept kakav danas već imamo sa DSLR-ovima, biti predstavljen kao nešto "wow", jer će biti krupniji, udobniji u šakama i tako to... Deja vu.

Što neko reče za trend minijaturizacije - sve je to lepo što je manje, staje u džep, lako je itd, ali nama se ruke nisu smanjile tokom godina. I baš nešto gledam... stvarno su mi šake iste!  ;D

E sad, glavna je poenta namena Df-a. On nije namenjen da se njime okolo trči sa nakačenim teškim objektivima, već da uživaš u fotkanju sa 2-3 prajma u torbi. Tada mu ergonomija oblika nije problematična, a kontrole su sjajne.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Januar 27, 2014, 11:15:12 pre podne od strane StORM48 »

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #228 poslato: Januar 27, 2014, 11:40:04 pre podne »
Najveći problem tu je spajanje nespojivog. Sa jedne strane imamo sisteme poput Oly-ja gde je sve smanjeno. Mala su tela ali su mala i stakla ali sa tim malim ide i manji senzor i idu naravno i manje kvalitetni fajlovi. A onda sa druge strane imamo zahteve određene kategorije kupaca da žele malo telo za u džep ali da ima FF senzor i da na njega idu klasična FF stakla ali da bude ergonomično...  e pa prc.

Opet moram da se vratim na Sony a7(r) koji je tu zaista podigao priču na viši nivo jer adapterom podržava standardnu dlsr optiku, a istovremeno nudi optički model manjih gabarita, a vrhunskog kvaliteta ali i tu ima nedostataka na dfrugim poljima bar za sad. Ne mere sve u jednom. Nema šanse.

Van mreže alexlex

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 488
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #229 poslato: Januar 27, 2014, 11:43:18 pre podne »
Imam dugacak uzak dlan i veoma dugacke prste, sve mogu da dosegnem sa svojim pipcima na bilo kom telu ali Df mi je totalno zbunio bogatu muscle memory. Ocekujem poplavu third party gripova od mahagonija za skromnih 399$ :D
Nisam siguran koliko ce ovo sokocalo da kupuje starija garda, ovo ce biti predmet obozavanja svih wannabe artista, majstorakojecega i tehnomasturbatora. Za mene je udaranje na nostalgiju uvek bilo bezocna korporativna manipulacija usmerena na labavije licnosti, fokusirane na periferno ili povrsnosti umesto na sustinu... ali to sam samo ja! ;)

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: Breaking news: New Nikon FF hybrid (mirrorless?) camera coming soon!
« Odgovor #230 poslato: Januar 27, 2014, 02:02:40 posle podne »
@Duxx - Nadam se da ce Storm testirati A7(R), ali mene je veoma pozitivno obradovao. Zao mi je sto nisam imao adapter, pa da probam sa necim drugim osim sa kit objektivom koji i nije nesto posebno, ali mi napokon MILC koncept ima smisao.
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user