Autor Tema: Ana  (Pročitano 7961 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže DOCTOR NO

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 290
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Ana
« poslato: Maj 03, 2013, 07:55:14 posle podne »
Moja mala, nije znala da je slikam, inače da me snimila ništa ne bi bilo od slike...
Canon 6d, Canon 24-105 f4 L, Canon 100mm f2, Canon 50mm f1.8 II, Canon 430 ex II
Canon G9

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Ana
« Odgovor #1 poslato: Maj 04, 2013, 05:32:57 posle podne »
Doktor No I model, i fotografija!

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Ana
« Odgovor #2 poslato: Maj 04, 2013, 08:22:12 posle podne »
Fotografija je lepa, ali joj nedostaje malo prostora.
Bolje da ides široko, pa da odsečeš visak sleceći put.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Ana
« Odgovor #3 poslato: Maj 04, 2013, 10:20:31 posle podne »
Sa ovakvim komentarima ode forum u...

Dete je lepo, ali fotka nije, a evo i zašto:
1. Premalo prostora za ovaj profil,
2. Uhvaćen pogrešan trenutak, odnosno nervozan izraz lica (ni osmeh, ni zamišljen pogled, ni bilo koja druga interesantna ekspresija),
3. Devojčica nije vizuelno doterana (da si zamolio mamu bar bi joj popravila kosu...),
4. Pozadina je konfuzna.

Voleo bih da ti napišeš šta te je impresioniralo na ovoj fotografiji, odnosno šta si želeo da podeliš sa nama, pa da prodiskutujemo o tome.

Pozdrav!

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Ana
« Odgovor #4 poslato: Maj 05, 2013, 02:27:10 posle podne »
Pa rece covek da je to zlotvor mali koji nikad ne bi sam pristao da se slika :)
Kontam da bi 2, 3, i 4 ispravio sa namenskim objektivom i modelom koji je voljan da pozira, ali sam mu i ja zamerio ovo sto je bilo do njega.

Inace, mozda bi bilo najbolje da ovakve fotke idu u Cafe pcfoto> Kids. Tek sad vidim da je tema u portretima, i kontam da joj tu bas i nije mesto.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Ana
« Odgovor #5 poslato: Maj 05, 2013, 05:21:55 posle podne »
Daj cronnin znamo se. Slažeš se ti u svemu samnom. Ovde se ne gledaju uslovi, već rezultat ;)

Van mreže DOCTOR NO

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 290
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ana
« Odgovor #6 poslato: Maj 05, 2013, 05:34:02 posle podne »
Šta me je impresioniralo??? Ništa..
Da li tebe impresionira??? Ne zanima me...
Da li je slika profesionalna??? Nije...
Da li ima boljih slika??? Ima koliko god hoćeš...
Da li ova slika zaslužuje da se nađe na forumu??? Po hornetu moderatori nek je izbrišu...
Da li slika zagađuje ovaj deo foruma gde su samo profi slike??? Da, brišite je.

Samo vas jedno molim...Dajte napravite 2 dela foruma, jedan za profiće, drugi za mene i još nekolicinu amatera. Lično mene zanima gde mogu postaviti fotku i da dobijem kritike šta i kako da ispravim da poboljšam kvalitet načinjen sa onim čime ja raspolažem. Ako je to na ovom forumu nemoguće, recite mi i neću postavljati slike dok ne postanem profesionalac.

Ja niti se na internet forumima mogu na nekoga naljutiti, niti me pogaća kritika(čak šta više zato sam i postavio sliku, ne da bi mi neko rekao vau, bravo itd., već da bih dobio dalje smernice).

A ta prozivanja od Horneta tipa: Daj cronin ne loži ga reci mu istinu, ko ga xebe, šta mu se ulizuješ itd to ne podnosim..
Canon 6d, Canon 24-105 f4 L, Canon 100mm f2, Canon 50mm f1.8 II, Canon 430 ex II
Canon G9

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Ana
« Odgovor #7 poslato: Maj 05, 2013, 07:31:44 posle podne »
doktore ne uzbudjuj se....neko fotografise neko komentarise....
fotka je po meni ok...fali joj malo negativnog prostora..i to iza nje ako si hteo pogled da uhvatis...a ako si hteo portret onda ispred nje..a sto se tice bokeha, posto si je lovio na "suvo" sto bi se reklo..to ti je sto ti je...to se svima desava...pocni da razmisljas o kadriranju...sto i ja stalno radim...samo praksa i nadji nekog profija koji te fascinira po necemu i prati njegove radove pa skidaj po nesto...to svi rade... :)
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže DOCTOR NO

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 290
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ana
« Odgovor #8 poslato: Maj 05, 2013, 07:38:53 posle podne »
Ma ok je sve, kao što sam i rekao..ne uzbuđujem se, možda deluje da se ljutim ali nije tako-dece mi.
 Da je fotka dobra-- nije, da ima neki deo foruma za mene početnika--nema, pa prema tome sliku sam postavio tu gde jesam da bi mi ako neko hoće dao kritike, itd.

Eto, molim moderatore da je premeste i promene naziv da ne bi bola oči nekima, ili da je izbrišu, kao i ove moje komentare, jer ne koriste nikome.
Canon 6d, Canon 24-105 f4 L, Canon 100mm f2, Canon 50mm f1.8 II, Canon 430 ex II
Canon G9

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ana
« Odgovor #9 poslato: Maj 05, 2013, 07:45:54 posle podne »
Meni na ovoj fotki najvise fali prostora , mislim da bi bila mnogo bolja :)Svetloi mi je ok , protiv kadra nemam nista.... :)

Doco mislim da ti je Hornet dao dobre kritike sledeci put ces vise razmisljati o tim stvarima i doci ce do napredka , sigurno:) I ja stalno dobijem neku kritiku i zaista sledeci put vodim racuna o tim kritikama i samo napredujem:)

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Ana
« Odgovor #10 poslato: Maj 05, 2013, 07:46:20 posle podne »
Komentarisanje fotografija na kojima se nalaze deca, oduvek je bio pipav momenat... iz vise razloga. Nekako, kriticari i autor retko kada usklade frekvenciju za komunikaciju. Najveci ''problem'', da ga tako nazovem... jeste cinjenica da kriticar fotografiji pristupa manje emotivno nego sam autor fotografije koji je u vecini slucajeva i otac/majka, sto ga u neku ruku cini prilicno neobjektivnim. Kriticaru kao i uvek, cinjenica da je dete slatko samo po sebi, kao sto uostalom deca i jesu... nije dovoljno da bi fotografija dobila prolaznu ocenu sa tehnickog aspekta.

Pravljenje foruma za ove i one... ne dolazi u obzir, jer forum za pocetnike i amatere podrazumeva aktivno ucesce iskusnijih, koji ce to komentarisati... kako? Nema drugog nacina nego direktno reci kako stoje stvari, pa se opet vracamo da stepen tolerancije na izrecenu kritiku. Na kraju, ko je to ko ce klasirati clanove na pocetnike i iskusne? Mislim,  manimo se toga...

Realno gledano, Hornet je ovde u pravu. Premalo je prostora sa leve strane ostavljeno Aninim ocima. Naslon od stolice takodje bode oci. Na frizuru nemam primedbi, kao ni na sam izraz Aninog lica... ali upravo te dve stavke stavljaju fotografiju u kategoriju snapshota, koji ce najvecu vrednost steci u porodicnom foto albumu, kao jedan zabelezeni trenutak Aninog detinjstva i odrastanja. To naravno ne znaci da fotografiju nije trebalo okaciti na forum, naprotiv... ali ce poenta tog cina biti smislena samo ukoliko Ti kao autor usvojis dobronamerne kritike.

Sto se tice cinjenice da smo nekako dosli u fazu nervoznog leptira tj. snizenog praga tolerancije u diskusijama... i o tome bih verovatno morao ponesto reci... ali da to ostavimo za onu drugu temu.

Iskreno se nadam da je ovo dovoljno da Hornet i Doktor zakopaju ratne sekire.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže DOCTOR NO

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 290
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ana
« Odgovor #11 poslato: Maj 05, 2013, 07:59:04 posle podne »
Ja nisam takav da se ljutim na forumima na nekoga, pa se prema tome nemam ni miriti sa kime.
Kritike su na mestu i od horneta i od ostalih, to stoji, uvažavam ih i trudiću se da ih ispravim.

Ali ona rečca:
Daj cronnin znamo se. Slažeš se ti u svemu samnom. Ovde se ne gledaju uslovi, već rezultat ;)

to nit je kritika, nit koristi nečemu sem omalovažavanja, ne fotografije već mene, i pored toga se ne ljutim, nema razloga.

Da se razumemo: Voleo bih i ja da mi potpis bude popunjen 5dM3, 17mm, 50mm 1.4g itd, itd.
Ali nije, i često primećujem, mada ne želim to da komentarišem, što je potpis bogatiji i popunjeniji i slike su "BOLJE", obrade od starijih članova su isto "BOLJE", itd...

Izvinjavam se ako sam nekoga uvredio i što se mene tiče može ključ, brisanje, jer za drugo i nije ;)
Canon 6d, Canon 24-105 f4 L, Canon 100mm f2, Canon 50mm f1.8 II, Canon 430 ex II
Canon G9

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Ana
« Odgovor #12 poslato: Maj 05, 2013, 08:19:58 posle podne »
Čekaj bre, polako Dr. NO, nemoj odmah da dižeš graju :)
Ja sam rekao da je tvoja fotka lepa, i možda nisam bio dovoljno precizan. Svđajaju mi se detalji, sviđaju mi se boje, sviđa mi se svetlo.

A bilo je i ovde, i na drugim foto forumima fotki za koje se čovek jednostavno pita, kako je neko uspeo da napravi ovako lošu fotku sa DSLR-om?
Tvoja fotka nije iz te kategorije. Meni lično uopšte ne bi smetalo da ostane u svojoj temi, pogotovo ako bi ti sledeći vikend, obrativši pažnju na ovo što smo sad komentarisali, objavio još bolju sliku pa onda za dve nedelje jednu bolju i od te. Problem je kada se to na forumu ne dešava. Dakle, uopšte nije bitno koliko je ko dobar, ne očekuje se od početnika da bude dobar, ali je pitanje da li neko napreduje ili stagnira. Hajde sad, molim te, demantuj ovog Horneta :) i kada uspeš ponovo da uhvatiš to dete (za nedelju ili dve) daj neku fotku za koju će moći da se kaže da je uvažila one kritike.

P.S Mislim da ono što se ja i Hornet zezamo preko poruka nije bilo usmereno na tebe i da zaista nije hteo da te omalovaži.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Ana
« Odgovor #13 poslato: Maj 05, 2013, 08:35:10 posle podne »
Pa vidi Doktore, forumi su jedni dosta zivi virtuelni organizmi koji u odredjenim razvojnim fazama imaju tendenciju ubrzanog rasta, tj. sirenja. Medjutim, kvalitet obicno ne prati kvantitet... i forum kao zajednica u prvi mah nema neki brz odgovor na tu pojavu, vec se neki generalni utisak akumulira, a reakcija obicno ispolji u temi koja po pravilu nije to ni zasluzila.

Nisam Hornetov advokat, ali tacno znam na sta misli. Naprosto, vec duze vreme  fotografije ne bivaju komentarisane onako kako svaka fotografija i zasluzuje. Od tapsanja po ramenu, nema leba.

I zato mislim, da to nije bilo upuceno licno tebi... vec generalno. A to je vec nesto na cemu cemo morati svi zajedno da poradimo.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Ana
« Odgovor #14 poslato: Maj 05, 2013, 08:48:19 posle podne »
Jedan predlog... kako je to reseno na stranim foto forumima...i kod njih se javljao slican problem...da su se neki clanovi ljutili ..drugi pobegli..treci trazili vise kritika...a najvise je bilo sto kaze Mr. Rodic tapsanja po ramenu i slika je exrtra, vrhunska...itd...  Dobra fotografija na prvi pogled daje emotivni efekat...i tako i ljudi reaguju a isto tako i losa fotografija...
Oni su to resili na sledeci nacin, uveli su poedljak na forumu "criticism" i svako ko zeli da mu se kritikuje fotografija od strane strucnijih lica a i od ostalih..on je postavi tu pa u podfolderu portret/pejzaz...  Pozz
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Ana
« Odgovor #15 poslato: Maj 05, 2013, 09:14:16 posle podne »

Niko ovde ne trazi od nas da eufemizam uvijamo u oblande, ali ce biti sasvim dovoljno da zadrzimo jedan pristojan nivo komunikacije uz medjusobno uvazavanje. Naravno, sujeti nema mesta.


Zato mislim da treba zadrzati postojecu formu. Kacimo i diskutujemo... nikave posebne sobe i podele.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Ana
« Odgovor #16 poslato: Maj 05, 2013, 09:42:24 posle podne »
Doco mislim da ti je Hornet dao dobre kritike sledeci put ces vise razmisljati o tim stvarima i doci ce do napredka , sigurno:) I ja stalno dobijem neku kritiku i zaista sledeci put vodim racuna o tim kritikama i samo napredujem:)

+1
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Ana
« Odgovor #17 poslato: Maj 05, 2013, 10:16:38 posle podne »
Doco, ne šizi. Pogrešno si razumeo moje komentare, ali totalno. Prvi je isprovciran sledećim:

Doktor No I model, i fotografija!

Naime, model jeste, ali fotografija definitivno nije i to je valjda i tebi jasno. Mene lično smaraju paušalni kurtoazni komentari jer niko od toga vajde nije imao. E sad, kad sam već napisao to što jesam potrudio sam se i da ti ostavim ispravne smernice, jer sam mislio da će ti to biti mnogo korisnije.

Drugi komentar je namenjen cronninu, jer znam da je obično znatno oštriji i prema dosta boljim fotografijama, tj. ume da nađe dlaku u jajetu. A i s njim imam tu slobodu...

Inače razumem da je tebi sve to verovatno delovalo drugačije, tako da, što se mene tiče sekira je zakopana i samo probaj da primeniš sugestije. Daleko od toga da je fotografiju potrebno ukloniti sa ovog dela foruma.

Edit: Inače, da mi se sad Oldtajmer ne naljuti, kolko se sećam i on je na ovom forumu, uz dosta strpljenja članova, naučio štošta o fotografisanju, ali svakako ne iz ovakvih komentara, kao ovaj koji je, verovatno nespretno, dao u ovoj temi.

Inače, Dalibore, totalno ti je bezveze ovaj post:

doktore ne uzbudjuj se....neko fotografise neko komentarise....

Ako imaš neki problem sa mojim doprinosom na forumu, onda mi to lično i reci. Nema potrebe da provlačiš. Nisam ljut, ne ujedam, tako da slobodno možemo da ukrstimo argumente.
« Poslednja izmena: Maj 05, 2013, 10:28:48 posle podne od strane Hornet »

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Ana
« Odgovor #18 poslato: Maj 05, 2013, 10:23:46 posle podne »
Zasto bi "uklanjao" fotografiju, dete je secer i to je fakat. To sto tehnicki ima "falinke", ne znaci automatski da ne ulepsava forum i njegovu svakodnevicu!!
Doco, drzi se ovih saveta, Hornet je odvojio vreme, da prostudira i napise, sto ne mora da se podrazumeva za svaku sliku.
Na kraju krajeva, saveti koje ovde pokupimo i dalje su besplatni i dobronamerni, a i to se u danasnje vreme retko podrazumeva.

Pozdrav ;)
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže Bugarin

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 537
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ana
« Odgovor #19 poslato: Maj 05, 2013, 11:17:41 posle podne »
DOCTOR NO necu da komentarisem fotku ali moram nesto drugo,ja sam na pocetku imao fotografije koje su mi bile EXTRA a sad su iste te KRS KRSEVA.
Iz modela su mi izvirivale sipke kao da su vanzemaljci i imao sam gomilu glupavih propusta ali tada to nisam znao.
Dobio sam razne komentare i onda je krenulo citanje svega sto nadjem o fotografiji i tehnikalijama i uvek je aparat bio pod ruku kad mi nesto nije jasno ili logicno da to prakticno proverim.
Onda je usledilo interesovanje najvise bas za portrete i to trenutno vezbam i kradem ideje ali slabo postavljam fotke,bice ih uskoro(sad ucim malo PS jer je neverovatno koliko je potreban pa da si i vrhunski fotograf).
Zato smanji nervozu i shvati ove komentare kao dobronamerne(sto i jesu) i budi uporan.
Meni je bas Hornet i dao neke lose kritike ali se nisam ljutio tada a sada mogu samo da mu zahvalim.