Autor Tema: Ana  (Pročitano 8237 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže DOCTOR NO

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 290
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ana
« Odgovor #20 poslato: Maj 06, 2013, 12:42:46 pre podne »
Ljudi nemojte praviti od jarca magarca.

Niti sam ljut, niti sam rekao da necu prihvatiti hornetov komentar i savet, i svaciji drugi savet jer sam zbog toga i postavio fotografiju i nikada nisam rekao e nemoj mi to za frizuru i to, itd. , niti neke stvari koje mi se namecu a niti sam pomislio na to, niti ih izgovorio.

Samo me je povredilo ne kritika, ne komentar, vec ono sto sam rekao.
Vidim da se mnogima svidja tema, pa slobodno nastavite. Ja se javljam sa sledecom fotkom :)
Ne zelim nabijati postove na ovaj nacin
Canon 6d, Canon 24-105 f4 L, Canon 100mm f2, Canon 50mm f1.8 II, Canon 430 ex II
Canon G9

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Ana
« Odgovor #21 poslato: Maj 06, 2013, 01:53:39 posle podne »
Izvinjavam se autoru na upadu na temu, nije vezano samo za ovu temu ovo sto cu napisati.
Ovo je poslednja rasprava ove vrste koje sve cesce vidjam po forumu, pa se zato javljam i ovde, primetio sam da je sve vise ovakvih rasprava.
Moram da podrzim ljude koji su strogi u kritikama i da im dam podsticaj da to rade i dalje. Ko daje kritiku je bitnije nego sama kritika. Svaki clan ovde ima neki svoj portfolio slika koji se moze proveriti, postova koji se daju procitati i mi na taj nacin mozemo da sudimo kriticarima, da kritiku prihvatimo ili odbacimo. Dok god se kritikuje sam RAD i rezultat, a ne licnost i sposobnost autora bez argumentacije, to je sasvim u redu. Vec sam spoznao sposobnosti dosta clanova ovde i otprilike znam koliko mi cija kritika znaci. Ako ne poznajem rad i pisanje coveka koji je uputio kritiku, odmah cu proveriti sta je pisao o necijem drugom radu, gde sam MNOGO objektivniji i koliko je ta kritika validna ili ne. Na kraju, uvek meni ostaje pravo da tu kritiku prihvatim ili odbacim i sve je u redu.
Zasto ovo pisem? Zato sto se plasim da se ne izgubi pozitivna energija i entuzijazam ljudi koji cine kicmu ovog foruma, da im presedne stalna rasprava i objasnjavanje zasto je uputio neku kritiku, da nije mislio nista lose itd itd... Ko ce sa tim vise izgubiti? Kriticari sigurno ne. 
Kasno sinoc kad sam postavio par slika na forumu, stize mi privatna poruka i covek mi se maltene izvinjava na sugenstiji koji mi je dao, pa cak mi je i poslao primer koji je sam doradio, kako bi to mozda izgledalo bolje. U 2-3 ujutro, covek je otvorio fotoshop, napisao PP i krajnje dobronamerno mi se obratio... jos mi se izvinjava, cini mi se bas zato jer ljudi reaguju onako kako ne treba da reaguju. Argumentovana kritika i sugestija , narocito ako dolazi od ljudi koji znaju vise od nas je nesto najvrednije sto postoji ovde.
Ne spustajte standarde i nastavite sa odlicnom praksom, za mene kao i za vecinu ljudi koji zele da napreduju (iako mnogi nisu ni svesni) je to od neprocenjive vrednosti.

Jos jednom se izvinjavam autoru, nikako se ne odnosi samo na ovu temu.