Autor Tema: iStockphoto... pitanja i odgovori.  (Pročitano 132932 puta)

0 Članovi i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
iStockphoto... pitanja i odgovori.
« poslato: Maj 02, 2013, 06:38:22 posle podne »
www.istockphoto.com

Ukoliko imate dodatnih pitanja ili želite da podelite neko svoje mišljenje vezano za ovu stock agenciju i sa ostalima, možete to učiniti u ovoj temi.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #1 poslato: Maj 02, 2013, 07:48:16 posle podne »
Mene zanimaju rezolucije i formati fotografije na stocku.

Formati su koji? (2:3, 3:2, 1:1) Ili nema obaveznih?

Vidim da postoji ono L, XL, XXL, i to se odnosi na rezolucije u pikselima.
Da li se to razlikuje od jedne do druge stock agencije?

Ako imam aparat recimo od 19 Mpix, pretpostavljam da sam osudjen na prvi manji format.
Npr. ako su kategorije 12, 16, 20, 24 MPix, to znaci da moja fotka upada u kategoriju do 16 Mpix?

Da li ja treba da je skaliram do te njihove rezolucije, ili ja uploadujem svoju fotku, a ovi sa iStocka skaliraju na 16 Mpix?
Isto pitanje vazi i za manje formate. Da li treba uploadovati nekoliko razlicith verzija fotke, ili ce ih iStock skalirati redom na sve manje formate (12 Mpix, 8 Mpix, itd...)?
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #2 poslato: Maj 02, 2013, 08:21:14 posle podne »
Proporcija nije bitna. Fotografije se mogu kropovati kako god želimo i tu nema nikakvih pravila, a kategorija po veličini određuje se prostim množenjem WxH nevezano za proporcije.

Fotografija se upload-uje jednom u najvećoj dimenziji i ostatak odrađuje sama stock agencija. Kategorije po veličinama variraju od agencije do agencije.

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #3 poslato: Maj 02, 2013, 08:33:43 posle podne »
IS cak odredjuje i cijenu fotografije, na to utjece i velicina i komplikovanost iste. Ako slikate zenu s jabukom u studiju i istu takvu sliku u prirodi cijena deff nece bit ista!?
Tako nekim slikama minimalna cijena moze bit i ispod 10$ dok nekim minimalna cijena ide i preko 50$ doduse sasvim opravdano.

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #4 poslato: Maj 02, 2013, 08:34:56 posle podne »
Koja ce biti skuplja igore, kojom se logikom vode?

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #5 poslato: Maj 02, 2013, 09:12:58 posle podne »
To tacno ni ja nisam skontao, ali znam da igra ulogu mnogo  faktora, pocev od komecijalne procjene, do kvaliteta i mnogo drugih faktora, normalno je da nece bit ista cijena i za moju od 600D i Duxx-ovu sa D800, doduse tu vec pricamo o max cijeni.

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #6 poslato: Maj 02, 2013, 11:18:56 posle podne »
Igore jesi li siguran u to?
Koliko ja znam cena je ista za svaku fotografiju u zavisnosti od kategorije po veličini i od toga u kojoj se kolekciji nalazi. Takođe razlika postoji u zavisnosti od toga da li je fotograf excluzivac ili ne. Recimo moja XXXL fotka iz obične kolekcije košta 50$, a XXXL fotka moje žene koja nije excluzivac je 31$. A fotkane su istom opremom.

Ono što si pomenuo koliko znam stoji kada su u pitanju ilustracije.

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #7 poslato: Maj 02, 2013, 11:45:17 posle podne »
Pa otprilike jesam, evo primjer, obojica exluzivci:
http://www.istockphoto.com/stock-photo-5631178-ripe-red-apple-with-green-leaf-isolated-on-white.php?st=8d536a8
i
http://www.istockphoto.com/stock-photo-5623439-rosy-red-apples.php?st=8d536a8

Ali evo sad vidim i da veca krajnja rezolucija nosi i vecu minimalnu rezoluciju za kupovinu fotke, dakle ima tu svega.
Trebalo bi to malo detaljnije trait primjer ali siguran sam da se sve fotke ne procjenjuju isto, opet mozda grijesim.

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #8 poslato: Maj 03, 2013, 12:23:19 pre podne »
Ova skuplja je u Exclusive + kolekciji, a ona jeftinija nije. Mislim da je tu razlika.

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #9 poslato: Maj 03, 2013, 12:30:31 pre podne »
Pa da, onda vjerovatno je do toga :D
Uglavnom za ilustracije i dalje vazi ranije receno.

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #10 poslato: Maj 13, 2013, 09:32:43 posle podne »
Upravo mi stigao dopis od Istockphoto.
Koliko sam stigao da pročitam onako sa telefona u pripremi su neke veće izmene koje će se realizovati u sledećih par nedelja. 7 postojećih kolekcija pretočiće se u 4. Cene fajlova će se menjuati dinamički u zavisnosti od prodaje. Recimo ako se neka Vetta fotka prodaje malo, oni će je spustiti malo cenu pa ako krene da se prodaje dosta dobro onda će je opet malo podići i tako. I obrnuto, fajlovi koji budu bili u osnovnom cenovnom rangu, ako krenu da se prodaju jako lepo cena će im biti podignuta. Kako i koliko će na sve to imati uticaja sami contributori nisam nešto primetio u tom tekstu ali čitao sam na brzaka.
Da uhvatim malo vremena pa ću detaljno to da iščitam i javljam.

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #11 poslato: Maj 13, 2013, 09:39:24 posle podne »
Contributor News: Collections Changes - May 13, 2013

 Over the last several months we have been gathering feedback from both customers and our exclusive contributors to get a better understanding of what we can do to improve the iStock experience. Our buyers want simplicity and quality—but over time we’ve accumulated 7 collections at iStock. At this point, the differences and advantages between them are murky at best, especially from the customer’s vantage point. Bottom line – to be successful we need to help different customers with different needs find the content they are looking for at the price that reflects the quality of the image...

 Contributors are looking for a better understanding of where their content will generate the most activity and sales; again, it is not clear without some data and a little first-hand image merchandising experience. There are other issues to resolve as well (thank you exclusives for your survey feedback). Clearly a measured and methodical collections reorganization effort is in order. We have been listening and working on a solution. Today we are happy to say, we are well into our planning stages for some significant changes. We are preparing now for implementation of measures we think will be major steps in the right direction for iStock’s next phase of growth and we’d like to share the highlights with you now.

What are we doing?:

 A restructuring and simplification of the collections on iStockphoto

When is this all going to happen?:

 The changes will be happening in phases over the next few weeks. It’ll be a combination of site changes, file migrations, and submission & inspection workflow changes. We'll inform you on the exact timing as we get closer to the launch date.

What file types will be impacted?:

 Considering Photos has the most complexity, many of these changes impact that file type more than others, but we plan to apply as many of these ideas across as many file types as possible.

Why?:

 To simplify the collections and have the flexibility to present customers with the right content at the right price point. Here are a few specifics:

It’s not always easy for customers to see why one file is priced differently from another.

We want to make this connection clearer and easier to understand.

The fact that exclusive content is generally priced higher than non-exclusive is not always justified by the image, and having 2 price levels (exclusive and non-exclusive) at each price tier can make pricing overly complicated for customers.

We want to simplify.

Excluding exclusive artists from the Main collection puts exclusive artists at a disadvantage by preventing them from selling relevant images to our more price-conscious customers.

We want Exclusive contributors to have access to customers at every price point.

We also have some high quality non-exclusive content that can stand-up to a higher price-point than the current structure permits undermining the overall price to quality relationship for all contributors.

We need to have the flexibility to make all of our content available to customers at the optimum price-point for each file.


How will it work? In short, we will:
reduce 7 collections down to 4 collections for photos.
mix exclusive and non-exclusive files within some collections based on quality.
move some files up and some down between collections based on quality and demonstrated performance history. If, after a reasonable amount of time a file is not selling at a given price, we’ll lower the price and see if that increases downloads. If a file is selling like crazy a given price, we’ll carefully move it up in price and see if it can perform even better there. All file moves will be made with care - no one wants to price a file out of the sweet spot – finding the sweet spot where a file performs best will always be the goal.

Moving content:

 Over a period of 1-2 weeks images will shift from the old collection structure to the new. Some files will stay where they are, some will move up or down – only files that were submitted before September 2012 will be evaluated for movement, newer files with less history will stay in their current collection or new equivalent collection. Files eligible for movement will be evaluated on their performance history. There will also be a visual assessment by the inspection team – while it isn’t realistic to visually review every file before moving them, we’re looking at as many as we can, especially in situations where the creative/visual/content elements of a file may outweigh the performance history when establishing the ideal price (images moving into or out of the Vetta collections for example).

Will content be inspected differently?:

 Yes. To align with the new simplified collection structure we’ll be making several adjustments in the submission and inspection processes. Some changes will go live immediately after the content is in place in the new structure and others will come a bit later. We’ll provide additional details about timing and any interim workflows as we get closer to launch.

Here are the key changes:

Removal of E+ and P+ placement functionality - a different approach to placing files into higher price tier collections will be introduced (more on this below)
Removal of Vetta/TAC opt in – the ASA (Exclusive) permits mirroring and movement of content to the Vetta collections on other sites without the opt-in feature, and the Agency collection is being eliminated. All Exclusive photo, video and illustration content will automatically be eligible for the new VETTA collection, and exclusives will continue to be able to nominate as well.
All new non-exclusive files will be placed directly into the MAIN collection. Members of the inspection team will be reviewing new non-exclusive content on a regular basis and moving it to higher price tiers as appropriate (SIGNATURE or SIGNATURE+).
The majority of new incoming exclusive content will go directly into the SIGNATURE collection, with the following exceptions:
The exclusive contributor has nominated the file for VETTA, in which case the file would be reviewed for placement in this collection – exactly as in the current process with the exception of limits. All limits will be removed for Exclusive contributor nominations to VETTA
Members of the inspection team who review VETTA nominations will also be on the lookout for other exclusive content in SIGNATURE that would be appropriate for SIGNATURE+ or VETTA.
Members of the inspection team will also be on the lookout for new exclusive content that would be better placed in the MAIN collection.


Going forward:

 Once this transition is complete and the revised processes are in place there will be periodic assessments of file performance. Using this information, along with visual reviews when needed, files will continue to move up or down in price until they find their sweet spot where they get the optimal combination of price and downloads.

 We’re sure you will have additional questions but in the meantime we’ve put together a few that we’ve anticipated to start along with answers. We will build on this FAQ as needed based on the feedback and inquiries you provide.

 The logistics of these changes may take a bit of time to absorb, but the premise of the collection restructure is logical and quite simple; better aligning image quality and price improves the customer experience and continues to make iStockphoto the place that recognizes premium and differentiated content and prices it accordingly.

Sve je ovo ok, ali ima li neko ideju sta da fotografisem da bih prosao prijemni na IS-u? 2 puta sam pao...

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #12 poslato: Maj 14, 2013, 11:19:27 pre podne »
Meni ovo izgleda ok. Ostaje da vidimo kako će sve to funkcionisati u praksi. Pogotovo to njihovo menjanje cena po nekom njihovom algoritmu.
Do sada, u praksi mi se pokazalo da cena igra ulogu iako mnogi ne misle tako. Fajlovi koji su mi se prodavali odlično u Standard kolekciji, čim sam ih prebacio u Ex+ prodaja se smanjila za 50-70%. Čim sam ih vratio iz Ex+ u Standard, ponovo su počeli dobro da se prodaju.

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #13 poslato: Maj 14, 2013, 12:11:58 posle podne »
Nece IS da ide sa trona jos jako dugo, u to sam siguran, toliko sam siguran da bih isao odmah na EX da mogu.
Al ja nesreca :D ni prijemni za fotke ne mogu da prodjem :)

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #14 poslato: Maj 14, 2013, 12:33:46 posle podne »
Ne brini Igi, uputićemo jedan oštar demarš! :)

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #15 poslato: Maj 14, 2013, 12:39:20 posle podne »
:D ma joj nece me kod njih i nece :)

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #16 poslato: Maj 14, 2013, 01:10:44 posle podne »
Ma šta kukaš bre. Spremi to nešto dobro i šalji. Znaš kako kažu... treća-sreća! :)

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #17 poslato: Maj 14, 2013, 01:17:49 posle podne »
Sta da spremim, neka ideja :)
A i sta ce se dogodit ako me odbiju treci, cetvrti put?

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #18 poslato: Maj 14, 2013, 01:32:29 posle podne »
Koliko ja znam ništa. Šalješ dalje. Ne siluju, ne vade organe, oči čarne i sl. :)

Uvek dobra proverena kombinacija za stock su ljudi. Proleće je tu. Lepo vreme. Vidim i lepe prirode ti ne manjka. Opleti neke drugare, dečicu šta li već u nekom lepom zelenilu ali nemoj sve tri iste ili slične.

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #19 poslato: Maj 14, 2013, 01:58:50 posle podne »
Nesto cu smislit, pa prvi put kad su me odbili sam cekao 3 dana za sl put, a sad 14 dana :D pa zato pitam, a neko mi rece prije na Lumini da posle treceg puta ili nesto tako godinu cekas :)

Van mreže marelli

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 309
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #20 poslato: Maj 14, 2013, 03:16:41 posle podne »
Sta da spremim, neka ideja :)
A i sta ce se dogodit ako me odbiju treci, cetvrti put?

neko pre neku nedelju neko je stavio link ka ovom sajtu, malo ga listao i naisao na ovo, mozda pomogne oko ideja

http://arcurs.com/2008/05/what-should-i-shoot-and-what-sells-well/
Nikon D3100
Nikon D7000
Samsung NX1000
Canon PowerShot G15

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #21 poslato: Maj 14, 2013, 04:39:17 posle podne »
Ja sam odbijen zbog slicnosti fotki , 2 studiske i pejzaz , sad ne zurim nigde, smislicu nesto za tu trecu , jedan pejzaz i jedan portret...Pa da vidimo:)

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #22 poslato: Maj 14, 2013, 05:08:29 posle podne »
Hvala za Yuricu, znam za njega, ima i na IS-u pise koji su im fajlovi potrebni a koji ne, al oni traze kreativnot, zbog toga sam oba puta odbijen.

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #23 poslato: Maj 14, 2013, 06:47:44 posle podne »
To sa prijemom je uvek bilo večita enigma. Kažem to jer sam do sada pomogao dosta drugara da uđu u stock vode i sa masom od njih bukvalno pregledao fotke i birao šta da se šalje. Teorijski svi znamo kakve fotke treba slati na stock. Praktično, "to može da bidne al' ne mora da znači".
Recimo moj drugar koji je profesionalni fotoreporter već 10 godina bezuspešno je pokušavao da uđe na IS 3-4 puta i onda je odustao. Drugi prijatelj koji je kandidat za majstora fotografije takođe je pokušao 2-3 puta i onda odustao. A onda recimo treći drugar koga ja ne da ne bih pustio na stock već mu ne bih dao da postuje ni u foto-forum jer čovek blage veze s mozgom nema, prošao je na stock pre dosta vremena ali avaj u poslednjih godinu dana ima 3 dl-a. Pretpostavljam da su te 3 fotke skinute za potrebe pisanja nekog priručnika - kako ne treba fotkati tj. kako vaše fotke ne treba da izgledaju.

Moja žena je recimo ušla na IS iz prve ali su je 3 puta odbijali na Shutter-u. Treći put su je odbili jer su poslati Model Release formulari koji su bili horizontalno okrenuti umesto vertikalno!! Pa vi sad vidite.

Sve zavisi. I ti inspektori su ljudi koji su nekad raspoloženi, a nekad ne. Nekad ti zapadne mučenik kome žena daje jednom godišnje kad mu je rođendan. A nekome taj isti lik pusti fotke koje su totalni krš jer se pogodilo da su mu došle na prijem dan posle rođendana... i tako.

Glavu gore drugari. To što niste primljeni ne sprečava vas da učite, vežbate, radite, napredujete i pakujete extra fotke na hard. Onda kad uletite sve to što ste radili i napravili u međuvremenu polako šaljete.

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #24 poslato: Maj 14, 2013, 07:49:29 posle podne »
Ja sam recimo na SS-u iz prve prijemni uzeo i za video i za fotke/ilustracije.
Na IS-u isto nisam imao problema niti za jedno od tog ali fotke, al evo stvorio sam sliku u glavi ovaj put sta da radim i potrudit cu se da bude ono bas vrhunski, pa cemo vidjet.

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #25 poslato: Maj 14, 2013, 10:13:46 posle podne »
Da cudno je to , u svakom slucaju cu probati da uradim najbolju fotku do tad pa sta bude. Na SS mi odbise fotke koje mi primljene na FT (i imaju prodaju) a primise mi one koje su odbili na FT , skroz neverovatno :o  Da mi je poslednje uci cu na IS pa makar  10 godina probao , sad sam se zainatio:)

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #26 poslato: Maj 21, 2013, 08:40:22 pre podne »


Sve zavisi. I ti inspektori su ljudi koji su nekad raspoloženi, a nekad ne. Nekad ti zapadne mučenik kome žena daje jednom godišnje kad mu je rođendan. A nekome taj isti lik pusti fotke koje su totalni krš jer se pogodilo da su mu došle na prijem dan posle rođendana... i tako.



Apsolutno! ;) Meni su neke fotke odbijane,odmah bi ih stavio ponovo bez ponovne obrade i prosle bi! ;)
NEgo,imam pitanje...Da li ja mogu istu fotku staviti na IS i SS?! Nisam egzkluziv! Na SS sam odbijan..a jedno 5 puta al bi opet probao.

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #27 poslato: Maj 21, 2013, 09:12:07 pre podne »
Ako nisi ex mozes fotku kacat gdje ti volja :D

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #28 poslato: Maj 31, 2013, 11:45:08 posle podne »
Da li stavljate vase fotke u lightbox? I sta je to uopeste , jel povecava prodaju? :)

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #29 poslato: Maj 31, 2013, 11:47:43 posle podne »
Primljen, cestitam?

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #30 poslato: Maj 31, 2013, 11:49:27 posle podne »
Nisam jos ni aplicirao nego listam malo citam pa mi lightbox nije jasan:) A ima ga i na drugim sajtovima pa predpostavljam da je isti princip:)

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #31 poslato: Maj 31, 2013, 11:52:54 posle podne »
Hajd, mozda slutim na dobro :)
Pravis ih za odredjene serije fotki, ne znam, bubam, proljece, ljepota, djeca, ljubav i kad neko dodje na tvoj profil lakse moze nac nesto.

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #32 poslato: Maj 31, 2013, 11:56:36 posle podne »
Ovih dana saljem:) Znaci nece mi gurati fotke u poseban odeljak gde ce lakse biti vidljive sa LB?

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #33 poslato: Jun 01, 2013, 12:02:38 pre podne »

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #34 poslato: Jun 01, 2013, 12:05:46 pre podne »
Hvala imenjace, u svakom slucaju ne moze da skodi lb, mislim da treba da se odradi :)

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #35 poslato: Jun 05, 2013, 08:42:02 pre podne »
Ja imam pitanje o keywordsima..Nakon sto upisem reci on mi izbaci spisak koji sa kvacicom treba da potvrdim. Problem nastaje kada su upitanju sinonimi i on mi za nekoliko reci da isto rec za potvrdu. Isto mi se znalo desiti da mi odbiju fotku jer je keyword ne odgovara fotografiji..Ima jos ko takav problem i ako moze neki savet o keywordima. Na kraju mi fotografija ostaje oznacena sa 10ak reci samo..a to nije dobro.

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #36 poslato: Jun 05, 2013, 08:50:39 pre podne »
Isti slucaj i kod mene :D nego, ima i rjesenje, sad neki ce se slozit, neki nece :D
Ali kucaj ime svoje fotke na is-u i pronadji slicnu ili cak i istu, jer ih je kamara takvhi uglavnom, pa malo pronadji inspiraciju u keywordima, mada preko 20 je jako tesko kod njih.

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #37 poslato: Jun 05, 2013, 03:55:05 posle podne »
Da,to je i meni palo napamet. Kad ne znas,krades ;) Nego,veci mi je problem to sto mi za sinonime daje jednu rec. Ne znam da li je onda ne trebam oznaciti kvacicom pa mi ostane u izvrnom obliku kako sam napisao... :o
A kako to mislis teze nalazi fotke sa vise od 20 kw.?! (ako sam te dobro razumeo).

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #38 poslato: Jun 05, 2013, 05:18:35 posle podne »
Htjeo sam rec da na IS-u fotke uglavnom imaju po 15-20 tagova :D
A ako stavis burn, a on ti ponudi fire, energy drink, moras selektovat il je odbiju :D

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #39 poslato: Jun 05, 2013, 05:43:46 posle podne »
Ja koristim ovaj sajt za KW , sad ne znam da li bi pasaovao na IS :)

http://www.arcurs.com/keywording/

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #40 poslato: Jun 05, 2013, 06:19:29 posle podne »
Pasovao bi svugdje, samo moras pazljivo procitat, IS ne prihvata rijeci koje nemaju veze sa sadrzajem, a ti alati ti nabacuju smeca koliko hoces, obavezno moras pazljivo pregledat rijeci, obrisat pogresno, dodat ono sto nedostaje pa tek onda upisat.

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #41 poslato: Jun 05, 2013, 06:28:33 posle podne »
Da tako i radim:)

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #42 poslato: Jun 06, 2013, 07:13:17 pre podne »
Ja za slanje fotki na IS koristim programče zvano DeepMeta.
http://www.deepmeta.com/

Razloga za to je dosta.

- Ne morate slati jednu po jednu fotografiju,

- ako su vam fotke iz iste serije i odgovaraju im isti podaci (keyword-i, opis, kategorije, ModelRelease), jednostavno sa copy/paste sve to kopirate na drugu fotografiju.

- u red za slanje možete tako pripremiti koliko hoćete fotografija, kliknuti na upload i otići da spavate. Programče ima opciju da ugasi komp kad slanje bude završeno.

- takođe u sebi ima keyword generator preuzet sa IS-a tako da je i taj proces prilično pojednostavljen.

- svi pomenuti podaci mogu se i editovati lokalno, a zatim klikom na opciju Send data to iStockphoto te izmene upisati i na fajl koji je u vašem IS portfoliu

- takođe program je jako koristan za slanje editorijala jer unapred preformatira description onako kako treba

- i na kaju, program je besplatan. Da nije, platio bih ga bez da razmišljam jer neuporedivo pojednostavljuje rad i slanje.

Trenutno aktuelna final verzija je 1.5 ali ako se ne varam ona ne radi na mašinama koje imaju instaliran NET Framework 4.0 već samo sa 3.5 verzijom. Zato sam instalirao verziju 1.6 beta 3 koja radi savršeno bez ikakvih začkoljica.

Uzdravlje drugari. Nadam se da će biti od koristi.

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #43 poslato: Jun 06, 2013, 09:03:27 pre podne »
Zvuci obecavajuce!  8)

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #44 poslato: Jun 14, 2013, 07:41:24 pre podne »
Od sinoć su promene o kojima smo pričali postale aktivne. Sada postoje samo 4 klase fotografija: Main, Signature, Signature+ i Vetta. Videćemo kako će ovo funkcionisati.

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #45 poslato: Jun 14, 2013, 08:21:57 pre podne »
Citam da ljudima prebacuju one koje su se ikad prodale u Signature, meni su jos uvjek sve u Main :)

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #46 poslato: Jun 14, 2013, 09:32:47 pre podne »
Kod mene su čini mi se sve excl+ prebačene u Signature+, Vette su ostale, a sve ostalo je u Signature.

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #47 poslato: Jun 14, 2013, 09:36:02 pre podne »
Ma nije vazno :) ja juce makar imah jednu prodaju, nakon 16 godina, a volim is zbog onih 3 ojra po prodaji, a na 15% sam :D da sam na 45% bilo bi 10 ojra ;)

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #48 poslato: Jun 15, 2013, 08:31:10 pre podne »
Jel bi mogli malo objasniti sta to tacno znaci!? Da li mi odredjujemo u koju kategoriju idu fotke ili administratori?! I je postoje neke prednosti i mane tih kategorija!? Meni su sve main,i nemam pojma sta to znaci.

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #49 poslato: Jun 15, 2013, 09:11:03 pre podne »
To znaci kao i kod mene da se lose prodaje i da u sustini trebas cekat bolje dane :D
Duxx je malo upuceniji, ali oni sami odredjuju sta gdje ide.
Ako je fajl se prodao milion puta ode u bolje kolekciju, samim tim dobija i vecu cijenu.
Msm da su se sad i meni i tebi cijene fajlova smanjile ne bi li ostvarili bolju prodaju :)

Usput:
Nekad je bilo dosta imat 500 fotki u portfolio za dobru prodaju, danas, danas treba imat 5000 :D

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #50 poslato: Jun 15, 2013, 09:56:15 pre podne »
Aha..u principu,treba nastavit fotkati i raditi sto bolje,ko i dosad.

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #51 poslato: Jun 15, 2013, 10:04:22 pre podne »
:D ja i ti zajedno ne radimo kao neki lijeni stockeri :D

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #52 poslato: Jul 04, 2013, 11:26:19 pre podne »
Sta covjek sad da misli o IS-u sem da definitivno idu u ponor...
Covjeka koji radi ovakve fotke su primili i primaju mu fotke i dalje

A mene ne zele, ok mozda sam ja i gori od njega, ali znam neke koji nisu a ni njih nece da prime.
Da ne ostanem duzan, evo citav opus ovog strucnog fotografa
http://www.istockphoto.com/search/portfolio/6917998/?facets={%2225%22%3A%226%22}#14b3cb64

Da ne bude zabune, ne smeta on meni, niti ce ikom smetat, vjerovatno nikad nista nece ni prodavat nista, ali zasto ne primaju nas druge? U cemu je fazon?

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #53 poslato: Jul 04, 2013, 12:50:43 posle podne »
Pa dobro, primili su ga i šta je uradio onda?
Sa 800+ fotki ima cela 2 dl-a do sada. :)

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #54 poslato: Jul 04, 2013, 01:03:36 posle podne »
Nista sada, sto mene nece da prime?

Van mreže Fibonacci

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 767
  • Pol: Muškarac
    • 130430046@N02
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #55 poslato: Jul 04, 2013, 01:59:54 posle podne »
Ovaj mora da je podmetnuo tudje fotke za prijemni
XD
d750  d7k  gh4  F55  Nikkor 35 1.8  Nikkor 85 1.8  Tamron 17-50 2.8  Tamron 70-200 2.8 G2  sb700 Helios 44m

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #56 poslato: Jul 04, 2013, 02:04:59 posle podne »
Koliko se ja sjecam, a sjecam se dobro, prije fotke koje su omogucile prijem na IS nisu u pravilu posle bile primane i za prodaju, sad je izgleda kontra?

Van mreže marelli

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 309
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #57 poslato: Jul 04, 2013, 10:19:37 posle podne »
Aha..u principu,treba nastavit fotkati i raditi sto bolje,ko i dosad.

pre neki dan citao kako se stock radino 2008, jedan dan fotkaju 4 ili 5 dana rade post produkciju ...
neki rade to i vise od osam sati dnevo
i mislim da su mogli da zarade neku kintu sa minimum 1000 fotki

kada vidim koliko traze danas na stok sajtovima, ovo mu dodje radno vreme kao neki stalni posao, MNOGO treba raditi,
ne znam, ali ovo moze biti neki dodatni posao nekome ko je u foto vodama i moze da stanca fotke po propisu
Nikon D3100
Nikon D7000
Samsung NX1000
Canon PowerShot G15

Van mreže .Milos

  • Junior
  • *
  • Poruke: 15
    • 90322820@N02
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #58 poslato: Jul 19, 2013, 12:28:30 posle podne »
Za one koji nisu prošli prijemni, ovo su bile moje 3 fotke, kapiram značiće ljudima koji oće da se oprobaju na istock-u

Jedino je prva uslikana sa profi aparatom, a ostale 2 sa 550d i 420ex matorim blicom koji samo radi na ETTL jer nama druga podešavanja.

Prvu sam uradio tako što sam zamolio drugara da stane pored svetla sijaličnog najobičnijeg i još fotkano na iso 400



Druga je drugarica u 2x3m sobi, blic u plafon



I treća je na kraju drugar svirao gitaru i ja opalio fotku sa svim slučajno.



PS: Kasnije ova treća nije primljena za standardnu prodaju jer ne ispunjava kvalitet (tipa šum se pojavio).
T2i (550D)
18-55IS
50mm 1.8 II
Speedlite 430EX II

Van mreže Goshke

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 639
  • Pol: Muškarac
    • goshke
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #59 poslato: Jul 19, 2013, 01:57:03 posle podne »
Da li je moguce da su te primili sa ove tri? :D NEmoj da me shvatis pogresno, ali ovo je bas ispod nivoa...
www.slobodangosic.com

https://www.facebook.com/goshkephoto

Nikon D750, Nikon D7000, Nikkor 24-70 f2.8G, Nikkor 70-200 f2.8 VR, Nikkor 85mm f1.4G, Sigma 35mm f1.4 ART, Nikon SB 910, Nikon SB 800

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #60 poslato: Jul 19, 2013, 02:05:27 posle podne »
Bolje bi bilo pitanje, kada si prosao prijemni, jer ovo je stvarno poprilcno lose? Jedino treca je sasvim ok, ali eto nije primljena zbog tehnickih stvari.

Van mreže .Milos

  • Junior
  • *
  • Poruke: 15
    • 90322820@N02
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #61 poslato: Jul 19, 2013, 02:21:54 posle podne »
Ooooo da, nećete verovati šta je prolazilo. Ja sam poslao iz sprdnje, jer aparat sam kupio iz drugih razloga sem stocka :)

Poslato je negde početkom ove godine, bilo je mozganja šta poslati da l ispuniti kvalitet i sl. Na kraju popizdi čovek i pošalje random 3 fotke čisto da vidi na kom je nivou. I prođe :)

Sve zavisi na kog inspektora naiđete. A meni je baš treća krš s obzirom da sam mu isekao zadnju ruku iliti ne ide vertikalni kadar pa nikako :)
« Poslednja izmena: Jul 19, 2013, 02:24:55 posle podne od strane .Milos »
T2i (550D)
18-55IS
50mm 1.8 II
Speedlite 430EX II

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #62 poslato: Jul 19, 2013, 03:24:40 posle podne »
Hmm cudno bas da su ovo primili (bez ljutnje ), mene odbise sa dve studiske i jednim pejzazom zbog  slicnosti ove dve studiske :) A na ss mi prime 5 prvi put , drugi put posaljem 5 tih koje su primili  i jos 5 novih , tih 5 novih mi prime a onih 5 sto sam poslao prosli put, 4 mi odbiju zbog fokusa, nisam se ni iznervirao nego sam se lepo nasmejao :)

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #63 poslato: Jul 19, 2013, 03:32:25 posle podne »
hahahaa objasnio čovek! :)

Miloše neka je sa srećom. A znam nekih drugara ovde kojima će sad da skoči šećer ;)

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #64 poslato: Jul 19, 2013, 03:44:34 posle podne »
Da li da saljem ovo za prijemni ? Posto sam odbijen jednom kao sto sam vec rekao ja trazim savrsenstvo , pa nisam hteo da saljem ovo ali kad razmislim sto da ne?

Molim za savet sta mislite?

http://500px.com/photo/38679632

http://500px.com/photo/38576846

http://500px.com/photo/40476648

http://500px.com/photo/38724332

Dvoumim se izmedju 3 i 4 .

Naravno Milose sve najbolje i srecno  :)

Van mreže Goshke

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 639
  • Pol: Muškarac
    • goshke
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #65 poslato: Jul 19, 2013, 03:54:18 posle podne »
Na prvoj ti je mnogo los kadar, stavi zenu u sredinu, ostalo bi trebalo da prodje ako je tehnicki ok. Odabrao bih trecu izmedju te dve...
www.slobodangosic.com

https://www.facebook.com/goshkephoto

Nikon D750, Nikon D7000, Nikkor 24-70 f2.8G, Nikkor 70-200 f2.8 VR, Nikkor 85mm f1.4G, Sigma 35mm f1.4 ART, Nikon SB 910, Nikon SB 800

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #66 poslato: Jul 19, 2013, 03:58:42 posle podne »
Hvala Goso , imam zenu i u centralnom kadru (ista fotka samo u dobrom kadru) ovu sam bzvz sekao malo da promenim :) Sve su tehnicki dobre nema suma fokus dobar, itd:)

Van mreže .Milos

  • Junior
  • *
  • Poruke: 15
    • 90322820@N02
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #67 poslato: Jul 19, 2013, 03:59:21 posle podne »
Mislim da ti je sijalica prikladnija s tim što bi je ja rešio ovako

T2i (550D)
18-55IS
50mm 1.8 II
Speedlite 430EX II

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #68 poslato: Jul 19, 2013, 04:02:00 posle podne »
 kako si skinuo fotku milose?:) valjda ovo na 500px ne mogu da mi skidaju fotke :o Bara ja nisam uspeo ??? Hvala na sugestijama:)

Van mreže .Milos

  • Junior
  • *
  • Poruke: 15
    • 90322820@N02
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #69 poslato: Jul 19, 2013, 04:05:44 posle podne »
Printscreen :)
T2i (550D)
18-55IS
50mm 1.8 II
Speedlite 430EX II

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #70 poslato: Jul 19, 2013, 04:07:02 posle podne »
Printscreen :)

A ok, ja reko ovi sa 500px odlepili pa moze da se skida posto vidim da su ovih dana radili neke izmene na sajtu:)

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #71 poslato: Jul 19, 2013, 06:00:40 posle podne »
Na prvoj ti je mnogo los kadar, stavi zenu u sredinu, ostalo bi trebalo da prodje ako je tehnicki ok. Odabrao bih trecu izmedju te dve...
Ja bih ovo potpisao. S tim što se recimo meni dopada i druga. Što se četvrte tiče ne znam kako će oni reagovati na ovako nešto i koliko ovako nešto njima treba. Ako procene da im ne treba - odbijaju. To bi kod ove fotke lako moglo da se desi + ako rešiš da šalješ četvrtu dobro isproveravaj aberacije, ima li ih i u kolikoj meri?
Takođe bih preskočio i portret jer je prilično uobičajen.

Dakle sijalica je vrlo cool i dopada mi se kao i more.

Možda nije loše pomenuti ponovo... Pokušajte da se potrudite malo oko same ideje. Sa jedan dan razmišljanja i još jedan pripreme čudo može da se napravi.

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #72 poslato: Jul 19, 2013, 07:17:06 posle podne »
Hvala duxx na odgovoru:) Moje razmisljanje je da posaljem jednu studisku  portret (jeste uobicajno ali da vide da se snalazim tu ) , jedan pejzaz (more ide sigurno , to mi je mozda najbolja fotka koju sam uradio , pre svega zbog osveljenosti stene , a sunce je na skroz drugom kraju...) i mislio sam jednu urbanu (mada to jako lose radim) , pa sam nju cekao...

E sad cu verovatno poslati jedan portret sa drugim kadrom (imam spremno) , more i jos se lomim oko kapljica (nekako mi je vesela fotka) ili sijalice...ni sam nisam pametan vise....

Ovo sto si napisao da se smisli neka ideja , to je i moje razmisljanje ...zato drugi put nisam ni slao ali sad verovatno hocu ...

Van mreže .Milos

  • Junior
  • *
  • Poruke: 15
    • 90322820@N02
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #73 poslato: Jul 19, 2013, 09:26:50 posle podne »
Spremi ti lepo fotke kako smatraš da treba šibni i šibni ovde ako nisi siguran. Nemoj davati previše filozofije nek budu 3 različite i to je to.
T2i (550D)
18-55IS
50mm 1.8 II
Speedlite 430EX II

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #74 poslato: Jul 22, 2013, 01:06:55 pre podne »
Dragi moji drugari upao sam na IS , poslao sam portret zenin, sijalicu i more:) Hvala sto ste me ohrabrili da posaljem:) Do sad sam samo ucio vreme je za rad:) Jos jednom hvala svima koji su mi pomagali , da ne nabrajam sve znaju oni :)

Van mreže Goshke

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 639
  • Pol: Muškarac
    • goshke
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #75 poslato: Jul 22, 2013, 08:14:44 pre podne »
HEhe, cestitam :) Da se pohvalim, i ja sam poslao fotke u petak kad se pokrenula ova prica, stize mi mail sinoc da sam primljen :) Poslao sam neke srednje-glupe fotke, nisam mislio da ce me primiti posto sam prvi put u januaru poslao mnogo bolje. Izgleda da su popustili u poslednje vreme...
Ove sam poslao:
www.slobodangosic.com

https://www.facebook.com/goshkephoto

Nikon D750, Nikon D7000, Nikkor 24-70 f2.8G, Nikkor 70-200 f2.8 VR, Nikkor 85mm f1.4G, Sigma 35mm f1.4 ART, Nikon SB 910, Nikon SB 800

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #76 poslato: Jul 22, 2013, 08:21:35 pre podne »
Cestitam obojici :)

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #77 poslato: Jul 22, 2013, 09:39:21 pre podne »
Svaka čast drugari! :)

Van mreže Goshke

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 639
  • Pol: Muškarac
    • goshke
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #78 poslato: Jul 22, 2013, 09:45:09 pre podne »
Hvala :)
www.slobodangosic.com

https://www.facebook.com/goshkephoto

Nikon D750, Nikon D7000, Nikkor 24-70 f2.8G, Nikkor 70-200 f2.8 VR, Nikkor 85mm f1.4G, Sigma 35mm f1.4 ART, Nikon SB 910, Nikon SB 800

Van mreže velicko

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 263
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #79 poslato: Jul 22, 2013, 12:13:28 posle podne »
Čestitke i od mene. Obojici, naravno ;)

Van mreže .Milos

  • Junior
  • *
  • Poruke: 15
    • 90322820@N02
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #80 poslato: Jul 22, 2013, 01:12:34 posle podne »
Haha eto vidite da nije bolelo :)

Goske šalji ovakve fotke na stock sad je lifestyle na ceni :)
T2i (550D)
18-55IS
50mm 1.8 II
Speedlite 430EX II

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #81 poslato: Jul 22, 2013, 03:34:45 posle podne »
Hvala drugari:) Gosho druga fotka je stvarno odlicna :)

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #82 poslato: Jul 25, 2013, 11:23:05 posle podne »
Da li mogu da imam neki problem sto mi je mail na SS i mail na IS razlicit? Na IS mogu da promenim mail, a na SS ne znam da li moze i kako se menja? Hvala unapred:)

Zasto sam menjao mail na IS, zato sto mi je na ovom starom mailu na google + nalog suspendovan (valjda sto sam umesto imena stavio svoj nadimak  :o:)

Hvala unapred :)

Van mreže Goshke

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 639
  • Pol: Muškarac
    • goshke
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #83 poslato: Jul 26, 2013, 09:12:19 pre podne »
Ne vidim zasto bih imao problem, to su dva razlicita sajta :)

Inace, koliko ovima sa IS treba da pregledaju fotke? poslao sam pre 4-5 dana i nista :)
« Poslednja izmena: Jul 26, 2013, 09:39:46 pre podne od strane Goshke »
www.slobodangosic.com

https://www.facebook.com/goshkephoto

Nikon D750, Nikon D7000, Nikkor 24-70 f2.8G, Nikkor 70-200 f2.8 VR, Nikkor 85mm f1.4G, Sigma 35mm f1.4 ART, Nikon SB 910, Nikon SB 800

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #84 poslato: Jul 26, 2013, 09:17:01 pre podne »
Za ne-ex treba oko nedelju dana. Za ex korisnike treba oko 4-5 sati do 1 dana maksimum. Bar je kod mene tako.

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #85 poslato: Jul 26, 2013, 03:31:15 posle podne »
Pitam za svaki slucaj , ali ja mislim da tu ne bi trebalo da ima problema:) I ja sam Gosho poslao kao ti jos nisu pregledali:) Poslao sam 10 razlicitih fotki , cisto za probu da vidim kako ce da reaguju:)

Van mreže Goshke

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 639
  • Pol: Muškarac
    • goshke
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #86 poslato: Jul 26, 2013, 03:34:27 posle podne »
Bas su smotani :D
www.slobodangosic.com

https://www.facebook.com/goshkephoto

Nikon D750, Nikon D7000, Nikkor 24-70 f2.8G, Nikkor 70-200 f2.8 VR, Nikkor 85mm f1.4G, Sigma 35mm f1.4 ART, Nikon SB 910, Nikon SB 800

Van mreže .Milos

  • Junior
  • *
  • Poruke: 15
    • 90322820@N02
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #87 poslato: Jul 26, 2013, 06:04:40 posle podne »
10 dana do 2 nedelje je kod mene prosek, čisto da znate. Ja da sam na vašem mestu grnuo bi isti dan po 30 40 sremljenih i nastavio da škljocam. Pucajte na kvalitet pa makar imali i 100 fotki jer budženje portfolija svime i svačim vam ništa ne znači.
T2i (550D)
18-55IS
50mm 1.8 II
Speedlite 430EX II

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #88 poslato: Jul 27, 2013, 09:47:23 posle podne »
Da li moze neko da mi objasni koja je prica sa getijem? Ako sam na IS koliko sam shvatio ako sam eksluzivac direktno mi se fotke prodaju i na Getiju, a ako nisam ex onda nikom nista? Citam IS forum sad pa su me skroz zbunili ::)

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #89 poslato: Jul 27, 2013, 11:18:54 posle podne »
Upravo tako kao što si rekao. Bar je tako bilo do skoro tj. do ovih poslednjih izmena ali ne verujem da se išta tu menjalo. Mada vidim danas se ženi pojavilo $58 na računu, a ni ona ne zna odakle, a danas je upravo dan kada je i meni legla isplata sa Getti-ja tako da pojma nemam. ;)

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #90 poslato: Jul 28, 2013, 12:22:08 pre podne »
Hvala Duxx, znaci ne moram nesto da se prijavljujem , posto i ako imam pravo da prodajem (ako su to nesto promenili) oni ce sami to da odrede:) I jos jedno pitanje, svi moji fajlovi ce zavrsiti u main kolekciji? Osim naravno ako ih sami  ne strpaju u Vetta? A Signature kolekciju i Sig + kolekciju to je samo za Ex?

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #91 poslato: Jul 28, 2013, 01:31:54 pre podne »
Pazi, nisam siguran u to. Nisam nešto skoro čitao po onim njihovim forumima. Samo nagađam. ;)

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #92 poslato: Jul 28, 2013, 01:38:49 pre podne »
Bas su me zbunili tamo na forumu za te kolekcije, objasnili su koje ce gde fotke da zavrse , ali jos nisam skapirao gde ce ove od nas novajlija:) Evo zasao sam duboku u noc zbog tih kolekcija :D

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #93 poslato: Jul 28, 2013, 09:43:18 pre podne »
Sve ne-ex fotografije idu u main kolekciju po defaultu.
A jesu vala komplikovani. Čovek treba da ima jednog stalno zaposlenog radnika da samo čita njihov forum svaki dan da bi bio u toku ;P

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #94 poslato: Jul 30, 2013, 04:39:17 pre podne »
Duxx da li koristis onaj KW tool na Deep Mate sajtu? Koliko je on koristan:) Danas cu da skinem onaj program sto si preporucio, samo da instal Net F 4.0 :)

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #95 poslato: Jul 30, 2013, 07:10:21 pre podne »
Ne. Koristim samo DeepMeta. Keyword-e uglavnom unesem sam ali ponekad kad mi zatreba za nešto specifičnije poslužim se sa nekim od sajtova ovog tipa http://microstockgroup.com/tools/keyword.php

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #96 poslato: Jul 30, 2013, 09:27:31 pre podne »
A sta vi mislite uopsteno u unosenju keyword-a u recimo adobe bridge-u :) pa i tako vecina sajtova prepoznaje taj nacin rada...

Van mreže .Milos

  • Junior
  • *
  • Poruke: 15
    • 90322820@N02
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #97 poslato: Jul 30, 2013, 10:40:30 pre podne »
U principu, ja još i u fotošopu posle obrade uzmem pa na file info dopunim keywords. Koristim isto ovo što je DuXX okačio, po meni najbolje za dopunu keywordsa, ako u tom trenutku vam škripi engleski za neki određeni termin :)
T2i (550D)
18-55IS
50mm 1.8 II
Speedlite 430EX II

Van mreže Goshke

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 639
  • Pol: Muškarac
    • goshke
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #98 poslato: Jul 30, 2013, 10:47:44 pre podne »
Izvinjavam se sto prekidam pricu o kw-ima, zanima me kada ce fotke da mi se pojave u portfoliju? Pregledali su mi 5 komada i odobrili, ali kad udjem u portfolio tamo nema nista..
www.slobodangosic.com

https://www.facebook.com/goshkephoto

Nikon D750, Nikon D7000, Nikkor 24-70 f2.8G, Nikkor 70-200 f2.8 VR, Nikkor 85mm f1.4G, Sigma 35mm f1.4 ART, Nikon SB 910, Nikon SB 800

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #99 poslato: Jul 30, 2013, 11:07:06 pre podne »
Nama ne ex za to treba oko 24 sata, nekad i vise :) samo opusteno... Na drugim sajtovima se pojave odmah ali ih zato nema u pretragi, ovako na IS kad se pojavi, pojavila se.

Van mreže Goshke

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 639
  • Pol: Muškarac
    • goshke
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #100 poslato: Jul 30, 2013, 11:19:59 pre podne »
Ah, hvala, to nisam znao :) Inace primise mi svih 5 sto sam poslao, prvih 5 :D Sad saljem svaki dan po dve, pa dokle doguram :)
www.slobodangosic.com

https://www.facebook.com/goshkephoto

Nikon D750, Nikon D7000, Nikkor 24-70 f2.8G, Nikkor 70-200 f2.8 VR, Nikkor 85mm f1.4G, Sigma 35mm f1.4 ART, Nikon SB 910, Nikon SB 800

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #101 poslato: Jul 30, 2013, 11:31:09 pre podne »
Ako budes itrajao u slanju svaki dan dvije, daleko ces dogurat :)

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #102 poslato: Jul 30, 2013, 01:36:08 posle podne »
Hvala Duxx na odgovoru :)

Gosho mozda ne bi bilo lose da lepo sve te stikle kad ih uploud stavis u Lightbox i napravis galeriju da bude preglednije:) I citajuci IS forum, vidim da preporucuju da se svake nedelje da jedna besplatna fotka (jos nisam provalio kako), zato sto na taj nacin reklamiras svoj portofolio, to je kao neki savet koji su dali na forumu:)

Sto se tice KW ja dajem maksimalno 20 , ono sto vidim na fotki to napisem , da li gresim ili je mozda bolje vise da spamujem? Npr. Ako imam KW electric ne stavljam electrical....?

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #103 poslato: Jul 30, 2013, 01:44:37 posle podne »
Besplatno fotke ne dajes ti, nego to oni cine!?

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #104 poslato: Jul 30, 2013, 01:56:14 posle podne »
Valjda ti predlozis koju da daju besplatno, tako sam bar ja shvatio :)

Van mreže Goshke

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 639
  • Pol: Muškarac
    • goshke
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #105 poslato: Jul 30, 2013, 02:06:57 posle podne »
Hvala Duxx na odgovoru :)

Gosho mozda ne bi bilo lose da lepo sve te stikle kad ih uploud stavis u Lightbox i napravis galeriju da bude preglednije:) I citajuci IS forum, vidim da preporucuju da se svake nedelje da jedna besplatna fotka (jos nisam provalio kako), zato sto na taj nacin reklamiras svoj portofolio, to je kao neki savet koji su dali na forumu:)

Sto se tice KW ja dajem maksimalno 20 , ono sto vidim na fotki to napisem , da li gresim ili je mozda bolje vise da spamujem? Npr. Ako imam KW electric ne stavljam electrical....?

To sam i mislio, nego negde procitah da to utice na prodaju (nekima se smanjivala prodaja kada su spakovali fotke) ili sam ja to pogresno protumacio :D

Inace danas mi ubacise u portfolio fotke ( za sad veoma skromno :D http://www.istockphoto.com/search/portfolio/9539123/?facets=%7B%2225%22%3A%226%22%7D :) )

Nego gde da nadjem MR, danas bi fotkao neku drugaricu, pa ako bude neka kul fotka, da probam kako to funkcionise?
www.slobodangosic.com

https://www.facebook.com/goshkephoto

Nikon D750, Nikon D7000, Nikkor 24-70 f2.8G, Nikkor 70-200 f2.8 VR, Nikkor 85mm f1.4G, Sigma 35mm f1.4 ART, Nikon SB 910, Nikon SB 800

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #106 poslato: Jul 30, 2013, 03:43:02 posle podne »
Ne znam da li se smanjuje prodaja ali mi je to nelogicno, sacekacemo Duxa , on sve zna :)

MR skidas na sledeci nacin: Kliknes na Upload  sa desne strane imas da skines MR , PR i Talent r... :)

Van mreže Goshke

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 639
  • Pol: Muškarac
    • goshke
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #107 poslato: Jul 30, 2013, 03:52:52 posle podne »
Fala Serb, ja znam da sam ga negde video :D
www.slobodangosic.com

https://www.facebook.com/goshkephoto

Nikon D750, Nikon D7000, Nikkor 24-70 f2.8G, Nikkor 70-200 f2.8 VR, Nikkor 85mm f1.4G, Sigma 35mm f1.4 ART, Nikon SB 910, Nikon SB 800

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #108 poslato: Jul 30, 2013, 04:21:42 posle podne »
Nema na cemu tu smo da se pomazemo :)

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #109 poslato: Avgust 01, 2013, 09:12:04 posle podne »
Kada kliknem na svoju fotku  ispod nje pise Standard i Extended. Meni je stikliran standard , a kad kliknem Extend izbaci mi nekoliko podnapisa , i cene su mnogo jace? Sad me zanima da li postoji mogucnost da obelezim i standard i extended ? Kako vi to obelezavate?

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #110 poslato: Avgust 02, 2013, 08:30:02 pre podne »
Standard i Extended su licence sa kojima se fotka nudi. Nema potrebe da se obeležava išta. To je izbor kupca sa kakvom će licencom kupiti fotke. Tebi po defaultu treba da je uključeno da fotke nudiš i u extended varijanti. Čim imaš izbor na tvojoj ftoki da klikneš (kao kupac) za izbor extended licence znači da ti je ta opcija uključena.

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #111 poslato: Avgust 02, 2013, 03:34:37 posle podne »
Hvala Duxx:)

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #112 poslato: Avgust 03, 2013, 07:50:28 posle podne »
Opet ja  :) Nikako ne mogu da provalim kako da kad saljem nove fotke preko DeepMeta (a ni direktno preko IS) da povezem sa slicnim fotkama koje imam ? Tacnije kako da namestim da ako otvore moju fotku , odma budu upuceni na slicne fotke iz mog portofolia?

Druga stvar koja me buni kad pisem KW ima tri kolne, prva je KW, druga Detailed categories, i treca copy tags? Sad me zanima sta da radim sa tom trecom kolonom, da li mi ona daje predloge koje mogu da iskoristim ili zasta sluzi to uopste :)

Znam dosadan sam ali necu jos dugo samo da se uhodam:)

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #113 poslato: Avgust 03, 2013, 11:25:19 posle podne »
Jos jedno pitanje:) Shvatio sam da ja svoju fotku ne mogu da predlozim u Vetu zato sto nisam eksluzivac, a da li postoji mogucnost da moja fotka ipak zavrsi tamo ako je inspektori predloze? Ako sam dobro skapirao posto sam ne eksluzivac  moje fotke mogu da zavrse samo u main kolekciji ???

P.S Duxx svaka cast za program sad sam 15 fotki poslao kao iz sale :)
« Poslednja izmena: Avgust 03, 2013, 11:34:14 posle podne od strane Serb »

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #114 poslato: Avgust 04, 2013, 09:55:00 pre podne »
Vetta kolekcija rezervisana je samo za excl kontribjutore kao i prodaja na Getti-ju.

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #115 poslato: Avgust 04, 2013, 03:11:46 posle podne »
Sad vidim prednost eksluzive :)

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #116 poslato: Avgust 09, 2013, 10:28:54 posle podne »
Addtional Approval Note:
The following keywords used for this file do not appear to be fully relevant to the subject.

{[ Relaxation]}

Primise mi fotku , ali su mi ovo poslali, da li trebam da brisem ovaj KW i kako to da uradim? Da idem na edit ili ima neki drugi nacin koji mi nece udaljiti fotku na 24 sata?

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #117 poslato: Avgust 09, 2013, 10:51:27 posle podne »
Oni su sami uklonili tu reč :)

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #118 poslato: Avgust 09, 2013, 10:56:38 posle podne »
E odlicno, manje posla za mene :D Hvala duxx :D

Van mreže Goshke

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 639
  • Pol: Muškarac
    • goshke
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #119 poslato: Avgust 15, 2013, 02:34:57 posle podne »
Hah, ja samo da se pohvalim, prodata prva fotka na Istock-u :D
Moj slatkis je u pitanju, znao sam da ce d'uspemo :D
http://www.istockphoto.com/stock-photo-25988349-cute-puppy-outdoors.php?st=a252778
www.slobodangosic.com

https://www.facebook.com/goshkephoto

Nikon D750, Nikon D7000, Nikkor 24-70 f2.8G, Nikkor 70-200 f2.8 VR, Nikkor 85mm f1.4G, Sigma 35mm f1.4 ART, Nikon SB 910, Nikon SB 800

Van mreže puckons

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 484
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #120 poslato: Avgust 16, 2013, 07:04:24 pre podne »
cestitam
Canon 600d - Tamron 17-50 vc- Canon 50mm 1.4 -Tamron SP 70-300 f/4-5.6 vc - Canon 100 macro

Van mreže petarv

  • Junior
  • *
  • Poruke: 32
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #121 poslato: Avgust 17, 2013, 11:21:55 posle podne »
Drugari,cisto da znate.
Ako vas odbiju na istocku,toliko puta da na kraju treba da cekate god dana...kao sto se meni desilo.
Mozete da napravite novi profil i odmah saljete.
Ja sam za to saznao od drugarice koja se isto bavi stockom,pa im poslao mejl gde sam ih pitao,i stigao mi odgovor. Da,otvorite novi nalog i saljite.

Sad...koja je onda logika da te puste da se susis,kao hobotnica na Suncu ja ne znam...ali,ja sam otvorio novi nalog...primili me...i bez problema primili sve fotke koje su mi odbijali u prijaama.
Sta vise,procenat primljenih mi je oko 98% jer su mi par fotki odbili zbog režžproperty releasa al mogu da ih saljem na resubmit,takod a racunam da mi je na 200 i nesto fotki prolaznost 100%.
Ja sam ocekivao da ce me istock odbijati kao sugavo kuce a oni primaju vise nego shutterstock. Ali,prvo mora da se upadne.

Mog drugara su primili iz prve. Poslao im fotke koje je radio sa nekim matorim canonom od manje do 10mp.
Na 2 fotke je imao strahovite mrlje po beloj pozadini nastale od verovatno healing brusha....da  mi nije jasno kako oni, ako vec on nije,nisu videli,ja video iz prve....ogromne fleke,nije cepidlacenje.

Ali,izgleda da je kod njih pitanje srece. I meni su odbijali mnogo bole fotke,od onih sa koima su me primili.

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #122 poslato: Avgust 17, 2013, 11:36:03 posle podne »
Posle prvog puta je valjda zabrana 3 dana , posle drugog 7 dana, posle 3 15 dana , posle 4 90 dana itd...bar sam ja tako procitao. Mene su primili posle 2 puta....Nije mi jasno ovo sto kazes da napravis novi nalog? To predpostavljam da mislis da pravis novi nalog na novo ime?

Sta znam za polaganje prijemnog , vidjao sam da su pustali da prodju prijemni sa nekim fotkama koje su po meni lose (nit zanimljive , nit tehnicki dobro uradjene), ali sam isto tako vidjao (cak i vise) da su odbijali porilicno dobre fotke ....pa mislim da je bolje da se odrade dobre fotke nego da se ide na srecu.

Sto se tice procenta primanja , na IS mi najveca prolaznost (trudim se da i saljem najbolje na IS , a losije na ostale), doduse na  FT sam se izvezbao sta da saljlem sta ne (ujedno na FT mi je prolaznost najmanja :) ) ...SS  mi uglavnom odbijao fotke zbog fokusa (tacnije nije tamo gde bi oni najvise voleli da budu) :)

Van mreže petarv

  • Junior
  • *
  • Poruke: 32
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #123 poslato: Avgust 17, 2013, 11:57:58 posle podne »
pa to sa shuttersom je stvar kod tog bracketing-a o kome gnjavim na drugoj temi koju isto citas.
http://pcfoto.biz/digitalnifotoaparati/dslr-i-mirrorless-aparati/nikon-d3200-test/20/

Meni se sada retko desava da mi shutter odbija zbog fokusa...ali,nekada bi ja to hteo da izgleda drugacije...a mislim da mi je taj bracketing,idealno resenje.

Veruj mi da mi nije jasna logika istocka. Ali ja sam otvorio novi mejl,novi nalog kod njih...i opa cupa.
Cuvam mejl od njihovog radnika,gde sam ga striktno pitao i on precizno odgovorio...
Ali,razmisljam ako su mi prihvatili fotke za prodaju u ovom novom nalogu,a te fotke mi odbijali na starom nalogu kada sam slao za prijemni...kapiram da bi do sada bilo problema.

Zeznuo sam se tako,pa kada sam zenu ubacio na shutter,dao sam joj neke fotke koje su meni odbili...i veoma brzo smo oboje dobili karton pred iskljucenje. Tom logikom pretpostavljam da bi istock rekao...cekaj bre,ko si bre ti...ove fotke su slane sa drugog naloga i odbili smo ih.

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #124 poslato: Avgust 18, 2013, 12:04:37 pre podne »
Zato te i pitam , zbog tih eventualnih problema koje mogu da nastanu.

Ja radim sve po propisu , ne zelim da se igram,npr. ni pozadine koje ubacujem ne skidam sa neta , nego pravim sam, sto je sigurno sigurno (tako me naucio moj drug Duxx :):D

Van mreže petarv

  • Junior
  • *
  • Poruke: 32
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #125 poslato: Avgust 18, 2013, 12:18:53 pre podne »
Ja sam evo skoro 3i mesec na istocku i do sada zbog toga nisam imao nikakav problem...pa se nadam i da necu.

Sem toga (a smatram da sam radio po propisu jer sam radio kako mi je njihov covek savetovao iako je zvucalo nerealno) sa istockom se drzim izreke mog omiljenog filozofa kapetan Dzeka iz "plavog groma" :"ako hodas po jajima,ne skaci!"

ja za ovih 3 meseca tamo imam skoro 60$. Mislim da bi bilo vise...ali oni bas sporo pregledaju. Tj. oni pregledaju na par dana,ali ima ogranicen broj fotki za odredjeno vreme,pa meni treba 3 meseca samo za 200 fotki da prihvate.

Meni primaju i JPG od vektora...jer me i sa vektorima razvlace vec skoro 3 godine i nikako da me prime. Pa rekoh,ajd da saljem,leba ne trazi a na shutteru gde vec imam te vektore,sam isto poslao i jpg-ove (iako oni sami kada posaljes vektor prodaju i jpg posebno) i mogu ti reci da se prodaju,a cak imam i neke fotke jpg ove koji se prodaju a vektor i fotke koje su uz njega,ne...iako je sve isto.

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #126 poslato: Septembar 28, 2013, 11:16:40 posle podne »
Kako se popunjava MR za maloletna lica? Skinem onaj IS MR , u delu za modela upisujem ime deteta , a sta sa ostalim podacima? Nista mi to nije jasno :) Da li je potreban neki dokument deteta i roditelja da se skenira? Da li oba roditelja daju saglasnost ili je dovoljan jedan? Ako neko zna molim da mi pojasni malo , necu da mi spada Acepting Rate zbog birokratije :)

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #127 poslato: Septembar 29, 2013, 09:07:27 pre podne »
Ostatak ide na podatke jednog roditelj.

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #128 poslato: Septembar 29, 2013, 01:52:46 posle podne »
A skeniram koja dokumenta? Dete mora da ima pasos? :)

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #129 poslato: Septembar 29, 2013, 03:08:51 posle podne »
U podatke o modelu unosiš podatke roditelja, a u polje roditelj/staratelj se potpiše odgovarajuća osoba. Fotograf može biti fotograf i roditelj ali ne može biti fotograf i svedok. Ne treba ti nikakav dečiji pasoš i sl.

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #130 poslato: Septembar 29, 2013, 04:29:37 posle podne »
Znaci ovako:

Model Information:

Name: Tu pisem detetovo ime

Date of Birth: pisem datum rodjenja dete

Onda sledeci pasus je:

Model(or Parents) Information:

U svim poljima pisem informacije od roditelja (jednog).... tu se i potpise itd...

I onda sledeci pasus

Parent Name: Upisem roditeljevo ime...

Da li saljem pasos ili licnu roditelja pride ili samo da posaljem MR?

Hvala drugari na izdvojenom vremenu :)

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #131 poslato: Septembar 29, 2013, 07:16:28 posle podne »
Nema potrebe da se šalje nikakav pasoš. Dovoljan je MR tako popunjen.

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #132 poslato: Septembar 29, 2013, 07:17:50 posle podne »
Nema potrebe da se šalje nikakav pasoš. Dovoljan je MR tako popunjen.

Hvala Duxx:)

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #133 poslato: Novembar 02, 2013, 12:14:23 pre podne »
Sta znace skracenice SODs i ODDs na Shuteru?:)

Van mreže Thesuperboza

  • Junior
  • *
  • Poruke: 11
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #134 poslato: Novembar 25, 2013, 11:04:52 posle podne »
Aha..u principu,treba nastavit fotkati i raditi sto bolje,ko i dosad.
   svakog dana je sve vise fotki u ponudi pa je logicno da je i cena niza
Boki

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #135 poslato: Novembar 25, 2013, 11:53:40 posle podne »
Kazi gdje si nasao te skracenice pa ti mozda neko i pomogne :)

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #136 poslato: Novembar 26, 2013, 02:22:11 pre podne »
To bi trebalo da bude idiom za razno, sitnice .
Na primer nešto ovako.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #137 poslato: Novembar 27, 2013, 02:10:12 pre podne »
E drugari nisam video da ste pisali , izvalio sam sta znaci SoD, Single and Other kupovina koja donosi malo vise od onih standardnih 0/25 na suteru, a za ovo drugo nisam jos izvalio , verovatno neka slicna kupovina :)
Ja cekam neko da mi kupi tiff to su pare:)

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #138 poslato: Decembar 04, 2013, 10:35:47 posle podne »
Mesec dana cekam da mi prime fotke na IS , da saljem mail ? Smorili me vise >:(

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #139 poslato: Decembar 04, 2013, 10:46:33 posle podne »
Pa to se baš odužilo. 8/

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #140 poslato: Decembar 04, 2013, 11:42:39 posle podne »
Ja cekam u prosjeku na FT oko 1 sat :)
Na SS-u oko 5-7 dana
Na IS oko 7-14 dana i to je to :)

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #141 poslato: Decembar 04, 2013, 11:46:18 posle podne »
Ja na SS cekam dan ipo :)

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #142 poslato: Decembar 05, 2013, 12:25:32 pre podne »
Je, ali ja radim illustracije za SS :)
Nije isto, zavisi sta saljes :)

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #143 poslato: Decembar 05, 2013, 04:43:03 posle podne »
Your image has been submitted to our Executive Queue for further review.  Images are sent to this queue if an inspector has questions regarding copyright, trademarks, model releases or just would like a second opinion.

Sta i ovo trebalo da znaci?
Ona kineska slova su u pitanju? :)
Sta su je poslali kineskom inspektoru :)

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #144 poslato: Decembar 06, 2013, 07:47:38 posle podne »
Your file "Happy Chinese New Year" has been accepted into the iStock Collection.

Dobar mi Kineski :) idem u Kinu da zivim sad :)

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #145 poslato: Decembar 06, 2013, 10:14:30 posle podne »

Dobar mi Kineski :) idem u Kinu da zivim sad :)

旅行愉快

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #146 poslato: Decembar 06, 2013, 11:25:09 posle podne »
Ja nisam koristio google prevoditelja :) jer je previse nepouzdan, nego sam trazio po njihovim sajtovima :) i eto pogodio sam...

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #147 poslato: Decembar 09, 2013, 08:58:18 posle podne »
Da li neko zna kako da dajem fotke za dzabe na IS? Imao sam link gde ima upustvo i sad ne mogu da ga nadjem dva sata  :-[

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #148 poslato: Decembar 12, 2013, 07:17:04 posle podne »
Ste videli novu opciju za find similar , nije losa:) A i cini mi se da su promenili odnos credita i dolara, koliko mogu da vidim jedan kredit je 6 dolara?

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #149 poslato: Decembar 25, 2013, 11:00:02 posle podne »
Kako da nadjem (gde se prodala) fotku koju sam prodao  :) Imali neka fora?:)

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #150 poslato: Decembar 25, 2013, 11:31:52 posle podne »
Lako :)
Odes na My Uploads i uvjek ti pise pored fajla last download :) to je msm jedini nacin...
Eto i ja sad skontah da sam imao zadnju prodaju kod njih 5.12... uf.. slabo ovaj decembar :)

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #151 poslato: Decembar 25, 2013, 11:46:56 posle podne »
Nisi me razumeo:) Kako da vidim kom casopisu npr. je prodata fotka sa IS?

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #152 poslato: Decembar 26, 2013, 12:02:17 pre podne »
Nikako, jedino google images pa pomocu slike ako nesto ulovis, ako ne, nikom nista :)
PS: Kad pocnes trazit nemoj se iznenadit ako naletis negdje na besplatne svoje fotke ili svoje fotke u nekoj nepoznatoj agenciji u prodaji :)
to je normalno i tu nista ne mozes...

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #153 poslato: Decembar 26, 2013, 12:25:41 pre podne »
Imam nekog kupca na SS, pratioca, lik iz amerike i stalno mi kupuje fotke bas me zanima zasta, a ne mogu da nadjem :D

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #154 poslato: Decembar 26, 2013, 02:08:34 posle podne »
Da, kada bi znao za šta on kupuje, mogao bi bolje da se organizuješ i ponudiš mu veći izbor.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #155 poslato: Decembar 26, 2013, 02:35:53 posle podne »
Ali to se nikako ne moze saznat, ne postoji ta mogucnost :)
To bi bilo jedna od prednosti, ali, minusa ima mnogo vise, sta mislite na sta bi licio inbox kupaca kad bi se znalo sta trazi, kad trazi i koliko trazi... ovako je puno bolje.
Mnogo bi bila bolja opcija da vas kontaktira kupac, jednosmjerno i kaze vam recimo, svidj mi se vas stil, trebaju mi te i te fotke do tad i cao :)

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #156 poslato: Decembar 26, 2013, 04:00:10 posle podne »
Kako je nemoguce, kako Big naazi svoje radove u casopisima ? Kad bi ja nasao casopis gde mi se prodaju fotke video bi koju tematiku taj casopis obradjuje i samim tim bi mogao da radim fotke u tom smeru:)

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #157 poslato: Decembar 26, 2013, 04:19:57 posle podne »
Pa rekoh ti kako je jedini nacin i Big ih tako trazi, plus na IS-u te moze dodat u prijatelje kupac i samim tim i kontaktirat.
Ali na SS, jok.

Van mreže mix_ns

  • Junior
  • *
  • Poruke: 1
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #158 poslato: Jun 22, 2014, 08:01:35 posle podne »
Pozdrav forume, nov korisnik :)

3 pitanja:
1) da li je dozvoljeno ukloniti exif iz fotografija koje se predaju stocku?
2) da li sve da je ostri fotografija sa default podesavanjima u ACRu (Sharpening amout 25, radius 1.0, detail 25), ili treba da se smanji/iskljuci?
3) da li sme da se ostavi default noise reduction opcije iz ACRa, prilikom razvijanja raw fajla?

Hvala unapred

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #159 poslato: Jul 30, 2014, 05:13:59 posle podne »
I opet su menjali sajt i opet ga napravili za jedan level gorim nego što je bio >8( Sad su ga tako fenomenalno izdizajnirali da više ne vidim stanje na računu na prvoj stranici već moram da uđem u Account.

mix_ns
možeš da ostaviš sve na default-u možeš i da menjaš. Njih ne zanima puno šta si menjao ukoliko to što si menjao nije narušilo kvalitet fotografije.

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #160 poslato: Jul 31, 2014, 12:51:33 posle podne »
Sad su ga tako fenomenalno izdizajnirali da više ne vidim stanje na računu na prvoj stranici već moram da uđem u Account.




Ehhh... slatke muke  ;)   

Zašto ne angažuješ ovčicu da ti bleji umeto da proveravaš?





Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #161 poslato: Jul 31, 2014, 03:46:21 posle podne »
Ma meni je drago što su za dizajn početne stranice iskoristili fotografiju naše zemljakinje sa nickom na IS Jasmina007 :)

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #162 poslato: Jul 31, 2014, 04:52:30 posle podne »
... pa sama si rekla neonka, meni to gušt da zvirnem malo ;) Nije to problem da se bukmarkuje moja account stranica umesto početna ali logika tvoraca tog "genijalnog rešenja" me prosto ostavlja bez daha ;) A i oni fontovi od 24px pa još i bold... gledam account settings da nisam negde uključio nekakvu verziju sajta za korisnike sa dioptrijom 10+ ali nema nigde takve opcije. Poiskakaše mi pixeli iz monitora, sve me u čelo biju!

Da, svaka čast za Jasminu ;)

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #163 poslato: Jul 31, 2014, 04:59:24 posle podne »
... Poiskakaše mi pixeli iz monitora, sve me u čelo biju!

Druže,zreo si za neki veći monitor da sve lepo stane  :laugh:

Van mreže tuljoa

  • Junior
  • *
  • Poruke: 3
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #164 poslato: Avgust 25, 2014, 02:46:10 posle podne »
Poslao sam tri fotografije koje sam slikao ranije sa raznoraznim aparatima, pošto nisam imao svoj nego sam pozajmljivao.

Prošao sam prijemni i već su mi primili prvu fotku (samo nju sam i poslao)

Pre mesec dana sam kupio sebi Nikon D3200 sa objektivom VR II 18-55

Ovo su tri fotke sa kojima sam prošao prijmeni
Nikon D3200 18-55mm VRII

Van mreže martinns

  • Junior
  • *
  • Poruke: 9
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #165 poslato: Septembar 27, 2014, 07:21:11 posle podne »
Pozdrav društvo,

Vidim da neki nisu mogli da nađu svoje prodate radove na stocku, pa me zanima da li ste uspeli da ih nađete?

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #166 poslato: Septembar 27, 2014, 11:45:51 posle podne »
Ja nisam nasao ni jednu moju prodatu fotku, stvarno ne znam kako ih nalaze ostali stokeri :D

Van mreže martinns

  • Junior
  • *
  • Poruke: 9
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #167 poslato: Septembar 28, 2014, 12:00:48 pre podne »
Jedini način na koji sam ja uspeo da nađem svoje fotke je onaj putem google search tj. "Search google for this image"
Mislim da drugačiji način ni ne postoji. Naravno, ne znači da češ naći sve svoje prodate fotke, ali na neke ćeš sigurno naići.

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #168 poslato: Septembar 28, 2014, 12:04:03 pre podne »
Ukucam naziv moje fotke kako sam nazvao na nekom stock sajtu? Mislis da oi koji kupe ne menjaju naziv? Verovatno pitam gluposti ali meni prosot deluje nemoguce da nadjem svoju fotku :D

Van mreže quka

  • Junior
  • *
  • Poruke: 95
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #169 poslato: Septembar 28, 2014, 12:22:09 pre podne »
sad ti meni nisi jasan Serb, jesi probao da trazis slike preko google image pretrage ili nisi? znaci ubacis link ili samu sliku pa je google prema tome trazi?
https://www.google.rs/imghp?hl=sr&tab=wi&authuser=0&ei=azcnVL6PLYmCzAPyqIDIDA&ved=0CAQQqi4oAg
taj link - kliknes na mali aparat??

Van mreže martinns

  • Junior
  • *
  • Poruke: 9
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #170 poslato: Septembar 28, 2014, 12:28:53 pre podne »
to je nešto što i sam znaš, ali ti verovatno nije palo na pamet  :D

Desnim klikom na fotku, ponudiće ti se nekoliko opcija među kojima je i "search google for this image"
Ako je tvoja fotka negde objavljena izbaciće ti taj sajt :)

Van mreže martinns

  • Junior
  • *
  • Poruke: 9
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #171 poslato: Septembar 28, 2014, 12:35:43 pre podne »
Npr... ovo je jedna moja fotka koju sam našao.

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #172 poslato: Septembar 28, 2014, 12:43:49 pre podne »
Da da, zaglupeo sam, uspeo sam da nadjem jednu fotku koja mi je ukradna:) za sad sam jedino to nasao :)  Hvala momci na pojasnjenju :)

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #173 poslato: Septembar 28, 2014, 01:25:02 pre podne »
http://salondiana.eu/?page_id=19 evo nasao sam jednu moju fotku :)  U Pragu kupljena na SS , ova naslovna , pre i posle :)

Van mreže quka

  • Junior
  • *
  • Poruke: 95
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #174 poslato: Septembar 28, 2014, 01:41:11 pre podne »
eto vidis, cestitamo situaciju :)

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #175 poslato: Septembar 28, 2014, 03:08:03 pre podne »
Martins inace ova fotka koju si prodao je odlicna:)

Van mreže martinns

  • Junior
  • *
  • Poruke: 9
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #176 poslato: Septembar 28, 2014, 10:13:55 pre podne »
Hvala, kontam da za pocetnika kao ja nije lose... Mada model zasluzuje najveću pohvalu

Van mreže MB maneken

  • Junior
  • *
  • Poruke: 12
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #177 poslato: Novembar 12, 2014, 10:20:02 posle podne »

@martinns

Fotka devojke sa kesama mi se bas dopala, koji filter si koristio da napavist tu neku vrstu vintage style slike?

Canon 600D
EF-S 18-55/3.5-5.6 IS II, EF-S 60mm f2.8 Macro
YN568EX-II, YN560-III

Van mreže martinns

  • Junior
  • *
  • Poruke: 9
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #178 poslato: Novembar 12, 2014, 10:41:07 posle podne »
Hvala :)

Iskren da ti budem ne sećam se ačno šta sam radio u PS, moguće je da sam samo photo filter koristio.
...mada mi nije retkost da nađem neki tutorijal na youtube i ako mi se dopadne i ja obradim fotku, jer još uvek učim PS. :)

Van mreže kide

  • Junior
  • *
  • Poruke: 2
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #179 poslato: Januar 08, 2015, 01:42:18 posle podne »
Šta se dešava sa one tri slike poslate na prijemni na IS ?
Da li se one pojavljuju u portfoliu ?
Prošao sam,ali tih slika nema u portfoliju.

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #180 poslato: Januar 08, 2015, 03:23:02 posle podne »
Na IS te fotke koje su za prijemni moras opet da posaljes, ne ubacuju se automatski u portfolio.

Van mreže kide

  • Junior
  • *
  • Poruke: 2
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #181 poslato: Januar 08, 2015, 03:39:57 posle podne »
Thanks.

Van mreže martinns

  • Junior
  • *
  • Poruke: 9
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #182 poslato: Januar 08, 2015, 10:52:28 posle podne »
Moraš ih ponovo poslati, za prijemni ti nije bilo bitno da imaš model release niti da li će se videti brend tj. trademark.

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #183 poslato: Jun 05, 2015, 07:39:38 posle podne »
E malo sm ja glup za ovo, znaci sta trebam da uradim za ovaj ugovor sa modelom, da bih okacio njene fotke da apliciram? Bas ne kapiram... I ako moze prosto da se objasni hvala vam :)

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #184 poslato: Jun 05, 2015, 10:15:05 posle podne »
Pa skines MR sa istokovog sajta  procitas sta trebas da popunis i popunis, onda skeniras i uz fotku posaljes:) A za prijemni ti ne treba MR posto ne idu direktno u prodaju ako prodjes , bar je tako bilo do skoro :)

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #185 poslato: Jun 06, 2015, 05:48:14 posle podne »
Hvala ja mislim da treba, jer sam ja jednom slao i stiglo mi je da nisu prihvacene zato sto nemam taj MR.. Ali ne znam mozda su promenili sad :)

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #186 poslato: Jun 06, 2015, 06:06:40 posle podne »
Ranije nije morao mr za polagnje prijemnog za IS sad ne znam da li su promenilu to

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #187 poslato: Jun 06, 2015, 06:52:08 posle podne »
Pa veceras cu probati da apliciram, a jel tih prvih 10 ne idu sigurno u prodaju, jer ako odu najebo sam :D

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #188 poslato: Jun 06, 2015, 06:56:28 posle podne »
Cekaj gde ti apliciras, na IS ili Shuter?

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #189 poslato: Jun 06, 2015, 07:04:43 posle podne »
iStock

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #190 poslato: Jun 06, 2015, 07:45:30 posle podne »
Ocigledno su promenili ranije se slalo samo 3 verovatno ce ti sad trebati mr poafo su uzeli foru ss. Moras da popunis mr onda :)

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #191 poslato: Jun 18, 2015, 06:47:50 posle podne »
Prihvatili su me na istock-u ali ne znam kako sad da popunim da dobijam cek kad tamo nema da se izabere nasa zemlja, koja je fora u pitanju?

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #192 poslato: Jun 18, 2015, 06:50:58 posle podne »
I sta mi je najbolja opcija za placanje?

Van mreže Zeleni

  • Član
  • **
  • Poruke: 245
  • Nikon
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #193 poslato: Avgust 05, 2015, 10:52:06 posle podne »
I ja sam poslao fotke na prijemni, koliko se u proseku ceka dok ih ne pregledaju? :)
Moja oprema :
Nikon 7000
Nikon 50mm f/1.8G
Yongnuo 560 III

Van mreže Zeleni

  • Član
  • **
  • Poruke: 245
  • Nikon
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #194 poslato: Avgust 12, 2015, 02:06:15 posle podne »
Prihvatili su mi fotografije na iStock-u, sada mi traze da izaberem metod placanja.
Sta mi preporucujete? :)

Moja oprema :
Nikon 7000
Nikon 50mm f/1.8G
Yongnuo 560 III

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #195 poslato: Avgust 12, 2015, 03:58:10 posle podne »
Ja koristim payyoner, sad da li su bolji ovi drugi nacini nemam pojma nisam nesto ni gledao.

Van mreže Stefi Nis

  • Član
  • **
  • Poruke: 127
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #196 poslato: Novembar 15, 2016, 09:30:44 posle podne »
Koja je razlika izmedju Istockphoto  i Getty images?

Van mreže Pocetnikbege

  • Junior
  • *
  • Poruke: 7
  • Pol: Muškarac
    • https://www.flickr.com/photos/129476181@N04/sets/
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #197 poslato: Maj 06, 2017, 11:14:31 posle podne »
Zdravo drugari, posle duzeg vremena odlucio sam da se oprobam na stock sajtovima, za sada imam samo nalog na sajtu dreamstime, tamo sam otvorio prvo nalog posto sam na dosta foruma i sajtova procitao da je on najbolji za pocetak rada, zanima me vase misljenje o tom sajtu i da li treba odma da otvorim na IS i SS nalog? Takodje zanima me da li vi iste slike kacite na sve sajtove? Za sada sam poslao 9 slika, sve su prosle osim jedne koja je u redu za pregled...

evo i link do mog profila pa koga zanima neka pogleda
https://www.dreamstime.com/milos011_info