Autor Tema: iStockphoto... pitanja i odgovori.  (Pročitano 132947 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže marelli

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 309
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #20 poslato: Maj 14, 2013, 03:16:41 posle podne »
Sta da spremim, neka ideja :)
A i sta ce se dogodit ako me odbiju treci, cetvrti put?

neko pre neku nedelju neko je stavio link ka ovom sajtu, malo ga listao i naisao na ovo, mozda pomogne oko ideja

http://arcurs.com/2008/05/what-should-i-shoot-and-what-sells-well/
Nikon D3100
Nikon D7000
Samsung NX1000
Canon PowerShot G15

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #21 poslato: Maj 14, 2013, 04:39:17 posle podne »
Ja sam odbijen zbog slicnosti fotki , 2 studiske i pejzaz , sad ne zurim nigde, smislicu nesto za tu trecu , jedan pejzaz i jedan portret...Pa da vidimo:)

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #22 poslato: Maj 14, 2013, 05:08:29 posle podne »
Hvala za Yuricu, znam za njega, ima i na IS-u pise koji su im fajlovi potrebni a koji ne, al oni traze kreativnot, zbog toga sam oba puta odbijen.

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #23 poslato: Maj 14, 2013, 06:47:44 posle podne »
To sa prijemom je uvek bilo večita enigma. Kažem to jer sam do sada pomogao dosta drugara da uđu u stock vode i sa masom od njih bukvalno pregledao fotke i birao šta da se šalje. Teorijski svi znamo kakve fotke treba slati na stock. Praktično, "to može da bidne al' ne mora da znači".
Recimo moj drugar koji je profesionalni fotoreporter već 10 godina bezuspešno je pokušavao da uđe na IS 3-4 puta i onda je odustao. Drugi prijatelj koji je kandidat za majstora fotografije takođe je pokušao 2-3 puta i onda odustao. A onda recimo treći drugar koga ja ne da ne bih pustio na stock već mu ne bih dao da postuje ni u foto-forum jer čovek blage veze s mozgom nema, prošao je na stock pre dosta vremena ali avaj u poslednjih godinu dana ima 3 dl-a. Pretpostavljam da su te 3 fotke skinute za potrebe pisanja nekog priručnika - kako ne treba fotkati tj. kako vaše fotke ne treba da izgledaju.

Moja žena je recimo ušla na IS iz prve ali su je 3 puta odbijali na Shutter-u. Treći put su je odbili jer su poslati Model Release formulari koji su bili horizontalno okrenuti umesto vertikalno!! Pa vi sad vidite.

Sve zavisi. I ti inspektori su ljudi koji su nekad raspoloženi, a nekad ne. Nekad ti zapadne mučenik kome žena daje jednom godišnje kad mu je rođendan. A nekome taj isti lik pusti fotke koje su totalni krš jer se pogodilo da su mu došle na prijem dan posle rođendana... i tako.

Glavu gore drugari. To što niste primljeni ne sprečava vas da učite, vežbate, radite, napredujete i pakujete extra fotke na hard. Onda kad uletite sve to što ste radili i napravili u međuvremenu polako šaljete.

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #24 poslato: Maj 14, 2013, 07:49:29 posle podne »
Ja sam recimo na SS-u iz prve prijemni uzeo i za video i za fotke/ilustracije.
Na IS-u isto nisam imao problema niti za jedno od tog ali fotke, al evo stvorio sam sliku u glavi ovaj put sta da radim i potrudit cu se da bude ono bas vrhunski, pa cemo vidjet.

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #25 poslato: Maj 14, 2013, 10:13:46 posle podne »
Da cudno je to , u svakom slucaju cu probati da uradim najbolju fotku do tad pa sta bude. Na SS mi odbise fotke koje mi primljene na FT (i imaju prodaju) a primise mi one koje su odbili na FT , skroz neverovatno :o  Da mi je poslednje uci cu na IS pa makar  10 godina probao , sad sam se zainatio:)

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #26 poslato: Maj 21, 2013, 08:40:22 pre podne »


Sve zavisi. I ti inspektori su ljudi koji su nekad raspoloženi, a nekad ne. Nekad ti zapadne mučenik kome žena daje jednom godišnje kad mu je rođendan. A nekome taj isti lik pusti fotke koje su totalni krš jer se pogodilo da su mu došle na prijem dan posle rođendana... i tako.



Apsolutno! ;) Meni su neke fotke odbijane,odmah bi ih stavio ponovo bez ponovne obrade i prosle bi! ;)
NEgo,imam pitanje...Da li ja mogu istu fotku staviti na IS i SS?! Nisam egzkluziv! Na SS sam odbijan..a jedno 5 puta al bi opet probao.

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #27 poslato: Maj 21, 2013, 09:12:07 pre podne »
Ako nisi ex mozes fotku kacat gdje ti volja :D

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #28 poslato: Maj 31, 2013, 11:45:08 posle podne »
Da li stavljate vase fotke u lightbox? I sta je to uopeste , jel povecava prodaju? :)

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #29 poslato: Maj 31, 2013, 11:47:43 posle podne »
Primljen, cestitam?

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #30 poslato: Maj 31, 2013, 11:49:27 posle podne »
Nisam jos ni aplicirao nego listam malo citam pa mi lightbox nije jasan:) A ima ga i na drugim sajtovima pa predpostavljam da je isti princip:)

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #31 poslato: Maj 31, 2013, 11:52:54 posle podne »
Hajd, mozda slutim na dobro :)
Pravis ih za odredjene serije fotki, ne znam, bubam, proljece, ljepota, djeca, ljubav i kad neko dodje na tvoj profil lakse moze nac nesto.

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #32 poslato: Maj 31, 2013, 11:56:36 posle podne »
Ovih dana saljem:) Znaci nece mi gurati fotke u poseban odeljak gde ce lakse biti vidljive sa LB?

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #33 poslato: Jun 01, 2013, 12:02:38 pre podne »

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #34 poslato: Jun 01, 2013, 12:05:46 pre podne »
Hvala imenjace, u svakom slucaju ne moze da skodi lb, mislim da treba da se odradi :)

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #35 poslato: Jun 05, 2013, 08:42:02 pre podne »
Ja imam pitanje o keywordsima..Nakon sto upisem reci on mi izbaci spisak koji sa kvacicom treba da potvrdim. Problem nastaje kada su upitanju sinonimi i on mi za nekoliko reci da isto rec za potvrdu. Isto mi se znalo desiti da mi odbiju fotku jer je keyword ne odgovara fotografiji..Ima jos ko takav problem i ako moze neki savet o keywordima. Na kraju mi fotografija ostaje oznacena sa 10ak reci samo..a to nije dobro.

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #36 poslato: Jun 05, 2013, 08:50:39 pre podne »
Isti slucaj i kod mene :D nego, ima i rjesenje, sad neki ce se slozit, neki nece :D
Ali kucaj ime svoje fotke na is-u i pronadji slicnu ili cak i istu, jer ih je kamara takvhi uglavnom, pa malo pronadji inspiraciju u keywordima, mada preko 20 je jako tesko kod njih.

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #37 poslato: Jun 05, 2013, 03:55:05 posle podne »
Da,to je i meni palo napamet. Kad ne znas,krades ;) Nego,veci mi je problem to sto mi za sinonime daje jednu rec. Ne znam da li je onda ne trebam oznaciti kvacicom pa mi ostane u izvrnom obliku kako sam napisao... :o
A kako to mislis teze nalazi fotke sa vise od 20 kw.?! (ako sam te dobro razumeo).

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #38 poslato: Jun 05, 2013, 05:18:35 posle podne »
Htjeo sam rec da na IS-u fotke uglavnom imaju po 15-20 tagova :D
A ako stavis burn, a on ti ponudi fire, energy drink, moras selektovat il je odbiju :D

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: iStockphoto... pitanja i odgovori.
« Odgovor #39 poslato: Jun 05, 2013, 05:43:46 posle podne »
Ja koristim ovaj sajt za KW , sad ne znam da li bi pasaovao na IS :)

http://www.arcurs.com/keywording/