Anketa

Najbolji kvalitet fotografije pruza:

Nikon S9100
1 (7.1%)
Canon SX 150 is
4 (28.6%)
Canon SX 220 HS
9 (64.3%)

Ukupno glasova: 14

Autor Tema: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!  (Pročitano 20363 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #20 poslato: Jun 13, 2012, 12:02:14 pre podne »
Pzi ovo je na ISO 100, sa dugom ekspozicijom, pomocu stativa.
Daj neke 'uobicajnije' Pazuzu?
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Pazuzu

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #21 poslato: Jun 13, 2012, 12:11:43 pre podne »
Sad sam nacitao na netu da je minimalna brzina zatvaraca za nikon s9100 1 sec,
tako da ne verujem da moze da pravi dobre fotke nocu.... ja to ne bih kupovao,
 e sad cisto uporedjivanja radi obe fotke od gore su radjene sa expozicijama od 15 sec.

@ cronin nemam nista vise imam 10 slika a ove dve su jedine upotrebljive...
aparat nije moj pripada mojoj devojci.. tako da su sve slike kod nje.... a ona sad lala pa da je ne budimo.... :D
« Poslednja izmena: Jun 13, 2012, 12:14:41 pre podne od strane Pazuzu »

Van mreže Pazuzu

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #22 poslato: Jun 13, 2012, 12:34:26 pre podne »
Moje misljeneje ako hoces malo ozbiljnije da pristupis fotografiji i posvetis se ucenju
kako, sta i zasto? Onda uzmi sx 150-130 jer ima manualna podesavanja i stvarno moze da se napreduje i uci na njemu....
ovde na forumu ce svi biti raspolozeni za pomoci, a ako ne e onda ne znam sta bih predlozio za kupiti... u svakom slucaju kazu da je 570is bolji od nikona s9100 pa zasto onda ici na losije.....

Pozdrav  :)

Van mreže lloret

  • Junior
  • *
  • Poruke: 20
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #23 poslato: Jun 13, 2012, 12:45:13 pre podne »
hvala, stvarno ste od pomoci. Mislim da cu tako i uraditi na kraju, sada me jedino kopka ova izjava da je sx150 losiji od sx130 (sa kojim je vecina zadovoljna) pa ne bih da napravim gresku... Ali mislim da cu ipak resiti da uzmem njega.
Sta god uzela, doci cu odmah ovde da mi date instrukcije za savladavanje i ucenje :)

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #24 poslato: Jun 13, 2012, 01:47:56 pre podne »
Uvek ce biti ponesto bolje na drugom modelu koji je 20-30 EUR skuplji, i kada se tako razmislja, lako se pocne razmatrati i 100 EUR skuplji aparatu.
Ipak moras negde da povuces granicu. Ako ti je taj drugi fotoaparat sada potreban, a imas jasno zamisljenu sumu novca koju zelis da potrosis na njega, to je vec 90 % plana.


Postoje uvek i neki modeli koji bolje slikaju u mraku (i samo u mraku :) ), zatim drugi koji  sa blicem daju lepse fotke, onda treci koji daju lepse boje, itd..
U globalu, sa ovim Canon-ima ne mozes da promasis. Oni su standard u tom cenovnom rangu, i zato nemoj puno da se nerviras. Ako si locirala model koji ima te opcije koje ti odgovaraju, to je to. Nazalost nema vremena da se vreba nesto drugo.

"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže lloret

  • Junior
  • *
  • Poruke: 20
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #25 poslato: Jun 13, 2012, 01:55:00 posle podne »
Nema nazalost, to mi je sto mi je :) Da ga je bilo ovde ja bih ga uzela, pa bih sada verovatno imala lufta da razmislim i zamenim za nesto pametno, ali nije ga imao i onda sam otisla na drugo mesto. Totalno mi je poremetio planove, trebalo je da ovo bude aparat za mamu, a svoj da uzmem pred more kod Ljube (i pikirala sam SX230HS po preporuci) ali sada je to neizvodljivo zbog svega ovoga i bas mi je zao. Inace i stari Canon sam preko ovog sajta kupila i prezadovoljna sam godinama.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #26 poslato: Jun 13, 2012, 07:04:43 posle podne »
A sto ne uzmes taj isti s3100, pustis cenu za 2 hiljade i prodas ga?
Imas garanciju, aparat je skoro nov, trebalo bi bez problema da ode.

Ako bi mi 20 EUR donelo dusevni mir, i aparat koji zelim, ozbiljno bih razmislio o takvoj varijanti.
Ovako ce ti vuci negativne vibracije naredne tri godine, svaki put kada ga budes gledala :)
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže lloret

  • Junior
  • *
  • Poruke: 20
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #27 poslato: Jun 14, 2012, 12:45:05 pre podne »
Vratila sam S3100, dodala 11500 din i uzela Canon Sx150.. :) Za sada sam samo desetak puta okinula i deluje vise nego dobro, ali ne mogu da dam konacan sud dok ne prostudiram sve.. Dobro bi mi dosla svaka pomoc, pogotovo kod manuelnih opcija, ovo ostalo znam i sama, ali oko tih podesavanja nisam strucna pa molim sve vas dobre volje da me malo uputite, lakse mi je tako nego da jurim po netu uputstva sa hiljadu strana. Ako neko ima zivaca, neka da savet kako da najbolje iskoristim manuelna podesavanja. Pozz :)

Van mreže Pazuzu

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #28 poslato: Jun 14, 2012, 01:09:57 pre podne »
Odlicno  :D cestitke na ponovu  :D :D
Za pocetak proveri ovo

http://pcfoto.biz/digitalnifotoaparati/literatura/za-pocetnike-simpaticna-stvar-simulator-fotoaparata/

pa dalje kako sta ne bude jasno ispomagacemo se  :D

Pozdrav

Van mreže lloret

  • Junior
  • *
  • Poruke: 20
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #29 poslato: Jun 14, 2012, 02:48:16 pre podne »
Odlicno  :D cestitke na ponovu  :D :D
Za pocetak proveri ovo

http://pcfoto.biz/digitalnifotoaparati/literatura/za-pocetnike-simpaticna-stvar-simulator-fotoaparata/

pa dalje kako sta ne bude jasno ispomagacemo se  :D

Pozdrav

Hvala mnogo! Nadam se da ce fino sluziti :)
Ovo mi deluje kao extra stvar ali imam neki problem sa ucitavanjem linka, pa cu ipak ostaviti za sutra jer verujem da je do mog neta problem, a ne do samog linka.

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #30 poslato: Jun 14, 2012, 02:46:56 posle podne »
Lloret, cestitke na novom aparatu :)
Ako nisi videla, pogledaj kako je djaniru, nas drugar sa foruma fotkao sa starijim modelom, SX100is. Zaista impresivno, tako da ces, verujem i ti uzivati u fotkanju sa svojom makinom :)
http://pcfoto.biz/digitalnifotoaparati/priroda-pejzazi/jezero-suncokreti/80/
http://pcfoto.biz/digitalnifotoaparati/ulicna-i-urbana-fotografija/urbane/
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže lloret

  • Junior
  • *
  • Poruke: 20
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #31 poslato: Jun 14, 2012, 05:18:03 posle podne »
Lloret, cestitke na novom aparatu :)
Ako nisi videla, pogledaj kako je djaniru, nas drugar sa foruma fotkao sa starijim modelom, SX100is. Zaista impresivno, tako da ces, verujem i ti uzivati u fotkanju sa svojom makinom :)
http://pcfoto.biz/digitalnifotoaparati/priroda-pejzazi/jezero-suncokreti/80/
http://pcfoto.biz/digitalnifotoaparati/ulicna-i-urbana-fotografija/urbane/

Hvala  :D I ja se nadam... Za sada mi deluje da se nisam prevarila :icon_flower: Ova serija fotki je zaista fenomenalna, nadam se da cu ubrzo i ja imati slicnih fotografija u svojoj novoj kolekciji..

Van mreže marelli

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 309
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #32 poslato: Jun 14, 2012, 05:44:18 posle podne »
@lloret

stavi neku fotku da vidimo kakav je kvalitet
Nikon D3100
Nikon D7000
Samsung NX1000
Canon PowerShot G15

Van mreže lloret

  • Junior
  • *
  • Poruke: 20
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #33 poslato: Jun 14, 2012, 08:05:00 posle podne »
Danas sam samo nesto malo skljocala usput, pa nemam nekih ozbiljnih primeraka.. evo par komada cisto da vidite da ima potencijala, samo bi trebalo dobro izuciti sve :)
P. S. Isprobavala sam sve moguce efekte, da ne mislite da je obrada.






Van mreže skocimish

  • Junior
  • *
  • Poruke: 49
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #34 poslato: Jun 18, 2012, 12:32:43 pre podne »
Kvalitet je očekivan, ali bi dobro došlo smanjivanje rezolucije prilikom kačenja fotografija na forum. Dok sam čekao da se stranica otvori, kafa mi se o'ladila.  :)
Meni se najviše dopala ona đubretarska, bez obzira što kontejneri odoše nizbrdo :)
Šala mala, samo napred sa fotkanjem. Očekujemo još mnoštvo fotografija, a ti očekuj kritike i pohvale.   ;)
Nikon D90 - AF-S DX NIKKOR 18-105mm (za sada) :)

Van mreže Pazuzu

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #35 poslato: Jun 18, 2012, 12:55:50 pre podne »
Uf ovo za rezoluciju je tacno skroz evo meni se pivo ugrejalo  ;D  slike, ma samo kaci sto vise i svaku kritiku prihvati kao savet da napravis jos bolju fotku....

Van mreže lloret

  • Junior
  • *
  • Poruke: 20
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #36 poslato: Jun 18, 2012, 12:56:43 pre podne »
Nisam znala da ce toliko trajati  ::)
Namerno sam nakrivila kontejnere :D
Hvala, nadam se da ce biti dobrih fotki, za sada jos nemam nista, ne stizem. Malo sam ga proucavala i ima finih opcija, samo mi jos uvek manual ne ide od ruke, ne mogu da podesim parametre da bi fotka bila bar pristojna.Uvek je ocajna i ne znam gde gresim.

P.S. Ma naravno da prihvatam svaku dobronamernu kritiku, to se podrazumeva :)
« Poslednja izmena: Jun 18, 2012, 12:58:49 pre podne od strane lloret »

Van mreže skocimish

  • Junior
  • *
  • Poruke: 49
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #37 poslato: Jun 18, 2012, 01:16:39 pre podne »
Kada sam prvi put kupio svoj dslr, došao sam na ovaj forum gde mi je jedan od naših uvaženih članova uputio na školu fotografije Đulijana Bijelića.
Njegovo štivo, kada je fotografija u pitanju, je jako korisno, te bih ja nastavio tradiciju i preporučio ti da to pročitaš.
Verujem da će ti nakon toga slika biti mnogo jasnija :)
Ovo je link odakle se mogu skinuti pomenuti tekstovi:

http://survival.aforumfree.com/t3302-skola-fotografije-by-oulijano-bijelia
Nikon D90 - AF-S DX NIKKOR 18-105mm (za sada) :)

Van mreže damir661

  • Junior
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #38 poslato: Jun 18, 2012, 09:57:14 posle podne »
Pozdrav svima.
Jako zanimljiva tema jer sam naime i ja ovih dana u sličnoj dilemi.

Interesovao bi me vaše mišljenje, imam priliku da prodam svoj Canon SX130IS za nekih 100evra, koji imam nešto više od godinu dana i sa kojim sam vrlo zadovoljan, a kupio uz dodatak od nešto manje od 10.000din, novi Canon SX150 pa ne zanima da li je to pametno.

Realno, osim 14Mpx i uslovno rečeno nov aparat ne bih dobio ništa više, ali ipak mislim da je 100e za polovan Canon SX130 sasvim dobra cena.

Razmišljao sam o Lumixu TZ20, ali se teško odvajam od Canona. Znam da je nešto skuplji od novog Canona 150, ali eto da budemo "široki"

Hvala unapred na odgovorima


Van mreže lloret

  • Junior
  • *
  • Poruke: 20
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #39 poslato: Jun 18, 2012, 10:18:08 posle podne »
Kada sam prvi put kupio svoj dslr, došao sam na ovaj forum gde mi je jedan od naših uvaženih članova uputio na školu fotografije Đulijana Bijelića.
Njegovo štivo, kada je fotografija u pitanju, je jako korisno, te bih ja nastavio tradiciju i preporučio ti da to pročitaš.
Verujem da će ti nakon toga slika biti mnogo jasnija :)
Ovo je link odakle se mogu skinuti pomenuti tekstovi:

http://survival.aforumfree.com/t3302-skola-fotografije-by-oulijano-bijelia

Hvala mnogo!!

p.s. Damire, ja to ne bih radila, razlike izmedju ta dva aparata su veoma male, neki cak kazu da je 130 bolji od 150 za neke stvari, bezveze je davati 10000 za prakticno isti aparat, da je u pitanju neka velika razlika pa i ajde, a ovako je to cisto bacanje para..
Bolje sacekaj neko vreme da padnu cene nekoj zvercici, pa uzmi nesto bolje uz doplatu. :)