Anketa

Najbolji kvalitet fotografije pruza:

Nikon S9100
1 (7.1%)
Canon SX 150 is
4 (28.6%)
Canon SX 220 HS
9 (64.3%)

Ukupno glasova: 14

Autor Tema: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!  (Pročitano 20369 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže lloret

  • Junior
  • *
  • Poruke: 20
    • Pogledaj profil
Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« poslato: Jun 11, 2012, 05:22:15 posle podne »
Cao svima,
Kao sto rekoh u naslovu, potrebna mi je pomoc, prilicno je hitno jer imam rok do sutra. Pokusacu da objasnim situaciju i hitnost iste :) Naime, kupila sam mami neki Nikon pre desetak dana jer je njen stari Nikon upao u vodu :) Mislili smo da ovaj moze biti samo bolji od prethodnog iako je prilicno jeftin, ali bez obzira na to sto je prethodni bio star nekih 5 godina, pravio je mnogo bolje fotke. Odlucila sam da mami poklonim svoj stari aparat(canon A570is) a ovaj brze bolje vratim i dodam novac da sebi uzmem neki bolji, jer sam to svakako i planirala pre leta. U radnji su mi danas rekli da to mogu da uradim jos sutra, s obzirom da je proslo desetak dana. Sada cu pokusati sto detaljnije da objasnim sta imam i sta hocu, pa molim za vase savete i sugestije sto pre.
Ovaj sto menjam je Nikon s3100. Fotografije su uzasne, mutne, nerealne i nema tih podesavanja koje to mogu ispraviti, sve sam probala. On je bio oko 9000 din, finansijski mogu da ispratim jos otprilike 11000, pa da zaokruzim na 20000. Do sada sam imala Canone uglavnom, pa mi je on prva opcija. Dvoumim se (ili cetvoroumim) izmedju nekoliko modela... Volim fotografiju, nisam potpuni pocetnik ali sam daleko od profesionalaca, perfekcionista sam (sto znaci da ne trpim mutne i lose fotografije) jedna sam od onih koja ne trpi ni "viskove" pa se kod mene nikada nece videti fotka koja ima nesto suvisno (npr. da upadne necija glava, noga, kabl, bandera i slicno). Volela bih malo napredniji aparat koji bi mi ostavljao mogucnosti istrazivanja, manuelnog podesavanja, nekih finih dodatnih efekata.. Volela bih kada bi mogla i neki polu-bokeh sa njim da napravim i znacilo bi mi kada bi fotografije nocu bile pristojne, ali i u zatvorenom prostoru. Dosta sam istrazivala Nikon S9100 koji mi se uklapa u cifru ali me plasi to sto je Nikon (u koji odjednom vise ne verujem nakon ovog iskustva sa S3100) i uz njega sam dosta gledala i Canon SX150 IS. Oni su mi za sada u vrhu, mada tu su jos i sledeci aparati:
- Canon Sx220 hs
- Canon Ixus 230 HS (nesto skuplji, ali ako bih cula da je u nekoj prevelikoj prednosti mozda bi to prevagnulo)
- Fuji S4300
Svako misljenje ili sugestija bi mi veoma znacilo, ali ako biste mogli do sutra u ovo vreme da mi napisete.
Takodje bih volela da dobijem i razlog zbog kojeg preporucujete bas taj neki, u odnosu na ove druge. Nikon me plasi jer ne znam kako mu uspeva da svaka druga fotografija bude mutna, pa cak i u idealnim uslovima svetla.
Najradije bih uzela Canon HS230, ali on je u startu ispao iz opcije jer je dosta skuplji tamo.
Hvala unapred i pozz svim ljubiteljima fotografije :)
« Poslednja izmena: Jun 11, 2012, 05:29:53 posle podne od strane lloret »

Van mreže skocimish

  • Junior
  • *
  • Poruke: 49
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #1 poslato: Jun 12, 2012, 12:32:29 pre podne »
Za otprilike taj novac, meni se čini kao idealno:  http://pcfoto.biz/canon-ixus-230 , ali ako veća cena predstavlja problem, onda:  http://pcfoto.biz/canon-ixus-220
I pored toga što poseduje ručna podešavanja, ipak ne ide da ti predlažemo kabasti: http://pcfoto.biz/canon-sx150
Kako bilo, meni je Canon ixus 220 optimalno rešenje.

Pozdrav !
« Poslednja izmena: Jun 12, 2012, 12:40:07 pre podne od strane skocimish »
Nikon D90 - AF-S DX NIKKOR 18-105mm (za sada) :)

Van mreže lloret

  • Junior
  • *
  • Poruke: 20
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #2 poslato: Jun 12, 2012, 01:15:01 pre podne »
Hvala na odgovoru, da li biste mogli da mi razjasnite zbog cega predlazete ta dva pre sx150?
I da li bi neko mogao da mi kaze koliko je sx230 hs bolji od sx220 hs, kakve su tacno razlike i da li su velike? (mislim na sx 220, ne IXUS 220)
« Poslednja izmena: Jun 12, 2012, 01:29:04 pre podne od strane lloret »

Van mreže skocimish

  • Junior
  • *
  • Poruke: 49
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #3 poslato: Jun 12, 2012, 03:52:17 pre podne »
Moram priznati da nisam dobro obratio pažnju da se dvoumite između sx220HS i sx230HS, a ne modela ixus sa istim slovnim i brojnim oznakama.
Kada je u pitanju sx150, i pored toga što ima sve ručne kontrole i veći optički zum, poseduje već zastareli ccd senzor, kabastiji je i troši obične AA baterije. Za razliku od njega, i pored toga što nemaju ručne kontrole, već određene scenske modove, ixusi 220 i 230 poseduju senzor novije generacije što bitno utiče na kvalitet fotografije, kompaktniji su (staju u džep) i imaju svoju punjivu bateriju koja po svoj prilici traje znatno duže pri eksploataciji.
Kada su u pitanju modeli sx220HS i sx230HS, karakteristike samih aparata su iste, osim što sx230HS poseduje GPS modul koji u exif upisuje koordinate lokacije gde je fotografija nastala.
Dakle, ako uzmemo u obzir sve činjenice i pored toga što je za određenu sumu premašio Vaš budžet , ipak je Canon SX220HS najbolja kupovina jer u ovom slučaju nudi najviše. :)
« Poslednja izmena: Jun 12, 2012, 04:04:14 pre podne od strane skocimish »
Nikon D90 - AF-S DX NIKKOR 18-105mm (za sada) :)

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #4 poslato: Jun 12, 2012, 03:58:05 pre podne »
Nisam probao aparate, ali koilko vidim na netu preporucuje se taj Nikon s9100 cak i u odnosu na Canon SX 230.
Kazu da iako formalno ima losiju sliku, daje vise boljih fotografija u Automatskom modu.

Evo ih uporedne galerije za S9100 i SX230 pa moze da se baci pogled.

Taj 570IS je inace odlican aparat, i nije ga lako nadmasiti.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže lloret

  • Junior
  • *
  • Poruke: 20
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #5 poslato: Jun 12, 2012, 05:51:01 posle podne »
Hvala, svaki komentar mi znaci :)

Odlozila sam zamenu za sutra da bih cula jos neko misljenje i detaljnije izanalizirala ove aparate. Jedno vreme sam imala canon G9 (ili G8) ne secam se tacno, bio je kod mene 2 meseca i bila sam prezadovoljna kvalitetom fotografija, i nocne su bile odlicne, cak imam jednu seriju fotki koje su nastale nocu sa broda u pokretu, i bile su fantasticne. Kada bih znala da neki od ovih koje sam navela pravi fotke kao taj, odmah bih bez razmisljanja uzela ako npr. ima dobru stabilizaciju i moze da napravi fotke sa dubinskom ostrinom (kada je nesto u fokusu, a pozadina zamucena). Znam da ovaj Nikon s9100 ima taj efekat, ali sam cula da pravi probleme pri fokusu kada se zumira... o ova dva Canona ne znam mnogo, osim sto verujem u Canon iz predjasnjeg izkustva i svidja mi se meni, kao i to sto Canoni uglavnom imaju manuelne opcije. Ako neko moze da postavi svoje fotke radjene ovim aparatima, bila bih mu zahvalna. Najvaznije mi je da fotke ne budu mutne, da daje nocu dobre rezultate i da npr. moze postici tu dubinsku ostrinu. GPS i slicni dodaci mi zaista nisu bitni.
« Poslednja izmena: Jun 12, 2012, 05:52:42 posle podne od strane lloret »

Van mreže skocimish

  • Junior
  • *
  • Poruke: 49
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #6 poslato: Jun 12, 2012, 07:59:56 posle podne »
Obzirom da se niko od vlasnika pomenutih aparata nije javio da iznese svoje utiske, a vremena je još malo, izneću svoj predlog da pomognem kol'ko tol'ko.
Svi aparati koji se nalaze u Vašoj listi želja jesu odlični, međutim, izdvojio bih Canon SX220HS i Nikon S9100 kao tehnološki brže i naprednije u odnosu na SX150. Ukoliko je cena ta koja diktira, daleko od toga da ovaj jeftiniji model nije dobra opcija.
Pre same kupovine, predlažem da pogledate svaki od modela posebno, zamolite prodavca da vam omogući da svaki od njih držite u rukama jer nista nije bolje od Vaseg subjektivnog mišljenja i osećaja.
Ipak, u trenutnoj situaciji, osvrnuo bih se na linkove koje je postavio drug cronnin. Primeri fotografija sa linkova koje je postavio, mogu Vam dosta pomoći u izboru.
Evo još nekih primera fotografija sa sva tri aparata:

http://www.photographyblog.com/reviews/canon_powershot_sx150_is_review/sample_images/
http://www.photographyblog.com/reviews/canon_powershot_sx220_hs_review/sample_images/
http://www.photographyblog.com/reviews/nikon_coolpix_s9100_review/sample_images/
Nikon D90 - AF-S DX NIKKOR 18-105mm (za sada) :)

Van mreže lloret

  • Junior
  • *
  • Poruke: 20
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #7 poslato: Jun 12, 2012, 08:05:15 posle podne »
Obzirom da se niko od vlasnika pomenutih aparata nije javio da iznese svoje utiske, a vremena je još malo, izneću svoj predlog da pomognem kol'ko tol'ko.
Svi aparati koji se nalaze u Vašoj listi želja jesu odlični, međutim, izdvojio bih Canon SX220HS i Nikon S9100 kao tehnološki brže i naprednije u odnosu na SX150. Ukoliko je cena ta koja diktira, daleko od toga da ovaj jeftiniji model nije dobra opcija.
Pre same kupovine, predlažem da pogledate svaki od modela posebno, zamolite prodavca da vam omogući da svaki od njih držite u rukama jer nista nije bolje od Vaseg subjektivnog mišljenja i osećaja.
Ipak, u trenutnoj situaciji, osvrnuo bih se na linkove koje je postavio drug cronnin. Primeri fotografija sa linkova koje je postavio, mogu Vam dosta pomoći u izboru.
Evo još nekih primera fotografija sa sva tri aparata:

http://www.photographyblog.com/reviews/canon_powershot_sx150_is_review/sample_images/
http://www.photographyblog.com/reviews/canon_powershot_sx220_hs_review/sample_images/
http://www.photographyblog.com/reviews/nikon_coolpix_s9100_review/sample_images/

Hvala mnogo :) Po ovim fotografijama meni licno Nikon ostavlja najbolji utisak, ali poslusacu vas savet da pogledam i isprobam svaki na licu mesta. Nadam se da ce se do sutra javiti neko ko ima jedan od Canona, bas bi mi znacilo da dobijem odgovore na postavljena pitanja.

Van mreže skocimish

  • Junior
  • *
  • Poruke: 49
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #8 poslato: Jun 12, 2012, 08:17:13 posle podne »
Lično i ja mislim da Nikon ima lepše boje, ali to je već stvar ličnog ukusa.
Ipak, razočarenje koje ste doživeli sa Nikonom, uglavnom je vezano za osnovne modele aparata pa se razočarenja događaju i sa jeftinijim Canonima.
Dakle, nadamo se još nekom odgovoru korisnika ovih aparata.
U svakom slučaju, puno sreće u sutrašnjoj kupovini :)
Nikon D90 - AF-S DX NIKKOR 18-105mm (za sada) :)

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #9 poslato: Jun 12, 2012, 08:45:01 posle podne »
Na zalost, ni jedan od ovih aparata nije u klasi canon G9.
Takvo zadovoljstvo bi mogao da obezbedi recimo Canons100.

Ne znam kakav je ovaj Fuji EXR 550, ali vidim da je izabran kao najbolji u vrlo jakoj konkurenciji:
http://digital-cameras.toptenreviews.com/compact/
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže lloret

  • Junior
  • *
  • Poruke: 20
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #10 poslato: Jun 12, 2012, 09:16:26 posle podne »
Tog Fuji-a nema kod ovog prodavca gde menjam Nikon. Ima samo F500 EXR, malo je skuplji od ovih ali bih mozda i resila da dodam koju hiljadu vise ako bih se uverila da je pravo resenje. Sto vise gledam, sve sam neodlucnija.  :-\

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #11 poslato: Jun 12, 2012, 10:24:49 posle podne »
Ne, definitivno nemoj Fuji, evo sad sam gledao celu seriju EXR 300, 500, 550, 600, i Canon sx150 ima bolju sliku.
Na sx240 ne vidim nikakav napredak u odnosu na sx150 sto se tice samog kvaliteta slike.
« Poslednja izmena: Jun 12, 2012, 10:27:53 posle podne od strane cronnin »
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže lloret

  • Junior
  • *
  • Poruke: 20
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #12 poslato: Jun 12, 2012, 11:09:22 posle podne »
greskom sam duplirala post, pa je odgovor ispod :)
« Poslednja izmena: Jun 12, 2012, 11:11:38 posle podne od strane lloret »

Van mreže lloret

  • Junior
  • *
  • Poruke: 20
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #13 poslato: Jun 12, 2012, 11:09:48 posle podne »
Ne, definitivno nemoj Fuji, evo sad sam gledao celu seriju EXR 300, 500, 550, 600, i Canon sx150 ima bolju sliku.
Na sx240 ne vidim nikakav napredak u odnosu na sx150 sto se tice samog kvaliteta slike.


Ok, otpisujem Fuji. A sta mislis o Nikonu S9100 u odnosu na Canon Sx150? Meni se Canon svidja zbog manuelnih opcija i svega ostalog sto nudi, a opet sa druge strane ovaj Nikon ima bolji zoom, ima neke super efekte (kao sto je onaj za zamucenom pozadinom) i baterija mnogo duze traje.. Ostala su mi ta dva u opciji, jos uvek mozgam.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #14 poslato: Jun 12, 2012, 11:18:39 posle podne »
Ja bih licno isao na Canon.
Imam  570IS, i upravo gledam na netu uzorke sa Nikona s9100, i ocigledno su losiji.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže lloret

  • Junior
  • *
  • Poruke: 20
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #15 poslato: Jun 12, 2012, 11:32:27 posle podne »
I ja imam a570, i radi bez greske vec nekoliko godina, ali bih sada nesto naprednije. Jel moze link tih fotki?

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #16 poslato: Jun 12, 2012, 11:34:10 posle podne »
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Pazuzu

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #17 poslato: Jun 12, 2012, 11:42:44 posle podne »
Za nikon ne znam, ali jedno kratko vreme sam se druzio sa canonom sx130 (meni se pokvario posle nedelju dana ali ne zameram desava se i boljima u garanciji je valjda ce popraviti), verujem da je sx150 samo bolji
 i moram reci da sam odusevljen evo par slicica sa njega onako experimentalnih nisu nista posebno ali mozda pomognu  :D
Fotke su bez ikakve obrade samo smanjene
Pozdrav

Van mreže lloret

  • Junior
  • *
  • Poruke: 20
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #18 poslato: Jun 12, 2012, 11:58:45 posle podne »
Ako je ovo bez obrade, onda taj aparat stvarno dobro radi nocu :)
Verujem da je sx150 bolji, lagano preuzima vodjstvo.. A i cena je niza za nekih 4000 din.

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #19 poslato: Jun 13, 2012, 12:01:21 pre podne »
sx150is ima losije fotke od sx130is, posto ima isti senzor, a vecu rezoluciju :)

Inace...sx130is je odlican aparat...mada ne znam koji je to problem sa njima...stalno se kvare...
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #20 poslato: Jun 13, 2012, 12:02:14 pre podne »
Pzi ovo je na ISO 100, sa dugom ekspozicijom, pomocu stativa.
Daj neke 'uobicajnije' Pazuzu?
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Pazuzu

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #21 poslato: Jun 13, 2012, 12:11:43 pre podne »
Sad sam nacitao na netu da je minimalna brzina zatvaraca za nikon s9100 1 sec,
tako da ne verujem da moze da pravi dobre fotke nocu.... ja to ne bih kupovao,
 e sad cisto uporedjivanja radi obe fotke od gore su radjene sa expozicijama od 15 sec.

@ cronin nemam nista vise imam 10 slika a ove dve su jedine upotrebljive...
aparat nije moj pripada mojoj devojci.. tako da su sve slike kod nje.... a ona sad lala pa da je ne budimo.... :D
« Poslednja izmena: Jun 13, 2012, 12:14:41 pre podne od strane Pazuzu »

Van mreže Pazuzu

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #22 poslato: Jun 13, 2012, 12:34:26 pre podne »
Moje misljeneje ako hoces malo ozbiljnije da pristupis fotografiji i posvetis se ucenju
kako, sta i zasto? Onda uzmi sx 150-130 jer ima manualna podesavanja i stvarno moze da se napreduje i uci na njemu....
ovde na forumu ce svi biti raspolozeni za pomoci, a ako ne e onda ne znam sta bih predlozio za kupiti... u svakom slucaju kazu da je 570is bolji od nikona s9100 pa zasto onda ici na losije.....

Pozdrav  :)

Van mreže lloret

  • Junior
  • *
  • Poruke: 20
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #23 poslato: Jun 13, 2012, 12:45:13 pre podne »
hvala, stvarno ste od pomoci. Mislim da cu tako i uraditi na kraju, sada me jedino kopka ova izjava da je sx150 losiji od sx130 (sa kojim je vecina zadovoljna) pa ne bih da napravim gresku... Ali mislim da cu ipak resiti da uzmem njega.
Sta god uzela, doci cu odmah ovde da mi date instrukcije za savladavanje i ucenje :)

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #24 poslato: Jun 13, 2012, 01:47:56 pre podne »
Uvek ce biti ponesto bolje na drugom modelu koji je 20-30 EUR skuplji, i kada se tako razmislja, lako se pocne razmatrati i 100 EUR skuplji aparatu.
Ipak moras negde da povuces granicu. Ako ti je taj drugi fotoaparat sada potreban, a imas jasno zamisljenu sumu novca koju zelis da potrosis na njega, to je vec 90 % plana.


Postoje uvek i neki modeli koji bolje slikaju u mraku (i samo u mraku :) ), zatim drugi koji  sa blicem daju lepse fotke, onda treci koji daju lepse boje, itd..
U globalu, sa ovim Canon-ima ne mozes da promasis. Oni su standard u tom cenovnom rangu, i zato nemoj puno da se nerviras. Ako si locirala model koji ima te opcije koje ti odgovaraju, to je to. Nazalost nema vremena da se vreba nesto drugo.

"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže lloret

  • Junior
  • *
  • Poruke: 20
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #25 poslato: Jun 13, 2012, 01:55:00 posle podne »
Nema nazalost, to mi je sto mi je :) Da ga je bilo ovde ja bih ga uzela, pa bih sada verovatno imala lufta da razmislim i zamenim za nesto pametno, ali nije ga imao i onda sam otisla na drugo mesto. Totalno mi je poremetio planove, trebalo je da ovo bude aparat za mamu, a svoj da uzmem pred more kod Ljube (i pikirala sam SX230HS po preporuci) ali sada je to neizvodljivo zbog svega ovoga i bas mi je zao. Inace i stari Canon sam preko ovog sajta kupila i prezadovoljna sam godinama.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #26 poslato: Jun 13, 2012, 07:04:43 posle podne »
A sto ne uzmes taj isti s3100, pustis cenu za 2 hiljade i prodas ga?
Imas garanciju, aparat je skoro nov, trebalo bi bez problema da ode.

Ako bi mi 20 EUR donelo dusevni mir, i aparat koji zelim, ozbiljno bih razmislio o takvoj varijanti.
Ovako ce ti vuci negativne vibracije naredne tri godine, svaki put kada ga budes gledala :)
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže lloret

  • Junior
  • *
  • Poruke: 20
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #27 poslato: Jun 14, 2012, 12:45:05 pre podne »
Vratila sam S3100, dodala 11500 din i uzela Canon Sx150.. :) Za sada sam samo desetak puta okinula i deluje vise nego dobro, ali ne mogu da dam konacan sud dok ne prostudiram sve.. Dobro bi mi dosla svaka pomoc, pogotovo kod manuelnih opcija, ovo ostalo znam i sama, ali oko tih podesavanja nisam strucna pa molim sve vas dobre volje da me malo uputite, lakse mi je tako nego da jurim po netu uputstva sa hiljadu strana. Ako neko ima zivaca, neka da savet kako da najbolje iskoristim manuelna podesavanja. Pozz :)

Van mreže Pazuzu

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #28 poslato: Jun 14, 2012, 01:09:57 pre podne »
Odlicno  :D cestitke na ponovu  :D :D
Za pocetak proveri ovo

http://pcfoto.biz/digitalnifotoaparati/literatura/za-pocetnike-simpaticna-stvar-simulator-fotoaparata/

pa dalje kako sta ne bude jasno ispomagacemo se  :D

Pozdrav

Van mreže lloret

  • Junior
  • *
  • Poruke: 20
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #29 poslato: Jun 14, 2012, 02:48:16 pre podne »
Odlicno  :D cestitke na ponovu  :D :D
Za pocetak proveri ovo

http://pcfoto.biz/digitalnifotoaparati/literatura/za-pocetnike-simpaticna-stvar-simulator-fotoaparata/

pa dalje kako sta ne bude jasno ispomagacemo se  :D

Pozdrav

Hvala mnogo! Nadam se da ce fino sluziti :)
Ovo mi deluje kao extra stvar ali imam neki problem sa ucitavanjem linka, pa cu ipak ostaviti za sutra jer verujem da je do mog neta problem, a ne do samog linka.

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #30 poslato: Jun 14, 2012, 02:46:56 posle podne »
Lloret, cestitke na novom aparatu :)
Ako nisi videla, pogledaj kako je djaniru, nas drugar sa foruma fotkao sa starijim modelom, SX100is. Zaista impresivno, tako da ces, verujem i ti uzivati u fotkanju sa svojom makinom :)
http://pcfoto.biz/digitalnifotoaparati/priroda-pejzazi/jezero-suncokreti/80/
http://pcfoto.biz/digitalnifotoaparati/ulicna-i-urbana-fotografija/urbane/
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže lloret

  • Junior
  • *
  • Poruke: 20
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #31 poslato: Jun 14, 2012, 05:18:03 posle podne »
Lloret, cestitke na novom aparatu :)
Ako nisi videla, pogledaj kako je djaniru, nas drugar sa foruma fotkao sa starijim modelom, SX100is. Zaista impresivno, tako da ces, verujem i ti uzivati u fotkanju sa svojom makinom :)
http://pcfoto.biz/digitalnifotoaparati/priroda-pejzazi/jezero-suncokreti/80/
http://pcfoto.biz/digitalnifotoaparati/ulicna-i-urbana-fotografija/urbane/

Hvala  :D I ja se nadam... Za sada mi deluje da se nisam prevarila :icon_flower: Ova serija fotki je zaista fenomenalna, nadam se da cu ubrzo i ja imati slicnih fotografija u svojoj novoj kolekciji..

Van mreže marelli

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 309
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #32 poslato: Jun 14, 2012, 05:44:18 posle podne »
@lloret

stavi neku fotku da vidimo kakav je kvalitet
Nikon D3100
Nikon D7000
Samsung NX1000
Canon PowerShot G15

Van mreže lloret

  • Junior
  • *
  • Poruke: 20
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #33 poslato: Jun 14, 2012, 08:05:00 posle podne »
Danas sam samo nesto malo skljocala usput, pa nemam nekih ozbiljnih primeraka.. evo par komada cisto da vidite da ima potencijala, samo bi trebalo dobro izuciti sve :)
P. S. Isprobavala sam sve moguce efekte, da ne mislite da je obrada.






Van mreže skocimish

  • Junior
  • *
  • Poruke: 49
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #34 poslato: Jun 18, 2012, 12:32:43 pre podne »
Kvalitet je očekivan, ali bi dobro došlo smanjivanje rezolucije prilikom kačenja fotografija na forum. Dok sam čekao da se stranica otvori, kafa mi se o'ladila.  :)
Meni se najviše dopala ona đubretarska, bez obzira što kontejneri odoše nizbrdo :)
Šala mala, samo napred sa fotkanjem. Očekujemo još mnoštvo fotografija, a ti očekuj kritike i pohvale.   ;)
Nikon D90 - AF-S DX NIKKOR 18-105mm (za sada) :)

Van mreže Pazuzu

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #35 poslato: Jun 18, 2012, 12:55:50 pre podne »
Uf ovo za rezoluciju je tacno skroz evo meni se pivo ugrejalo  ;D  slike, ma samo kaci sto vise i svaku kritiku prihvati kao savet da napravis jos bolju fotku....

Van mreže lloret

  • Junior
  • *
  • Poruke: 20
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #36 poslato: Jun 18, 2012, 12:56:43 pre podne »
Nisam znala da ce toliko trajati  ::)
Namerno sam nakrivila kontejnere :D
Hvala, nadam se da ce biti dobrih fotki, za sada jos nemam nista, ne stizem. Malo sam ga proucavala i ima finih opcija, samo mi jos uvek manual ne ide od ruke, ne mogu da podesim parametre da bi fotka bila bar pristojna.Uvek je ocajna i ne znam gde gresim.

P.S. Ma naravno da prihvatam svaku dobronamernu kritiku, to se podrazumeva :)
« Poslednja izmena: Jun 18, 2012, 12:58:49 pre podne od strane lloret »

Van mreže skocimish

  • Junior
  • *
  • Poruke: 49
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #37 poslato: Jun 18, 2012, 01:16:39 pre podne »
Kada sam prvi put kupio svoj dslr, došao sam na ovaj forum gde mi je jedan od naših uvaženih članova uputio na školu fotografije Đulijana Bijelića.
Njegovo štivo, kada je fotografija u pitanju, je jako korisno, te bih ja nastavio tradiciju i preporučio ti da to pročitaš.
Verujem da će ti nakon toga slika biti mnogo jasnija :)
Ovo je link odakle se mogu skinuti pomenuti tekstovi:

http://survival.aforumfree.com/t3302-skola-fotografije-by-oulijano-bijelia
Nikon D90 - AF-S DX NIKKOR 18-105mm (za sada) :)

Van mreže damir661

  • Junior
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #38 poslato: Jun 18, 2012, 09:57:14 posle podne »
Pozdrav svima.
Jako zanimljiva tema jer sam naime i ja ovih dana u sličnoj dilemi.

Interesovao bi me vaše mišljenje, imam priliku da prodam svoj Canon SX130IS za nekih 100evra, koji imam nešto više od godinu dana i sa kojim sam vrlo zadovoljan, a kupio uz dodatak od nešto manje od 10.000din, novi Canon SX150 pa ne zanima da li je to pametno.

Realno, osim 14Mpx i uslovno rečeno nov aparat ne bih dobio ništa više, ali ipak mislim da je 100e za polovan Canon SX130 sasvim dobra cena.

Razmišljao sam o Lumixu TZ20, ali se teško odvajam od Canona. Znam da je nešto skuplji od novog Canona 150, ali eto da budemo "široki"

Hvala unapred na odgovorima


Van mreže lloret

  • Junior
  • *
  • Poruke: 20
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #39 poslato: Jun 18, 2012, 10:18:08 posle podne »
Kada sam prvi put kupio svoj dslr, došao sam na ovaj forum gde mi je jedan od naših uvaženih članova uputio na školu fotografije Đulijana Bijelića.
Njegovo štivo, kada je fotografija u pitanju, je jako korisno, te bih ja nastavio tradiciju i preporučio ti da to pročitaš.
Verujem da će ti nakon toga slika biti mnogo jasnija :)
Ovo je link odakle se mogu skinuti pomenuti tekstovi:

http://survival.aforumfree.com/t3302-skola-fotografije-by-oulijano-bijelia

Hvala mnogo!!

p.s. Damire, ja to ne bih radila, razlike izmedju ta dva aparata su veoma male, neki cak kazu da je 130 bolji od 150 za neke stvari, bezveze je davati 10000 za prakticno isti aparat, da je u pitanju neka velika razlika pa i ajde, a ovako je to cisto bacanje para..
Bolje sacekaj neko vreme da padnu cene nekoj zvercici, pa uzmi nesto bolje uz doplatu. :)

Van mreže damir661

  • Junior
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #40 poslato: Jun 18, 2012, 10:26:04 posle podne »
U principu se slažem, ali me je najviše ponelo to da bih mogao da dobijem 100e za SX130IS, jer što više vreme prolazi, cene padaju.

Van mreže JelenaJ

  • Junior
  • *
  • Poruke: 2
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #41 poslato: Jun 20, 2012, 11:55:18 posle podne »
@lloret
Razmisljala sam da kupim ovaj aparat, ali sam cula da bukvalno "jede" baterije, pa me zanima kako se tebi pokazao?
Hvala unapred...

Van mreže lloret

  • Junior
  • *
  • Poruke: 20
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #42 poslato: Septembar 18, 2012, 06:26:15 posle podne »
Bas sad odgovorih na privatnu poruku sa istim pitanjem, pa cu odgovor iskopirati ovde ispod, da ne kucam dva puta istu stvar :)

Van mreže lloret

  • Junior
  • *
  • Poruke: 20
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #43 poslato: Septembar 23, 2012, 06:20:37 posle podne »
Evo odgovor koji sam napisala clanu u inbox, samo cu iskopirati, ako nekoga interesuje... To su moji neki utisci o aparatu sada kada sam ga malo vise proucila. Pitao me je kakav je i da li je istina da jede baterije, a evo i mog odgovora:

Istina je za baterije, ali to je samo u situacijama kada se koristi blic, u ostalim je potpuno u redu, bas sam se sada vratila sa odmora i za 12 dana sam ga punila 4 puta po celu noc bude na punjacu, a napravila sam 1000 fotografija. Ja sam zadovoljna. On za te pare pruza i vise nego dobre fotografije, drugarica ima Nikon s9100 i ovaj moj pravi bolje fotke, drago mi je sto sam odlucila njega da uzmem a ne taj Nikon. Imam raznih fotki, ne znam sta bi te zanimalo, mogu par tih sa mora da ti okacim ako hoces. Uglavnom mislim da za te pare on pruza i vise nego sto se ocekuje, naravno da moze i bolje, ali u ovoj klasi tesko. Pritom ima mnostvo opcija i efekata, jos uvek nisam stigla sve ni da istrazim. Opcija fokusa je takodje dosta dobra.
Pozdrav, nadam se da sam pomogla. 


Pozdrav svima i ako nekoga nesto jos zanima, slobodno neka pita, ali ne zamerite ako ne vidim odmah...
« Poslednja izmena: Septembar 23, 2012, 06:24:12 posle podne od strane lloret »

Van mreže mikila84

  • Junior
  • *
  • Poruke: 2
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #44 poslato: Oktobar 26, 2012, 02:32:26 pre podne »
Dobar dan svima, i ja imam dilemu, koji aparat kupiti, mogu izdvoiti do 250€, fotoaparat bih koristio za porodičnu varijantu, letovanje, veselja, ali bih voleo imati ručna podešavanja jer bi se malo upustio u te vode, lagano. Iz čitanja foruma u uži izbor su ušli
canon SX220HS
IXUS 310HS[/b]
NIKON P300

canon SX220HS (230 mi nije potreban, ako je razlika samo u GPS-u koji mi nije potreban), zatim IXUS 310HS (koliko će značiti razlika u f2.0 u odnosu na 220 f3.1; i 24-105 u odnosu na 28-392 kod 220 "koliko je to koraka unazad kod SX220HS u odnosu na 310 za istu sliku; da li to znaci da 310 nije prikladan za zumiranje daljih objekata ili jednostavno nije potrebno ici više od 105 "ne bih koristio stativ"; malo me plaši ekran na dodir, da li je lakše sa njim ili je bolja klasika, ima li ko iskustva), i na kraju NIKON P300 (kolika je razlika između f2.0 i f1.8 i uopšte koji je bolji od ova 2)


Moje misljeneje ako hoces malo ozbiljnije da pristupis fotografiji i posvetis se ucenju
kako, sta i zasto? Onda uzmi sx 150-130 jer ima manualna podesavanja i stvarno moze da se napreduje i uci na njemu....

Da li sx150-ili 130 ima više manuelnih podešavanja od mojih navedenih, ili sam ja pogresno razune nešto?

Ako neko ima još neki predlog i obrazložene, voleo bih da čujem