Anketa

Najbolji kvalitet fotografije pruza:

Nikon S9100
1 (7.1%)
Canon SX 150 is
4 (28.6%)
Canon SX 220 HS
9 (64.3%)

Ukupno glasova: 14

Autor Tema: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!  (Pročitano 20561 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže damir661

  • Junior
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #40 poslato: Jun 18, 2012, 10:26:04 posle podne »
U principu se slažem, ali me je najviše ponelo to da bih mogao da dobijem 100e za SX130IS, jer što više vreme prolazi, cene padaju.

Van mreže JelenaJ

  • Junior
  • *
  • Poruke: 2
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #41 poslato: Jun 20, 2012, 11:55:18 posle podne »
@lloret
Razmisljala sam da kupim ovaj aparat, ali sam cula da bukvalno "jede" baterije, pa me zanima kako se tebi pokazao?
Hvala unapred...

Van mreže lloret

  • Junior
  • *
  • Poruke: 20
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #42 poslato: Septembar 18, 2012, 06:26:15 posle podne »
Bas sad odgovorih na privatnu poruku sa istim pitanjem, pa cu odgovor iskopirati ovde ispod, da ne kucam dva puta istu stvar :)

Van mreže lloret

  • Junior
  • *
  • Poruke: 20
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #43 poslato: Septembar 23, 2012, 06:20:37 posle podne »
Evo odgovor koji sam napisala clanu u inbox, samo cu iskopirati, ako nekoga interesuje... To su moji neki utisci o aparatu sada kada sam ga malo vise proucila. Pitao me je kakav je i da li je istina da jede baterije, a evo i mog odgovora:

Istina je za baterije, ali to je samo u situacijama kada se koristi blic, u ostalim je potpuno u redu, bas sam se sada vratila sa odmora i za 12 dana sam ga punila 4 puta po celu noc bude na punjacu, a napravila sam 1000 fotografija. Ja sam zadovoljna. On za te pare pruza i vise nego dobre fotografije, drugarica ima Nikon s9100 i ovaj moj pravi bolje fotke, drago mi je sto sam odlucila njega da uzmem a ne taj Nikon. Imam raznih fotki, ne znam sta bi te zanimalo, mogu par tih sa mora da ti okacim ako hoces. Uglavnom mislim da za te pare on pruza i vise nego sto se ocekuje, naravno da moze i bolje, ali u ovoj klasi tesko. Pritom ima mnostvo opcija i efekata, jos uvek nisam stigla sve ni da istrazim. Opcija fokusa je takodje dosta dobra.
Pozdrav, nadam se da sam pomogla. 


Pozdrav svima i ako nekoga nesto jos zanima, slobodno neka pita, ali ne zamerite ako ne vidim odmah...
« Poslednja izmena: Septembar 23, 2012, 06:24:12 posle podne od strane lloret »

Van mreže mikila84

  • Junior
  • *
  • Poruke: 2
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #44 poslato: Oktobar 26, 2012, 02:32:26 pre podne »
Dobar dan svima, i ja imam dilemu, koji aparat kupiti, mogu izdvoiti do 250€, fotoaparat bih koristio za porodičnu varijantu, letovanje, veselja, ali bih voleo imati ručna podešavanja jer bi se malo upustio u te vode, lagano. Iz čitanja foruma u uži izbor su ušli
canon SX220HS
IXUS 310HS[/b]
NIKON P300

canon SX220HS (230 mi nije potreban, ako je razlika samo u GPS-u koji mi nije potreban), zatim IXUS 310HS (koliko će značiti razlika u f2.0 u odnosu na 220 f3.1; i 24-105 u odnosu na 28-392 kod 220 "koliko je to koraka unazad kod SX220HS u odnosu na 310 za istu sliku; da li to znaci da 310 nije prikladan za zumiranje daljih objekata ili jednostavno nije potrebno ici više od 105 "ne bih koristio stativ"; malo me plaši ekran na dodir, da li je lakše sa njim ili je bolja klasika, ima li ko iskustva), i na kraju NIKON P300 (kolika je razlika između f2.0 i f1.8 i uopšte koji je bolji od ova 2)


Moje misljeneje ako hoces malo ozbiljnije da pristupis fotografiji i posvetis se ucenju
kako, sta i zasto? Onda uzmi sx 150-130 jer ima manualna podesavanja i stvarno moze da se napreduje i uci na njemu....

Da li sx150-ili 130 ima više manuelnih podešavanja od mojih navedenih, ili sam ja pogresno razune nešto?

Ako neko ima još neki predlog i obrazložene, voleo bih da čujem