Anketa

Najbolji kvalitet fotografije pruza:

Nikon S9100
1 (7.1%)
Canon SX 150 is
4 (28.6%)
Canon SX 220 HS
9 (64.3%)

Ukupno glasova: 14

Autor Tema: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!  (Pročitano 20364 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže lloret

  • Junior
  • *
  • Poruke: 20
    • Pogledaj profil
Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« poslato: Jun 11, 2012, 05:22:15 posle podne »
Cao svima,
Kao sto rekoh u naslovu, potrebna mi je pomoc, prilicno je hitno jer imam rok do sutra. Pokusacu da objasnim situaciju i hitnost iste :) Naime, kupila sam mami neki Nikon pre desetak dana jer je njen stari Nikon upao u vodu :) Mislili smo da ovaj moze biti samo bolji od prethodnog iako je prilicno jeftin, ali bez obzira na to sto je prethodni bio star nekih 5 godina, pravio je mnogo bolje fotke. Odlucila sam da mami poklonim svoj stari aparat(canon A570is) a ovaj brze bolje vratim i dodam novac da sebi uzmem neki bolji, jer sam to svakako i planirala pre leta. U radnji su mi danas rekli da to mogu da uradim jos sutra, s obzirom da je proslo desetak dana. Sada cu pokusati sto detaljnije da objasnim sta imam i sta hocu, pa molim za vase savete i sugestije sto pre.
Ovaj sto menjam je Nikon s3100. Fotografije su uzasne, mutne, nerealne i nema tih podesavanja koje to mogu ispraviti, sve sam probala. On je bio oko 9000 din, finansijski mogu da ispratim jos otprilike 11000, pa da zaokruzim na 20000. Do sada sam imala Canone uglavnom, pa mi je on prva opcija. Dvoumim se (ili cetvoroumim) izmedju nekoliko modela... Volim fotografiju, nisam potpuni pocetnik ali sam daleko od profesionalaca, perfekcionista sam (sto znaci da ne trpim mutne i lose fotografije) jedna sam od onih koja ne trpi ni "viskove" pa se kod mene nikada nece videti fotka koja ima nesto suvisno (npr. da upadne necija glava, noga, kabl, bandera i slicno). Volela bih malo napredniji aparat koji bi mi ostavljao mogucnosti istrazivanja, manuelnog podesavanja, nekih finih dodatnih efekata.. Volela bih kada bi mogla i neki polu-bokeh sa njim da napravim i znacilo bi mi kada bi fotografije nocu bile pristojne, ali i u zatvorenom prostoru. Dosta sam istrazivala Nikon S9100 koji mi se uklapa u cifru ali me plasi to sto je Nikon (u koji odjednom vise ne verujem nakon ovog iskustva sa S3100) i uz njega sam dosta gledala i Canon SX150 IS. Oni su mi za sada u vrhu, mada tu su jos i sledeci aparati:
- Canon Sx220 hs
- Canon Ixus 230 HS (nesto skuplji, ali ako bih cula da je u nekoj prevelikoj prednosti mozda bi to prevagnulo)
- Fuji S4300
Svako misljenje ili sugestija bi mi veoma znacilo, ali ako biste mogli do sutra u ovo vreme da mi napisete.
Takodje bih volela da dobijem i razlog zbog kojeg preporucujete bas taj neki, u odnosu na ove druge. Nikon me plasi jer ne znam kako mu uspeva da svaka druga fotografija bude mutna, pa cak i u idealnim uslovima svetla.
Najradije bih uzela Canon HS230, ali on je u startu ispao iz opcije jer je dosta skuplji tamo.
Hvala unapred i pozz svim ljubiteljima fotografije :)
« Poslednja izmena: Jun 11, 2012, 05:29:53 posle podne od strane lloret »

Van mreže skocimish

  • Junior
  • *
  • Poruke: 49
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #1 poslato: Jun 12, 2012, 12:32:29 pre podne »
Za otprilike taj novac, meni se čini kao idealno:  http://pcfoto.biz/canon-ixus-230 , ali ako veća cena predstavlja problem, onda:  http://pcfoto.biz/canon-ixus-220
I pored toga što poseduje ručna podešavanja, ipak ne ide da ti predlažemo kabasti: http://pcfoto.biz/canon-sx150
Kako bilo, meni je Canon ixus 220 optimalno rešenje.

Pozdrav !
« Poslednja izmena: Jun 12, 2012, 12:40:07 pre podne od strane skocimish »
Nikon D90 - AF-S DX NIKKOR 18-105mm (za sada) :)

Van mreže lloret

  • Junior
  • *
  • Poruke: 20
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #2 poslato: Jun 12, 2012, 01:15:01 pre podne »
Hvala na odgovoru, da li biste mogli da mi razjasnite zbog cega predlazete ta dva pre sx150?
I da li bi neko mogao da mi kaze koliko je sx230 hs bolji od sx220 hs, kakve su tacno razlike i da li su velike? (mislim na sx 220, ne IXUS 220)
« Poslednja izmena: Jun 12, 2012, 01:29:04 pre podne od strane lloret »

Van mreže skocimish

  • Junior
  • *
  • Poruke: 49
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #3 poslato: Jun 12, 2012, 03:52:17 pre podne »
Moram priznati da nisam dobro obratio pažnju da se dvoumite između sx220HS i sx230HS, a ne modela ixus sa istim slovnim i brojnim oznakama.
Kada je u pitanju sx150, i pored toga što ima sve ručne kontrole i veći optički zum, poseduje već zastareli ccd senzor, kabastiji je i troši obične AA baterije. Za razliku od njega, i pored toga što nemaju ručne kontrole, već određene scenske modove, ixusi 220 i 230 poseduju senzor novije generacije što bitno utiče na kvalitet fotografije, kompaktniji su (staju u džep) i imaju svoju punjivu bateriju koja po svoj prilici traje znatno duže pri eksploataciji.
Kada su u pitanju modeli sx220HS i sx230HS, karakteristike samih aparata su iste, osim što sx230HS poseduje GPS modul koji u exif upisuje koordinate lokacije gde je fotografija nastala.
Dakle, ako uzmemo u obzir sve činjenice i pored toga što je za određenu sumu premašio Vaš budžet , ipak je Canon SX220HS najbolja kupovina jer u ovom slučaju nudi najviše. :)
« Poslednja izmena: Jun 12, 2012, 04:04:14 pre podne od strane skocimish »
Nikon D90 - AF-S DX NIKKOR 18-105mm (za sada) :)

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #4 poslato: Jun 12, 2012, 03:58:05 pre podne »
Nisam probao aparate, ali koilko vidim na netu preporucuje se taj Nikon s9100 cak i u odnosu na Canon SX 230.
Kazu da iako formalno ima losiju sliku, daje vise boljih fotografija u Automatskom modu.

Evo ih uporedne galerije za S9100 i SX230 pa moze da se baci pogled.

Taj 570IS je inace odlican aparat, i nije ga lako nadmasiti.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže lloret

  • Junior
  • *
  • Poruke: 20
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #5 poslato: Jun 12, 2012, 05:51:01 posle podne »
Hvala, svaki komentar mi znaci :)

Odlozila sam zamenu za sutra da bih cula jos neko misljenje i detaljnije izanalizirala ove aparate. Jedno vreme sam imala canon G9 (ili G8) ne secam se tacno, bio je kod mene 2 meseca i bila sam prezadovoljna kvalitetom fotografija, i nocne su bile odlicne, cak imam jednu seriju fotki koje su nastale nocu sa broda u pokretu, i bile su fantasticne. Kada bih znala da neki od ovih koje sam navela pravi fotke kao taj, odmah bih bez razmisljanja uzela ako npr. ima dobru stabilizaciju i moze da napravi fotke sa dubinskom ostrinom (kada je nesto u fokusu, a pozadina zamucena). Znam da ovaj Nikon s9100 ima taj efekat, ali sam cula da pravi probleme pri fokusu kada se zumira... o ova dva Canona ne znam mnogo, osim sto verujem u Canon iz predjasnjeg izkustva i svidja mi se meni, kao i to sto Canoni uglavnom imaju manuelne opcije. Ako neko moze da postavi svoje fotke radjene ovim aparatima, bila bih mu zahvalna. Najvaznije mi je da fotke ne budu mutne, da daje nocu dobre rezultate i da npr. moze postici tu dubinsku ostrinu. GPS i slicni dodaci mi zaista nisu bitni.
« Poslednja izmena: Jun 12, 2012, 05:52:42 posle podne od strane lloret »

Van mreže skocimish

  • Junior
  • *
  • Poruke: 49
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #6 poslato: Jun 12, 2012, 07:59:56 posle podne »
Obzirom da se niko od vlasnika pomenutih aparata nije javio da iznese svoje utiske, a vremena je još malo, izneću svoj predlog da pomognem kol'ko tol'ko.
Svi aparati koji se nalaze u Vašoj listi želja jesu odlični, međutim, izdvojio bih Canon SX220HS i Nikon S9100 kao tehnološki brže i naprednije u odnosu na SX150. Ukoliko je cena ta koja diktira, daleko od toga da ovaj jeftiniji model nije dobra opcija.
Pre same kupovine, predlažem da pogledate svaki od modela posebno, zamolite prodavca da vam omogući da svaki od njih držite u rukama jer nista nije bolje od Vaseg subjektivnog mišljenja i osećaja.
Ipak, u trenutnoj situaciji, osvrnuo bih se na linkove koje je postavio drug cronnin. Primeri fotografija sa linkova koje je postavio, mogu Vam dosta pomoći u izboru.
Evo još nekih primera fotografija sa sva tri aparata:

http://www.photographyblog.com/reviews/canon_powershot_sx150_is_review/sample_images/
http://www.photographyblog.com/reviews/canon_powershot_sx220_hs_review/sample_images/
http://www.photographyblog.com/reviews/nikon_coolpix_s9100_review/sample_images/
Nikon D90 - AF-S DX NIKKOR 18-105mm (za sada) :)

Van mreže lloret

  • Junior
  • *
  • Poruke: 20
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #7 poslato: Jun 12, 2012, 08:05:15 posle podne »
Obzirom da se niko od vlasnika pomenutih aparata nije javio da iznese svoje utiske, a vremena je još malo, izneću svoj predlog da pomognem kol'ko tol'ko.
Svi aparati koji se nalaze u Vašoj listi želja jesu odlični, međutim, izdvojio bih Canon SX220HS i Nikon S9100 kao tehnološki brže i naprednije u odnosu na SX150. Ukoliko je cena ta koja diktira, daleko od toga da ovaj jeftiniji model nije dobra opcija.
Pre same kupovine, predlažem da pogledate svaki od modela posebno, zamolite prodavca da vam omogući da svaki od njih držite u rukama jer nista nije bolje od Vaseg subjektivnog mišljenja i osećaja.
Ipak, u trenutnoj situaciji, osvrnuo bih se na linkove koje je postavio drug cronnin. Primeri fotografija sa linkova koje je postavio, mogu Vam dosta pomoći u izboru.
Evo još nekih primera fotografija sa sva tri aparata:

http://www.photographyblog.com/reviews/canon_powershot_sx150_is_review/sample_images/
http://www.photographyblog.com/reviews/canon_powershot_sx220_hs_review/sample_images/
http://www.photographyblog.com/reviews/nikon_coolpix_s9100_review/sample_images/

Hvala mnogo :) Po ovim fotografijama meni licno Nikon ostavlja najbolji utisak, ali poslusacu vas savet da pogledam i isprobam svaki na licu mesta. Nadam se da ce se do sutra javiti neko ko ima jedan od Canona, bas bi mi znacilo da dobijem odgovore na postavljena pitanja.

Van mreže skocimish

  • Junior
  • *
  • Poruke: 49
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #8 poslato: Jun 12, 2012, 08:17:13 posle podne »
Lično i ja mislim da Nikon ima lepše boje, ali to je već stvar ličnog ukusa.
Ipak, razočarenje koje ste doživeli sa Nikonom, uglavnom je vezano za osnovne modele aparata pa se razočarenja događaju i sa jeftinijim Canonima.
Dakle, nadamo se još nekom odgovoru korisnika ovih aparata.
U svakom slučaju, puno sreće u sutrašnjoj kupovini :)
Nikon D90 - AF-S DX NIKKOR 18-105mm (za sada) :)

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #9 poslato: Jun 12, 2012, 08:45:01 posle podne »
Na zalost, ni jedan od ovih aparata nije u klasi canon G9.
Takvo zadovoljstvo bi mogao da obezbedi recimo Canons100.

Ne znam kakav je ovaj Fuji EXR 550, ali vidim da je izabran kao najbolji u vrlo jakoj konkurenciji:
http://digital-cameras.toptenreviews.com/compact/
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže lloret

  • Junior
  • *
  • Poruke: 20
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #10 poslato: Jun 12, 2012, 09:16:26 posle podne »
Tog Fuji-a nema kod ovog prodavca gde menjam Nikon. Ima samo F500 EXR, malo je skuplji od ovih ali bih mozda i resila da dodam koju hiljadu vise ako bih se uverila da je pravo resenje. Sto vise gledam, sve sam neodlucnija.  :-\

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #11 poslato: Jun 12, 2012, 10:24:49 posle podne »
Ne, definitivno nemoj Fuji, evo sad sam gledao celu seriju EXR 300, 500, 550, 600, i Canon sx150 ima bolju sliku.
Na sx240 ne vidim nikakav napredak u odnosu na sx150 sto se tice samog kvaliteta slike.
« Poslednja izmena: Jun 12, 2012, 10:27:53 posle podne od strane cronnin »
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže lloret

  • Junior
  • *
  • Poruke: 20
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #12 poslato: Jun 12, 2012, 11:09:22 posle podne »
greskom sam duplirala post, pa je odgovor ispod :)
« Poslednja izmena: Jun 12, 2012, 11:11:38 posle podne od strane lloret »

Van mreže lloret

  • Junior
  • *
  • Poruke: 20
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #13 poslato: Jun 12, 2012, 11:09:48 posle podne »
Ne, definitivno nemoj Fuji, evo sad sam gledao celu seriju EXR 300, 500, 550, 600, i Canon sx150 ima bolju sliku.
Na sx240 ne vidim nikakav napredak u odnosu na sx150 sto se tice samog kvaliteta slike.


Ok, otpisujem Fuji. A sta mislis o Nikonu S9100 u odnosu na Canon Sx150? Meni se Canon svidja zbog manuelnih opcija i svega ostalog sto nudi, a opet sa druge strane ovaj Nikon ima bolji zoom, ima neke super efekte (kao sto je onaj za zamucenom pozadinom) i baterija mnogo duze traje.. Ostala su mi ta dva u opciji, jos uvek mozgam.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #14 poslato: Jun 12, 2012, 11:18:39 posle podne »
Ja bih licno isao na Canon.
Imam  570IS, i upravo gledam na netu uzorke sa Nikona s9100, i ocigledno su losiji.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže lloret

  • Junior
  • *
  • Poruke: 20
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #15 poslato: Jun 12, 2012, 11:32:27 posle podne »
I ja imam a570, i radi bez greske vec nekoliko godina, ali bih sada nesto naprednije. Jel moze link tih fotki?

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #16 poslato: Jun 12, 2012, 11:34:10 posle podne »
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Pazuzu

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #17 poslato: Jun 12, 2012, 11:42:44 posle podne »
Za nikon ne znam, ali jedno kratko vreme sam se druzio sa canonom sx130 (meni se pokvario posle nedelju dana ali ne zameram desava se i boljima u garanciji je valjda ce popraviti), verujem da je sx150 samo bolji
 i moram reci da sam odusevljen evo par slicica sa njega onako experimentalnih nisu nista posebno ali mozda pomognu  :D
Fotke su bez ikakve obrade samo smanjene
Pozdrav

Van mreže lloret

  • Junior
  • *
  • Poruke: 20
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #18 poslato: Jun 12, 2012, 11:58:45 posle podne »
Ako je ovo bez obrade, onda taj aparat stvarno dobro radi nocu :)
Verujem da je sx150 bolji, lagano preuzima vodjstvo.. A i cena je niza za nekih 4000 din.

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna mi je pomoc u izboru fotoaparata, prilicno je hitno!
« Odgovor #19 poslato: Jun 13, 2012, 12:01:21 pre podne »
sx150is ima losije fotke od sx130is, posto ima isti senzor, a vecu rezoluciju :)

Inace...sx130is je odlican aparat...mada ne znam koji je to problem sa njima...stalno se kvare...
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com