Autor Tema: Ma samo hrabro, deo 3.  (Pročitano 69786 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Ma samo hrabro, deo 3.
« poslato: April 08, 2012, 07:56:04 pre podne »
Evo tri makro ili kvazi makro fotografija.... Sledeci Neonkin moto iskazan u jednoj ranijoj temi ("i cvece i bube"), ima i jednog i drugog (cveca ima vise, razlog je sto ono manje bezi).

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #1 poslato: April 08, 2012, 08:30:01 pre podne »
E pa ovo daleko odskace od svega do sada vidjenog.

Druga mi se najvise dopada, a da bi bila apsolutno savrsena nedostaje je joj malo prostora sa desne strane, i u dnu da se ukloni onaj listic sto viri.
Odlicno, i ako se po jutru dan poznaje ... bice ovo bericetna sezona za tebe. ;)
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Tyler Durden

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 497
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #2 poslato: April 08, 2012, 09:50:33 pre podne »
I meni se druga najvise svidja. Ove dlacice po listovima su super ispale!

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #3 poslato: April 08, 2012, 09:51:56 pre podne »
Ja bih se u svemu složila sa Zoranom,ne bih ništa imala da dodam,sve je rečeno  ;) Bravo @neznalice,ovo je dokaz da trud mora uroditi plodm  :)
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #4 poslato: April 08, 2012, 10:06:46 pre podne »
Bravo,ova serija je dokaz da se trud i učenje isplati :)

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #5 poslato: April 08, 2012, 10:53:52 pre podne »
Mnogo bolji kvalitet, druga ima najvecu umetnicku vrednost.
Prva je takodje interesantna, steta sto fokus nije na oku, ali je ostra linija krila bas zanimljiva.
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže DeVil

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1673
  • Pol: Muškarac
    • devil_macro
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #6 poslato: April 08, 2012, 11:27:52 pre podne »
Kolege su sve rekle, samo napred!  :)

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #7 poslato: April 08, 2012, 12:29:02 posle podne »
Bravo neznalice, veeelika pozitivna promena !!! ... a sta da kazem pametno kad je sve receno, osim, na pravom si putu, samo udri !  :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže ZlatkoZ750

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 351
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #8 poslato: April 08, 2012, 04:48:56 posle podne »
Zaista jako lepa serija.
Canon 450D
canon efs18-55mm is
canon ef 70-300mm is usm
sigma 10-20mm ex dc
canon ef 50mm f/1.4 usm

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #9 poslato: April 08, 2012, 09:18:36 posle podne »
Dragi prijatelji, svima hvala na lepim recima. Budući da ste mi svi, na neki način, dali pozitivnu ocenu, osećam se kao da sam maturirao  i prema tome više nisam Neznalica, ime koje sam sa pravom nosio skoro dve godine... Dakle, Neznalica je konačno nešto naucio i vreme je da se zauvek oprostimo. Više Nezalice na ovom forumu biti neće... Ali pre nego što odem i napišem poslednju reč, red je da se svima vama, dobrim ljudima ovog foruma, zahvalim.

Hvala svim forumašima. Bez patetike, najmanje dva puta sam bio u ozbiljnom razmišljanju da napišem tekt za forum rubriku Ponuda sledećie sadržine „ Nikon D90, sa pet sočiva, SB600 i mnogo opreme, povoljno, itd...). Pa ipak se to nije dogodilo! U ovom teškom vremenu u kome je sve poprilično crno a čovek čoveku istinski vuk, ovaj naš forum odiše ljudskošću, dobrotom, pruženom rukom...Retko se to sreće u našoj zemlji i i u ovom vremenu.... Reči koje ste mi upućivali, za moje tragično loše fotografije, nisu mi dale da napustim krug koji dobrotom svetli.  Zar da odem, kad svako od vas čini sve da mi pomogne? To nikako! I zato – svima hvala.

Dozvolite da neke od forumaša ipak i poimenice pomenem. Hronološki, na prvom mestu je tu Ljuba koji me je ubedio da je D90 izbor za mene. Pre više od dve godine smo popili našu prvu zajedničku kafu, posle ih je bilo još, svakoj sledećoj se radujem kao susretu dva stara iskrena prijatelja. A šta da kažem za Neonku&Nea, deVila i Zokija Rodića? Koje reči tu da odabrem? Možda ništa ne treba reći. Ovo četvoro ljudi je uradilo sve da me izvede na pravi put. Koliko e-mailova, koliko truda je iza toga, a koliko dobre energije tek! Da se tako i drugi trude u onom što rade, mi bi kao zemlja bili negde izmedju Švedske i Švajcarske! Hvala Neonka, hvala, Neo, hvala deVil, hvala Zoki!

Neznalica odlazi, ali ja sa ovog foruma nikada otići neću! Kako bih i mogao, zar da napustim prijatelje koji mene nisu napustili!? To ne dolazi u obzir! Promeniće se nadimak, a mi ćemo se, nadam se, još dugo, dugo družiti, pomagati, podržavati i radovati svačijem uspehu, svakoj tudjoj  fotki kao da je naša! Neka vas oprema služi i dobro svetlo prati! Vaš Neznalica

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #10 poslato: April 09, 2012, 10:23:09 pre podne »
Vec sam pomislio, sta bi coveku, sad da napusta!?
Menjanje nadimka, stvar ukusa, ali nije na odmet..."Neznalica" deluje samonipodastavajuce, a i kad ti se obracam imam potrebu svaki put da ti izvinem zbog toga sto te "prozivam" imenom koji si sam izabarao.
E sad, mozda novi nick bude "Sveznalica", ali da znas da ce kritike da bude i dalje, po potrebi ;)
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #11 poslato: April 12, 2012, 11:42:16 posle podne »
Odlično, "neznalice", a verujem da će biti još bolje.  :)
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #12 poslato: April 13, 2012, 12:17:56 pre podne »
O da, vreme je da promenis nick :)
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #13 poslato: April 13, 2012, 07:43:14 pre podne »
Hvala Cronin, jos samo kada bih znao kako to da uradim. Mucim se vec dva sata i ne uspevam, za sada sam samo avatar uspeo da promenim (mislim, samo sliku, ja ne izdajem svog psa, jer ni on mene ne bi nikada u zivotu izdao!). Dakle, pomagajte kako da se nick promeni u novi!

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #14 poslato: April 13, 2012, 08:13:33 pre podne »
Evo par komada, u predpraznicno jutro....

Van mreže Emilijen

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1602
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #15 poslato: April 13, 2012, 10:55:48 pre podne »
Dobro ti ide, nastavi. Pretpostavljam da je ovo tamron 90 macro?

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #16 poslato: April 13, 2012, 12:11:58 posle podne »
Hvala Emilijen, no ja jos nisam zadovoljan... Inace, tamron 90mm je u pitanju, skoro da ga i ne skidam sa Nikona, cak nije los ni za portrete

Van mreže Lackie

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 429
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #17 poslato: April 13, 2012, 12:21:45 posle podne »
Iz poslednje serije, prva i treca mi se svidjaju :)

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #18 poslato: April 13, 2012, 12:30:20 posle podne »
Hvala Lackie, kako rekoh daleko je to od dobrog, ali hajde... makar da se druzimo i ovako dopisujemo. Imam ja jos mnooooogo da radim. Iz svakog vaseg komentara naucim po nesto, izvucem savet, vidim stvar iz drugog ugla...Evo jos dve. Ovaj skakavac je mladunac, tek treba da raate, sada je skoro da je providan. Da sam po njemu raspalio blicem, mislim da bih ga sprzio, zato ovde blica i nema! A sto se tice druge, kojoj sam ime dao "u centar", dopao mi se bokeh, inace tema je trivijalna, zaista ...

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ma samo hrabro, deo 3.
« Odgovor #19 poslato: April 13, 2012, 02:44:39 posle podne »
Ono sto mi je prvo zapalo za oko je naravno napredak u svakom smislu ali za mene jos vaznije, da se nazire u tome i neka posebnost, (prepoznatljiv stil, sto bi rekli) a sto je jos vaznije to izgleda prati istrajnost i derznovenije na nasu zajednicku radost. :)
Sto se tice novog nadimka ... pa lepo je znati da nisam jedini oldtajmer na forumu ;D

Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100