Autor Tema: ebay?  (Pročitano 20948 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: ebay?
« Odgovor #40 poslato: April 06, 2012, 01:57:52 posle podne »


Ne moze bre meni neki drzavnni sluzbenik odokativno da odredjuje vrednost posiljke...

Ne radi se o odokativnom određivanju vednosti,postoji Pravilnik o određivanju carinske osnovice.
A sve ostale informacije koje te zanimaju (carina,PDV,postupak,špediterska usluga,dužina carinjenja,ležarine i sl.) možeš dobiti ako odeš kod nekog špeditera i tačno mu objasniš šta želiš da kupiš,po kojoj ceni,i na koji način će ti biti poslato i verujem da ćeš dobiti dosta precizan odgovor  :) Ako se radi o poštanskim pošiljkama,najbolju informaciju će ti dati špediteri koji su specijalizovani za carinjenje na Pošti 6,a to se nalazi kod železničke stanice u Bogradu.
Kada budeš saznao sve šta te interesuje sam proceni da li ti se to ispalti ili ne.
Pozdrav
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: ebay?
« Odgovor #41 poslato: April 06, 2012, 02:43:22 posle podne »
@Tyler Durden,
ja nisam potparol Uprave carina Srbije pa da zanemarujem činjenice.Što se mene tiče ja se na fotografskom forumu držim fotografije i neke druge teme me savršeno ne  interesuju.Ako nekog interesuju nemam ništa ni protiv toga.Da li ćeš nešto promeniti ako progovoriš na ovom forumu?Nećeš sigurno :) Da li je ovo gore napisano nešto novo?Nije.
U svom postu sam se obratio uvaženom kolegi forumašu tik tak(u našim srcima djuxxu :)  ).Sa pomenutim se dugo znam sa foruma,pa ,eto, imam slobodu da ga peckam sa sve smajlijima.Kada bi sada počeli da vodimo debatu o svim pogrešno postavljenim stvarima završili bi za nekoliko meseci.

Van mreže tik-tak

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 689
  • Pol: Muškarac
  • ex djukxxx
    • Pogledaj profil
Odg: ebay?
« Odgovor #42 poslato: April 06, 2012, 02:43:36 posle podne »


Ne moze bre meni neki drzavnni sluzbenik odokativno da odredjuje vrednost posiljke...

Ne radi se o odokativnom određivanju vednosti,postoji Pravilnik o određivanju carinske osnovice.
A sve ostale informacije koje te zanimaju (carina,PDV,postupak,špediterska usluga,dužina carinjenja,ležarine i sl.) možeš dobiti ako odeš kod nekog špeditera i tačno mu objasniš šta želiš da kupiš,po kojoj ceni,i na koji način će ti biti poslato i verujem da ćeš dobiti dosta precizan odgovor  :) Ako se radi o poštanskim pošiljkama,najbolju informaciju će ti dati špediteri koji su specijalizovani za carinjenje na Pošti 6,a to se nalazi kod železničke stanice u Bogradu.
Kada budeš saznao sve šta te interesuje sam proceni da li ti se to ispalti ili ne.
Pozdrav

o tome si i radi. sta ce mi spediter ? kad hocu da uvezem a nemam kamion ja odem kod speditera i dogovorimo se sve. ako roba treba da prodje carinu treba mi carinik. u prvilniku lepo pise da se optika naplacuje carina 10% ( ne secam se vise ali mislim da tako bese ) +pdv 18% i to bi trebalo da bude to. ali 2+2 ovde nisu 4. sve to lepo pise ali praksa je drugacija. i na pdv prijavi pise vec godinama poreski savetnik ali ga u praksi nema i ne zna da objasni.
izgleda da nas carina jos uvek posmatra kao svercere i kao da ce mi njih nesto da zeznemo. pri tome ni sami akteri donosenja zakona nemaju blage veze sta hoce.
proces je komplikovan ??? mene to ne zanima. njegov je POSAO  da RADI ako ne moze da stigne nek da otkaz. dokle vise to vestacko zaposljavanje treceg lica ???
i da se ne lazemo kod nas jos uvek ne postoji slobodna trgovina a tek carina xo xo xo . pricaj mi pricu
i ne zelim da se u zivotu snalazim nego zelim da lepo me upute u postupak( treba vam gospodine to i to kad to sve donesete za 15 min je gotovo ).
Nikon D90
nikkor 18-105mm, Nikon AF 50mm f/1.8D,
Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG MACRO SUPER 2
SB-900
manfrotto 055xprob,804rc2

Van mreže tik-tak

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 689
  • Pol: Muškarac
  • ex djukxxx
    • Pogledaj profil
Odg: ebay?
« Odgovor #43 poslato: April 06, 2012, 02:55:20 posle podne »
@neo ok je sto se mene tice. znam da je to zezanje. namerno nekad i ja napravim parodiju da se ljudi nasmeju kraj svojih racunara ali sustinu stvarno mislim.  nervira me od politicara sto kazu da su uprostili sistem a nisu jos je slozeniji. nervira me sto imam naciju sa najise diploma faxa a meni zemlja propada. svi neki experti a nema napretka vec krize. od muke vise ne znam dal da se smejem ili da placem.
Nikon D90
nikkor 18-105mm, Nikon AF 50mm f/1.8D,
Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG MACRO SUPER 2
SB-900
manfrotto 055xprob,804rc2

Van mreže Pazuzu

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 373
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: ebay?
« Odgovor #44 poslato: April 06, 2012, 03:15:54 posle podne »
od muke vise ne znam dal da se smejem ili da placem.

Ili da bezim jos samo kad bi znao gde :)

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: ebay?
« Odgovor #45 poslato: April 06, 2012, 03:32:37 posle podne »


o tome si i radi. sta ce mi spediter ? kad hocu da uvezem a nemam kamion ja odem kod speditera i dogovorimo se sve.


Ustvari,nije potreban špediter sa kamionima,već ovlašćeni carinski agent sa licencom,koji se u Srbiji od milošte naziva "špediter"   :) Mislim,čisto da ne dođe do neke zabune  ;) A kada hoćete bilo šta da uvezete,bilo kao fizičko ili pravno lice,logično je da se raspitate kod carinskog agenta kome je to posao,koja je očekivana procedura i dažbine.Špediter te informacije daje BESPLATNO ,a na vama je da odlučite da li ćete bilo šta cariniti i kod kog carinskog agenta.
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže tik-tak

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 689
  • Pol: Muškarac
  • ex djukxxx
    • Pogledaj profil
Odg: ebay?
« Odgovor #46 poslato: April 06, 2012, 04:21:52 posle podne »
od muke vise ne znam dal da se smejem ili da placem.

Ili da bezim jos samo kad bi znao gde :)

bas to !!! :D

@neona dzejms bond :D 
Nikon D90
nikkor 18-105mm, Nikon AF 50mm f/1.8D,
Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG MACRO SUPER 2
SB-900
manfrotto 055xprob,804rc2

Van mreže cronnin

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 4116
    • Pogledaj profil
Odg: ebay?
« Odgovor #47 poslato: April 06, 2012, 10:43:19 posle podne »
Kada budeš saznao sve šta te interesuje sam proceni da li ti se to ispalti ili ne.

Sve je to lepo sto pise u zakonima i sto spediteri daju te informacije besplatno, ali to na kraju nikada ne ispadne koliko proracun kaze, ili kao sto uvazeni kolega rece:  2+2 ≠ 4
Ako ne znam kolika ce da bude ukupna suma investicije u koju se upustam, ja ustvari nemam ni nacina da procenim da li mi se to isplati ili ne.

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: ebay?
« Odgovor #48 poslato: April 06, 2012, 11:18:51 posle podne »
@cronnin,
uz svu moju želju da ti objasnim kako to funkcioniše u praksi i kako da dođeš do tačne informacije,ti iz tebi znanih razloga tvrdiš da u ovoj zemlji Zakoni ne funkcionišu ili se ne primenjuju kako treba,da 2+2 nikada nije 4,da je za sve potreban "moj čovek" i da uvoznik uvek izvuče deblji kraj...Ukoliko si ubeđen da u ovoj zemlji nije moguće ništa ocariniti bez problema i sa unapred predviđenim troškovima,onda ti ne preostaje ništa drugo nego da tehnicku olovku kupiš u knjižari kod @tik-taka, naocare za sunce kod nekog šanera, znojnicu sa likom Darth Vadera potraži na buvljaku...
Pozdrav  :)
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže cronnin

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 4116
    • Pogledaj profil
Odg: ebay?
« Odgovor #49 poslato: April 07, 2012, 02:01:39 posle podne »
Licno sam se uverio u pravnu nesigurnost takvog poslovanja, i veruj mi, ne pada mi na pamet da narucujem nesto preko interneta, dok se to ne promeni. Svoje ljude nemam, i ne zelim da radim nista sto je van zakona.O uvoznicima ne znam nista, ali cenim da onaj ko uvozi kontigente robe ima iza sebe dovoljno advokata da se osigura da samovoljne sluzbe ne mogu da ga prevare.

U svakom slucaju, hvala na potrosenom vremenu i trudu da pojasnis terminologiju i funkcionalnost tih sluzbi, nece da se baci. Ja samo mogu da kazem da cu u medjuvermenu kupovati kod Tik-Tika :)

Van mreže Grizli

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1125
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: ebay?
« Odgovor #50 poslato: April 07, 2012, 02:31:32 posle podne »
sve je to super ,ja sam jednom ''častio'' dobru carinu i DHL i never again! Šanera puna Srbija ,fullarica.
hard core punk we live together, resist now and forever
Nikon owner
''Get as much,if not all,done in camera ''-Bryan Peterson

Van mreže Pazuzu

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 373
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: ebay?
« Odgovor #51 poslato: April 19, 2012, 02:19:16 posle podne »
Sa malim zakasnjenjem (valjda zbog uskrsa jednog pa drugog) danas je stigla posiljka (Prvi deo)  ....

Nisam morao nista da platim Postarinu placa dealextrim kao sto su i rekli,
 posilka bila upakovana kao "gift" i navedena vrednost na paketu 1.47e
(ima opcija na dealextrimu kada se narucuje da se stavi da upakujui kao gift
i placa se 1 cent  :D
tako da necemo saznati kako je kad se narucuje blizu limita