Autor Tema: ebay?  (Pročitano 20949 puta)

0 Članovi i 6 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže tik-tak

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 689
  • Pol: Muškarac
  • ex djukxxx
    • Pogledaj profil
Odg: ebay?
« Odgovor #20 poslato: April 05, 2012, 12:48:16 posle podne »
pa da , zasto prosto kad moze kompilikovano.

koliko vidim za sve ti treba "moj covek" koji ce da zavrsi to ocas posla.
Nikon D90
nikkor 18-105mm, Nikon AF 50mm f/1.8D,
Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG MACRO SUPER 2
SB-900
manfrotto 055xprob,804rc2

Van mreže cronnin

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 4116
    • Pogledaj profil
Odg: ebay?
« Odgovor #21 poslato: April 05, 2012, 07:43:34 posle podne »
@Neonka
Razumem ja to, ako se radi o narucivanju 50 vagona kablova za Telenor, ili za uvoz robe koja se dalje stavlja u promet. Ali ja narucujem tehnicku olovku, naocare za sunce, znojnicu sa likom Darth Vadera... whatever. I spedicija mi ispada 300% od vrednosti robe.

Van mreže tik-tak

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 689
  • Pol: Muškarac
  • ex djukxxx
    • Pogledaj profil
Odg: ebay?
« Odgovor #22 poslato: April 05, 2012, 07:50:14 posle podne »
@Neonka
Razumem ja to, ako se radi o narucivanju 50 vagona kablova za Telenor, ili za uvoz robe koja se dalje stavlja u promet. Ali ja narucujem tehnicku olovku, naocare za sunce, znojnicu sa likom Darth Vadera... whatever. I spedicija mi ispada 300% od vrednosti robe.

ti si konkurencija nama privrednicima. ko ce od mene kao knjizara da kupi tehnicku olovku ???  >:D
Nikon D90
nikkor 18-105mm, Nikon AF 50mm f/1.8D,
Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG MACRO SUPER 2
SB-900
manfrotto 055xprob,804rc2

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: ebay?
« Odgovor #23 poslato: April 05, 2012, 08:06:24 posle podne »
@Cronnin,
obzirom da carinjenju robe podleže samo roba vrednosti preko 50e,nema šanse da će te špediterske usluge koštati 300%  vrednosti robe  ;) A obzirom da  špediter i za tu jednu tehničku olovku ima posla kao i za vagon kablova sigurno da neće nikome raditi baš za dž  :)
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: ebay?
« Odgovor #24 poslato: April 05, 2012, 08:10:46 posle podne »
Ali ja narucujem tehnicku olovku, naocare za sunce, znojnicu sa likom Darth Vadera... whatever. I spedicija mi ispada 300% od vrednosti robe.
Kad bi ovo stvarno naručio ja bih ti zaračunao carinu 1000000%  :P ;D

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: ebay?
« Odgovor #25 poslato: April 05, 2012, 08:41:26 posle podne »
A sva priča je krenula od ebay-a ;D Ljudi,ne shvatajte sve lično i nemojte baš uvek da generalizujete stvari.Kao što mora da se plati tehnički pregleda i osiguranje da bi se registrovao auto,isto tako ako hoćete nešto da ocarinite morate da platite špeditera.Nije mi samo jasno zašto vam baš ta špedicija u celom lancu bode oči?
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže tik-tak

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 689
  • Pol: Muškarac
  • ex djukxxx
    • Pogledaj profil
Odg: ebay?
« Odgovor #26 poslato: April 05, 2012, 09:16:46 posle podne »
kad vec napravi poredjenje evo razlike ako imam kombi na privatno lice nisam duzan da imam lekarsko uverenje ako sam registrovao na firmu moram da imam lekarsko koje vazi 3 godine i kosta 5.000din. a kombi je kombi i vozac je vozac. znaci ima razlike izmedju profi vozaca i obicnog vozaca.
poznato je da profesionalci najmanje udesa prave.

e sad sta je poenta zakon treba da bude pravda a ne kriminal. ne moze isto da placa pojedinac i profesionalac da tako kazem. briga mene sto je postupak isti. on je placen da radi. drugo kod nas uvek postoji neka rupa kojom nesto ne moras da platis samo ako imas coveka. i to nije samo na carini nego svuda.

npr. odem da izvadim staz i uvek mi nesto fali i moram nesto da platim ali ne znaju sta. posaljem sestru koja je profesor i predaje detetu toj glupaci za pet min. sve gotovo i znaju koliko treba da platim.

drugi primer. odem da izvadim obicno uverenje o drzavljastvu kod maticara  kazi mi da ne moze on to salje me tamo-amo. posaljem tetku( jer sam primetio da mu luta pogled za zenama) koja dobro izgleda kaze zena divan covek odmah mi dao sve.

3.primer. carina u subotici je jeftinija nego carina u kv za registrovanje auta. kako saznam pa preko policajca druga. kaze idemo da registrujem u su auto ae samnom. na moje pitanje sta ces cak gore odgovori jeftinije mi za 460e. lepo rucasmo videsmo suboticu i ustedesmo novac. (izgleda da vise nismo i jedna zemlja)

i zato kazem zasto prosto kad moze komplikovano. :)
Nikon D90
nikkor 18-105mm, Nikon AF 50mm f/1.8D,
Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG MACRO SUPER 2
SB-900
manfrotto 055xprob,804rc2

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: ebay?
« Odgovor #27 poslato: April 05, 2012, 09:35:01 posle podne »
Pa ti djux ne umeš sam da se snađeš :P
Jbt smorili ste najstrašnije.Ima sličnih tema na nekoliko foruma.PayPal,ebay....ima bre amazon i radi na karticu ,stiže i bez carine i špeditera nešto stvarno jeftino:) Ni na jedan foto gadget naručen sa kineskih sajtova nisam nikada ništa platio.Svi bre kukakaju samo kako ne valja ovo,ne valja ono,pa još i na foto sajtu ne možeš da pobegneš od toga....svi sve hoće džaba,želje uvek veće od mogućnosti...Živelo se do skora i bez paypala,kartica,znojnica sa likom Darth Vadera...
Jel hoćete ko ameri da sedite u fotelji i sve da obavljete" putem kućnog kompjutera" i da imate kilаžu kao sudije na mastersu u Majamiju ;D

Van mreže tik-tak

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 689
  • Pol: Muškarac
  • ex djukxxx
    • Pogledaj profil
Odg: ebay?
« Odgovor #28 poslato: April 05, 2012, 10:02:17 posle podne »
@neo ti imas vezu, supruga ti je carinik :D :D :D
Nikon D90
nikkor 18-105mm, Nikon AF 50mm f/1.8D,
Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG MACRO SUPER 2
SB-900
manfrotto 055xprob,804rc2

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: ebay?
« Odgovor #29 poslato: April 05, 2012, 10:26:38 posle podne »
 :) ;D ;D ;D BAš si me nasmejao djux
Nije carinik,grešiš ;)

Van mreže cronnin

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 4116
    • Pogledaj profil
Odg: ebay?
« Odgovor #30 poslato: April 06, 2012, 03:43:22 pre podne »
Meni bode oci svaka neoptimizacija.  Gde god se u lancu pojavi makar jedna karika vise od minimalnog broja, to unosi slabost u proces. U tom smislu mi i spedicija kao i gomila drugih stvari maksimalno smeta.

Ako moram da placam spediciju da bih ocarinio nesto, cemu onda sluzi carinska sluzba? I dalje mi nije jasno koju to uslugu spediteri meni nude. Ne pricam o pravnim licima, niti o uvozu automobila, ni atestiranih masina za oplodnju nosoroga, vec obicnoj robi siroke potrosnje koju narucujem za licne potrebe.

I da, trazili su mi u eDucanu izmedju ostalog i 7000 din troskova spedicije za paket vredan $30, i naravno da sam odustao od kupovine.

p.s. I naravno pitanje ostaje - da li je moguce naruciti nesto iz inozemstva, platiti elektronski i podici isto u posti, uz unapred jasno definisane troskove, u koje se nece ugradjivati 3rd party firme, institucije i lica, koja opterecuju drzavni aparat, komplikuju proces, i podizu cenu, taman toliko da prestane da bude ekonomski privlacna u odnosu na lance prodavnica koje drze poznati domaci privrednici.
« Poslednja izmena: April 06, 2012, 03:50:08 pre podne od strane cronnin »

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: ebay?
« Odgovor #31 poslato: April 06, 2012, 08:48:06 pre podne »


Ako moram da placam spediciju da bih ocarinio nesto, cemu onda sluzi carinska sluzba?


http://www.upravacarina.rs/cyr/Informacije/CarinskiZastupnici/Stranice/CarinskiZastupnici.aspx

Evo @cronnin,ovde imaš konkretno čemu služi špediter.A ako te mrzi da čitaš,prosto rečeno on predstavlja tvog ovlašćenog zastupnika za carinjenje robe.Elem,za redovan carinski postupak kome podleže skoro sva carinska roba (već sam pisala da postoji i skraćeni carinski postupak,ali to se ne primenjuje uvek i svuda) neophodno je carinskim organima dostaviti carinsku deklaraciju koju samo fizičko lici niti zna da napravi a niti ima licencu za tako nešto.Prema tome,nije to prodavanje vazduha,tu ima i te kako posla.I nemojte biti u zabludi da će sva roba koju uvozite za lične potrebe biti izuzeta carinskog postupka.Nešto slično kao sa pravosudnim organima,za većinu stvari se koristi advokat kao pravni zastupnik.Znači,kod sudije sa advokatom a kod carine sa špediterom  ;) To što neko fizičko lice uvozi jedan komad nečega za lične potrebe generalno ne umanjuje komplikovanost carinskog postupka,tako da shodno tome špediter naplaćuje i svoje usluge.A fizičko lice svakako treba blagovremeno da se raspita šta ga očekuje i koliki bi bili očekivani troškovi,pa da na vreme napravi kalkulaciju da li mu se to isplati da uvozi ili da jednostavno kupi na domaćem tržištu.


 I naravno pitanje ostaje - da li je moguce naruciti nesto iz inozemstva, platiti elektronski i podici isto u posti, uz unapred jasno definisane troskove, u koje se nece ugradjivati 3rd party firme, institucije i lica, koja opterecuju drzavni aparat, komplikuju proces, i podizu cenu, taman toliko da prestane da bude ekonomski privlacna u odnosu na lance prodavnica koje drze poznati domaci privrednici.

Postoji i ta mogućnost.Već smo govorili o limitima od 50e odnosno 70e.Ukoliko se naruči nešto u vrednosti od npr.20$ sa uključenim troškovima transporta,tako nešto će vam stići na kućnu adresu kao najobičniji paket bez ikakvih špediterskih ili carinskih troškova.S tim,što bih ja svakako izbegavala naručivanje robe  sa graničnim vrednostima (npr. 48e za prvu varijantu),jer carinski organ uvek ima pravo da sam proceni realnu vrednost robe,pa ukoliko ona pređe limiti,onda se opet vraćamo na priču o špediterima i carinjenju robe...
« Poslednja izmena: April 06, 2012, 09:15:45 pre podne od strane neonka »
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže Tyler Durden

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 497
    • Pogledaj profil
Odg: ebay?
« Odgovor #32 poslato: April 06, 2012, 10:11:28 pre podne »
Pa ti djux ne umeš sam da se snađeš :P
Jbt smorili ste najstrašnije.Ima sličnih tema na nekoliko foruma.PayPal,ebay....ima bre amazon i radi na karticu ,stiže i bez carine i špeditera nešto stvarno jeftino:) Ni na jedan foto gadget naručen sa kineskih sajtova nisam nikada ništa platio.Svi bre kukakaju samo kako ne valja ovo,ne valja ono,pa još i na foto sajtu ne možeš da pobegneš od toga....svi sve hoće džaba,želje uvek veće od mogućnosti...Živelo se do skora i bez paypala,kartica,znojnica sa likom Darth Vadera...
Jel hoćete ko ameri da sedite u fotelji i sve da obavljete" putem kućnog kompjutera" i da imate kilаžu kao sudije na mastersu u Majamiju ;D

Mislim da nije bas na mjestu ovakvo zanemarivanje cinjenica, a pogotovo ne znam sta znaci ovo "svi kukaju" i "hoce dzabe". Mozda za tebe radi taj zen pristup, ali za mene je ovo 2012. i ja hocu da opusteno narucujem stvari preko neta kao debeli amerikanac bez da se svaka instanca kroz koju paket prolazi u Srbiji ugradi 100%.
Evo da ponovim sta tacno nije u redu.

  • uzeo sam tablet koji kosta tacno 150 eura, a platicu na njega dazbine vezano SAMO za Srbiju PREKO 100 eura. Kako je to ok? Aj probaj to da uradis pa mi reci kako se osjecas
  • spediterske usluge su preko 60 eura u tome, i to najjeftinije sto sam nasao. Gdje je tu mozak? Jel 60 eura i za kontejnere koje uvozi Miskovic
  • carina se lupa na vrednost posiljke+postarina sto je nebuloza i KLASICNA OTIMACINA i to pilicarska

Meni su ovo ozbiljne stvari koje su potpuno pogresno postavljene i to direktno na moju stetu i stetu gradjana ove zemlje. Ne vidim kako bi ja trebao da cutim na to i kako to zelim nesto dzabe?
Ali kao sto rekoh, za sve ima lijeka i ako se carini i spediterima isplati da ih ja ubuduce zaobilazim u potpunosti za ovakve stvari onda je i meni dobro. Samo nek su zdra'o.

Van mreže Tyler Durden

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 497
    • Pogledaj profil
Odg: ebay?
« Odgovor #33 poslato: April 06, 2012, 10:12:23 pre podne »
Pa ti djux ne umeš sam da se snađeš :P
Jbt smorili ste najstrašnije.Ima sličnih tema na nekoliko foruma.PayPal,ebay....ima bre amazon i radi na karticu ,stiže i bez carine i špeditera nešto stvarno jeftino:) Ni na jedan foto gadget naručen sa kineskih sajtova nisam nikada ništa platio.Svi bre kukakaju samo kako ne valja ovo,ne valja ono,pa još i na foto sajtu ne možeš da pobegneš od toga....svi sve hoće džaba,želje uvek veće od mogućnosti...Živelo se do skora i bez paypala,kartica,znojnica sa likom Darth Vadera...
Jel hoćete ko ameri da sedite u fotelji i sve da obavljete" putem kućnog kompjutera" i da imate kilаžu kao sudije na mastersu u Majamiju ;D

Mislim da nije bas na mjestu ovakvo zanemarivanje cinjenica, a pogotovo ne znam sta znaci ovo "svi kukaju" i "hoce dzabe". Mozda za tebe radi taj zen pristup, ali za mene je ovo 2012. i ja hocu da opusteno narucujem stvari preko neta kao debeli amerikanac bez da se svaka instanca kroz koju paket prolazi u Srbiji ugradi 100%.
Evo da ponovim sta tacno nije u redu.

  • uzeo sam tablet koji kosta tacno 150 eura, a platicu na njega dazbine vezano SAMO za Srbiju PREKO 100 eura. Kako je to ok? Aj probaj to da uradis pa mi reci kako se osjecas
  • spediterske usluge su preko 60 eura u tome, i to najjeftinije sto sam nasao. Gdje je tu mozak? Jel 60 eura i za kontejnere koje uvozi Miskovic?
  • carina se lupa na vrednost posiljke+postarina sto je nebuloza i KLASICNA OTIMACINA i to pilicarska

Meni su ovo ozbiljne stvari koje su potpuno pogresno postavljene i to direktno na moju stetu i stetu gradjana ove zemlje. Ne vidim kako bi ja trebao da cutim na to i kako to zelim nesto dzabe?
Ali kao sto rekoh, za sve ima lijeka i ako se carini i spediterima isplati da ih ja ubuduce zaobilazim u potpunosti za ovakve stvari onda je i meni dobro. Samo nek su zdra'o.

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: ebay?
« Odgovor #34 poslato: April 06, 2012, 12:37:21 posle podne »
Pre godinu dana(ako se dobro secam), palo mi na pamet da posaljem roditeljima i sestri poklone za novu godinu, Bozic...
Koje kakve sitnice, spakovane u paket manji od kutije cipela, vrednosti manje od €30. Paket je bio preporucen, sa mogucnoscu pracena putem neta. Postarinu, u Nemackoj, platio sam nekih €7-8, paket je bio posle samo jednog dana na na nasoj carini..."So far-so good"
Posle dve nedelje cekanja, od postara ni traga ni glasa. Posle vise od tri nedelje, ode keva do poste da "digne alarm".
Dobila je odgovor u fazonu:"...znate gospodjo, praznici su pa to malo vise traje nego inace..." Pitam se samo, kako to u drugim zemljama praznici ne predstavljaju toliku prepreku, nego samo kod nas.
Nakon puna dva meseca, stigne pismo(sta li je!?) da mogu da preuzmu paket u posti i da treba da plate oko €50 evra za "carinu i lezarinu"??!!
Nikad ranije nisam cuo da tako nesto postoji...pazi "LEZARINA"...pa jebote ko da su ga okretali svaki dan kao najskuplja vina, pa ti sad naplacuju "sazrevanje".
Ja se iznerviram i kazem mojima, nemoj nista da placate, nek se vrati paket na moju adresu, ja preuzimam troskove.
'oces mucak!!! Moze, ali i to je moralo das se plati, priblizno isto. Doslo mi da sednem u auto i zapucam za Srbiju da nekog zveknem.
Eto kako nastaju teroristi >:D

Na kraju smo sve platili i preuzeli Bozicne poklone...malo pred Uskrs ::) ::) ::)

Nikad vise!!!
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: ebay?
« Odgovor #35 poslato: April 06, 2012, 12:52:35 posle podne »
Bole,
pošto tvoj slučaj nije jedini,čak šta više,mislim da naši ljudi koji žive u inostranstvu nisu više od jedanput pokušali da pošalju paket u Srbiju.Posle "divnog" iskustva to nikome ne pada na pamet!!!
Pošta 6 je kao Hogwarts,tamo stvari nestaju,vrednosti se povećavaju... ma prava magija  :o
Čovek bi pomislio da je najlakše završiti na takvoj carini,ali to je prava noćna mora,kakve aždahe i trolovi...
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže Pazuzu

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 373
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: ebay?
« Odgovor #36 poslato: April 06, 2012, 12:57:33 posle podne »

Eto kako nastaju teroristi >:D

Hehehe  :D

Narucio sam nesto sa dealextrima i bas me zanima sta ce biti trebalo bi da stigne danas ili pocetkom sledece nedelje vrednost je manja od 50e (mudro sam narucio dva paketa po 40E ali ovi nasi ima da zaracunaju nesto osecam ..... :( )

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: ebay?
« Odgovor #37 poslato: April 06, 2012, 01:02:51 posle podne »
Pazuzu,
ako nije problem samo nam javni kako si prošao sa tom isporukom,baš me zanima da li će i tih 40e proći bez carine.Mi smo do sada naručivali robu dosta manje vrednosti i nije bilo problema,pa čisto da znamo da li šljaka i kada se približi limitu  ;)
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže Pazuzu

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 373
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: ebay?
« Odgovor #38 poslato: April 06, 2012, 01:08:17 posle podne »
Nema problema javim cim stigne,
e sad ovde je postarina besplatna (tj. oni je placaju) tako da cena posiljke je po danasnjem kursu 39.5e... u svakom slucaju javicu kako je proslo  :)

Van mreže cronnin

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 4116
    • Pogledaj profil
Odg: ebay?
« Odgovor #39 poslato: April 06, 2012, 01:20:01 posle podne »
@Neonka

Citam godinama o tome, i svaki put ponovo, i sve to lepo pise na papirima, ali je u praksi to siva zona.
Sta zelim da kazem? Kada narucujem neki paket, nije jasno definisano da li ce mu trebati spedicija, koliki su troskovi spedicije, koliko dana ce im trebati da obave spediciju ili carinjenje, koliko ce novca ONI MENI ispliatiti ako prekorace predvidjen zakonski rok za to, kolika je cena te lezarine po zapremini/tezini/vrednosti posiljke, na koju sumu idu carina i PDV i koliko iznose?

Ne moze bre meni neki drzavnni sluzbenik odokativno da odredjuje vrednost posiljke, ako na njoj ima jasan zvanicni racun. Ili se pridrzavaju toga sto pise, ili zadrzavaju robu, salju mi prijavu i zovu me na sud ako vec  misle da je neka prevara u pitanju. Ne sme biti nista izmedju.



Ovo deluje OK napisano: http://195.178.56.146/srpski/uvoz_izvoz/carinski_postupak.htm