Autor Tema: Malo studijskih portreta  (Pročitano 22189 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Lord Ivanhoe

  • Član
  • **
  • Poruke: 185
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Malo studijskih portreta
« Odgovor #40 poslato: Mart 08, 2011, 09:26:03 pre podne »
Repetitio est mater studiorum :)

Svaki put sve bolje i bolje.

A L I

sad kad si neke lepe i osnovne stvari naucio, sad vec mogu da pocnem da ti zameram neke nove stvari :)

Pa da krenemo:

1. sasvim fino odradjeno, ali bodu oci dve stvari. prva je neispeglana pozadina. mrzelo te da peglas? onda se sredi u PS. za drugu nisi ti kriv jer znam da nemas dovoljno svetla, ali ovo je odlican primer koji pokazuje koliko fali tzv "rim light" ili "hair light". nesto sto ce da da obris devojcinoj glavi i odvoji tamnu koju od tamne pozadine.
Inace, ova devojka ima fenomenalno lice za ovu vrstu fotkanja, i to treba iskoristiti.

2. obrisati sa kartice

3. dobra ideja, ali rezultat nije. zasto? nista se ne vidi. opet dolazimo do crnog na tamnom + nedovoljno rasvete. kazem rasvete a ne svetla jer ima razlike. ja licno ne vidim da li sedi, da li cuci, zasto je u tom polozaju itd itd itd. WB nije dobar, vuce na plavkasto-magenticno sto je mrtvacka boja. sat na ruci = no-no jer u tom tamnom delu jedino on svetli a pri tom nema udela u fotki = bespotrebno odvlacenje paznje. Isto i za izrez na ledjima. Vidi se dovoljno da odvuce paznju, a nedovoljno da bi bih ga svrstao u "emociju" fotke.

Poslednju fotku bi valjalo ponoviti ali s malo vise mozganja o tome sta-kako-gde. I devojce da skine ne crne carapanke.

Eto sad kad sam ovako fino "raspalio" po tebi, da zavrsim sa velikom pohvalom jer vidim da si skontao mnoge stvari o kojima smo pricali i da uspevas da ponovis ono sto smo radili. I jos veca pohvala za to sto nisi ostao na tome sto si vec naucio vec si otisao u nesto novo, tj. poceo si da experimentises sam sa sobom, sto bih svakome preporucio. To da li je uspelo iz prvog ili ne je totalno nebitna stavka !

Idemo dalje (sto bi rekao moj prijatelj Vuk)



Van mreže lancia88

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 500
    • Pogledaj profil
Odg: Malo studijskih portreta
« Odgovor #41 poslato: Mart 08, 2011, 10:47:11 pre podne »
Pozdrav,

a-ha, evo meni nove Biblije, jelte :)

Krecem lagano da razmatram napisano i da se fokusiram na tacku-po-tacku. Neke odmah vidim da nece moci da se, za sada, rese, ali neke sigurno mogu. Neispeglana pozadina?
Ha, ko li mi je rekao - ma ne treba, OK je ovako?
Mrzelo me da peglam, how yes no... ;D

Rasveta izgleda da ode danas u restoranu, na danasnji dan sam uocio da nemam skoro nijednog muskarca zaposlenog u firmi, uzas....:)

Dobro, kako rece, idemo dalje. Hvala puno i ne gubi veru u mene :)

Van mreže Lord Ivanhoe

  • Član
  • **
  • Poruke: 185
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Malo studijskih portreta
« Odgovor #42 poslato: Mart 08, 2011, 11:58:10 pre podne »
Citat
Ha, ko li mi je rekao - ma ne treba, OK je ovako?

Ja - i to je bilo ispravno u tom trenutku. Ne treba rasipati fokus na vise stvari istovremeno, nego idemo jednu, pa ubacujemo jos jednu, pa tako redom dok ne dodjemo do tacke kada ti se sve te stvari same od sebe sklapaju u glavi kao mozaik. Znaci, od sada obracas paznju i na pozadinu - kakva je, kako i koliko je osvetljena, da li treba da se vidi ili ne treba itd itd.

Van mreže lancia88

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 500
    • Pogledaj profil
Odg: Malo studijskih portreta
« Odgovor #43 poslato: Mart 08, 2011, 02:02:33 posle podne »
Pozdrav,

ma znam, salim se. Svaka Tvoja opaska je na mestu skroz, odise iskustvom.

Idemo dalje, sutra cu okaciti jos toga, prekosutra jos i tako idemo dalje...a Ti se spremaj uskoro ;)

Van mreže lancia88

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 500
    • Pogledaj profil
Odg: Malo studijskih portreta
« Odgovor #44 poslato: Mart 09, 2011, 11:46:31 pre podne »
Pozdrav,

malo igranja&eksperimentisanja u novozakacenoj seriji:





Ovde sam radio sa manje svetla, kombinovao sam i hladnu i toplu rasvetu, H-ISO itd.


Van mreže tik-tak

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 689
  • Pol: Muškarac
  • ex djukxxx
    • Pogledaj profil
Odg: Malo studijskih portreta
« Odgovor #45 poslato: Mart 11, 2011, 01:58:22 posle podne »
jos kad bi nam objasnio sta je topla i hladna rasveta ?  ::)
Nikon D90
nikkor 18-105mm, Nikon AF 50mm f/1.8D,
Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG MACRO SUPER 2
SB-900
manfrotto 055xprob,804rc2

Van mreže lancia88

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 500
    • Pogledaj profil
Odg: Malo studijskih portreta
« Odgovor #46 poslato: Mart 11, 2011, 08:30:44 posle podne »
Pozdrav,

zuta i bela :)

Salim se, ali ukratko i jeste tako najcesce. Topla je konstantna, halogena rasveta, i zraci toplotu oko sebe. Uglavnom se koristi kao reflektorska rasveta za video snimanja sa konstantnim svetlom, dok je hladna mahom LED rasveta danas, ili neke predjasnje verzije (neonska, stedne sijalice itd.), odnosno ono sto ne siri veliku toplotu oko sebe. Topla mi zato daje odredjene efekte koje ja jos uvek nisam u stanju da postignem blic rasvetom, jer nemam svu opremu.