Autor Tema: Nedoumica pri kupovini prvog DSLR aparata  (Pročitano 2388 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže vladakg

  • Junior
  • *
  • Poruke: 24
    • Pogledaj profil
Nedoumica pri kupovini prvog DSLR aparata
« poslato: Februar 07, 2020, 03:14:22 posle podne »
Zdravo ljudi,

oduvek sam imao zelju da kupim neki DSLR aparat, ali se ipak nisam odlucio na taj korak. Sada je definitivno doslo vreme i da to uradim, jer zelim da imam bas lepe uspomene na odrastanje malog bebca koji uskoro puni godinu dana :).

Definitivno sam laik sto se tice fotoaparata, i ne znam sta tacno sve treba da gledam. Malo sam nesto citao, ali bih se ipak posavetovao sa osobama koje imaju iskustva. Sta zelim od aparata, pa to je portrait mode (ne znam da li je to bas ispravan naziv, ali tako mi se na telefonu zove opcija kada se u odnosu na ono sto je fokusirano, ostatak slike malo zamuti :) ), i dobre slike u pokretu jer sin nikako ne zeli da bude miran i pozira, nestrpljiv mali :).

Na osnovu budzeta koji mi je na raspolaganju i onoga sto sam procitao izdvojio sam 3 modela oko kojih se dvoumim:
- Canon EOS 200D Mark II 18-55 IS STM
- Canon EOS 800D 18-55 IS STM
- Nikon D5600 18-55 VR AF-P

I da, definitivno sam zainteresovan samo za nov aparat :).

Da li moze neko da mi pomogne sa mojom dilemom, koji izabrati od ova 3, ili mozda neki drugi koji nije pomenut?

Hvala unapred na pomoci.

P.S. sada sam video da sam i 2012-te imao istu nedoumicu i postavio slicno pitanje na forumu, ali sad kupujem sigurno :).
« Poslednja izmena: Februar 07, 2020, 03:15:56 posle podne od strane vladakg »

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Nedoumica pri kupovini prvog DSLR aparata
« Odgovor #1 poslato: Februar 07, 2020, 05:00:22 posle podne »
800D - najkraće moguće :)
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže vladakg

  • Junior
  • *
  • Poruke: 24
    • Pogledaj profil
Odg: Nedoumica pri kupovini prvog DSLR aparata
« Odgovor #2 poslato: Februar 07, 2020, 10:44:07 posle podne »
Hvala na pomoci :)

Van mreže thomasfrank

  • Junior
  • *
  • Poruke: 5
    • Pogledaj profil
Odg: Nedoumica pri kupovini prvog DSLR aparata
« Odgovor #3 poslato: Mart 29, 2024, 05:10:23 pre podne »
Od tri izbora koje ste naveli, preporučio bih Nikon D5600 za snimanje onih divnih trenutaka vašeg mališana jer ima dobro cijenjen sistem autofokusa koji može pratiti vaše zaposlene mališane. Dobit ćete više oštrih snimaka tih puzajućih avantura i razigranih trenutaka.