Autor Tema: Kupovina fotoaparata  (Pročitano 2843 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ackob

  • Junior
  • *
  • Poruke: 1
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Kupovina fotoaparata
« poslato: Decembar 08, 2020, 09:30:59 posle podne »
Pozdrav svima, kao sto mozete videti nov sam na forumu. Vec neko vreme planiram kupovinu novog fotoaparata jer mi stari ne radi posao. Po nekim recenzijama po YTu samo suzio izbor na dva fotoaparata, ali prvo bih hteo da opisem za sta mi je potreban. Najvise fotkam pse, a za to trenutno koristim (vec 8 godina) Nikon D3200 i nakon tog vremena i moze se reci sticanja iskustva shvatio sam je dosao kraj nasem druzenju. Prvo sam imao 70-300 VR objektiv za njega i on mi je bio odlican za napolje, ali mi je trebao objektiv sa kojim cu moci i unutra male štence slikati pa sam prodao taj i kupio 50mm 1.8G. On mi je otvorio oci, prezadovoljan sam njime, jedino je napolju fotkanje malo teze, jer mora da se koristi "fizicki" zumu :D Otprilike sam i to skontao da mi treba taj 50mm i plus 70-200 2.8 da bih bio kompletiran za moje potrebe. Sve bi ovo bilo okej, ali dolazimo do glavnog problema, video. Posto moram snimati stence u pokretu, ovaj Nikon ne radi nikako posao, autofokus se non stop gubi sa ovim objektivom 50mm. Ne znam da li je problem do mojih podesavanja nekih ili definitivno taj aparat nije za te stvari. Jedan drugar mi je rekao da aparat nije za video i da je za video daleko kvalitetniji Canon. Tako sam nekim mojim istrazivanjima dosao do toga da bih uzeo verovatno Canon 5D MK4, ali u zadnje vreme cesto mi se vrti u glavi i Sony A7III. Nerado bih uzeo Sony, ali ako mnogo bolje radi posao onda bih morao na kraju da se odlucim za njega. Svidja mi se opcija sto sam video kod Sonija eye tracking i to bi mi sigurno radilo posao. Zanima me da li bih mogao sa Canonom raditi dobro video tj da li ima i on neki vid trackinga ? Ako da definitivno bih njega uzeo. Takodje koliko me secanje sluzi mislim da Sony ima i stabilizaciju slike, ne znam da li je to slucaj i sa Canonom ?

Van mreže risashara

  • Junior
  • *
  • Poruke: 1
    • Pogledaj profil
Odg: Kupovina fotoaparata
« Odgovor #1 poslato: Januar 15, 2024, 09:18:17 pre podne »
Zar nema rješenja?


« Poslednja izmena: Januar 15, 2024, 09:19:51 pre podne od strane risashara »