Autor Tema: Canon eos 4000d Predlog za objektiv za snimanje videa  (Pročitano 4250 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Dr_House

  • Junior
  • *
  • Poruke: 4
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Canon eos 4000d Predlog za objektiv za snimanje videa
« poslato: Septembar 16, 2019, 10:31:15 posle podne »
Pozdrav svima, zovem se Dušan i početnik sam u fotografiji.

Kupio sam canon 4000d (ef-s 18-55 III kit) za snimanje videa, e sad ja se ne razumem ni malo u tematiku pa sam hteo da pitam da li bih imao bolji kvalitet video ako kupim drugi objektiv i koji bi mi objektiv preporučili za ovaj aparat u ceni 120-150 eura? Hvala..

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Canon eos 4000d Predlog za objektiv za snimanje videa
« Odgovor #1 poslato: Septembar 17, 2019, 03:00:14 pre podne »
Pozdrav i tebi...
Zavisi šta ti smatraš pod boljim kvalitetom videa. Koje stvari ti konkretno smetaju?
Neke stvari možeš popraviti objektivom, a neke ne.
Osim toga teško je preporučiti objektiv kada ne znamo šta ćeš da snimaš.
Inače čim malo uđeš u rutinu, znaćeš i sam koji će ti objektiv trebati  ;)
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže Dr_House

  • Junior
  • *
  • Poruke: 4
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon eos 4000d Predlog za objektiv za snimanje videa
« Odgovor #2 poslato: Septembar 17, 2019, 10:24:41 pre podne »
Hvala na odgovoru.
Pa snimao bih samo unutra, DIY video serije, ostavicu dole link.

A sto se tice kvaliteta snimka bas se ne razumem u to ali ako ima neki objektiv koji bi poboljsao kvalitet videa za snimanje u studiju pod reflektorima u krupnom kadru uglavnom, ko dole na snimku..


https://www.youtube.com/watch?v=5_42BWea70c

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Canon eos 4000d Predlog za objektiv za snimanje videa
« Odgovor #3 poslato: Septembar 18, 2019, 11:52:56 pre podne »
Kao što sam napisao gore, pitanje je šta ti lično smatraš pod kvalitetom snimka.
Da li su to boje, oštrina, zamućenje pozadine, ili...?
Daj neki primer što si ti snimao pa navedi šta bi voleo da unaprediš.
Tek tada možemo pričati da li i koji objektiv će popraviti kvalitet kako ti želiš.

Snimak kao što si poslao moguće je napraviti i sa tvojom opremom. Mislim na telo (fotoaparat) i objektiv.
Moguće je napraviti i sa prosečnim mobilnom telefonom, ali uz manje zamućenje pozadine.
Svetlo je neka druga priča, ali ono je ustvari na prvom mestu. Mislim ne samo na količinu svetla, već i na kvalitet.


 
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže Dr_House

  • Junior
  • *
  • Poruke: 4
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon eos 4000d Predlog za objektiv za snimanje videa
« Odgovor #4 poslato: Septembar 18, 2019, 03:25:20 posle podne »
Hteo bih da dobijem bolju ostrinu slike ako moze da se dobije sa drugim objektivom na ovom aparatu i ako bi mi dao neki savet za osvetljenje, na sta da obratim paznju? Jer sam tek poceo da opremam studio, za sada imam aparat i pozadinu, a osvetlenje tek treba da kupim. Hvala puno na pomoci

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Canon eos 4000d Predlog za objektiv za snimanje videa
« Odgovor #5 poslato: Septembar 19, 2019, 07:28:29 pre podne »
Sad već imamo nešto - oštrina.
Ni jedan drugi objektiv ti neće dati bolju oštrinu jer je FullHD video višestruko manje rezolucije od fotografije koja takođe nije problem za taj objektiv. To možeš i sam probati. Objektiv može da ti, uslovno rečeno da veću rezoluciju, ali to je već neka druga umetnička dimenzija.
Ovde je stvar u svetlu, podešavanju fokusa, odabranom Picture Style na aparatu i obradi snimka.
Što se svetla tiče, kreni od softboxa koji već imaš ako nisi u podrumu - prozor.
Imaš gomilu tutorijala na Youtube na tvoju temu.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže Dr_House

  • Junior
  • *
  • Poruke: 4
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon eos 4000d Predlog za objektiv za snimanje videa
« Odgovor #6 poslato: Septembar 19, 2019, 10:27:49 pre podne »
E sad i ja imam nesto znanja za pocetak, imam prozor,  a na plafonu imam 12 neonki za pocetak, i mislim da cu da kupim 2 dodatna softboxa na aliexpresu, a sto se obrade videa tice imam donekle iskustva jer sam dugo u vegasu pravio car crash kompilacije a jedno vreme sam u adobe premiere radio kao wedding editor tako da mi je tu olaksano jer imam vec iskustva.

Znaci da sumiram: Ne treba mi objektiv vec dosta vezbanja za dobar video?

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Canon eos 4000d Predlog za objektiv za snimanje videa
« Odgovor #7 poslato: Septembar 19, 2019, 08:37:05 posle podne »
Dobro je. Ima segmenata koje poznaješ.
Ako iole sumnjaš na oštrinu objektiva, stavi blendu na 5,6 - 8 ako imaš dovoljno svetla za to.
Ubaci Marvel Advance 3.4 (dole u prilogu) Picture Style u aparat i sa njime snimaj video. Nekada treba grading da uradiš, a nekada i ne. Zavisi kakava je scena. Drži što manji ISO, do 400. Snimaš naravno u full manuelnom modu.
U montaži dodaš oštrine, ali vrlo fine, na nivou piksela. Ja radim u Vegasu pa ti tu mogu preneti neke moje recepte ako ti treba.   
« Poslednja izmena: Septembar 19, 2019, 08:40:13 posle podne od strane pericha »
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II