Autor Tema: Lavlji grad  (Pročitano 6676 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže BugA

  • Član
  • **
  • Poruke: 238
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Lavlji grad
« poslato: Oktobar 25, 2017, 10:44:38 posle podne »
Singapur :)
Canon PowerShot G7 X, S120
Manfrotto MKC3-H01

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Lavlji grad
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 26, 2017, 09:06:48 posle podne »
Mocan grad :)
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže gorozup

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 262
  • Pol: Muškarac
    • https://www.flickr.com/photos/132587832@N02/
    • Pogledaj profil
Odg: Lavlji grad
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 26, 2017, 10:47:20 posle podne »
Mocan grad :)

Zaista izgleda moćno danas ... a Japanci ga onako lako osvojiše '42.  ;)
Canon Rebel T3; EF-S 18-55mm IS STM; EF-S 10-18mm IS STM; EF 50mm f/1.8 STM; Yongnuo YN568 EX II

https://www.flickr.com/photos/132587832@N02/

Van mreže BugA

  • Član
  • **
  • Poruke: 238
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Lavlji grad
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 26, 2017, 11:07:29 posle podne »
Nismo mi baš mnogo videli za dva dana koliko smo proveli tamo (pogotovo sto smo veći deo drugog proveli šetajući botaničkom baštom ;D), ali ono što jesmo jeste bilo zanimljivo, i tek će biti, kakva im je populaciona politika... ;)
Canon PowerShot G7 X, S120
Manfrotto MKC3-H01

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Lavlji grad
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 27, 2017, 09:53:17 pre podne »
Secam se, ranije, da je neki turista, Amer, bacio opusak ili pljunuo zvaku na trotoar, nebitno, i morao da plati 1000$ i provede nekoliko sati drustveno korisnog rada cisteci javne povrsine, a to su prenosili uzivo njihovi mediji. ;D Bunila se americka ambasada, ali nista, zakon je zakon za sve. :D To je bilo pre 25 godina i verujem da je sad isto tako. Mocan grad-drzava u svakom pogledu. :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Lavlji grad
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 27, 2017, 07:47:09 posle podne »
Lijepe fotke, dobri motivi, dokaz da se i sa kompaktom mogu napraviti izvrsne fotografije......bravo!   ;)
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže BugA

  • Član
  • **
  • Poruke: 238
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Lavlji grad
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 28, 2017, 12:14:39 pre podne »
Hvala, Tviti :)

Iskreno, malo sam se bio udaljio od fotografije, gde god da odem svi nešto slikaju - aparatima, telefonima, tabletima; škljocaju, guraju se, smetaju jedni drugima, na kraju zapravo ni ne gledaju to što fotografišu, nego je samo bitno da se iškljoca, postavi na Facebook ili Instagram već sledeceg minuta, i idemo dalje... Postalo mi malo mučno da se uhvatim za aparat, ne želeći da budem deo svega toga :(

A opet, svratim povremeno na forum i konstanto vidim u par tvojih tema nove fotografije, i pre svega mislim da vidim ljubav i žar sa kojim ti iste stvaraš, i to me svaki put malo ohrabri, povrati mi volju, i hvala ti i na tome ;)

Da se bez potrebe ne uvrede neki drugi, takođe aktivniji članovi foruma - imamo ovde mnogo iskusnijih fotografa i od tebe, od mene pogotovo, i sa mnogo ozbiljnijom opremom i/ili fenomenalnim radovima koje ne možemo dovoljno ni nahvaliti, i od kojih se vazdan trudim da ponešto novo naučim, ali ti si jedan od onih koji su mi zapali za oko jer radi sa onim skromnim što ima, a to su dugo vremena bili kompakti, i zaista (makar deluje da) uživaš u tome, i rekao bih da se to na tvojim slikama vidi - vidi se i konstantan napredak, i vidi se emocija, po meni, i to vredi, to jako poštujem.

Meni je (još uvek) sve što je veće i komplikovanije od kompakta (u smislu nošenja dodatnih objektiva i zamene istih) - nepraktično, ali vidim da se ti sve bolje i u toj priči snalaziš, i samo napred :)

Secam se, ranije, da je neki turista, Amer, bacio opusak ili pljunuo zvaku na trotoar, nebitno, i morao da plati 1000$ i provede nekoliko sati drustveno korisnog rada cisteci javne povrsine, a to su prenosili uzivo njihovi mediji. ;D Bunila se americka ambasada, ali nista, zakon je zakon za sve. :D To je bilo pre 25 godina i verujem da je sad isto tako. Mocan grad-drzava u svakom pogledu. :)

@Desha, mislim da sam sa takvom nekom pričom o Singapuru, žvakama i kaznama i ja odrastao  ;D, mada nam sad reče vodič da ni Singapur više nije (baš) takav, da se dosta toga promenilo, iako se tu i tamo još uvek trude da makar tako izgleda. Ali bez obzira, to što su do sad postigli i čemu tek teže itekako zaslušuje svako poštovanje.
« Poslednja izmena: Oktobar 28, 2017, 12:15:47 pre podne od strane BugA »
Canon PowerShot G7 X, S120
Manfrotto MKC3-H01

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Lavlji grad
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 28, 2017, 10:23:11 pre podne »
Hvala @BugA, drago mi je da sam inspiracija mnogima, a to je sve tačno što si napisao, ljudi i ne znaju šta škljocaju, bitno im je da samo škljocaju pa kako god....valjda je takvo vrijeme današnje, nažalost, neki brzi tempo života, niko ne zna više da uživa u životu......    :(
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Lavlji grad
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 28, 2017, 08:20:02 posle podne »
Verujem da si odrastao uz takve "price" od nekog iz moje generacije, koji ti je zaista verno preneo svoje iskustvo u vezi tih kazni. :) 
Evo, i ja sam ti potvrdio tu "pricu" sa nadom da je i sad tako, a eto izgleda da bas i nije, kako kazes, bar se trude. To je normalno. Singapur je u ono vreme bio centar svetske berze, dolazilo se vise zbog posla, jer je njihova privredna politika bazirana na bescarinskoj trgovini itd, a sad je vise otvoren ka turizmu, provodu itd, pa je logicno da su verovatno malo smeksali sa kaznama. ;) :D

Ja imam nekoliko kaseta snimljenih nekom Sonijevom video kamerom po Lavljem gradu i na njima stvarno moze da se vidi (ako su te trake uopste upotrebljive od starosti ;D) da je bukvalno sve besprekorno cisto, sto bi rekli - moz' da se lize s' poda. ;D
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100