Autor Tema: wifi za skoro svaki canon dslr - ko je probao ovo?  (Pročitano 12194 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže bobanf

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 558
    • bgd.boban
    • Pogledaj profil
Odg: wifi za skoro svaki canon dslr - ko je probao ovo?
« Odgovor #20 poslato: Januar 12, 2018, 11:41:41 pre podne »
Zezam se da je tvoj :).

Koliko sam skapirao - dslr kontroler koristi ono sto ima na aparatu da se upravlja android uredjajem a arsenal dodaje nove funkcije aparatu koje on nema.

Ako ti nije tesko, objasni laiku,pliz, razliku izmedju ova dva uredjaja i koji bi bio bolji za recimo stari 5D?

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: wifi za skoro svaki canon dslr - ko je probao ovo?
« Odgovor #21 poslato: Januar 12, 2018, 02:48:23 posle podne »
Ako ti nije tesko, objasni laiku,pliz, razliku izmedju ova dva uredjaja i koji bi bio bolji za recimo stari 5D?

a vidi, da bi umeo da objasnim laiku morao bi za pocetak da znam sta tacno arsenal radi, sve sto znam je introductionary video od par sekundi :D

sto se dslr kontrolera tice, on radi isto sto i eos utility samo "malo poboljsan", podrzava "Q3 2006" i novije (znaci 5D *nije* podrzan, tek 5D mk2 je podrzan) dakle dslr kontroler je extendovan live view na mobilni device. ne daje ti nista sto aparat vec nema, sve sto dobijes je da ti je live view prebacen na mobilni. dslrcontroller je software resenje, telefon i mobilni uredjaj se spajaju ili preko kabla ili preko wifi (ako aparat ima wifi) a postoji "hack" da aparatu doda mogucnost wifi-a sa onim tplinkom

ovaj arsenal je hw+sw resenje, sam sw bez hw-a ne sluzi nicemu, ne ume da se okaci na aparatov wifi, sw se uvek kaci na njihov hw (dal preko BT ili preko WiFi ko ce ga znati, ja pretpostavljam da je neki BT3.0 u pitanju) ... hw ima neke svoje senzore (svetlo, vibracije, bem li ga) ali nemm pojma kako ih koristi, podrzava otprilike iste kamere kao dslr kontroler sto se tice canona (znaci 5D nix, samo 5Dmk2) ali podrzava i neke nikon i sony aparate.

osnovna razlika je sto arsenal daje kompletno novi interface prema aparatu, dok je dslr blago izmenjen live view, arsenal je potpuno drugaciji interface, navodno ti iskadriras i on onda tu sliku koju vidi poredi sa nekom bazom fotki (dal je ta baza lokalna ili on to uploaduje u cloud pa tamo obradjuje pa onda skida lokalno bem li ga, ako je cloud onda si u .!. ako nemas net negde u nekoj nedojiji i device je beskoristan) i u odnosu na bazu tamo nekih fotki i njegov "ai" on ti predlozi kako da postavis blendu i expoziciju. takodje ima neke sw stvari koje na canonu dobijas sa magic lanternom (koji se ne vidi preko dslr kontrolera, samo direkt na aparatu) a to je focus peaking, mogucnost da radis programiran focus stacking, timelaps... i ima moderne fore da mozes da odradis merge vise fotki direkt na telefonu (da odradis focus stacking ili averaging izmedju n fotki direkt na telefonu, ne moras da palis komp) i naravno share tih fotki direkt na socijalne mreze (sa dslr kontrolerom mora snimis fotku na telefon, editujes ako hoces nekim sw-om na telefonu, i onda shareujes opet nekim sw-om sa telefona, ne moze nista od toga direkt iz dslr kontrolera)

opet, arsenal jos nije izasao, sve ovo je na osnovu jedne veb stranice i par sekundi nekog videa, sta ce stvarno raditi videcemo. ja sam ga btw narucio u pretplati pre nekog vremena, nije preskup gadget moze meni biti zanimljiv taj njegov AI... i to je mozda glavna razlika, za nekoga ko je umetnik razlika izmedju dva ne postoji osim u ceni (arsenal je skuplji), jer umetnika ne zanima bas kako bi pera/mika/zika osvetlile neku scenu vec zna sta oce, a za nekog ko je pajser ko ja, ko ima opremu i tehnicki ume da je koristi al mu fali umetnicka crta njemu mozda taj AI za neki krivi moze pomogne
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže bobanf

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 558
    • bgd.boban
    • Pogledaj profil
Odg: wifi za skoro svaki canon dslr - ko je probao ovo?
« Odgovor #22 poslato: Januar 12, 2018, 09:17:00 posle podne »
Hvala, ovako je jasnije. Pretpostavljao sam to ali kod ovakvih stvari obicno promakne neka vazna `sitnica` /nece na 5d :) / pa covek kasno primeti da se zafrknuo.

Sto se tice baze fotografija, vidi ovo https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Olympus_OM2_OTF.jpg   ili http://www.mir.com.my/rb/photography/hardwares/classics/olympusom1n2/om2/htmls/index2.htm - ovo se dobije kompjuterskom analizom oko 30-40 hiljada reprezentativnih fotografija a predtavlja obrazac od koga se svetlost odbija do celije na svetlomeru tokom ekspozicije. Retko kada je gresio. Pretpostavljam da je i taj lik /arsenal/ napravio neki slican algoritam za poredjenje svetlosnih uslova pre nego da gugla non stop.


Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: wifi za skoro svaki canon dslr - ko je probao ovo?
« Odgovor #23 poslato: Januar 13, 2018, 01:30:04 pre podne »
a vidi deep learning je postao do jaja popularan zadnjih 5-6 godina a uber popularan zadnjih 6-12 meseci kada se pojavilo brdo "cloud computing framework" sistema koji su skoro pa dzaba tako da ti odradis interface posaljes guglu, amazonu ili tako nekom da ti to obradi i koristis rezultat .. tako da oni su napakovali par iljada (ili stotina iljada) fotki za koje misle da su ok i tako "istrenirali" sistem sta je "dobra fotka", uz verovatno jos toliko "losih" fotki kojima su istrenirali sta je losa i sada taj algo "prepoznaje" ovo i ono .. slusao sam profu jednog sa mit-a koji je ubacio u sw za gejfon ja mislim, pa su hteli i na android da ture (posto je krenuo da radi za google) foru imaju "prepoznavanje" sta je na fotki kada se fotka ubije na 8x8 ili 16x16 pixela .. ono imaju bazu "covek koji peca", "potret", "camac na vodi" i tako par desetina iljada gluposti i onda to koriste da kamera automatski zumira sta treba (sta bi trebalo da je fokus na fotki) i radi metering na isto "bitnim" mestima i radi over/under exposure namerno opet zavisno od toga sta je prepoznala... ono fora tipa "prejaki su procesori i dovoljno memorije" da mogu se rade takvi marifetluci... na zalost ja mislim da ce to da dovede do samo jedne explozije "istih" fotki i to je to :( .. kao sad ova moderna obrada portreta (Svaka im cast ja ne umem tako) ali jbt sve fotke lice jedna na drugu, samo teta iza pravi druge poze ali sve fotke iste :(
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže bobanf

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 558
    • bgd.boban
    • Pogledaj profil
Odg: wifi za skoro svaki canon dslr - ko je probao ovo?
« Odgovor #24 poslato: Januar 13, 2018, 04:38:07 posle podne »
Znaci oni su digli stvar na`visi` nivo :D
To je prokletstvo automatike da sve uprosecava i svodi na slican obrazac. Narodu lakse pa prihvati, jos kad proglase za modu svima lepo :) Dok se opsete da tu ipak nesto ne stima, trgovci namlatise pare.