Autor Tema: Canon 77D  (Pročitano 11053 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Canon 77D
« poslato: Februar 10, 2017, 11:22:07 posle podne »
« Poslednja izmena: Februar 10, 2017, 11:24:15 posle podne od strane pericha »
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Canon 77D
« Odgovor #1 poslato: Februar 11, 2017, 12:03:11 pre podne »
Ja mislim da je naziv definitivno greška. Neko je u prevodu zaboravio nulu i sad stoji 77D umesto 770D, što bi bilo i logično posle 760D.

Ako žele da naprave opštu zbrku, onda će možda i da mu daju naziv 77D. Možda i žele... ko će ga znati. Ali nomenklatura će da doživi debakl kao i kod Nikona izgleda.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Februar 11, 2017, 12:06:45 pre podne od strane StORM48 »

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 77D
« Odgovor #2 poslato: Februar 11, 2017, 12:59:24 pre podne »
Ima logike za 770D jer se pominje i 800D. Mada ko će ga znati. Po meni 760D nije trebao tako da se zove pa je već tu zbrka.
Mada bolje da zove 77D nego 770D jer time će pre da se odredi klasa u smisli dvofirenog tela, ali ipak da se ne završava na 0.
« Poslednja izmena: Februar 11, 2017, 01:01:39 pre podne od strane pericha »
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 77D
« Odgovor #3 poslato: Februar 11, 2017, 02:36:05 pre podne »
Moguće da je ovaj prethodni trebalo da se zove 76D pa je neko zeznuo stvar.
Mada, vidim da imaju i rezervno ime :D
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Canon_EOS_8000D_2015_CP%2B.jpg
« Poslednja izmena: Februar 11, 2017, 02:37:08 pre podne od strane cronnin »
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 77D
« Odgovor #4 poslato: Februar 11, 2017, 09:19:33 pre podne »
Svidja mi se(ne ulazim u naziv aparata).Podsjeca me na 60d, 70d, 80d.....ima pokretni ekran koji je medju najvećim prednostima makar meni.Nije mi jasno ni dan-danas zašto nisu makar jedan od serije 5D Mk.....izbacili sa pokretnim ekranom, to nekome mnogo znači...? :(
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 77D
« Odgovor #5 poslato: Februar 11, 2017, 10:40:37 pre podne »
Naziv ne da je greska, nego je totalno bez smisla!

Pazi imamo 70D, imamo 80D
Zatim imamo s druge strane 760D a istog tog je i ovaj naslednik, 770D bi bio logican sled... Mada sami su sebe s**ali s tim brojevima... Nekad su preskakali 100 ili 50 po seriji a sad trta :D jer i da nastave do 990D eto sledeceg na 1000D :D

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 77D
« Odgovor #6 poslato: Februar 11, 2017, 10:43:06 pre podne »
još ću svoj 1000D moći prodati kao nov......    ;D
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Canon 77D
« Odgovor #7 poslato: Februar 11, 2017, 11:54:31 pre podne »
Svidja mi se(ne ulazim u naziv aparata).Podsjeca me na 60d, 70d, 80d.....ima pokretni ekran koji je medju najvećim prednostima makar meni.Nije mi jasno ni dan-danas zašto nisu makar jedan od serije 5D Mk.....izbacili sa pokretnim ekranom, to nekome mnogo znači...? :(
Pa iskreno, pre podseća na 760D, baš po svemu, a posebno po dimenzijama, komendama i masi. Što se obrtnog ekrana tiče, to nikad nećemo videti u high-end klasi, jer predstavlja mehaničku slabost. Uopšte nije čudno što to niko dosad nije ponudio u toj klasi. Svi koji se diče nekakvom robusnošću, a imaju obrtni ekran, zapravo i nisu baš robusni. Čista mehanika. Može se to napraviti izuzetno jakim, ali bi povećalo gabarite i masu na prilično neprihvatljiv nivo. A realno je pro telo i teško držati tako da obrtni ekran ima smisla.

Rekao bih da su to razlozi.

Pozdrav

Van mreže dario084

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 277
    • Pogledaj profil
    • INSTAGRAM
Odg: Canon 77D
« Odgovor #8 poslato: Februar 11, 2017, 08:03:19 posle podne »
Svidja mi se(ne ulazim u naziv aparata).Podsjeca me na 60d, 70d, 80d.....ima pokretni ekran koji je medju najvećim prednostima makar meni.Nije mi jasno ni dan-danas zašto nisu makar jedan od serije 5D Mk.....izbacili sa pokretnim ekranom, to nekome mnogo znači...? :(
Pa iskreno, pre podseća na 760D, baš po svemu, a posebno po dimenzijama, komendama i masi. Što se obrtnog ekrana tiče, to nikad nećemo videti u high-end klasi, jer predstavlja mehaničku slabost. Uopšte nije čudno što to niko dosad nije ponudio u toj klasi. Svi koji se diče nekakvom robusnošću, a imaju obrtni ekran, zapravo i nisu baš robusni. Čista mehanika. Može se to napraviti izuzetno jakim, ali bi povećalo gabarite i masu na prilično neprihvatljiv nivo. A realno je pro telo i teško držati tako da obrtni ekran ima smisla.

Rekao bih da su to razlozi.

Pozdrav

A kako to da ima Nikon D500? Ili on nije high end klasa jer nije FF?

Meni je jedan od razloga baš to da ne kupim 5D mk4, a znam da kad izađe 6D mkll , da i ako će imati okretni zaslon da će to biti učinjeno na neki način da će samo Canon znati zašto je to učinjeno na taj način (možda da ne bude prijetnja 5D mk4 mogućim kupcima koji su to htjeli na 5-ici ili će izostati dual pixel s vrhunskim okretnim zaslonom)...a to mislim kao npr. na 70D jer smatram da je mnogo bolje učinjen na Nikonu D500 jer većini fotografa koji i koriste zakretni zaslon, bitna im je i brzina dolaska do najčešće korištenih uglova... Barem meni je to bitno!
Canon EOS 5D mklll, 6D, Canon 16-35L f/4, Sigma 24 i 35 Art, Canon 85mm, Speedlite 600EX-RT, 430EX III-RT

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 77D
« Odgovor #9 poslato: Februar 11, 2017, 08:15:05 posle podne »
ne znam u koju kategoriju spada, ali D750 ima obrtni ekran...Mislim da je ovo trenutno jednini FF u C/N aromi koji ima ovakav ekran, pa ko voli....  :)
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže dario084

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 277
    • Pogledaj profil
    • INSTAGRAM
Odg: Canon 77D
« Odgovor #10 poslato: Februar 11, 2017, 08:26:41 posle podne »
Storm se malo zaštitio jednom rečenicom.. "Svi koji se diče nekakvom robusnošću, a imaju obrtni ekran, zapravo i nisu baš robusni."

Na mome 70D funkcionira kao i prvog dana i to 3-4 godine tako da mi jača robusnost ne treba... Pa ne idem u rat da treba biti kao tenk  >:D :laugh:
Canon EOS 5D mklll, 6D, Canon 16-35L f/4, Sigma 24 i 35 Art, Canon 85mm, Speedlite 600EX-RT, 430EX III-RT

Van mreže Dionis

  • Član
  • **
  • Poruke: 244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 77D
« Odgovor #11 poslato: Februar 11, 2017, 10:12:51 posle podne »
Moja zelja je da ovo bude nasljednik 760D pa da dotičnom još malo padne cijena. Pa da se usudim kupit ga.
Ove nomenklature aparata podjsecaju me na Mercedes. Sve neki GL, GLK, GLA... dok ne procitam na njega, ne znam koji je.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Canon 77D
« Odgovor #12 poslato: Februar 11, 2017, 11:57:54 posle podne »
Razumem ja da neki ne idu u rat, ali fazon je u tome da oni koji koriste high-end sprave zaista idu u rat s njima. I niko ne nosi ništa manje od high-enda upravo zbog takvih stvari. D500? Pa ne znam... deluje on robustno, ali bi prilikom prvog ozbiljnijeg udarca ili pada, najpre stradao ekran i za sobom možda povukao i još nešto. A čak i da ništa drugo ne strada, aparat postaje neupotrebljiv na terenu i eto problema. Ako toga nema, ogrebotine će ostati, ali će aparat najverovatnije biti potpuno ispravan. Ako čak i objektiv zvekne, opet ništa, staviš drugi i teraš.

Jednostavno, to se odavno pokazalo kao no-go i to je to. Nisam ja izmislio, napominju oni koji su dizajnirali (poslednji put je to izrekao baš jedan od Nikonovih inženjera, dok je govorio o tome zašto D4 nema obrtni ekran, a ima ga Nikon D5200.

D750... to je ipak poluplastično telo... robusnost je kao i kod 6D - solidna, ali ni po čemu uporediva sa 5D4 ili D810. Jednostavno je tako.

Ako je nekom na negostoljubivom terenu ipak neophodno i jedno i drugo, ili će poneti neki backup koji to nudi ili će prosto montirati svoj pro aparat na neki rig i nakačiti eksterni displej HD rezolucije, drastično bolje dinamike i manje refleksije, dodatno uz mogućnost kačenja senila.

Ako se koristi 6D ili 5D4, najbolji "obrtni ekran" je smartphone ili tablet. Aparat zabodeš gde ti je volja, a na telefonu radiš sve ostalo - em bolji ekran, em veći, em preko njega možeš baš sve... ;)


Pozdrav
« Poslednja izmena: Februar 12, 2017, 12:01:18 pre podne od strane StORM48 »

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 77D
« Odgovor #13 poslato: Februar 12, 2017, 12:11:49 pre podne »
neće mi baš biti jasan taj odnos metala i plastike na aparatu.

Zna se da ima palstika koje su tvrdje od čelika sa jedne strane, pa ne znam ko je zabranio njihovu upotrebu.
Sa druge, ni sa ovakvom plastikom kakva je ne dolazi najčešće do njenog probijanja usled pada već zbog lomova unutrasnjih delova, a to nema veze sa spoljašnom oplatom.

ko će ga znati... :dontknow:
« Poslednja izmena: Februar 12, 2017, 12:14:12 pre podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže dario084

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 277
    • Pogledaj profil
    • INSTAGRAM
Odg: Canon 77D
« Odgovor #14 poslato: Februar 12, 2017, 09:40:03 pre podne »
Razumem ja da neki ne idu u rat, ali fazon je u tome da oni koji koriste high-end sprave zaista idu u rat s njima. I niko ne nosi ništa manje od high-enda upravo zbog takvih stvari. D500? Pa ne znam... deluje on robustno, ali bi prilikom prvog ozbiljnijeg udarca ili pada, najpre stradao ekran i za sobom možda povukao i još nešto. A čak i da ništa drugo ne strada, aparat postaje neupotrebljiv na terenu i eto problema. Ako toga nema, ogrebotine će ostati, ali će aparat najverovatnije biti potpuno ispravan. Ako čak i objektiv zvekne, opet ništa, staviš drugi i teraš.

Jednostavno, to se odavno pokazalo kao no-go i to je to. Nisam ja izmislio, napominju oni koji su dizajnirali (poslednji put je to izrekao baš jedan od Nikonovih inženjera, dok je govorio o tome zašto D4 nema obrtni ekran, a ima ga Nikon D5200.

D750... to je ipak poluplastično telo... robusnost je kao i kod 6D - solidna, ali ni po čemu uporediva sa 5D4 ili D810. Jednostavno je tako.

Ako je nekom na negostoljubivom terenu ipak neophodno i jedno i drugo, ili će poneti neki backup koji to nudi ili će prosto montirati svoj pro aparat na neki rig i nakačiti eksterni displej HD rezolucije, drastično bolje dinamike i manje refleksije, dodatno uz mogućnost kačenja senila.

Ako se koristi 6D ili 5D4, najbolji "obrtni ekran" je smartphone ili tablet. Aparat zabodeš gde ti je volja, a na telefonu radiš sve ostalo - em bolji ekran, em veći, em preko njega možeš baš sve... ;)


Pozdrav

Ako ostaneš bez ekrana, fotoaparat ostaje potpuno upotrebljiv jer barem ja ekran koristim samo za preview fotografija, za sve ostalo imam viewfinder koji mi daje sve potrebne informacije... Pa kako su fotografirali u vrijeme filmova kada nije bilo digitalnog ekrana? I nije to bilo baš prije tako dugo vremena  8)  Početnicima bi čak i preporučio da si ekran ugase na počecima da probaju učiti na takav način pa da kad dođu doma i na ekranu vide rezultate, da iz tih rezultata uče...

Ovo drugo se slažem s tobom jer to koristim, ali to je dobra stvar na lokacijama na kojima to možeš predvidjeti i stavim fotoaparat na monopod i iz ptičje perspektive fotografiram, ali ima situacija gdje to ne možeš predvidjeti, a brzina i kvaliteta je bitna..

Zbog svega navedenog mislim da je okretni zaslon dobra ideja jer ima veći omjer +/- , a i najekstremniji fotografi koji idu u "rat" mislim da im jako rijetko padaju njihove sprave..
Canon EOS 5D mklll, 6D, Canon 16-35L f/4, Sigma 24 i 35 Art, Canon 85mm, Speedlite 600EX-RT, 430EX III-RT

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Canon 77D
« Odgovor #15 poslato: Februar 12, 2017, 12:12:57 posle podne »
Idealizuješ... aparat u najboljem slučaju može da nastavi da radi, ali da dobar deo podešavanja ne možeš da promeniš, jer se njihovo menjanje vrši samo putem ekrana. U gorem slučaju, fizičko odvajanje ekrana može proizvesti logički problem na elektronici i da aparat bukvalno ostane cigla do popravke. Imao sam prilike da ovo vidim na BAREM dva uređaja (a da se sećam). Jedan je bio moja lična Sony kamera sa pokretnim ekranom, a drugi prijateljev UZ aparat. Oba su prestala da funkcionišu u potpunosti. Uključe se, ali većina komandi ne funkcioniše. Znam i za oprečne primere. Ali isto tako znam i da neki "so-called" robusni aparati (poput OM-D", veoma lako ostaju bez ekrana, tj. isti se lomi bitno lakše od ostatka tela i vrlo često za sobom ume da povuče i šasiju (jer je zglob čvršći od okolnih elemenata), te napravi bitno veći problem nego što je sam displej.

Na aparatima čije se komande mahom svode na interakciju mehaničke komande + statusni displej (recimo Nikon Df), izostanak displeja ne bi bio naročito problematičan (ako izuzmemo potencijalno zapucavanje usled fizičke anomalije). Ali, takvi aparati su baš retki. Većina barem u nekom trenutku očekuje da se nešto ronda po menijima. BTW, ja i sam ne koristim displej. Ne glumim tradicionalistu, nego sam skontao da to počinje da me nervira (to buljenje u ekran nakon svake fotke). Tako da vrlo često fotografišem satima, a da nijedan snimak ne pogledam. Mada ume i to da zezne stvar, pa se vratim sa serijom među kojima su neuspele fotke koje su mogle da budu uspele, da sam barem letimično bacio pogled i primetio da mi je na suncu ostao ISO12800 ili spot merenje gde mu vreme nije. ;)

Da se ogradim... ako je neko pomislio da imam nešto protiv obrtnog ekrana - jok ja... Ja bih na svojim aparatima i dalje to voleo da imam (mada mi nije prva stvar na spisku želja, to sigurno ne), nego pokušavam da racionalno izložim problematiku koju sam vremenom utvrdio, što iz ličnih iskustava, što čitajući i slušajući upućene. Eto tako. ;)

Pozdrav
« Poslednja izmena: Februar 12, 2017, 12:18:00 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 77D
« Odgovor #16 poslato: Februar 15, 2017, 02:09:59 posle podne »
https://www.dpreview.com/articles/5977643439/hands-on-with-the-canon-eos-77d

The new EOS 77D (EOS 9000D in some regions) slots in-between the Rebel T7i (EOS 800D) and the EOS 80D, and incorporates a lot of the same features as the latter at a lower price-point: $900 body-only compared to $1100. Based around the same 24MP sensor, the 77D also features the same 45-point AF system, but incorporates an updated Digic 7 processor (compared to Digic 6 in the 80D).
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 77D
« Odgovor #17 poslato: Februar 15, 2017, 02:54:38 posle podne »
Luda kuća sa ovim nazivima....Polako gubim volju da ih pamtim i tražim logiku tamo gde je očigledno nema...
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 77D
« Odgovor #18 poslato: Februar 15, 2017, 02:56:31 posle podne »
Ma hej, koje su ovo gluposti... pa ko se toga svega sjetio?
Pazi to, imamo 800D, naslednik 760D, zar ne?
A pri tom 77D koji je sta, mali ispod 80 a iznad 800D a pri tome se u nekim regijama zove 900D...

Van mreže gorozup

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 262
  • Pol: Muškarac
    • https://www.flickr.com/photos/132587832@N02/
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 77D
« Odgovor #19 poslato: Februar 15, 2017, 08:47:35 posle podne »
Kako na ovom drugom topicu o EOS 800D, videh da je ovo (77D) naslednik 760D a da je 800D naslednik 750D. Mislim kao što rekošte polako se gubi smisao ... šta je pisac hteo da kaže?!?  ::)
Canon Rebel T3; EF-S 18-55mm IS STM; EF-S 10-18mm IS STM; EF 50mm f/1.8 STM; Yongnuo YN568 EX II

https://www.flickr.com/photos/132587832@N02/