Autor Tema: Kupovina Bridge fotoaparata za pocetnika  (Pročitano 13330 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže mikiman

  • Junior
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Kupovina Bridge fotoaparata za pocetnika
« poslato: Februar 07, 2017, 10:25:03 pre podne »
Pozdrav svima,

ne zelim da ovo budem jos jedan od onih clanova koji imaju po 2 posta i izgube se sa foruma. U skorije vreme putujem relativno cesto i u povratsku sa puta imam na telefonu preko 200 fotografija, ali vecina njih je samo da pokazem porodici sta sam video i eventualno odstampam nesto kao uspomenu.
Zato nedelju dana gledam koji fotoaparat da kupim, i mislim da je suludo da uskocim odmah u neke ultra mega skupe i komplikovane aparate a da ne znam da iskoristim 2% od onoga sto nude.
Tako da prevashodno mi treba aparat za putovanje, slikanje mog ljubimca kao i prirode.
Ono sto sam ja do sada izdvojio su :

1. Canon SX540 HS
2. Canon SX60
3. Nikon P900 HS

Cene su im od 300-500 evra. I naravno se razmisljam da li mi je bacanje para da kupim Nikon ili SX60 koji su skuplji za 200 i 100 evra od SX540.
Da li cu ja kao pocetnik videti neku preveliku razliku u kvalitetu izmedju ovih modela?

Svaka pomoc je dobrodosla. :)

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kupovina Bridge fotoaparata za pocetnika
« Odgovor #1 poslato: Februar 07, 2017, 10:45:52 pre podne »
hmm, mora li baš novo biti i baš od ovog izabranog? Recimo, na recenziji od ovog Canon sx60 hs.citat;"PowerShot SX60 HS ima ogroman 65X optički zoom objektiv. ekvivalent 21-1365mm (naravno, ima stabilizaciju slike). To značajke kao što je 16.1 CMOS senzor, kao i najnoviji DIGIC 6 procesor slike tvrtke Canon, čime za 6,4 fps kontinuiranog snimanja, 1080 / 60p video i max ISO 3200 (u punoj rezoluciji). To je potpuno artikuliranje 3 "LCD zaslon, kao i elektronsko tražilo. Zoom Framing Assist značajka omogućuje fotografima 'natrag' i pronaći svoju temu prije zumiranje natrag. Ova funkcija također omogućuje da zaključate na cijelo tijelo, gornji dio tijela, ili lice, i automatski premjestiti objektiv (prema širokokutnog) kao predmet pomiče bliže ili dalje od fotoaparata. kao i kod većine posljednjih PowerShots, Wi-Fi ima, uz dijeljenje fotografija putem slike Gateway servis tvrtke Canon.  Kraj citata.
Ne svidja mi se ova brzina okidanja kontinuiranog.Polovni Canon sx50 hs(imam ga) je brzina kontinuiranog okidanja 13 fotki u sekundi, nekome to znači mnogo(meni), a nekome ne.....E sad, svaki aparat ima prednosti i slabosti, prednost ovog Canon sx60 hs je što ima wi fi slanje fotki....Ovaj Nikon  P900 mnogo hvale njegov superioran zum, koji sigurno nećeš upotrijebiti do kraja kako valja bez stativa, inače možeš zaboraviti na ove maksimalne zumove, reklamirajući ih kao najvažnije, a u stvarnosti i nije tako....opet od ovih što si nabrojao ovaj  Canon SX540 HS mi ne odgovara jer nema hot shue(mjesto za eksterni blic), koji ćeš vjerovatno jednog dana poželjeti da imaš fotografišući u kući rodjendan djece ili ostalih manifestacija......eto, neka se još neko javi za pomoć......   ;)
« Poslednja izmena: Februar 07, 2017, 10:48:52 pre podne od strane Tviti »
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže mikiman

  • Junior
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Odg: Kupovina Bridge fotoaparata za pocetnika
« Odgovor #2 poslato: Februar 07, 2017, 11:34:23 pre podne »
Hvala na odgovoru :).

Ne moraju biti ovi gorepomenuti, ali mi je bitno da je nov fotoaparat. Cenovni rang taj 300 do max 500 evra. Sa tim  da bih naravno pre dao manje :D.
Ok znaci Canon 540 otpada. Ipak treba nesto malo bolje onda ?

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kupovina Bridge fotoaparata za pocetnika
« Odgovor #3 poslato: Februar 07, 2017, 12:15:03 posle podne »
http://cameradecision.com/compare/Canon-PowerShot-SX60-HS-vs-Nikon-Coolpix-P900

poeni idu u korist ovog Canon sx60 hs....tako da bih prije njega izabrao od ova dva......
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže mikiman

  • Junior
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Odg: Kupovina Bridge fotoaparata za pocetnika
« Odgovor #4 poslato: Februar 07, 2017, 01:21:37 posle podne »
Dobaaaar   :). Vidim ima ga za 400 evra, dobra i cena. Bas sada gledam neke review-e.

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kupovina Bridge fotoaparata za pocetnika
« Odgovor #5 poslato: Februar 07, 2017, 02:03:58 posle podne »
.....čak ovaj Nikon P900 nema ni RAW format, kao ni hot shue za externi blic..... :(
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže mikiman

  • Junior
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Odg: Kupovina Bridge fotoaparata za pocetnika
« Odgovor #6 poslato: Februar 07, 2017, 02:47:04 posle podne »
.....čak ovaj Nikon P900 nema ni RAW format, kao ni hot shue za externi blic..... :(

Hvala na informacijama. Trazim sada po oglasima gde ima da se kupi. Da kupim preko Madjara nesto, ustedecu dosta tako. :)

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Kupovina Bridge fotoaparata za pocetnika
« Odgovor #7 poslato: Februar 07, 2017, 07:03:30 posle podne »
A Canon G9X?
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže mikiman

  • Junior
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Odg: Kupovina Bridge fotoaparata za pocetnika
« Odgovor #8 poslato: Februar 07, 2017, 08:22:39 posle podne »
Pogledao sam ga, dobar je ali ne odgovara onome sto mi treba. Zbog slikanja ljubimca treba mi neki sa vecim optickim zumom.
Kontaktirao sam danas par ljudi za SX60 i jedva ga nasao. Ako ga narucim sutra dolazi mi sledece nedelje.

Na mreži pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Kupovina Bridge fotoaparata za pocetnika
« Odgovor #9 poslato: Februar 07, 2017, 09:58:55 posle podne »
Koliki ti zum treba?
I još jedno pitanje. Kakav je taj ljubimac i kako nameravaš da ga slikaš? Verovatno ćeš biti razočaran ako npr. želiš psa da slikaš u trku ili skoku a napolju nije baš dan (puno svetla) i pri tome očekuješ čistu sliku veličine samo 1-2M pixela (full screen na prosečnom monitoru).
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Na mreži pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Kupovina Bridge fotoaparata za pocetnika
« Odgovor #10 poslato: Februar 07, 2017, 10:10:04 posle podne »

Ne znam da li znaš šta možeš da očekuješ od takvih aparata po pitanju kvaliteta slike i koliko ti je to bitno. Cronninov predlog je mnooogo bolji po tom pitanju. Od današnjih kompakta, bridge, ultrazoom, prosumer, MILC, DSLR i ko zna još kojih (pod)vrsta aparata, ovi imaju najlošiji kvalitet slike u toj klasi cene. Jednostavno imaju najmanje senzore i svetlosno najslabije objektive.
Sve ostalo je super kod njih. Npr. Tvitija to ne sputava to da pravi odlične slike, ali zna šta može sa njim da slika i kako, a šta ne.
Eto... samo za slučaj da ovo nisi uzeo u obzir  :D
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Kupovina Bridge fotoaparata za pocetnika
« Odgovor #11 poslato: Februar 07, 2017, 10:32:31 posle podne »
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Na mreži pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Kupovina Bridge fotoaparata za pocetnika
« Odgovor #12 poslato: Februar 07, 2017, 11:29:47 posle podne »
Njemu bi legao RX10, ali malo prelazi budžet.
Mada za te novce ne treba biti "gadljiv" na neki 600D (650D) + 17-85 ili 18-135 ;) ili MILC... ali da čujemo pokretača teme.
« Poslednja izmena: Februar 07, 2017, 11:31:45 posle podne od strane pericha »
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Kupovina Bridge fotoaparata za pocetnika
« Odgovor #13 poslato: Februar 07, 2017, 11:41:27 posle podne »
Znam, to bi i meni lepo leglo :)
Kontam, sa 100 mm bi trebalo da bude zadovoljena većina potreba. Mali broj fotki ide preko 135 mm.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže mikiman

  • Junior
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Odg: Kupovina Bridge fotoaparata za pocetnika
« Odgovor #14 poslato: Februar 08, 2017, 08:24:41 pre podne »
@ Pericha

Uzeo sam to u obzir, zato sam i napisao vec sta mi treba :).
Sto se tice dslr to su profi vode za mene, trebam da dam minimum 500 evra plus objektivi i to moze da izadje boga oca :O .

Ovi Bridge imaju najmanji senzor, ali su opet mnooogo bolji nego bilo koji drugi fotoaparat sa kojim sam rukovao. To mi je u samom startu veliki plus. 
Sto se tice stvari koje volim ja idem iz krajnosti u krajnost, ako mi se fotografisanje bas zasvidja, najmanji problem ce mi biti da uzmem nesto mnogo bolje sto mi preporucujete. Sada cu ipak uzeti nesto sto ce mi biti manji finansijski izdatak, i sto znam da ce mi za sada "zavrsiti posao".

Sto se tice slikanja ljubimca, imam africkog jeza. On je vise pasivan i samo njuska i seta se polako, tako da necu imati problem sa njegovim naglim pokretima :) .
U svakom slucaju hvala svima, nasao sam SX60 za 420 evra. Ako ga narucim danas stize mi sledece nedelje.
Onda cu tek imati sta da pitam. :D

Na mreži pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Kupovina Bridge fotoaparata za pocetnika
« Odgovor #15 poslato: Februar 08, 2017, 01:55:04 posle podne »
Odlično. Najvažnije je da znaš šta hoćeš i da budeš zadovljan sa tim.
Ja sam davno imao S5IS, čukundedu od ovog tvog budućeg i koristio sam ga dok nisam želeo više. Ne bih se ni sada protivio da slikam sa njim uz realna očekivanja.
Sretno pa da vidimo neke slike...
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže mikiman

  • Junior
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Odg: Kupovina Bridge fotoaparata za pocetnika
« Odgovor #16 poslato: Februar 09, 2017, 07:51:16 pre podne »
Hvala ljudi, narucio sam ga juce. Treba da stigne za 3-4 dana, jer ga prodavac nema na stanju.

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kupovina Bridge fotoaparata za pocetnika
« Odgovor #17 poslato: Februar 09, 2017, 10:37:03 pre podne »
Lijepo, slobodno pitaj ako nešto ne bude jasno, budemo pomogli koliko znamo...... ;)
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže mikiman

  • Junior
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Odg: Kupovina Bridge fotoaparata za pocetnika
« Odgovor #18 poslato: Februar 17, 2017, 09:47:04 pre podne »
Stigao danas aparat. Ispravan je to je vazno. :-D
Cackacu ga malo kada se napuni baterija. Pa cu posle utorka javiti zapazanje moje laicko. Prvo da zavrsim drzavni ispit koji mi dahce za vratom. :-)

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kupovina Bridge fotoaparata za pocetnika
« Odgovor #19 poslato: Februar 17, 2017, 10:02:05 pre podne »
čestitke za aparat...... ;)
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L