Autor Tema: Olympus OM-D E-M1 Mark II  (Pročitano 7066 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Olympus OM-D E-M1 Mark II
« poslato: Januar 15, 2017, 11:15:02 pre podne »
Kada govorimo o  Olympusu, nužna je određena doza poštovanja iz više razloga. Najpre, jedan je od najzaslužnijih za današnju popularnost mirrorless fotoaparata, a nije beznačajna ni istrajnost  ka retro dizajnu koji značajno utiče na pojam ergonomije i vizuelnog identiteta. Oba detalja su značajno uticala na naše osnovno poimanje mirrorless porodice, i na neki način polaznu tačku sa koje percipiramo sve ostale modele. Svima koji makar i nešto minimalno znaju o analognoj fotografiji, Pen i OM-D će značiti dosta, baš kao i Olympusu koji i posle toliko decenija ume da ceni rad svog najboljeg dizajnera, oca tadašnjeg i današnjeg vizuelnog identiteta a koji nosi ime Yoshihisa Maitani. Da stvar bude zanimljivija, Olympus je oduvek negovao i čudne formate, čudnih naziva, pa smo u staro analogno doba imali prilike da upoznamo half-frame format, gde se na običnu rolnu filma od 36 snimaka smeštalo 72. Danas umesto rolne filma imamo senzor, koji je opet sličnom odnosu prema 35mm senzoru punog formata, i nosi naziv  ’’micro four thirds’’.
Setićemo se afera i finansijskih skandala koje su ne tako davno potresale ovu kompaniju. Naravno, afere i lažirani finansijski izveštaji nisu razlog mojih simpatija, već istrajnost kompanije da prevaziđe te probleme i da sačuva Olympus od propadanja, što opet donekle ima veze sa japanskim mentalitetom i odsustvom želje za predajom. Upravo u tome baš i leži snaga Olympusa, i zato je u samom vrhu brendova čije se ime izgovara sa pijetetom. Danas, Olympus ima solidno razgranate modele po klasama i više nego solidnu paletu odličnih objektiva. Olympus OM-D E-M1 je bio sam vrh ponude ove kompanije, a na njegovu zamenu se čekalo pune tri godine. >>>nastavak na blogu


''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Olympus OM-D E-M1 Mark II
« Odgovor #1 poslato: Januar 15, 2017, 02:04:17 posle podne »
Ne naginjem ovoj vrsti fotoaparata ali odlican tekst.
Sa ili bez ogledala, sve ozbiljnije masine se prave...
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Olympus OM-D E-M1 Mark II
« Odgovor #2 poslato: Januar 15, 2017, 08:17:51 posle podne »
Ozbiljno sam razmišljao da kupim ovo umesto 6D, jer je ovo takav powerhouse tehnologije sa odličnim staklima da to nije normalno, ali ipak je prevagnuo FF i L u odnosu na cenu. Ali ovo mi sleduje definitivno kad malo opadne cena.
To insult the fool is the price of wisdom.