Autor Tema: Google Nik Collection  (Pročitano 25554 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Google Nik Collection
« poslato: Mart 24, 2016, 08:17:37 posle podne »
GOOGLE JE IZDAO OBAVESTENJE DA JE NIK COLLECTION BESPLATAN ZA PREUZIMANJE PA NAVALITE...
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Google Nik Collection
« Odgovor #1 poslato: Mart 24, 2016, 08:41:31 posle podne »
https://www.google.com/nikcollection/

Pazi stvarno. Sjajno... zaista sjajno.

Samo da za godinu dana ne procitamo: Napustamo projekat, cao... nema vise.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Google Nik Collection
« Odgovor #2 poslato: Mart 24, 2016, 08:51:50 posle podne »
Ih, ovo samo za win i mac...

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Re: Google Nik Collection
« Odgovor #3 poslato: Mart 24, 2016, 08:54:33 posle podne »
Steta je samo sto nista nisu unapredili od kako su kupili paket
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Google Nik Collection
« Odgovor #4 poslato: Mart 24, 2016, 09:38:15 posle podne »
Ziv ti meni bio Dalibore :)

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Google Nik Collection
« Odgovor #5 poslato: Mart 24, 2016, 09:46:31 posle podne »
A sta je ovo:
You don’t have to choose between plug-ins -- now you get the full set for one low price. You can take the whole collection for a spin with a 15-day free trial. :)

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Google Nik Collection
« Odgovor #6 poslato: Mart 24, 2016, 10:15:15 posle podne »
Ih, ovo samo za win i mac...

Jos si na linuxu? :) Mada, to je valjda isto kao ovo moje ludovanje sa manuelcima

@ Igor
Koliko vidim, oni vracaju pare onima koji su ga kupili u ovoj godini. Tako da... rekao bih da je ovo ipak besplatno.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Google Nik Collection
« Odgovor #7 poslato: Mart 24, 2016, 10:19:36 posle podne »
Zorane, u pravu si, ja sam instalirao bez upozorenja za trial ili nesto trece.
I ja sam vidjeo da vracaju pare posle, taj text je ocigledno ostao od ranije, dok se program placao 500, pa 150usd :)
Viveza i Dfine su 2 dodatka koja sam cesto voljeo imat uz PS...

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Google Nik Collection
« Odgovor #8 poslato: Mart 24, 2016, 11:29:33 posle podne »
Ih, ovo samo za win i mac...

Jos si na linuxu? :) Mada, to je valjda isto kao ovo moje ludovanje sa manuelcima


Od 2007 stalno, a prije toga povremeno. :) Ubuntu godinu-dvije, pa arch nekoliko godina, pa opet ubuntu mjesec dana, i evo vec 3-4 godine OpenSuse. Koristim win samo na poslu, zato sto moram. :) Imam i stari jedan laptop sa win xp, ostao mi od jednog posla za sta mi je trebao samo win. Imam sad i dual boot tablet (android 5.1 i win 10) i koristim android u 90% slucajeva. :)
Linux zakon! ;) Mada je ova desetka dobro popravila neke stvari, ipak to nije ni blizu brzo ni stabilno kao linux...

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Google Nik Collection
« Odgovor #9 poslato: Mart 25, 2016, 12:38:34 pre podne »
Off-topic...

@blackbeast
Pričaš malo napamet... Od Win7 nema govora o nestabilnosti Win-a, a od 8.1 pa na ovamo, rock-solid je pravi termin za opis stabilnosti.

Govorim ovo kao neko ko ceo svoj radni vek poklanja pažnju praktično svim OS-ovima, od DOS-a, Workbencha, OSX-a, WIndowsa, Linuxa i derivata Unixa.

Lične preferencije su jedini validan razlog, a priče o stabilnosti mačku o rep. ;)

Na stranu što je baš ubuntu počeo suviše da liči na teletabis_OS i što su nedeljni update-ti gabaritni poput cele Win instalacije u poslednje vreme. Ostale aspekte da i ne pominjem. Linux izgleda nikad neće dostići lestvicu desktop OS-a. Iz mog ugla gledano - šteta, ali na to očigledno ne možemo da utičemo. Jbg.

On-topic...

@Zoran
Na žalost, meni je to palo na pamet još kad su preuzeli Nik Soft... prosto, oni čega se god dohvate, na kraju ubiju, a s obzirom da ovaj paket pipnuli nisu otkad je u njihovom vlasništvu (osim što su promenili installer da piše "Google..."), uopšte me ne bi čudilo da ovo bude i poslednja instanca. Najzad, za megalomansku i nezajažljivu kompaniju kakva je Google, Nik paket predstavlja samo nepotreban teret i minornu ložu nekih tamo čudaka s fotoaparatima.

Daj bože da grešim...

Pozdrav
« Poslednja izmena: Mart 25, 2016, 12:43:39 pre podne od strane StORM48 »

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Google Nik Collection
« Odgovor #10 poslato: Mart 25, 2016, 07:59:22 pre podne »
Off-topic...

@blackbeast
Pričaš malo napamet... Od Win7 nema govora o nestabilnosti Win-a, a od 8.1 pa na ovamo, rock-solid je pravi termin za opis stabilnosti.


Eto bas juce me docekao plavi ekran na win7... Racunar radio par dana, ostao mi otvoren maxthon browser, dva excell dokumenta i jedan word dokument, znaci nista zahtjevno. Nesto sam napolju radio i kad sam se vratio nakon 2-3 sata u kancelariju, vidim plavi ekran. Toliko o njegovoj stabilnosti. :)
Doduse, tome malo kumuje i ovaj idiotski Kaspersky, kojeg drze iz ne znam ni ja kojeg razloga. Kad pocne da radi skeniranje, slobodno prosetaj 2 sata, jer je racunar totalno neupotrebljiv. :)
Mislio sam da je plavi ekran otisao u proslost kad je izasla sedmica, ali eto, desi se i to ponekad. Ne cesto, kao na win me, xp, pa cak i visti, ali desi mi se mozda jednom godisnje.

Sto se tice Ubuntua, slazem se da je postao sr*nje. Kad sam ga ponovo probao nakon duzeg koristenja Arch-a, to je toliko sporo radilo, da mi se ogadio. Onda sam presao na OpenSuse i "progledao" ponovo. Arch jeste bio stabilan i brz, ali su tada previse cesto mijenjali dosta stvari "ispod haube", tako da mi je posle jednog update-a racunar postao neupotrebljiv i tada sam ga definitivno penzionisao. Jedina po meni mana linuxa je sto je vecina specijalizovanog softvera pisana za win.

Necu vise da off-topikujem. :)

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Google Nik Collection
« Odgovor #11 poslato: Mart 25, 2016, 09:14:45 pre podne »
:)
Ne secam da li sam ikada video plavi ekran na win 7, 8 ili 10 :)  Proveri ti hardware, tu nesto drugo nije u redu.

On topic

Google kaze:
As we continue to focus our long-term investments in building incredible photo editing tools for mobile, including Google Photos and Snapseed, we’ve decided to make the Nik Collection desktop suite available for free, so that now anyone can use it.

Sto znaci, ... evo vam pa se igrajte, nama to ne znaci bas nista i ne zanima nas u buducnosti. A generalno, sve dok je kompatibilno sa win10 i najnovijim PS... moze da radi.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Google Nik Collection
« Odgovor #12 poslato: Mart 25, 2016, 09:59:42 pre podne »
U sustini kupili su ga da iskorite njihovo znanje za svoje aplikacije :) i adio...

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Google Nik Collection
« Odgovor #13 poslato: Mart 25, 2016, 11:20:18 pre podne »
Tačno tako... kakvi debili. Mi se svi nešto radujemo, a ovo u stvari znači kraj veoma vrednog seta alatki.

Nekad smo svi mrzeli M$... ali da mi je neko pričao da ću jednog dana mrzeti kompaniju koja gro svojih proizvoda nudi za džabe, ne bih mu verovao. Ali eto, upravo se to dešava, jer njihova alavost prelazi sve moguće i nemoguće granice. Kupe firmu koja im ni u jednoj jedinoj tački, ni u jednom jedinom atomu nije konkurent, pretnja, bilo šta što se uopšte ukršta sa njihovim ciljevima, ali pošto im se može, kupe je i prosto zatru preko noći. Da bi pravili "photo editing tools for mobile"? Oni se prosto zajebavaju...

Crkli dabogda!  >:(

Pozdrav

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Google Nik Collection
« Odgovor #14 poslato: Mart 25, 2016, 12:05:36 posle podne »
Tačno tako... kakvi debili. Mi se svi nešto radujemo, a ovo u stvari znači kraj veoma vrednog seta alatki.

nije samo do njih, pogledaj oko sebe, 99% startapa pravi "nesto" da bi se sutra prodali, uopste nemaju ideju sta bi i kako bi monetizovali svoj proizvod vec ulazu vreme da urade nesto, da probaju da naprave neki disruption, da neko vidi u tome nesto korisno ko bi znao sa tim sta da radi (glugi, gejbuk, blej, trter..) i da ulete pare i da ih kupe .. i toliko proizvoda ima samo to za cilj da mi je vise pun .!. startapa i njihovih retardiranih ideja i koncepata :( ... ove da glugi nije kupio sta mislis koliko bi jos izdrzali na trzistu? umrli bi oni sami jbg
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Google Nik Collection
« Odgovor #15 poslato: Mart 25, 2016, 12:27:58 posle podne »
Hoces da kazes kako nam hitno treba jedan globalni reset?
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže tsuyoshi

  • Član
  • **
  • Poruke: 100
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Google Nik Collection
« Odgovor #16 poslato: Mart 25, 2016, 01:17:54 posle podne »
Eto bas juce me docekao plavi ekran na win7... Racunar radio par dana... Toliko o njegovoj stabilnosti. :)

Doduse, tome malo kumuje i ovaj idiotski Kaspersky[/u], kojeg drze iz ne znam ni ja kojeg razloga.

Necu vise da off-topikujem. :)


Ovo se ne zove off topikovanje, vec lupetanje. ;)



Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Google Nik Collection
« Odgovor #17 poslato: Mart 25, 2016, 01:52:38 posle podne »
@Arhi
Istina je to za mnoge, ali za Nik Soft nije. Oni izdržavaju na tržištu već poprilično drugo. Ova iteracija proizvoda je n-ta po redu, a između ostalog su imali i jak ugovor sa Nikonom, u okviru kojeg su razvijali Capture NX2. Njihov opstanak uopšte nije bio upitan, jer praktično nisu imali konkurenciju. Za njihove pluginove se slobodno može reći da su među fotografima izazivali veće uzbuđenje od predstavljanja novog Photoshopa ili nečeg sličnog.

Očigledno su akcionari dobili ponudu koja se ne odbija i to je to. Na stranu što su stariji od svih pobrojanih mega-kompanija, uključujući i FB i Google i sve ostale na gomili.

Klasika kapitalizma.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Mart 25, 2016, 02:01:05 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Google Nik Collection
« Odgovor #18 poslato: Mart 25, 2016, 03:34:06 posle podne »
@storm, cuh za sw prvi put ovde na ovoj temi, komentar je generalno globalan ne odnosi se na njih direktno (nemam pojma koji su, evo skino i instalirao, nisam jos ni probao cemu sluzi app :D ), ali gledam oko sebe, gledam novosti, pricam sa startapima, mnogi me cimaju da im se pridruzim - i generalna ideja je - vidi imamo do jaja ideju, niko to ne radi i onda gadjamo da nas kupi xyz..
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Goti

  • Član
  • **
  • Poruke: 169
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Google Nik Collection
« Odgovor #19 poslato: Mart 25, 2016, 04:03:45 posle podne »
Nikon D5300
AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR
AF-S DX 35mm f/1.8G