Autor Tema: problem računar ili photoshop  (Pročitano 16412 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže sanja

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 504
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
problem računar ili photoshop
« Odgovor #40 poslato: April 11, 2016, 09:58:49 posle podne »
I kod mene cs6 radi super na win10(amd a10@3,6-4,2/8gb)


Sent from my iPhone using Tapatalk
“Fotografija, kao što znamo, uopšte nije realna. Ona je iluzija realnosti kojom kreiramo naš lični svet” – Arnold Njumen

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: problem računar ili photoshop
« Odgovor #41 poslato: April 12, 2016, 12:08:43 pre podne »
Čekajte polako, na tako jakim mašinama i treba da radi dobro, bilo bi čudno da ne radi :)
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1799
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: problem računar ili photoshop
« Odgovor #42 poslato: April 12, 2016, 05:22:56 pre podne »
Čekajte polako, na tako jakim mašinama i treba da radi dobro, bilo bi čudno da ne radi :)

a cuj sad je diskutabilno sta je jaka masina, mi smo radili pripremu za stampu za 2A0 poster na 486 masini sa 16MB ram-a ... radila se priprema plakata za alma quattro na masini sa 1G rama i jos su svi bili u fazonu "da ugasimo swap kad imamo tako puno rama" .. sada moj mobilni ima vise memorije i procesorske snage od tadasnjih masina ... da ne spominjem da sam ja prelamao ozbiljne knjige sa sve grafikom i cudima na XT-u sa 512 KILOBAJTA memorije!!! tako da sam prilicno siguran da je ta masina dovoljno jaka, pitanje je samo koji od svih ovih bloatware-a koje imamo najbolje radi na toj masini .... ja nisam jos ozbiljno krenuo da trosim nigde nista preko sedmice sto se microsnota tice posto mi to jos uvek ne podrzavamo ali sam stvarno cuo reci hvale, i to ne samo na modernim jakim masinama, nego cak i na nekim raspalim lapovima na kojima je XP radio ok, sve posle njega nije radilo skoro nikako i sad odjednom desetka radi ok... sad posto je microsnot skontao da ako hoce da ima developere na sistemu mora da nesto promeni te su napravili dil sa canonicalom desetka deluje jos interesantnije .. na papiru trosi mnogo manje rama od sedmice te bi taj PS trebalo na 4G bolje da radi na 10 nego na 7 al opet, dal su siljili nosu i vatali se za neke osobine modernih procesora (ne znam koji je procesor kod sanje u pitanju ali obzirom da je ddr2 nije sigurno iz zadnje dve generacije) kao sto je to uradio osx ili rade valjano i na starijim modelima pojma nemam... nemam nijednu dovoljno slabu masinu da bi mogao da probam razliku :(
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1799
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: problem računar ili photoshop
« Odgovor #43 poslato: April 12, 2016, 08:20:31 posle podne »
hm evo bas sam podigao najlosiju masinu (neki i7 920 sa 12G rama) sa win7 na win10 ... paaaaa .. radi sporije, sve radi sporije (aj sto je gadno nema veze al sporo bre) .. fotosop (CS5 na ovoj masini) radi jedno 30% sporije po mojoj odokativnoj proceni :( ... sad jesu spori diskovi na toj masini (neki uber spori 4T diskovi) al bili su isti ti diskovi i na sedmici :( ... videcemo no ja ne bi nesto preporucivao prelazak na desetku ... nego nesto drugo ovde ne valja, boje su lose, kontrast je nepostojeci, tabovi u aplikacijama se ne vide ... nemoguce da je samo win10 takav, pre ce biti da se nesto istripovao sa kalibracijom .. taj monitor koji ta masina tera nije neki ali nema sanse da je crko od upgrade-a os-a :D
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: problem računar ili photoshop
« Odgovor #44 poslato: April 12, 2016, 08:35:17 posle podne »
Na graničnim kapacitetima RAM-a, 32-bitni win radi bolje od 64-bitnog. Marketing je učinio čudo i sad svi trpaju 64-bit OEM na sve i svašta, pa radi mnogo gore nego što mora. 64-bitni OS, kao što je Arhi već opisao naširoko i nadugačno, NE DONOSI veću brzinu i stabilnost, nego donosi nešto što tipičan home-user niti ume da iskoristi, niti zna zašto to tako radi. U pitanju su načini obrade informacija... što bismo rekli - "ispod haube" je drugačiji, a u realnom radu, ako se nema barem 6-8GB RAM-a, 64-bitni OS je onda samo teret.

Inače, moj trip sa PS-om i gutanjem RAM-a, koje se javlja ničim izazvano posle godina normalnog funkcionisanja na istoj konfiguraciji, je da su tu neka nečista programerska posla. Arhi, kao najstručniji u tim vodama može da pojasni na šta mislim (ako ga ne mrzi), ali nekako bih rekao da je upravo to u pitanju - "planirano zastarevanje". Kad može sa HW-om, sa SW-om može 10x lakše. Prosto, komp ti je spreman za odstrel i nije čudo da PS počinje da se glupavi posle nekog vremena. Jednostavno, iako sam baš, baš dobro upućen u celu problematiku, ja drugog objašnjenja nemam, budući da imam veoma slična iskustva sa sličnim konfiguracijama. Jednostavno, neobjašnjivo mi je kako nešto danas može da radi kako treba, a sutra neće skoro nikako. Naravno, podrazumeva se da je sve ispravno.

Inače je istina i ovo za Win10 - poprilično bolje raspolaže resursima, pa sam imao priliike da vidim neke nove računare sa samo 2GB RAM-a koji rade normalno, dok ja muku mučim sa nekim svojim matorim mašinama koje na Win7 ne žele ni sa 4GB da rade ono što od njih tražim (situacija je specifična i upgrade nije opcija u tim konkretnim situacijama), a sa Win10 prosto lete. Na žalost, Win10 mi nije opcija na njima, pa sam morao da ostavim Win732.

EDIT: Mala digresija, sa naročitim osvrtom na Arhijevu priču o DTP-u u periodu '95-2000 godina... na čemu se tada radila ozbiljna priprema za sumanuto velike formate... ja nisam siguran da bi na dašanjim, čak i natprosečnim mašinama, to prošlo toliko glatko. Fazon je u tome da ni apetiti nisu porasli - ja sam tada radio sajamske plakate, koji su bili veći nego klasičan bilbord, rađeni su u ogromnim rezolucijama, uvoženi/izvoženi TIF-ovi i postscript-ovi, rađena separacija za ofset i u nekoliko lejera... drugim rečima, ništa se danas ne radi komplikovanije, nego što je tada, a ipak je tada to bilo moguće odraditi i sa par MB do par stotina MB RAM-a, a danas mašina hoće dušu da ispusti za isti posao. Pa sad, ili tu neko nekog pravi budalom, ili su aplikacije same sebi svrha.

Pozdrav
« Poslednja izmena: April 12, 2016, 08:55:59 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1799
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: problem računar ili photoshop
« Odgovor #45 poslato: April 12, 2016, 09:11:37 posle podne »
Fazon je u tome da ni apetiti nisu porasli - ja sam tada radio sajamske plakate, koji su bili veći nego klasičan bilbord, rađeni su u ogromnim rezolucijama, uvoženi/izvoženi TIF-ovi i postscript-ovi, rađena separacija za ofset i u nekoliko lejera... drugim rečima, ništa se danas ne radi komplikovanije, nego što je tada, a ipak je tada to bilo moguće odraditi i sa par MB do par stotina MB RAM-a, a danas mašina hoće dušu da ispusti za isti posao.

upravo to, cak naprotiv, bilo je "onda" jos gore jer se radilo cak i sa vecim fajlovima jer nisi imao hw kompresiju kao sada pa si radio sa vecim fajlovima, takodje nekad je knjiga od 500 strana bila "dobar dan", danas kad napises knjugu od preko 100 strana kazu ti da podelis u tomove... vukli smo 6" film kroz dram skener i dobijale ogromne raw fajlove da bi ih smestili na poster .. mnogo komplikovaniji proces, veci fajlovi ... a ono sa 256M rama si bio baja do jaja .. moja 16M masina je opsluzivala bre 256 terminala uz jednu obicnu digiboard karticu...

Pa sad, ili tu neko nekog pravi budalom, ili su aplikacije same sebi svrha.

generalno duga i komplikovana prica ali moze da se skrati na "politicku korektnost" i "omasovljavanje programiranja" ... jbg kada ti izmisljas novi jezik da bi omogucio pacerima da programiraju, kada je 99% razvoja alata za development zadnjih 20 godina okrenuto ne pravljenju boljih alata i boljih algoritama vec spustanju alata na nivo da debili mogu da ih koriste jasno ti je kakav onda izlaz ti "debili" mogu da naprave ... ja rekoh radio sam sa adobe developerima dosta, radio sam sa developerima mnogih "jakih" kompanija i da ljudi znaju kako to stvavno funkcionise i koliko su ti ljudi nesposobni...
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu