Autor Tema: problem računar ili photoshop  (Pročitano 16371 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: problem računar ili photoshop
« Odgovor #20 poslato: April 06, 2016, 11:14:42 posle podne »
sa 4G ako je XP moze da kroisti sa 3G i to ako je dobro podesen, ako je sedmica onda nema problem 32bit win ume da koristi svih 4G bez problema i pritom vecina aplikacija koje ne umeju da koriste fancy opcije 64bitnog procesora rade brze (vise instrukcija moze da stane u kesh) .. kod fotosopa sam fotosop radi brze (32bitni na 32bitnom sistemu) dok plagini kako koji, neki mnooogo brze rade na 64bitnom sistemu neki rade isto..
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže sanja

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 504
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: problem računar ili photoshop
« Odgovor #21 poslato: April 07, 2016, 10:49:52 pre podne »
Pravo da vam kažem ja najviše sumnjam na windows 32bit,možda je najbolje da se instalira 64bit da bude taman sa procesorom.
“Fotografija, kao što znamo, uopšte nije realna. Ona je iluzija realnosti kojom kreiramo naš lični svet” – Arnold Njumen

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: problem računar ili photoshop
« Odgovor #22 poslato: April 07, 2016, 05:06:09 posle podne »
Ako imaš 64b procesor, onda je logično da ideš na 64b Windows i na 64b verzije programa. A ja za sada tipujem na taj scratch, tj. da nemaš dovoljno prostora na hard disku.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: problem računar ili photoshop
« Odgovor #23 poslato: April 07, 2016, 05:57:24 posle podne »
Ako imaš 64b procesor, onda je logično da ideš na 64b Windows i na 64b verzije programa.

ovo je inace prilicno netacno :(

svaki intel/amd 64bitni procesor ume potpuno normalno da radi u 32bitnom modu
kada je u 32bitnom modu procesor efektivno ima DUPLO VISE KESA, sto ubrzava rad DRASTICNO, 32bitni executable ima DUPLO MANJI KOD etc etc .. tako da efektivno u 32bitnom modu procesor (iako 64bitni) radi znacajno brze!!!

jedino gde je 64bitni mod "bolji" je ako se kroisti vise od 4G ram-a za jedan proces, u 32bitnom rezimu je limit 1.6G po procesu ili 4G po procesu zavisno dal je upale pae ili nije, XP ima limit na 3G total i to 2+1 dok win7 potpuno normalno koristi 4G rama. tako da za do 3G rama 64bitni rezim nema smisla (osim u specificnim slucajevima) od 3-4G je klackalica sta je bolje (zavisi koji os i koje su potrebe) i za preko 4G je realno obavezan 64bitni rezim

druga stvar koja postoji u 64bitnom procesoru (ne svakom) je par "multimedija" instrukcija koje ne postoje u 32bitnom rezimu, i za aplikacije koje umeju da koriste te instrukcije razlika je drasticna i 64bitni rezim procesora moze da ubrza stvari i do 5 puta, problem je sto fotosop NE UME da koristi nijednu od ovih instrukcija (uglavnom su igre te koje to koriste i neki specijalizovani programi za simulacije i vizualizacije), a samo neki (vrlo skupi) filteri umeju tako da, kao sto rekoh vec, za fotosop 32bitni rezim radi brze od 64bitnog rezima na istom procesoru.... ADOBE je tu vrlo patetican sto se tice podrske za te specificnosti 64bitnih procesora cak i kada je video obrada u pitanju (premier, after effects..) i cak i tamo se ne koristi ni 10% mogucnosti modernih procesora iako je to potpuno sumanuto posto su ubrzanja nekoliko puta..

e sad gde je problem ... acr 9.1.1 savrseno dobro manipulise mk3 fajlove, cs6 je, bar ovaj leceni koji ja imam, bagovit samo tako, desava mu se vrlo cesto da si "samozakljuca" scratch fajl, kod zene na makini ako ga ne startujes kao administrator nece radi uopste i tako brdo nekih gluposti, ne znam dal je CC bolji ..

@sanja, a da upalis sistem monitor i da gledas kako se trose resursi racunara (disk space, ram space, cpu usage) kako on ucitava te fajlove i vidis gde ce resursi biti onda kada ps rikne .. to ce ti dati mnogo vise informacija neko bilo koje nagadjanje, lepo ces da vidis grafikon sta se sa resursima desava pred pucanje.
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže sanja

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 504
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: problem računar ili photoshop
« Odgovor #24 poslato: April 07, 2016, 06:03:21 posle podne »
Ako imaš 64b procesor, onda je logično da ideš na 64b Windows i na 64b verzije programa. A ja za sada tipujem na taj scratch, tj. da nemaš dovoljno prostora na hard disku.
OK što se tiče windowsa ali hdd je skoro prazan,pogotovo D particija.Podeljen je od 500gb na 100gb i preostalih 390gb neznam kako je to malo.
“Fotografija, kao što znamo, uopšte nije realna. Ona je iluzija realnosti kojom kreiramo naš lični svet” – Arnold Njumen

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: problem računar ili photoshop
« Odgovor #25 poslato: April 07, 2016, 06:16:31 posle podne »
Pa jel ti scratch podešen na D particiju?
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: problem računar ili photoshop
« Odgovor #26 poslato: April 07, 2016, 07:38:27 posle podne »
Citat: Arhi
tako da efektivno u 32bitnom modu procesor (iako 64bitni) radi znacajno brze!!!
Tebi nije dovoljno to što za jedan proces imaš ograničenje od tih 1,6 GB? Zar nije bolje da PS ima duplo više memorije? Još može da se desi da će biti manje fragmentisano, pa da ne puca memorija zbog tog problema. A nešto ne uzimaš značajno u obzir to da u svakom taktu može da barata sa 64-bitnom informacijom umesto 32-bitne, što može da donese benefite ako je aplikacjia optimizovana za takav rad.

Mislim da za je za PS, negde oko 10% ubrzanje sa 64-bitnim PS-om. Ne mora da bude ništa posebno značajno, ali kad se sve sabere ja bih se lično u 2016. ipak držao 64:64:64 za CPU:OS:App.
« Poslednja izmena: April 07, 2016, 07:40:22 posle podne od strane cronnin »
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: problem računar ili photoshop
« Odgovor #27 poslato: April 07, 2016, 09:12:41 posle podne »
Tebi nije dovoljno to što za jedan proces imaš ograničenje od tih 1,6 GB?

to je SAMO ako je instaliran PAE, koji na win7 sa 4G i manje nije upaljen, te nemas limit od 1G6 vec imas limit od 4G po procesu!

A nešto ne uzimaš značajno u obzir to da u svakom taktu može da barata sa 64-bitnom informacijom umesto 32-bitne, što može da donese benefite ako je aplikacjia optimizovana za takav rad.
pa ne moze ako aplikacija ne ume to da koristi a PS NE UME to da koristi, zato i rekoh, sa PS nema nikakve svrhe ici na 64bitno resenje, samo neki plagini umeju (i to odlicno) da koriste 64bitnu extenziju, PS - jok.

Mislim da za je za PS, negde oko 10% ubrzanje sa 64-bitnim PS-om. Ne mora da bude ništa posebno značajno, ali kad se sve sabere ja bih se lično u 2016. ipak držao 64:64:64 za CPU:OS:App.

sa 64bita ima ozbiljna usporenja na mnogo strana + imas probleme sa drajverima ako masina nije vrlo nova.. stare komponente obicno nemaju 64bitne drajvere i nece raditi sa 32bitnim na 64bitnom osu

dalje ubrzanje za PS, pa ovako, merili smo CS5. CS6 nismo merili (nije tada jos postojao) ali da su u CS6 ili CC napravili razliku na tom planu pisali bi o tome na sva usta, a kako cute slobodno mozemo pretpostaviti da nema razlike.

CS3-5 na ISTOJ masini, potpuno isti HW, frisko instaliran OS, iste fotke za merenje sve isto, mereno za opkladu posto je momak tvrdio da mu je PS poleteo kad je presao na 64bitni os, na 32bitnom PS radi "isto", tj osecaj je da brze reaguje ali to ne moze da se izmeri, a svi njegovi interni filteri, snimanje slike, ucitavanje slike, konverzija slike sve je izmedju 5 i 15% brze na 32bitnoj verziji.

ono sto se desi u prelasku na 64bitnu verziju je najcesce "sveza instalacija" posto se ne radi upgrade na 64bitni windows nego odradis svezu instalaciju i onda SVE radi brze zato sto jbg nisi jos unistio svoj windows glupostima ... ali uzmes i fresko instaliras jedan pa drugi i izmeris 32bitni je brzi ... opet da napomenem vazi za fotosop, ne vazi za aplikacije koje umeju da koriste 64bitne prednosti (razlika izmedju 32bitnog i 64bitnog fotosopa je samo u konfiguraciji kada se kompajlira i tada moze da koristi vise rama, to je to, nema optimizacije da koristi specijalne opcije procesora posto to kompajleri "ne rade sami" - to moras da znas da upotrebis) ali fotosop krsina ostaje jos uvek krsina :( .. nije jedini, web server koji drzi preko pola interneta (apache-httpd) na 64bitnom serveru 64bitna aplikacija trosi i do 8 puta vise memorije za iste taskove, poznat "bug" godinama i jbg niko ga jos nije resio.. kazu turi vise ram-a jeftiniji ram nego inzenjer sat..

ja u masinama imam 32 do 64G kako u kojoj masini tako da svakako nemam izbor da teram 32bitni os ali programiram iz vremena osmobitnih a radio sam i sa 4bitnim diskretnim spravama, analognim racunarima .. znam sta pricam a i merio sam ta ponasanja te od skoro radio revisit istih jer danas u vreme popularnih malih virtuelnih masina sve to postaje ponovo vrlo znacajno jer ako doticni apache trosi 5x vise rama bolje mi je da dignem 2x32bitne instance, dobicu mnogo veci bang for the buck ...

da ponovim do 3G 32bita najbolje, 3-4G nezgodna teritorija, i jedan i drugi imaju prednosti i mane, preko 4G obavezno 64bita

5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: problem računar ili photoshop
« Odgovor #28 poslato: April 08, 2016, 02:07:30 pre podne »
to je SAMO ako je instaliran PAE, koji na win7 sa 4G i manje nije upaljen, te nemas limit od 1G6 vec imas limit od 4G po procesu!
E, nisam mislio na to, već da beše 32 PS ima limit od 1600 MB a bio je i onaj limit na 64 CS5 od 2100 MB. Taj PAE nisam nikad probao.

pa ne moze ako aplikacija ne ume to da koristi a PS NE UME to da koristi, zato i rekoh, sa PS nema nikakve svrhe ici na 64bitno resenje, samo neki plagini umeju (i to odlicno) da koriste 64bitnu extenziju, PS - jok.
Pa to me zanima. (ne pričam o pluginima). Po tebi ispada da Adobe programeri nisu radili ništa konkretno poslednih nekoliko verzija sem što su šminkali 32 verziju da radi na 64 bita. Slažem se da ništa maestralno nismo videli, jer su se očigledno usredsredili na multi-threading i kopanje po enormnim količinama RAMa, ail ja opet ne bih išao toliko daleko da se vraćam na 32.

sa 64bita ima ozbiljna usporenja na mnogo strana + imas probleme sa drajverima ako masina nije vrlo nova.. stare komponente obicno nemaju 64bitne drajvere i nece raditi sa 32bitnim na 64bitnom osu

dalje ubrzanje za PS, pa ovako, merili smo CS5. CS6 nismo merili (nije tada jos postojao) ali da su u CS6 ili CC napravili razliku na tom planu pisali bi o tome na sva usta, a kako cute slobodno mozemo pretpostaviti da nema razlike.

CS3-5 na ISTOJ masini, potpuno isti HW, frisko instaliran OS, iste fotke za merenje sve isto, mereno za opkladu posto je momak tvrdio da mu je PS poleteo kad je presao na 64bitni os, na 32bitnom PS radi "isto", tj osecaj je da brze reaguje ali to ne moze da se izmeri, a svi njegovi interni filteri, snimanje slike, ucitavanje slike, konverzija slike sve je izmedju 5 i 15% brze na 32bitnoj verziji.

ono sto se desi u prelasku na 64bitnu verziju je najcesce "sveza instalacija" posto se ne radi upgrade na 64bitni windows nego odradis svezu instalaciju i onda SVE radi brze zato sto jbg nisi jos unistio svoj windows glupostima ... ali uzmes i fresko instaliras jedan pa drugi i izmeris 32bitni je brzi ... opet da napomenem vazi za fotosop, ne vazi za aplikacije koje umeju da koriste 64bitne prednosti (razlika izmedju 32bitnog i 64bitnog fotosopa je samo u konfiguraciji kada se kompajlira i tada moze da koristi vise rama, to je to, nema optimizacije da koristi specijalne opcije procesora posto to kompajleri "ne rade sami" - to moras da znas da upotrebis) ali fotosop krsina ostaje jos uvek krsina :( .. nije jedini, web server koji drzi preko pola interneta (apache-httpd) na 64bitnom serveru 64bitna aplikacija trosi i do 8 puta vise memorije za iste taskove, poznat "bug" godinama i jbg niko ga jos nije resio.. kazu turi vise ram-a jeftiniji ram nego inzenjer sat..

ja u masinama imam 32 do 64G kako u kojoj masini tako da svakako nemam izbor da teram 32bitni os ali programiram iz vremena osmobitnih a radio sam i sa 4bitnim diskretnim spravama, analognim racunarima .. znam sta pricam a i merio sam ta ponasanja te od skoro radio revisit istih jer danas u vreme popularnih malih virtuelnih masina sve to postaje ponovo vrlo znacajno jer ako doticni apache trosi 5x vise rama bolje mi je da dignem 2x32bitne instance, dobicu mnogo veci bang for the buck ...

da ponovim do 3G 32bita najbolje, 3-4G nezgodna teritorija, i jedan i drugi imaju prednosti i mane, preko 4G obavezno 64bita

Ok, tvoja preporuka. Što se ovoga tiče očigledno se ne slažemo.  Jedino što sam ja u povoljnijoj poziciji, jer njoj trenutno ne radi, pa ako slučajno proradi na 64 verziji makar i iz nekog levog razloga, ima da ispadnem u pravu :)
« Poslednja izmena: April 08, 2016, 02:09:03 pre podne od strane cronnin »
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: problem računar ili photoshop
« Odgovor #29 poslato: April 08, 2016, 06:34:56 pre podne »
Po tebi ispada da Adobe programeri nisu radili ništa konkretno poslednih nekoliko verzija

na nekom meetup-u kad ne bude "public" prica pitaj me ovo isto da ti pricam detalje :D ne smem ovako javno odsrafice mi neko glavu ali o kakvim se pajserima radi ne bi verovao :( ...

inace limit 32bitne aplikacije na 64bitnom sistemu je 2.1G, limit 32bitne aplikacije na cistom 32bitnom sistemu je 4G, limit 32bitne aplikacije na 32bitnom sistemu sa PAE je 1.6G (PAE omogucava da os moze da koristi preko 4G rama iako je 32bitni ali zbog toga jedan proces ne moze preko 1.6G, ako masina ima do 4G PAE treba da je ugasen i tada i os i procesi mogu da koriste full 4G, windows je tu malo retardiran, XP ima 3G limit zbog interno loseg kernela u 32bitnoj verziji, sedmica je malo bolja .. doduse windows u sedmici ima i AWE ... sa BCDEDIT.exe moze da se iscita i postavi "pae" varijabla na win7x32 da se doticni upali/ugasi ne secam se napamet treba proguglati bese nesto tipa "bcdedit /set pae forceenable" da se upali isti..)

Jedino što sam ja u povoljnijoj poziciji, jer njoj trenutno ne radi, pa ako slučajno proradi na 64 verziji makar i iz nekog levog razloga, ima da ispadnem u pravu :)

ma da, a od toga ko je u pravu ce i ti ja da platimo racune sledeci mesed :D .. bitnije je da resimo nekako problem :D
na toj makini je os verovatno unisten tako da bi reinstalacija sigurno resila cudo problema .. sa 4G ja bi licno isao na 64bitnu verziju sedmice (ili danas cak mozda i desetke) ako vec valja isti sistem reinstalirati, ne zbog fotosopa vec iz drugih razloga, ako drajveri za sve u makini postoje na novom os-u u 64bitnoj varijanti.. ako fotosop i bude radio neki % sporije to niko nece primetiti ali ce mnoge druge stvari raditi bolje. takodje kad se vec radi reisntalacija CC je ipak modernija verzija :D

5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže sanja

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 504
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: problem računar ili photoshop
« Odgovor #30 poslato: April 08, 2016, 10:24:25 pre podne »
Pa jel ti scratch podešen na D particiju?
Jeste,kada sam promenila procenat memorije promenila sam i scratch sa C na D.
“Fotografija, kao što znamo, uopšte nije realna. Ona je iluzija realnosti kojom kreiramo naš lični svet” – Arnold Njumen

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: problem računar ili photoshop
« Odgovor #31 poslato: April 08, 2016, 11:19:55 pre podne »
Citat: arhi
ma da, a od toga ko je u pravu ce i ti ja da platimo racune sledeci mesec
Ma znam, malo se zaj***m :) Nego, evo pronašao sam. Mislio sam da pričaš o ovome, ali sad vidim da nije 1.6 nego 1.7 i jasno da nema veze sa time o što si ti pomenuo. Skroluj na jedinu tabelu na stranici:

https://helpx.adobe.com/photoshop/kb/64-bit-os-benefits-limitations.html
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: problem računar ili photoshop
« Odgovor #32 poslato: April 08, 2016, 09:06:28 posle podne »
ja ti opet kazem oni su paceri :D i to sto pise u toj tabeli nije tacno :D ... zavisi iskljucivo od toga kako je podesen kernel na kom se vrte i uopste ne zavisi od ps-a :D

upalis/ugasis pae i probas da opteretis PS i videces kako se ponasa :D
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: problem računar ili photoshop
« Odgovor #33 poslato: April 08, 2016, 10:50:11 posle podne »
Uh, znao sam da ćemo stići do tweakovanja kernela :) Tebi je ta optimizacija uža specijalnost pa se previše igraš sa time.

Nego ček da se vratimo na temu i rezimiramo. Ti očekuješ da 32b PS na 32b Win7 vidi "svih" 3,3 GB RAM, i da radi osetno brže od 64b PSa koji bi bio ograničen na istu količinu RAMa?
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: problem računar ili photoshop
« Odgovor #34 poslato: April 09, 2016, 03:49:26 pre podne »
Uh, znao sam da ćemo stići do tweakovanja kernela :) Tebi je ta optimizacija uža specijalnost pa se previše igraš sa time.

yup, a radim godinama sa apple timom i vrlo dobro znam sta umeju a sta ne :D

Nego ček da se vratimo na temu i rezimiramo. Ti očekuješ da 32b PS na 32b Win7 vidi "svih" 3,3 GB RAM, i da radi osetno brže od 64b PSa koji bi bio ograničen na istu količinu RAMa?

jok. prvo bez ozbiljno twikovanja sistema ne moze da koristi vise od 2.6G + jos 1.6G za bafere i cuda.
drugo "osetno brze" - jok, rekoh malopre da razlika u brzini moze se izmeri na nekih 10tak posto ali nema sanse da je osetis. osetna razlika je po reinstalaciji sistema i to cak sporiji sistem deluje da radi znatno brze samo zato sto je "more responsive" a to sto ce dugotrajne operacije da traju par posto duze ili krace nebitno je (ako nesto traje minut dal ce trajati 45 sec ili 75 sec nema razlike, ali da li ti app odgovara na klik za 2ms 20ms 200ms ili 2000ms to su razlike koje itekako osecas. ali, da, moze da se izmeri da je 32bitni ps brzi od 64bitnog ps-a na istom sistemu
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: problem računar ili photoshop
« Odgovor #35 poslato: April 09, 2016, 04:03:09 posle podne »
E ček ček, nisi me razumeo.  O ovome možemo da nastavimo da pričamo, zanima me tematika; verovatno je poželjno uživo, jer će biti mnogo tečnije. Nego, mislio sam da damo zaključak vezano za @Sanja jer smo previše otišli u detalje. Dakle, bez tih tvikovanja, samo osnovni install. Na koju kombinaciju da ide?

I pre toga ustvari, pitanje za Sanju. Da li je sveže instailran sistem na tom računaru?
« Poslednja izmena: April 09, 2016, 04:11:26 posle podne od strane cronnin »
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: problem računar ili photoshop
« Odgovor #36 poslato: April 09, 2016, 05:35:16 posle podne »
bez tvikovanja, i vrlo low level budzenja sistema svaki sistem sa preko 3G rama treba da ide na 64bitnu verziju ako je to ikako moguce (ono zbog cega moze da ne bude moguce su drajveri) cak i ako je sam program koji se tera 32bitni (naravno treba poterati 64bitni fotosop) ... kao sto rekoh izmedju 3 i 4G je nicija zemlja moze da bude bolje i gore zavisi od mnogo cega, a a preko 4G je obavezno 64, e sad to izmedju 3 i 4 je za obicnog korisnika mnoooooooogo sigurnije da ide na 64bita
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže sanja

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 504
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: problem računar ili photoshop
« Odgovor #37 poslato: April 11, 2016, 10:55:31 pre podne »
I pre toga ustvari, pitanje za Sanju. Da li je sveže instailran sistem na tom računaru?

Jeste svež win7 32bit.
I ja sam mislila da instaliram 64bit win7 jer normalno da bolje leži sa proc 64.
“Fotografija, kao što znamo, uopšte nije realna. Ona je iluzija realnosti kojom kreiramo naš lični svet” – Arnold Njumen

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: problem računar ili photoshop
« Odgovor #38 poslato: April 11, 2016, 05:15:18 posle podne »
ako je svez sistem znaci da nema puno instaliranih apllikacija .. reinstalacija na 64bit je najbrze resenje :D

btw ne znam dal su fotosoperi probali desetku, meni kolege programatori kazu da su prezadovoljni da im aplikacije dosta brze rade
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Stein

  • Junior
  • *
  • Poruke: 34
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: problem računar ili photoshop
« Odgovor #39 poslato: April 11, 2016, 06:57:04 posle podne »
Kod mene trči PSP CC2015 pod win10. (i7-2600K @4.4G/16G DDR3@1600/ssd 120G)
Prezadovoljan.