Autor Tema: Novi član na forumu  (Pročitano 7785 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Stein

  • Junior
  • *
  • Poruke: 34
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Novi član na forumu
« poslato: Januar 17, 2016, 09:09:29 pre podne »
... i kao što krava ume da kaže "Muu" kada uđe u štalu, red je da i ja kažem dobar dan, odnosno da pozdravim sve članove foruma. :)

Ne znam šta posebno mogu da kažem o sebi, ali pokušaću da se predstavim a da ne smorim :)

Iz Subotice sam, imam pedeset godina i fotografisanje sam zavoleo još kao klinac kada mi je otac kupio Smenu 8. Ne zato što me mnogo voleo, no da ne diram njegov Zenit. Posle srednje škole se nešto nisam stizao baviti fotografijom i uvek sam imao neki "običan" aparat pri ruci (uglavnom tzv idioti, point-and-shoot) ali kada su došli Canon S3, Fuji S5600 i kasnije Canon 1100D (moj prvi DSLR) proradio je neizdrž crv da pravim sve bolje i bolje slike, da manje stiskam po okidaču a više promišljam pre okidanja. Zbog finansijskih ograničenja, prodao sam DSLR-a i vratio sam se korak unazad na Canon SX50HS (multipraktik). Posle duže vremena postao sam izuzetno nezadovoljan što sa njim naprosto ne može da se dobije "ono nešto" i "zagrizao" u Pentax K-S1. Uz njega sam dobio standardni 18-55 objektiv, dokupio Sigmin 28-300mm F1:3,5-6,3  i jedan smc-Pentax-A 50mm F1:1,7 objektiv. Od Canona mi je zaostao jedan širokougaoni/makro nastavak (x0.45) i nalovio sam jedan SMC DA 50 F1.8 na ebayu koji se nadam da ću uspeti naloviti po prihvatljivoj ceni. SX50 je sada prešao u ćerkine ruke (13 godina) i svi smo zadovoljni. Uglavnom me privlači slikanje bubica, meseca, arhitekture, portreta... Siguran sam da ću imati poneko pitanje za iskusnije i poneku finu sliku da podelim... Eto, toliko za početak.



Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Novi član na forumu
« Odgovor #1 poslato: Januar 17, 2016, 08:43:34 posle podne »
Ah, pa pentaksovci su ovde retki... tako da, sta da ti kazem... cuvacemo te ko malo vode na dlanu ;)

Dobrodosao
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Novi član na forumu
« Odgovor #2 poslato: Januar 18, 2016, 11:46:15 posle podne »
Aaa, pozdrav, pozdrav :)
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Stein

  • Junior
  • *
  • Poruke: 34
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Novi član na forumu
« Odgovor #3 poslato: Januar 22, 2016, 06:48:47 pre podne »
Hvala na dobrodošlici :)

Još uvek tražim pravo mesto gde mogu da napišem nešto smisleno i okačim neku sliku vrednu deljenja sa drugima... :icon_clown:

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Novi član na forumu
« Odgovor #4 poslato: Januar 22, 2016, 11:39:07 pre podne »
Dobrodoslica i od mene :-)
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Stein

  • Junior
  • *
  • Poruke: 34
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Novi član na forumu
« Odgovor #5 poslato: Januar 23, 2016, 10:55:00 pre podne »
Ah, pa pentaksovci su ovde retki... tako da, sta da ti kazem... cuvacemo te ko malo vode na dlanu ;)

Dobrodosao

Hvala...

Elem, ne bih voleo da me se svrstava u "Pentaxovca" (ne kažem ovo jer me nešto dotiče, no samo onako, pride ;) ) jer sam do sada imao i Minoltu i Fuji i nekoliko Canona pa čak i jednog Nikona i nikada sebe nisam doživljavao kao obožavatelja nekog brenda. :) Dobra slika (fotografija) može da se napravi sa svakim aparatom (pogotovo danas kada ima ona "Auto" opcija koja brine o svemu) ali samo ako osoba iza aparata ima osećaj kada treba da okine i šta od onoga što ima ispred kamere treba da zabeleži... Ovaj Pentax (K-S1) je nominalno u klasi početničkih DSLR-a ali i sa njim može da se napravi dobra fotka. Da mi se moglo (kao što nije) zapravo bih kupio Sony Alpha A-6000 ali bi me to koštalo dva puta više a toliko nije bilo u budžetu a ni realnih izgleda da se u dogledno vreme nakupi...
Dakle, stvar je trulog kompromisa... :( U poređenjima sa konkurencijom, pobedilo je to što me uopšte ne zanima onaj deo koji se bavi video zapisom. Za to imam Canon SX50 koji to odlično radi. I radi još mnogo toga odlično, ali ima mali senzor i naprosto ne može da se iz njega iščupa ono što može da se dobije sa nekim DSLR-om...

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Novi član na forumu
« Odgovor #6 poslato: Januar 23, 2016, 02:57:46 posle podne »
Stain, dobrodosao na forum i cekamo fine fotke. :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Novi član na forumu
« Odgovor #7 poslato: Januar 23, 2016, 04:11:18 posle podne »
Dobrodošao @Stein, možeš ti izvući i sa tim Canonom sx50 hs odlične fotografije, čak tvrdim da po danu i nema razlike u kvaliteti izmedju nekog srednjeg dSLR-a i jeftinijih objektiva(kakve ima vecina raje) i super zuma Canon sx50 hs, kad meni primaju sve fotke sa Canonom sx50 hs u agenciju što tebi ne valja taj aparat....e sad, jedino ako ne namjeravaš uskoro postati stock-er, pa ti treba nešto moćno....skupo.....teško....
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže Stein

  • Junior
  • *
  • Poruke: 34
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Novi član na forumu
« Odgovor #8 poslato: Januar 23, 2016, 04:30:16 posle podne »
SX50 polako prestaje da bude moj, a sve više postaje ćerin :)
Onomad mi je EOS 1100D postao previše nepraktičan (nekako baš uvek pogrešan objektiv na telu) pa sam morao da biram, i onda je tu upao SX50 (nije moglo i jare i pare) i sada sam kupio Pentaxa za svoje bubice (što u glavi, što po grančicama i cveću :) )

SX50 je odlična sprava, no mi nekako uvek nešto fali kada se dođe do detalja koje očekujem da se pojave na slici... Sa DSLR-om nisam imao taj osećaj... Moguće zato što sam ipak uložio vremena, truda i para da uz kit objektiv uvek imam i nekoliko boljih setova leća :)... I tako...

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Novi član na forumu
« Odgovor #9 poslato: Januar 23, 2016, 05:00:03 posle podne »
Stein, ako volis da fotkas makro, onda ti je Canon sx50 hs i Raynox DCR-250 makro socivo odlicna kombinacija cak i za video. Imas na YuTubu dosta lepih primera. :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Stein

  • Junior
  • *
  • Poruke: 34
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Novi član na forumu
« Odgovor #10 poslato: Januar 24, 2016, 09:09:15 pre podne »
Hvala za preporuku. Gledao sam taj Raynox (ebay, cena levitira oko 60€) ali sam trenutačno i ovako malkice prekoračio zacrtani budžet za novi aparat i objektive. Sreća pa sam popustljiv prema sopstvenim slabostima. :)
Pošto tek učim kako da izađem na kraj sa svim funkcijama na Pentaxu (logika postavki komandi i podešavanja kod Canona je slična, kod Pentaxa je drugačija) a i treba sada dopuniti budžet, verovatno ću sačekati da neko ponudi neki korišten... Teško da ću se drznuti da u skorije vreme kupim neki dedicated makro objektiv.
Šta će i kako da se desi, u mnogome zavisi i od toga koliko će ćerka da svojata Canona :)

Van mreže batakole

  • Junior
  • *
  • Poruke: 36
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Novi član na forumu
« Odgovor #11 poslato: Avgust 28, 2017, 12:30:05 posle podne »
Pozdrav svima vracam se u svet forografije nakon jos analognog doba i duge pauze. Trenutno trazim dobar dslr do 500€ pa da krenem u ucenje i zabavu

Van mreže Чупко

  • Junior
  • *
  • Poruke: 1
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Re: Novi član na forumu
« Odgovor #12 poslato: Septembar 21, 2017, 06:59:43 posle podne »
Pozdrav svima,
Zovem se Marija i dolazim iz Crne Gore. :)
Nemam kao vi te moderne aparate, ali imam huawei p9 i njime slikam. :) Registrovala sam se uglavnom da pratim malo, mozda se zainteresujem vise pa uzmem neki aparat. :)

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Re: Novi član na forumu
« Odgovor #13 poslato: Septembar 21, 2017, 09:20:46 posle podne »
Dobro došla.
Ima na forumu tema dodavanje sa mobilnog telefona pa ćeš videti da nije obavezan dobar fotoaparat za dobru sliku.
http://forum.pcfoto.biz/index.php?topic=5886.0
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II