Autor Tema: Fujifilm XF 100-400mm F4.5-5.6 OIS WR  (Pročitano 4253 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
To insult the fool is the price of wisdom.

Na mreži Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Fujifilm XF 100-400mm F4.5-5.6 OIS WR
« Odgovor #1 poslato: Januar 16, 2016, 12:00:45 pre podne »
mašala.. :)
ipak je ovo crop objektiv...

http://pcfoto.biz/canon-ef-100-400mm-f45-56l-is-usm.html

Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Fujifilm XF 100-400mm F4.5-5.6 OIS WR
« Odgovor #2 poslato: Januar 16, 2016, 08:29:06 pre podne »
Pa ok, ali koliko uopste takva informacija znaci vlasnicima Fuji fotoaparata, koji samo i imaju APS C senzor?
To znaci da je taj Canon 100-400 skup onima koji imaju Canon APS c? Mislim, skupo pa skupo... odlicna pa odlicna stakla... kako god ga okrenes. A to, sto Fuji u potencijalu nije FF objektiv... so what? Manje se glacaju  opticki elementi za crop stakla, pa bi trebalo da su jeftiniji? :)

Sa druge strane, ako si pticar...(a ovo je generalno, pticarsko staklo) onda je bolja kombinacija 7dmk2 i 100-400. Za hvatanje Bolta, takodje...pa meni iz tog ugla nisu jasne neke stvari.

Sta generalno kupac ovakvog stakla trazi u mirrorless svetu?

Inace, uopste ne sumnjam u kvalitet ovog stakla i njegovu uporedivost sa bilo kime.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Fujifilm XF 100-400mm F4.5-5.6 OIS WR
« Odgovor #3 poslato: Januar 16, 2016, 02:14:34 posle podne »
MOžda je kupac ovakvog stakla već debelo investirao u skupa Fuji tela i skupa Fuji stakla, a treba mu ovako nešto. Mada, ovo nakačiti na XE1/2, XPro 1/2. pa čak i XT-1, možda problematično u smislu rukovanja.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Fujifilm XF 100-400mm F4.5-5.6 OIS WR
« Odgovor #4 poslato: Januar 16, 2016, 02:36:01 posle podne »
Ma sve je to OK... ja sam iznosim misljenje iz mog ugla. Kazem jos jednom.... ovo staklo je verovatno opticki savrseno, i tu ima malo prostora za sumnju.  A generalno, malo je bezveze da u istoj nedelji predstavis objektiv od 1.375 grama i pravis prezentaciju gde ti je ova slika satro prst u oko nikonu ili canonu.
« Poslednja izmena: Januar 16, 2016, 02:37:38 posle podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Fujifilm XF 100-400mm F4.5-5.6 OIS WR
« Odgovor #5 poslato: Januar 16, 2016, 02:52:40 posle podne »
Po meni pogrešna strategija. Pored svih tehničkih i optičkih kvaliteta, oni i dalje guraju priču "ovo je lakše od DSLR sistema i to je glavna prednost", a onda, što kažeš ti, predstave staklo od kilo i po.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Drezik

  • Član
  • **
  • Poruke: 116
    • drezik
    • Pogledaj profil
Odg: Fujifilm XF 100-400mm F4.5-5.6 OIS WR
« Odgovor #6 poslato: Januar 18, 2016, 09:52:59 pre podne »
Exactly:)

Dobro ekvivalent 70-200 jeste laksi :)

Inace sto se tice fizickih dimenzija mozete uporedii na ovom sajtu http://camerasize.com/

Mali off ali eto ako je neko u dilemi oko dimenzija. Kada se stavi na papir recimo da X-T1 i nije tolko manji od DSLRa .. u tezini jeste 49% laksi :D

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Fujifilm XF 100-400mm F4.5-5.6 OIS WR
« Odgovor #7 poslato: Januar 19, 2016, 06:30:28 posle podne »
Po meni pogrešna strategija. Pored svih tehničkih i optičkih kvaliteta, oni i dalje guraju priču "ovo je lakše od DSLR sistema i to je glavna prednost", a onda, što kažeš ti, predstave staklo od kilo i po.

Ta prica, koliko je mirorrless sistem bolji od dSLR sistema ili ga je potukao, ili je komparativan... mozemo pricati onoga dana kada se napravi telo bez ogledala ali u gabaritima jednog 7dmk2 ili 5dmk3 i sl. O poredjenju sa vrhunskim AF zverima, da ne pricam.
Do tada, oni nisu konkurencija... vec samo razlicita resenja, dobra SAMO ONIMA koji su dobro procenili svoje potrebe.

Minijaturizacija je sama po sebi besmislena, i ne moze biti smisao sama po sebi. Ovo je upravo najbolji primer kako se milc sistemi najbolje ponasaju sa objektivima do nekih 135mm zize, jer iznad ulazimo u pricu koja prevazilazi kilogram.
Vrlo prosto... cim ti treba DOBAR objektiv od 300 ili 400mm, moras da se zapitas, zasto nemas masivniji fotoaparat? Masivan milc jos ne postoji,... dakle ostaje dSLR midrange klase.

Fuji treba da izbaci uskoro jednu zver, XF120mm F2.8 Macro OIS WR. Dakle, ovo ce biti na apsolutnoj granici prihvatljivosti u odnosu na tela koja Fuji ima u ponudi. Za ocekivati je da ovakvo staklo ima minimum 800g, pa ti sad vidi. Ja sam Fuji XF 90mm nosio laganica na XE-1, a pitaj Dalibora koliki mu je problem na X-T1. Verovatno nikakav, a krajnja granica pristojnosti ce biti upravo tih 120mm.
Videh pre neki dan vest, OLYMPUS M.ZUIKO DIGITAL ED 300MM F4.0 IS PRO ... koji takodje forsira 1.3 kg. Sto bi rekli... kud si posao sa ekserom u glavi? :)

Fuji je uradio zaista mnogo za ove 4 godine. Napravio dosta dobrih fotoaparata i objektiva. Nije mi poznat brend koji poseduje ovako brutalno dobar odnos izmedju VRHUNSKI ODLICNIH objektiva i ukupnog broja u ponudi. Ali, Fuji bi morao malo da poradi na ponudi modela poput 50mm f1.4 ili 1.8, zatim 60 ili 90mm MACRO sa 1:1 uvecanjem.

Zapravo, htedoh samo reci da im ovo staklo i nije bilo toliko potrebno koliko ova gore 4 nabrojana.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Fujifilm XF 100-400mm F4.5-5.6 OIS WR
« Odgovor #8 poslato: Januar 19, 2016, 07:01:11 posle podne »
Nisam ni ulazio u komparaciju šta je bolje, nego skrenuo pažnju na to da i pored nesumnjivo odličnih stakala i tela, oni i dalje kao glavnu marketinšku prednost milceva nude gabarit umesto da se koncentrišu na kvalitet stakala i tela. Skoro sam pomoću onog programčića koji si pomenuo uradio presek žižnih daljina koje najčešće koristim i iznenadio sam se koliko ima fotki između 200 i 300 mm. Nebitno da li su objavljive fotke ili snapshotovi meni zanimljivih detalja, bitno je da te žiže koristim. Ima Oly 40-150 R, ali Nikon 70-300 VR koji sam koristio ga šije, plus Oly nije nešto bokehlicious, a Nikon jeste. Tako da...ko zna čime će Stalker Mraz da obraduje samog sebe. Najverovatnije će da sačeka D500.
To insult the fool is the price of wisdom.