Autor Tema: Zanatlija  (Pročitano 7697 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Zanatlija
« poslato: Oktobar 18, 2015, 10:25:49 pre podne »
.

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Zanatlija
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 18, 2015, 08:59:14 posle podne »
blackbeast da ali gde je tu zanatlija? Vidi se samo tučak za meso....

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Zanatlija
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 18, 2015, 09:03:04 posle podne »
Pa jbg, pise po njemu, pa se moze donekle svrstati u "zanatlije"... :)

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Zanatlija
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 18, 2015, 09:07:17 posle podne »
Doduse, cisto sumnjam da ih je on pravio, ali eto, bar radi natpise na njima...
Inace, ovo je na pijaci na Zlatiboru. U prolazu sam ga uhvatio.

Van mreže BugA

  • Član
  • **
  • Poruke: 238
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Zanatlija
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 18, 2015, 10:37:00 posle podne »
Pa jbg, pise po njemu, pa se moze donekle svrstati u "zanatlije"... :)
Neka me oldtimer ispravi ako grešim, ali mislim da se njegov komentar odnosio na činjenicu da se od zanatlije vide samo ruke, dok je lice sramežljivo predstavljeno samo vrhom nosa...? :)
Canon PowerShot G7 X, S120
Manfrotto MKC3-H01

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Zanatlija
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 19, 2015, 08:22:33 pre podne »
Onda se izvinjavam, nisam shvatio pitanje. Mislim da imam jednu gdje se vidi njega malo vise. :)


Ne znam za vas, ali meni je nekako nezgodno fotografisati ljude tek tako, bez njihovog znanja/dozvole. Nekako se neprijatno osjecam, kao da kradem nesto od njih...

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Zanatlija
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 19, 2015, 10:35:11 pre podne »
.....Ne znam za vas, ali meni je nekako nezgodno fotografisati ljude tek tako, bez njihovog znanja/dozvole. Nekako se neprijatno osjecam, kao da kradem nesto od njih...
Po tim zanatskim radnjama(recimo Bascarsija), ja uvijek pitam da li ih mogu fotografisati, malo price na pocetku, osmijeh i vecinom ti dozvole, ima ih i koji ti ne dozvole(ako nisu na pocetku dana nista prodali, onda su nadrndani), ali vecinom ti dozvoli, i naravno, posto se unutra fotka, ipak je to privatan posjed, bez njegove dozvole i ne bi trebao fotkati....a da je napolju, i ne pitam ga......
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Zanatlija
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 19, 2015, 12:37:04 posle podne »
@blackbeast
Nemoj da nastavljaš tradiciju "kukuruz" teme ;)
Nije dobra slika. Pogledaj mnoštvo drugih slika na ovu temu pa sam prosudi šta si slikao, u kom okruženju, kako si kadrirao, obradio...
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Zanatlija
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 19, 2015, 01:12:59 posle podne »
Ja zanatliju zamišljam npr. ovako:



ili ovako:



Ovo su fotografije kolege sa foruma. Mnoštvo je fotografija na forum koje mogu biti smernice kako i sami da naprvite nešto slično ili barem sa nekom zajedničkom osnovom a opet da ima neki lični pečat.
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Zanatlija
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 19, 2015, 01:30:45 posle podne »
Ja se ne slazem bas da je ovo u kategoriji kukuruza bolje je svakako...E sad ako si hteo da nam prikazes sta on radi, onda si trebao jos vise da seces i focus da stavis na to sto radi , jos uze bez glave...Ili ako si hteo celu figuru onda bez ikakvog secenja i siri ugao da se vidi cela radnja ili bar deo radnje u kojoj radi....Sve u svemu ova glava nije trebala da bude u kadru.

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Zanatlija
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 19, 2015, 02:04:14 posle podne »
@Serb, ok, hvala na savjetima.

Kad vec spominjete kukuruz, nemojte sad opet da bude onakva rasprava kao tamo. Ova fotografija nije "smijesnog" karaktera kao ona, nego sam pokusao da uhvatim taj njegov rad. Pogledacu posle da li imam iz nekog drugog ugla, mada sam i ovde morao da osijecem visak, sa njegove desne strane. Ima dosta detalja koji odvlace paznju.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Zanatlija
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 19, 2015, 02:12:29 posle podne »
uh ove neonkine su bas bas ... i nekako uz "zanatlije" ide BW :)
a ovaj cekic, ja bi kropno samo cekic (bez drske) i ovaj pirograf, ali bi slikao malo vise odozgo da se vidi to sto pise po cekicu ... no ok, to sam ja :D
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Zanatlija
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 19, 2015, 03:26:26 posle podne »
@serb
Druže nisam ni rekao da je u klasi kukuruza, već u smislu nastavka tema gde dosta toga ne štima. Nema potrebe da bude onakve rasprave. S' druge strane autor ipak nije juče uzeo fotoaparat u ruke, a prekjuče otkrio ovaj forum ;)
Nadam se da će sledeća tema biti bolja.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Zanatlija
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 19, 2015, 07:27:00 posle podne »
BugA da baš to sam mislio, ne vidi se čovek, zanatlija. Izvinjavam se zbog lošeg i nejasnog teksta.
blackbeast neonka je sve rekla

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Zanatlija
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 19, 2015, 07:31:14 posle podne »
Joj niste realni, uporedjujete fotke koje radi Djani sa blekom..Djani koji je majstor fotkanja imao ne znam koliko izlozba koji radi tu vrstu fotke i decka koji je po stazu dugo na forumu i ima dugo aparat, ali nema toliko ni iskustva ni znanja a mozda ni vremena za fotkanje ove tematike. Perisha nisam skapirao odma, mislio sam da uporedjujes te dve teme i fotke, posto je ova daleko bolja (sa svim nedostacima) i smislenija nego klip kukuruza :)

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Zanatlija
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 19, 2015, 09:04:48 posle podne »
Ti se verovatno nisi naspavao ;)

Niko ne upoređuje ove fotografije. Neonka je dala primer kako to treba da izgleda.
Sad ja tu kao nešto ispravljam situaciju, ali znam koliko si umoran oivh dana :)
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Zanatlija
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 19, 2015, 09:20:21 posle podne »
Pa ako se napise ja zamisljam da zanatlija izgleda ovako (sa cime se potpuno slazem) i oldy napise sve je Neonka rekla, u temi gde je fotku zakacio blek sa nazivom zanatlija  , sa cime se uporedjuju fotke, sa mojim fotkama? :D

Pa i da je dala kako treba da izgleda, iluzorno je ocekivati da blek moze trenutno radi fotke kao Djani :) Opet se ponavljam ali mislim da treba da se fotografija komentarise u odnosu na predjasnji rad clana, a ne od najboljih fotki koje su uradjene na forumu ili bilo gde:)

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Zanatlija
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 19, 2015, 09:25:38 posle podne »
Mnoštvo je fotografija na forum koje mogu biti smernice kako i sami da naprvite nešto slično ili barem sa nekom zajedničkom osnovom a opet da ima neki lični pečat.

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Zanatlija
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 19, 2015, 09:32:50 posle podne »
Nije ni bitno ocigledno ne kapirate sta sam napisao, niti zelim niti sam hteo da ulazim u raspravu ...A mozda ni ja ne kapiram sta vi pisete tako da je bolje da zaobidjem temu :)

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Zanatlija
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 19, 2015, 09:36:26 posle podne »
Dobro, nema svrhe ponavljati da nisam poredila već davala primer kako npr. može da izgleda fotografija sa nazivom "zanatlija".
Sećam se odlično kada sam postavila prvu fotografiju na forumu koja je trebala da bude kao makro, neko od forumaša mi je linkovao Juzin sajt uz napomenu, "makro fotografija izgleda odprileko ovako". I, da li sam prodala opremu i pobegla sa foruma? Naravno da nisam, i vrlo sam zahvalna tome koji mi je skrenu pažnju kako zaista izgleda kvalitetna makro fotografija. Ja sam vežbala i vebala i to je kasnije izgledalo dosta bolje, ali ja svakako i dalje nisam Juza! Znači, nije loše imati neki uzor da znaš čemu težiš bez obzira koliko je možda to u datom momentu daleko od tebe, ali korak po korak... I opet, koliko god se trudila ne znači da bih jedno dana moga da budem ako Juza. A li svaki trud daje rezultate.
Sem toga, dala sam mu primere koje može pokušati da kopira čisto da vežba kadriranje. Ovo su berberin (ili možda frizer) i obućar, a to još hvala bogu postoji u svakoj kasabi na Balkanu.
Nije ovo kolibri u letu ili parenje jelena pa da zahteva neku extra lokaciju ili specijalnu opremu! Znači, ako hoće može da pokuša da napravi sličnu fotografiju kao ove koje sam ja postavila.
Ja ovo moje pisanije shvatam kao više nego dobronamernu kritiku, a ako autor postavljene fotografije misli suprotno ja ću rado svoje slobodno vreme potrošiti na nešto drugo umesto na deljenje saveta.
« Poslednja izmena: Oktobar 19, 2015, 09:37:38 posle podne od strane neonka »
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II