Autor Tema: Flickr - online riznica fotografija  (Pročitano 7235 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Flickr - online riznica fotografija
« poslato: Oktobar 12, 2015, 11:35:30 posle podne »
Flickr - neobično uputstvo za upotrebu

Priča počinje 2004. kada je Kanadska  firma ‘’Ludicorp’’ napravila online servis za skladištenje i razmenu fotografija. Ono po čemu su bili posebni i jedinstveni, jeste tagovanje, grupisanje i označavanje fotografija, što je u velikoj meri povećalo funkcionalnost pretraživanja po pojmu. Primera radi, ako vam je trebala informacija o mogućnostima nekog objektiva, bio on star 20 ili 2 godine, bilo je dovoljno da njegov naziv unesete u search polje i odmah bi ste dobili fotografije napravljene sa tim objektivom. Od korisnika se samo tražilo da bude organizovan i da uredno taguje fotografiju i da je svrsta u odgovarajuću grupu ili album. >>> nastavak na blogu


« Poslednja izmena: Oktobar 13, 2015, 01:21:17 posle podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Flickr - online riznica fotografija
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 12, 2015, 11:51:08 posle podne »
Ja sam se nekako fokusirao na 500px, poseban razlog bas i nemam.
S fotografske strane, Flickr je jako dobro mjesto za mnogo toga, mada cesto se u grupama nalazi spam :)
Tipa trazite fotke nacinjenje s recimo Canon 200 f2.8 a nalazite Tokina 200mm i sl stvari, no sve u svemu, odlicno.
PS: Zanimljivo upustvo :)

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Flickr - online riznica fotografija
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 13, 2015, 12:09:30 pre podne »
Meni je recimo Flickr dosta pomogao u smislu, sto me je dosta ljudi naslo preko tagova i trazilo moje fotografije, neki su radili i clanke o meni. A najvise mi pomaze kao portfolio koji pokazujem klijentima i uvek su odusevljeni.
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Flickr - online riznica fotografija
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 13, 2015, 12:21:50 pre podne »
Ja sam na 500px zato sto prodajem fotke preko njihovog  partnerskog sajta :) Kad imas onaj placeni nalog imas jos dosta povoljnosti , svidjaju mi se i njihovi clanci koje redovno izbacuju itd :) Na flick nemam nalog ali pratim par dobrih autora :)

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Flickr - online riznica fotografija
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 13, 2015, 12:55:45 pre podne »
meni licno dodje Flickr kao inspiracija kakve se sve fotke mogu napraviti Canonom sx 510 hs....i kad vidim te super fotke onda odustanem da ga prodam i kupim nesto bolje.....
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Flickr - online riznica fotografija
« Odgovor #5 poslato: Januar 10, 2017, 01:24:56 posle podne »
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže bobanf

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 558
    • bgd.boban
    • Pogledaj profil
Odg: Flickr - online riznica fotografija
« Odgovor #6 poslato: Januar 10, 2017, 03:38:26 posle podne »
Steta. Fliker je pravi, jedini, otvoren, slobodan, demoktatski, virtuelni foto klub.
Kao da namerno zele da ugase svaki staromodni tip servisa koji ne podrazumeva instant slikanje i deljenje u realnom vremenu preko mreze. Ne znam kako ne vide da postoje i ljudi /i to mnogi/ koji vole na miru da merace fotografiju bez suludog zatrpavanja, lajkovanja, smajlija itd. Ne moze sve da bude instant, bum, i zaboravljeno posle 15 minuta jer je zatrpano novim sadrzajem. Besmislica.

Malo reklame nece da smeta u vidu nekih banera ili vidzeta sa strane ali da fotografija ostane u prvom planu. Tako ce da traju, zarada ima da kaplje, malo ali sigurno. E sad neko bi da zgrne, ne zeli kap po kap.

Poenta tih servisa je zaradjivanje novca na tudjem radu i kreativnosti, povezivanju i reklamiranju a zauzvrat daju hardverske resurse. Prakticno sva vizuelna  scena /Discovery, MTV, History, itd/ se zasniva na nekom rijaliti konceptu gde sadrzaj stvaraju oni koji su u isto vreme i konzumenti a ovi drugi daju tehnicku logistiku i resurse za deljenje i emitovanje i kupe kajmak ne radeci nista i ne ulazuci ni mrvu kreativnosti. Samo je pitanje koji format donosi koliko novca.

Meni se vec i jutjub smucio sa reklamama pa gledam samo sta moram. Fejs za godisnjice mature, a instagram ne znam ni cemu sluzi. Dosadi narodu sve pa i ovo ce..

Natrag u foto savez na sastanke u klubovima, lokane foto-safarije i izlozbe po domovima kulture :D


Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Flickr - online riznica fotografija
« Odgovor #8 poslato: Januar 10, 2017, 07:11:17 posle podne »
Za mene je najsokantiji detalj iz 2008. ... jer ispada da su ga prodali 8 godina kasnije za 10 puta manje para. I onda mi nije bilo jasno sta tamo tacno vredi 44 mlrd dolara. Sa moje tacke gledista, i ovo je mnogo... sve je to tasna masna naduvani balon.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Flickr - online riznica fotografija
« Odgovor #9 poslato: Januar 11, 2017, 10:48:29 pre podne »
1 fotka, 1 eur
1 login podatci sa Yahoo, 5 eur :)
Privatni podatci ukradeni 10 eur :D nabere se to brzo :D