Autor Tema: Flickr - online riznica fotografija  (Pročitano 1266 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zoran Rodic

• Blogger
  • Veteran
  • *
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Flickr - online riznica fotografija
« poslato: Oktobar 12, 2015, 11:35:30 posle podne »
Flickr - neobično uputstvo za upotrebu

Priča počinje 2004. kada je Kanadska  firma ‘’Ludicorp’’ napravila online servis za skladištenje i razmenu fotografija. Ono po čemu su bili posebni i jedinstveni, jeste tagovanje, grupisanje i označavanje fotografija, što je u velikoj meri povećalo funkcionalnost pretraživanja po pojmu. Primera radi, ako vam je trebala informacija o mogućnostima nekog objektiva, bio on star 20 ili 2 godine, bilo je dovoljno da njegov naziv unesete u search polje i odmah bi ste dobili fotografije napravljene sa tim objektivom. Od korisnika se samo tražilo da bude organizovan i da uredno taguje fotografiju i da je svrsta u odgovarajuću grupu ili album. >>> nastavak na blogu

« Poslednja izmena: Oktobar 13, 2015, 01:21:17 posle podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže IgorM88

• Veteran
    • Pogledaj profil
Odg: Flickr - online riznica fotografija
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 12, 2015, 11:51:08 posle podne »
Ja sam se nekako fokusirao na 500px, poseban razlog bas i nemam.
S fotografske strane, Flickr je jako dobro mjesto za mnogo toga, mada cesto se u grupama nalazi spam :)
Tipa trazite fotke nacinjenje s recimo Canon 200 f2.8 a nalazite Tokina 200mm i sl stvari, no sve u svemu, odlicno.
PS: Zanimljivo upustvo :)

Van mreže dalibort82

• Veteran
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 13, 2015, 12:09:30 pre podne »
Meni je recimo Flickr dosta pomogao u smislu, sto me je dosta ljudi naslo preko tagova i trazilo moje fotografije, neki su radili i clanke o meni. A najvise mi pomaze kao portfolio koji pokazujem klijentima i uvek su odusevljeni.
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Serb

• Veteran
    • Pogledaj profil
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 13, 2015, 12:21:50 pre podne »
Ja sam na 500px zato sto prodajem fotke preko njihovog  partnerskog sajta :) Kad imas onaj placeni nalog imas jos dosta povoljnosti , svidjaju mi se i njihovi clanci koje redovno izbacuju itd :) Na flick nemam nalog ali pratim par dobrih autora :)

Na mreži Tviti

• Veteran
    • Pogledaj profil
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 13, 2015, 12:55:45 pre podne »
meni licno dodje Flickr kao inspiracija kakve se sve fotke mogu napraviti Canonom sx 510 hs....i kad vidim te super fotke onda odustanem da ga prodam i kupim nesto bolje.....
Canon 500D, Canon 1000D, Canon 60D, Canon sx50 hs, Canon G15,
blic Canon 430ex, Canon EF 50mm f1.8, Canon ef 100mm f2.8 Makro, Canon efs 24mm f2.8, Canon EFS 18-135mm IS, blic Yong-Nuo-467, CPL, UV, 2 stativa,imam najbolji aparat na svijetu Canon sx50 hs.....

Van mreže Zoran Rodic

• Blogger
  • Veteran
  • *
    • zrodic
    • Pogledaj profil
« Odgovor #5 poslato: Januar 10, 2017, 01:24:56 posle podne »

Van mreže bobanf

• Senior
    • bgd.boban
    • Pogledaj profil
« Odgovor #6 poslato: Januar 10, 2017, 03:38:26 posle podne »
Steta. Fliker je pravi, jedini, otvoren, slobodan, demoktatski, virtuelni foto klub.
Kao da namerno zele da ugase svaki staromodni tip servisa koji ne podrazumeva instant slikanje i deljenje u realnom vremenu preko mreze. Ne znam kako ne vide da postoje i ljudi /i to mnogi/ koji vole na miru da merace fotografiju bez suludog zatrpavanja, lajkovanja, smajlija itd. Ne moze sve da bude instant, bum, i zaboravljeno posle 15 minuta jer je zatrpano novim sadrzajem. Besmislica.

Malo reklame nece da smeta u vidu nekih banera ili vidzeta sa strane ali da fotografija ostane u prvom planu. Tako ce da traju, zarada ima da kaplje, malo ali sigurno. E sad neko bi da zgrne, ne zeli kap po kap.

Poenta tih servisa je zaradjivanje novca na tudjem radu i kreativnosti, povezivanju i reklamiranju a zauzvrat daju hardverske resurse. Prakticno sva vizuelna  scena /Discovery, MTV, History, itd/ se zasniva na nekom rijaliti konceptu gde sadrzaj stvaraju oni koji su u isto vreme i konzumenti a ovi drugi daju tehnicku logistiku i resurse za deljenje i emitovanje i kupe kajmak ne radeci nista i ne ulazuci ni mrvu kreativnosti. Samo je pitanje koji format donosi koliko novca.

Meni se vec i jutjub smucio sa reklamama pa gledam samo sta moram. Fejs za godisnjice mature, a instagram ne znam ni cemu sluzi. Dosadi narodu sve pa i ovo ce..

Natrag u foto savez na sastanke u klubovima, lokane foto-safarije i izlozbe po domovima kulture :D

Van mreže Zoran Rodic

• Blogger
  • Veteran
  • *
    • zrodic
    • Pogledaj profil
« Odgovor #8 poslato: Januar 10, 2017, 07:11:17 posle podne »
Za mene je najsokantiji detalj iz 2008. ... jer ispada da su ga prodali 8 godina kasnije za 10 puta manje para. I onda mi nije bilo jasno sta tamo tacno vredi 44 mlrd dolara. Sa moje tacke gledista, i ovo je mnogo... sve je to tasna masna naduvani balon.

Van mreže IgorM88

• Veteran
    • Pogledaj profil
« Odgovor #9 poslato: Januar 11, 2017, 10:48:29 pre podne »
1 fotka, 1 eur
1 login podatci sa Yahoo, 5 eur :)
Privatni podatci ukradeni 10 eur :D nabere se to brzo :D