Autor Tema: Milica-Beauty  (Pročitano 29740 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Milica-Beauty
« Odgovor #60 poslato: Decembar 12, 2015, 12:23:01 pre podne »
@serb, nema na cemu, tu HD sminku (i to bas od te firme, videces na linku) koriste u filmskoj industriji bezrezervno u celom svetu, u pozoristu koriste kad imaju para, na zalost... ma sve ti je jasno... a znaci postoji ta posebna "studiska/scenska" sminka, ako sam ja dobro skontao poenta iste je da podnosi veliko svetlo, jako svetlo, temperturu, znoj ovo ono, ali sa druge strane nema "potrebu" da izdrzi na faci 24h, da deluje "nevidljivo", da "deluje" pri "prigusenom svetlu" i te fore vec se ocekuje da ces ti za 2-3h to da skidas sa lica i da ces to dobro da osvetlis kada snimas/fotkas bez obzira dal radis dnevnu ili nocnu scenu ... cena je takodje vrlo razlicita

@smarko, sestra od tetku mi je zavrsila negu lepote (frizeraj, nema ona sa ovim pojma) i sad je skoro bila na nekom takmicenju sminkera u zapadnu evropu kao model, sminkala je neka lokalna (ili lokalni nemam pojma ja sve podrazumevam da su frajle) molerka .. nemam pojma dal su napravili neki rezultat ali sam gledao fotke tih "sminki" tj "toga na sta mi je napravila sestru" .. to je milion nekih tehnika moleraja u 256 nivoa, kao od ciglu da krenes, kvasis pa malter, pa ravnas, pa priprema, pa izolacija, pa limovi, pa paropropusna pa gkp, pa ispuna, pa smirgla, pa bandaz pa smirgla, pa podloga, pa glet, pa smirgla pa nova podloga, pa krec prva ruka, krec druga ruka... krec n'ta ruka ... tako i oni .. n sati sminkanja za radi par desetina minuta fotografisanja, vecanja, odlucivanja, onda spakla pa sve ispocetka :D
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Milica-Beauty
« Odgovor #61 poslato: Decembar 12, 2015, 12:30:27 pre podne »
Stvarno nisam znao to arhi, bas cu da vidim sa ovom mojom o cemu se tu radi i sta koristi, bas korisne informacije si mi dao:)

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Milica-Beauty
« Odgovor #62 poslato: Decembar 12, 2015, 12:34:14 pre podne »
Stvarno nisam znao to arhi, bas cu da vidim sa ovom mojom o cemu se tu radi i sta koristi, bas korisne informacije si mi dao:)

nema na cemu, ja kontam da sve profi sminkerke to znaju pa nisam spominjao ranije (za ovaj HD ni ja nisam znao dok mi zena nije rekla malopre, ali za tu scensku sminku znam odavno posto sve glumice uvek kukaju kako je skupa)
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Milica-Beauty
« Odgovor #63 poslato: Decembar 12, 2015, 12:47:16 pre podne »

 to je milion nekih tehnika moleraja u 256 nivoa, kao od ciglu da krenes, kvasis pa malter, pa ravnas, pa priprema, pa izolacija, pa limovi, pa paropropusna pa gkp, pa ispuna, pa smirgla, pa bandaz pa smirgla, pa podloga, pa glet, pa smirgla pa nova podloga, pa krec prva ruka, krec druga ruka... krec n'ta ruka ... tako i oni .. n sati sminkanja za radi par desetina minuta fotografisanja, vecanja, odlucivanja, onda spakla pa sve ispocetka :D
:D:D:D:D Jel imas nekih kontakt da ih zovem da mi molerisu kucu :D

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Milica-Beauty
« Odgovor #64 poslato: Decembar 12, 2015, 08:25:10 pre podne »
smarko želim da se složim sa Tobom i podržim ideju da je primer najbolje rešenje u svim ovakvim slučajevima kada se daje (dobronamerni) savet. Bilo bi jako dobro, zbog nas koji nismo majstori fotografije a takvih je puno na forumu, pokazati konkretno i primerom, postaviti jedno pred drugog fotografiju ili primer kako se to radi, uz neizbežni tekstualni opis. Tako bi smo svi znali o čemu govorimo, a i slika govori više od hiljadu reči. Ja ovo pišem u krajnje dobroj nameri, jer mislim da je naš forum pre svega edukativnog karaktera. Imao sam sreću da su neke moje (priznajem loše) fotografije obtradjivali prijatelji sa foruma. Neizmern sam im zahvalan, jer sam tek tako shvatio gde grešim, šta valja činiti, šta izbeći. Naravno, može puni da pomogne i dobar, dobronameran, tekst, ali ako se ja pitam, prednost dajem primeru sa fotografijom.