Autor Tema: Milica-Beauty  (Pročitano 29724 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Milica-Beauty
« Odgovor #40 poslato: Decembar 10, 2015, 10:19:29 posle podne »
Oci su cudne zbog sminke jer je jednodimenzionalna i uokviruje ih, sto je suprotno od onoga sto se trazi od fotke, a to je treca dimenzija. Tako treba i da se sminka, jer sminka sluzi da se pojaca utisak trece dimenzije. E sada, ako hocemo neki dvodimenzionalni efekat, onda i svetlo, frizura, boje i ostalo mora da bude flat;) To ne znaci da nema senki, nego moze da bude svedeno na ciste forme, bez mekih prelaza, plakatski. :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Milica-Beauty
« Odgovor #41 poslato: Decembar 10, 2015, 10:37:40 posle podne »
E da, kad budes svratio do mene, mozes da probas jednu takvu "plakatsku" fotku, na meni ... onako da bidnem ki Che Guevara;) Imam od rekvizita i beretku, doduse slikarsku, a o bradi da i ne govorim ... prava gerilska. ;D
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Milica-Beauty
« Odgovor #42 poslato: Decembar 10, 2015, 11:18:15 posle podne »
Hvala Desho na savetima:) A fotkanje moze uvek samo zovi dolazim ja :)

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Milica-Beauty
« Odgovor #43 poslato: Decembar 11, 2015, 12:24:13 pre podne »
cek ba zar nisi ti resio bio da zaposlis profi sminkera?
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Milica-Beauty
« Odgovor #44 poslato: Decembar 11, 2015, 12:53:53 pre podne »
Ovo je sminkerka sminkala nisam ja , ja sam birao boju sminke, tacnije zutu boju senke...Mislim ja se sa prethodnim postovima uopste ne slazem, da budem potpuno iskren...Saslusam svakog i razmislim o tome ali se u ovom slucaju ne slazem. Sminka i model mogu da vam se svide ili ne svide , ali to je skroz subjektivna kategorija...Sad morate da mi objasnite sta tacno na ovoj sminki ne valja kad se vec na to fokusirate (boja , nacin nanosenja sminke, itd..) Sa Deshom se ne slazem da su oci flat i ravne  sa ovom sminkom, posebno kad imamo u oku dva catch lighta ,ovakva sminka joj smanjuje oci ali ne cini je ravnom. Kao sto ni fotka cela nije ravna i flet i moje misljenje je da je fotka 3d bas zbog svetala senki svetlih i tamnih partija...Mnogi modni i beuty fotgrafi rade sa jos ostrijim svetlom i daleko blazom sminkom. Sve u svemu ako je sminka problem razmislicu i o tome ali ja taj problem ne vidim osim kao subjektivnu kategoriju.

p.s Stvarno bi voleo da razumem to sto pisete i da mi date neki primer vezano za sminku posto ocigledno ne kapiram:)
« Poslednja izmena: Decembar 11, 2015, 12:55:53 pre podne od strane Serb »

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Milica-Beauty
« Odgovor #45 poslato: Decembar 11, 2015, 01:03:29 pre podne »
ja pitah zar ne rece da si zaposlio sminkerku posto ti rece da si ti birao sminku (zar to nije posao sminkerke) a ja zamerke na bilo sta na fotki nemam, ni na sminku ni na 3d ni na svetlo ni bilo sta drugo, jedina moja zamerka na tu fotku je sto i ja ne umem tako, nista drugo :D
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Milica-Beauty
« Odgovor #46 poslato: Decembar 11, 2015, 01:10:08 pre podne »
Uvek ja koristim sminkerku arhi ne ide ovkve fotke raditi bez :) Onda sam pitao posto moja nije dostupna u tom trenutku:) Mada opet mi nije bas jasno za sminku sto se pise jbg ja jedva sebi namestim frizuru a ne da znam nesto o sminkanju :)

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Milica-Beauty
« Odgovor #47 poslato: Decembar 11, 2015, 08:53:29 pre podne »
Serb važno je da ti mnogo znaš o fotografiji. Dobroj studijskoj fotografiji, pravoj, umetničkoj.... a šminka, frizura... sekundarna stvar

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Milica-Beauty
« Odgovor #48 poslato: Decembar 11, 2015, 11:02:25 pre podne »
Uvek ja koristim sminkerku arhi ne ide ovkve fotke raditi bez :)

:D ne razumem se ja u to, meni zena glumica, kad se dovati sminke ja odem da prilegnem

Mada opet mi nije bas jasno za sminku sto se pise

to ce morati ovi sa zamerkama da objasne zamerke :D (nemam ni ja pojma sta pisu, ali se nisam trudio ni da razumem, ovo je sve toliko hiljada godina daleko od onoga sto ja umem da mi prica o detaljima ne znaci :D )

primetih da kod ovih "beauty" fotki cesto koristis ovaj model (ne znam dal sam video ijedan drugi tvoj model?), u pitanju sestra, devojka, zena ili samo neko sa kim imas dobru saradnju?
« Poslednja izmena: Decembar 11, 2015, 11:03:55 pre podne od strane arhi »
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Milica-Beauty
« Odgovor #49 poslato: Decembar 11, 2015, 12:59:09 posle podne »
Hvala Oldy :)

@arhi

Dva puta sam je fotokao za beuty :) To je vanjina drugarica  :) Fotkam je cesto zato sto ima ekstra cisto lice, zato sto je normalna devojka i zato sto se je opustena i zna da se namesta za fotkanje  :)

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Milica-Beauty
« Odgovor #50 poslato: Decembar 11, 2015, 01:12:49 posle podne »
zato sto je normalna

sve ih je manje i manje :(
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Milica-Beauty
« Odgovor #51 poslato: Decembar 11, 2015, 01:56:58 posle podne »
Iskreno, meni nije jasan Deshin komentar. U kom smislu je dvodimenzionalna sminka? Nema trunke sarkazma, iskreno bih voleo da vidim primer jedne dvodimenzionalne i trodimenzionalne sminke, kako bih bolje razumeo komentar i gde je ovde greska.
Ocigledno je da namera nije bila da fotografija bude dvodimenzionalna, jer ona meni bas ne deluje tako. Oko sminke se ich ne razumem, ali moze da bude korisna informacija zbog nacina obrade gde se ovde primeti dvodimenzionalnost i kako je izbeci, po mogucstvu sa primerima.
Hvala unapred :)

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Milica-Beauty
« Odgovor #52 poslato: Decembar 11, 2015, 06:41:04 posle podne »
Marko, mozda ti nije jasno zbog toga sto nisam naglasio da mi se ne svidja sminka oko ociju, a ne celog lica. Vanjaivana je rekla preciznije - zuta "senka" u stvari nije prava senka jer je flat i ne slaze se sa nacinom sminkanja ostatka lica. Primer uspesne dvodimenzionalne sminke je sminka japanskih gejsi.

Evo ukratko, slikar kad slika portret, isto kao i sminker i retuser, pomocu senki dobija plasticnost ili utisak dubine. Raznim tehnikama on moze da stvori utisak da su oci vece ili manje, da su preblizu ili suvise razdvojene pa cak i da stvori utisak nekog raspolozenja, tipa sanjivost, seta, radost itd. Znaci moj savet Igoru je da kad sugerise sminkerki sta da radi oni moraju da govore istim jezikom, a to je likovni jezik koji verujem oboje znaju jer je Igor odlican retuser, a i sminkerka ocigledno odlicno radi, sto se vidi na ostalim fotkama.
Pa gde je onda kvaka ? Ja znam da je Igor u malom zatisju i da zeli nesto novo i znam da prati trendove i da je ovo pokusaj "zivopisno oivicenih ociju", ali to novo mora da ima iste osnove kao i ono staro, a to je prilagoditi fazon koji je u modi, modelu. Jednostavno, Milici na zalost ne stoji ova senka za oci.

To je bila poenta, a zar nismo onomad rekli da necemo da se tapsemo po ramenu nego da ukazemo na neke propuste da bi vise napredovali. A ovo nije stvar necijeg ukusa vec likovnosti. :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Milica-Beauty
« Odgovor #53 poslato: Decembar 11, 2015, 06:49:37 posle podne »
Serb, poslao sam ti PP. ;) :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Milica-Beauty
« Odgovor #54 poslato: Decembar 11, 2015, 06:49:57 posle podne »
Desho naravno da je tapsanje po ramenu bar u mom slucaju strogo zabranjeno :) Jednostavno nisam dobro skapirao prvi pasus koji si napisao:) Sad mene zanima sta je ovde konretno lose,sta je  uticalo na oci, zuta senka koja ide preko oka ili ovaj crni kreon koji stavaljen na donji kapak? Da li bez obzira na boju senke cu da dobijem smanjenje ociju i ovaj rezultat? Ozbiljno pitam ne zezam , u detaljima je poenta:)

Sad kad sam se raspisao da li neko zna da li stavljanjem vazelina u toner za lice dobijem neke bolje higlihte? Da to sugersem sminkerki posto sam nesto nacuo da to nije lose , ali opet nisam pametan:)

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Milica-Beauty
« Odgovor #55 poslato: Decembar 11, 2015, 08:45:19 posle podne »
vazelina u toner za lice dobijem neke bolje higlihte?

pitacu zenu, oni za scenu zbog tipa svetla imaju fore za sminkanje a sminkeri su dosta retki u pozoristima, glumci se na zalost uglavnom farbaju sami :(
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Milica-Beauty
« Odgovor #56 poslato: Decembar 11, 2015, 09:31:26 posle podne »
Hvala arhi pitaj kad se setis :)

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Milica-Beauty
« Odgovor #57 poslato: Decembar 11, 2015, 11:09:38 posle podne »
ovako, za vazelin - mozes bilo koje "praskaste" pudere i senke da zamesas sa vazelinom i da dobijes "tecni" puder/senku (kremast) mada je to ono stap/kanap varijanta i slabo se koristi

takodje ako hoces da ti neki deo lica svetli (a oni to nikad nece) namazes vazelinom

dakle ne verujem da te vazelin zanima za fotkanje ... mozda posle fotkanja ... za skidanje sminke na primer :D ili vec sta ...

elem, zena kaze nesto tipa "nema tu pameti, ima samo 2 bitne stvari"

1. skupa, kvalitetna, scenska sminka (scenska sminka nije ista kao sminka za "civile", drugog je kvaliteta, drugacije se nosi sa svetlom etc etc, za to sto ti radis ti scenska sminka moze mnogo da pomogne)

2. nebitno dal ide scenska sminka ili civilna obavezno HD puder (kosta oko 5500din u sefori), imas hd vs ultra hd pricu ovde: http://sminkajeljubav.blogspot.rs/2015/11/make-up-for-ever-hd-vs-ultra-hd.html kaze zena nije ni najbolja ni najkompletnija prica oko tog pudera ali "dovoljno" da svatis o cemu se radi

sve ostalo je umetnost - kako dobiti izlaz koji hoces kombinacijom svih tih alatki i farbi za facijalni moleraj - i tu je vec bitna vestina i sposobnost tvog sminkera

Citat
Bio je to prvi tečni puder koji je odgovarao zahtevima visoke rezolucije (HD - High Definition), nove tehnologije u svetu kamere koja je donela veću jasnoću, više piksela, izražajnije boje, ali i veću upadljivost nedostataka na koži. HD puder kreira efekat mekanog fokusa što daje besprekornu završnicu koži čak i pod jakim veštačkim osvetljenjem ili blicom. Pojednostavljeno - HD puderi su puderi koji se dobro slikaju i nakon Make Up For Ever mnogo je brendova lansiralo svoju verziju pudera sa oznakom HD, ali je ovaj originalni ostao najpopularniji.
« Poslednja izmena: Decembar 11, 2015, 11:12:34 posle podne od strane arhi »
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Milica-Beauty
« Odgovor #58 poslato: Decembar 11, 2015, 11:20:41 posle podne »
Hvala arhi na informacijama, zahvali se i zeni  :) Videcu kakvu sminku koristi ova moja sminkerka ja pojma nisam imao da ovo hd uopste postoji:) Hvala jos jednom:)

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Milica-Beauty
« Odgovor #59 poslato: Decembar 11, 2015, 11:48:03 posle podne »
Desho, naravno da nisam a tapsanje po ramenu :) Cudna je komunikacija preko tastature, cak sam i naglasao da nema ni trunke sarkazma. Samo mi nije bilo jasno o cemu pricas i trazio sam pojasnjenje, najbolje sa primerima :) i dalje bi mnogo znacilo da se pokaze bilo kakav primer: - ovaj nacin sminkanja je dvodimenzionalan, - ovo je obrnuto. Znacilo bi to nama koji o sminkanju ne znamo apsolutno nista. Citao sam dosta o konturisanju lica (ni priblizno dovoljno), a verujem da je ovo o cemu pricas nesto novo i mozda interesantno za nauciti.

Pozdrav ;)