Autor Tema: Dalmacija  (Pročitano 9335 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže barajevic

  • Junior
  • *
  • Poruke: 19
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Dalmacija
« poslato: Avgust 18, 2015, 11:51:49 posle podne »
Evo par slicica. Ima jos nekolicina finih "prirodnih" samo da nadjem vremena da sredim! :)

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Dalmacija
« Odgovor #1 poslato: Avgust 19, 2015, 12:01:10 pre podne »
 :thumbsup:
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Dalmacija
« Odgovor #2 poslato: Avgust 19, 2015, 01:13:25 pre podne »
Meni je ovo dobro, narocito prva...

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Dalmacija
« Odgovor #3 poslato: Avgust 19, 2015, 08:11:02 pre podne »
Meni je druga favorit.

Samo, nema exif-a...

Van mreže Goshke

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 639
  • Pol: Muškarac
    • goshke
    • Pogledaj profil
Odg: Dalmacija
« Odgovor #4 poslato: Avgust 19, 2015, 11:14:08 pre podne »
Ako moze jos :)
www.slobodangosic.com

https://www.facebook.com/goshkephoto

Nikon D750, Nikon D7000, Nikkor 24-70 f2.8G, Nikkor 70-200 f2.8 VR, Nikkor 85mm f1.4G, Sigma 35mm f1.4 ART, Nikon SB 910, Nikon SB 800

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Dalmacija
« Odgovor #5 poslato: Avgust 19, 2015, 11:54:52 pre podne »
I sta sad? Sad ce covek da ode i da ispuca narednih 5000 fotki identicne ovim i mislice kako je napravio super stvar. Ljudi, ako vec kritikujete neke stvari, OBRAZLOZITE sta vam se tacno svidja i sta je dobro na ovim fotkama, a sta je moglo biti bolje.

- Ono sto je dobro je svetlo, ekspozicija, boje, interesantni oblaci, obrada je ok.
- Ono sto je jako lose je kompozicija. Nema jasnog subjekta, ne znas gde da gledas, mnogo detalja od kojih se slabo sta istice, kropovani elememeni koji se nalaze na fotki. Ne postoji nijedan elemanat u vezi kompozicije (sem boja) koji je dobar. A to je ono, sto cini fotku dobrom, pored svetla.

Stvarno mi ide na andrak vise da prisustvujem hvalospevima tamo gde im nije mesto.

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Dalmacija
« Odgovor #6 poslato: Avgust 20, 2015, 12:12:57 pre podne »
^
Slazem se sa prvim pasusom, al se ne slazem sa drugim...
Gde pise i ko je proklamovao pravilo da svaka fotografija mora da ima jasno definisan subjekat ??? Sve sto si naveo kao dobro, samo si naveo, za ono sto msilis da je lose a to je po tebi samo jedan element napisao si roman, i sta sad ? To ove fotografije cini losim, ja mislim da ne.

Covek nista nije pitao, da li je nesto doboro ili lose, moja predpostavka je da onda zna sta je radio i da je to ono sto je hteo, moze da mi se dopadne ili da mi se ne dopadne, ako ume da slozi kako si naveo "Ono sto je dobro je svetlo, ekspozicija, boje, interesantni oblaci, obrada je ok" na nekom drugom kadru imace sve to + neka zanimjivija kompozicija... Najvio je da ce postaviti jos nesto pa cemo videti da li ima mesta za kritiku.

Ovo je sam moje misljenje i vidjenje ovih fotografija, ne bih zeleo da pravimo neku siru diskuiju i gubimo vreme bezve mlateci praznu slamu :P

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Dalmacija
« Odgovor #7 poslato: Avgust 20, 2015, 12:33:55 pre podne »
Gde pise i ko je proklamovao pravilo da svaka fotografija mora da ima jasno definisan subjekat ???
O cemu mi dalje da pricamo... Majko moja...

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Dalmacija
« Odgovor #8 poslato: Avgust 20, 2015, 12:34:13 pre podne »
I sta sad? Sad ce covek da ode i da ispuca narednih 5000 fotki identicne ovim i mislice kako je napravio super stvar. Ljudi, ako vec kritikujete neke stvari, OBRAZLOZITE sta vam se tacno svidja i sta je dobro na ovim fotkama, a sta je moglo biti bolje.

- Ono sto je dobro je svetlo, ekspozicija, boje, interesantni oblaci, obrada je ok.
- Ono sto je jako lose je kompozicija. Nema jasnog subjekta, ne znas gde da gledas, mnogo detalja od kojih se slabo sta istice, kropovani elememeni koji se nalaze na fotki. Ne postoji nijedan elemanat u vezi kompozicije (sem boja) koji je dobar. A to je ono, sto cini fotku dobrom, pored svetla.

Stvarno mi ide na andrak vise da prisustvujem hvalospevima tamo gde im nije mesto.


Potpuno se slažem.

@Nenad
Pišeš kao neko ko nema iskustva i smatra da ga pravila sputavaju. Daj prvo da se zadovolje najosnovniji principi pa onda idemo dalje.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Dalmacija
« Odgovor #9 poslato: Avgust 20, 2015, 12:50:44 pre podne »
Meni je ovo negde između vas. Niti je za hvalospeve (ako ih je uopšte bilo), niti je za neku jaku kritiku. Jasno je šta nedostaje na slikama, kao i to da su neki bitni elementi dobri. Nadam se da isti ti elementi neće izostati kada se ukaže prilika da se uhvati neki upečatljiviji motivi, za koje često treba više malo ispešačiti.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Dalmacija
« Odgovor #10 poslato: Avgust 20, 2015, 01:07:00 pre podne »
@smarko
Mnogo se ti nerviras i opterecujes totalno bespotrbno "Stvarno mi ide na andrak vise" "Majko moja..." mislim sta vise pravis dramu bez razloga koda je pitnje zivot da li necega ime ili nema na fotografiji.

@pericha
Pa i nemam iskustva, ali ne mora svaka fotografija da bude striktno po pravilima ili onako kako neko misli da treba i nikako drugacij, zar ne ??? Covek je napravio onako kako je umeo i zeleo, nije postavio pitanje sta je dobro ili lose, vec je samo postavio fotografije i najavio da ce ih biti jos, i eto smarka sa dramaticnim nastupom kao da se ne znam sta deslio, mislim cemu to...

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Dalmacija
« Odgovor #11 poslato: Avgust 20, 2015, 01:27:53 pre podne »
Razlog za to je sto ti i ljudi kao ti polako pravite facebook od foruma. Nije to nikakva drama, samo cudjenje zbog hrabrosti koju ispoljavas, izjavama poput poslednje. Zatrovao si pola foruma nekritickim divljenjem svemu i svacemu i koliko vidim, to se sve vise omasovljuje. Ovaj forum je to sto jeste zato sto ljudi pomazu jedni drugima da podignu svoje fotografije na visi nivo, bez uvlacenja u dupe i podilazenja. Kao sto rekoh, ali da ponovim jos jednom. Covek ce posle tvojih komentara da ode ponosan i da ispuca jos koji rafal bez razmisljanja, samo ovaj put mozda nece imati srece da mu svetlo i oblaci budu takvi kakvi su... Mozda i zna zasto mu je svetlo dobro... Ako ne zna, nece ni znati zasto je napravio losije fotografije nego prosli put. Posle mojih komentara ce razmisli o tim bojama, svetlu, a narocito kompoziciji i mozda nadje neku literaturu. Nisu svi ljudi takvi da im lakse metar ovamo, nego santimetar tamo.

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Dalmacija
« Odgovor #12 poslato: Avgust 20, 2015, 01:33:52 pre podne »
Pa i nemam iskustva, ali ne mora svaka fotografija da bude striktno po pravilima ili onako kako neko misli da treba i nikako drugacij, zar ne ??? Covek je napravio onako kako je umeo i zeleo, nije postavio pitanje sta je dobro ili lose, vec je samo postavio fotografije i najavio da ce ih biti jos, i eto smarka sa dramaticnim nastupom kao da se ne znam sta deslio, mislim cemu to...


Fotografija treba da bude po osnovnim pravilima. Ako se radi mimo njih za to treba imati dobar razlog i puno iskustva.
Da li je "čovek" napravio onako kako je umeo - da. Kako je želeo - to samo on zna. Verujem da je pored njega bio iskusniji fotograf da bi i rezultat bio bolji koji bi se čak i autoru više svideo.
Na forum se postavljaju fotografije da bi ostali videli, divili se, uživali ili (najvažnije) izneli svoje mišljenje. Ono što valja to je autor odradio dobro i (uglavnom) svesno i namerno. Po meni je mnogo bitnije reći šta ne valja sa jedinim ciljem da se to popravi. Sa iskustvom uglavnom dolaze i bolje fotografije. 100 puta rečeno već ovde na forumu i svima je jasno :)
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Dalmacija
« Odgovor #13 poslato: Avgust 20, 2015, 01:42:45 pre podne »
Aj ovako od sad pa nadalje ako moze, da odjebes od mene u sirokom luku sa ovakvim komentarim "bez uvlacenja u dupe i podilazenja" jesmo se razumeli ???

Ja tvoje misljenje i tvoj stav nisam omalovazavo ni tebe kao sagovornika, vec sam samo izneo svoje tako da se ti meni ovako neces obracati. Sad se zapitaj u kom pravcu si krenuo sa ovakvim komentatrom i da li ima ikakvog smisla da se ovako obracamo jedni drugima...
« Poslednja izmena: Avgust 20, 2015, 01:47:09 pre podne od strane Nenad_Ristic »

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Dalmacija
« Odgovor #14 poslato: Avgust 20, 2015, 01:49:16 pre podne »
Cemu drama Nenade? Govorio sam po kojim je principima forum stekao reputaciju kakvu ima.
Da te podsetim, ti si se meni prvo obratio. Tako da prvo ti  da uradis to u sirokom luku. Smiri se malo...

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Dalmacija
« Odgovor #15 poslato: Avgust 20, 2015, 01:50:26 pre podne »
E da, ako je to trebala da bude neka vrsta pretnje... Daj, uozbilji se :D

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Dalmacija
« Odgovor #16 poslato: Avgust 20, 2015, 02:01:14 pre podne »
Dobro bre ljudi, posle svega ovoga @Barajevic ne da neće postaviti neku sliku, već ima da napusti forum :) Aj samo malo konstruktivniji rečnik, bez psovki, pretnji, uvreda i sličnog. Nije više bitno ni ko je počeo, suviše smo matori za ovo...

Čekamo čoveka da postavi nove fotke, da vidimo da li je to što je ovde ispalo dobro, tako ispalo slučajno, ili čovek tačno zna šta radi. Onda ćemo moći da kažemo još neke konkretnije stvari.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Dalmacija
« Odgovor #17 poslato: Avgust 20, 2015, 02:02:32 pre podne »
@smarko
Ja sam se tebi obrati, ali kako sam se ja tebio obratio i kakve to veze ima ko se kome obrati ??? Pogledaj nacin na koji sam se ja tebi obratio i pogledaj sta ti pises u tvom obracanju meni, samo toliko...

Kakvu kritiku mogu ja da uputim bilo kome po bilo kom pitanju ??? To neka rade isksniji od mene, menio moze nesto da se dopadne ili da mi se ne dopadne, ako mi je fotka dobra ja to i napisem (meni je dobra tebi ne mora da bude) i upravo da ne bi izazvao gnev kao kod tebe cesto naglasim da ce nesto vise da kazu iskusniji od mene, i sta je to da nije mozda "uvlacenja u dupe" kako ti kazes i na koji nacin takvim kometarom kako ti kazes "Zatrovao si pola foruma nekritickim divljenjem svemu i svacemu i koliko vidim". Cemu to Smarko samo mi to nije jasno i gde si ti to sto navidis video ???
 
« Poslednja izmena: Avgust 20, 2015, 02:05:06 pre podne od strane Nenad_Ristic »

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Dalmacija
« Odgovor #18 poslato: Avgust 20, 2015, 02:05:35 pre podne »
Mislim da nije za tebe direktno to rekao. ALi da samo "pertle vire na forumu vire" , u zadnje vreme samo se prebacuje ko ce koga da pohvali , od hvalospeva ponekad malo i povratim po tastaturi. Vecinu tema sam i prestao da pratim zbog toga. A ti Nenade ne znam da li primecujes da si se posvadjao sa svakim clanom na forumu, samo ih redjas.  I da te podcetim smarko je prvi stao na tvoju stranu posle  komentara japanca , ali izgleda brzo zaboravljas...Odavno sa rekao da necu vise da ucestvujem u temam kao sto su ove, ali nit si moderator nit si vlasnik sajta , tako da ne odredjujes pravila ko ce sta da napise, ima moderacija pa neka banuje ili brise komentare ako treba. Uskoro ces svima koji ti odgovore suprotno od onoga sto zelis da cujes, ili ako recenicu protumacis  da je protiv tebe ,da zabranjujes da pisu i da te zaobilaze u sirokom luku?

cronin ne brini i ja cu da napustim forum od ovakvih i slicnih komentara i tema.

p.s a gde se vide hvalospevi pa pogledaj pola tvoje teme hvale i kad valja i kad ne valja, pogledaj tvoj komentar juce kod onog portreta imas jos hiljadu tema gde su fotografije ishavljene ne zasluzeno.
« Poslednja izmena: Avgust 20, 2015, 02:09:05 pre podne od strane Serb »

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Dalmacija
« Odgovor #19 poslato: Avgust 20, 2015, 02:05:48 pre podne »
Dobro bre deco, zasto pravite posla cika Zoranu...ajde...
Sigrajte se lepo u pesku, kao i sva ostala deca.. ;D
« Poslednja izmena: Avgust 20, 2015, 03:06:13 pre podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8