Autor Tema: Svadba  (Pročitano 31784 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže SRKI 66

  • Junior
  • *
  • Poruke: 29
    • Pogledaj profil
Svadba
« poslato: Novembar 14, 2008, 09:46:47 pre podne »
Svadbe su baš čudni događaji. Svašta nešto može da se vidi i uslika, lepo ili bizarno.Verujem da tako nešto interesantno posedujete.

Van mreže sergio

  • sergio
  • SuperModerator
  • Senior
  • **
  • Poruke: 574
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Svadba
« Odgovor #1 poslato: Novembar 14, 2008, 12:20:55 posle podne »
 treca je super
EOS 30 D / EF-S 17-85mm 1:4-5.6 IS USM / 50mm f1.8  / EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS  /  Canon 35-80mm f/4-5.6 (bez prednjeg stakla :) / Speedlite 580EX II

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Svadba
« Odgovor #2 poslato: Novembar 14, 2008, 01:27:52 posle podne »
Meni je prva najbolja. Vidi se par bora, koje se lako koriguju u PS, ali generalno devojka je fotogenicna.

Van mreže sergio

  • sergio
  • SuperModerator
  • Senior
  • **
  • Poruke: 574
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Svadba
« Odgovor #3 poslato: Novembar 14, 2008, 03:37:11 posle podne »
na trecoj nema sta da se koriguje .. mozda katanac iza leve ruke ...  ;)
EOS 30 D / EF-S 17-85mm 1:4-5.6 IS USM / 50mm f1.8  / EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS  /  Canon 35-80mm f/4-5.6 (bez prednjeg stakla :) / Speedlite 580EX II

Van mreže SRKI 66

  • Junior
  • *
  • Poruke: 29
    • Pogledaj profil
Odg: Svadba
« Odgovor #4 poslato: Novembar 14, 2008, 08:15:04 posle podne »
uzmite u obzir da je to samo jedna kuma, pozajmljena na bukvalno 5 min, jer ima potencijal. Imace kuma je velika umetnička faca u zapadnoj Evropi. Ali poenta je da postavite svoje interesantne fotke sa svadbi gde ste prisustvovali. Ja sam inače gost na svadbama. Recimo imam fotke Dušana Kecmana (KK Partizan) iz tuš kabine kao i njegovu pripremu za sopstveno venčanje, pa Ćirića (vaterpolo) i tako to.

dodatak1: Takve fotke se rade u momentu i to po principu zbrzavanja "modela":dođi vamo, stani tu, ne mrdaj..... i dalje slede uputstva autora- pa šta ispadne. Ko bi u toj brzini video katanac, mada sada kad vidim super je što je tu. Ko je video kazamat bez katanca. Naravno ova i ovakve fotke odlaze u histori NE UPOTREBLJIVE SU.

dodatak2: i dok još imam vremena, za odgovor oko bora i adobe cs.... Nećemo valjda da se bavimo fotomontažama. Fotka može SAMO MALO da se doradi na kompu tipa kelvini, kontrast, oštrina, krop i ostale tehničke zezalice, ponavljam SAMO MALO. Sve ostalo prelazi u dizajn, a to je posebna grana umetnosti. Ako fotka odma nema dušu ili su objekat snimanja ili onaj ko snima nešto zeznuli - ćao zdravo nema više, brišeš ili čuvaš/izbor je tvoj.  ;)
« Poslednja izmena: Novembar 14, 2008, 09:54:41 posle podne od strane Crni_bombarder »

Van mreže SaleSk

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 465
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Svadba
« Odgovor #5 poslato: Novembar 15, 2008, 04:16:39 pre podne »
dodatak2: i dok još imam vremena, za odgovor oko bora i adobe cs.... Nećemo valjda da se bavimo fotomontažama. Fotka može SAMO MALO da se doradi na kompu tipa kelvini, kontrast, oštrina, krop i ostale tehničke zezalice, ponavljam SAMO MALO. Sve ostalo prelazi u dizajn, a to je posebna grana umetnosti. Ako fotka odma nema dušu ili su objekat snimanja ili onaj ko snima nešto zeznuli - ćao zdravo nema više, brišeš ili čuvaš/izbor je tvoj.  ;)


U potpunosti se slazem sa tobom.... ;)

Ili si fotograf ili si PS preradjivac......
Lako je na kompu da sredis fotke...kada su digitalnog formata...a sta biva kada slikas na filmu????
sta ces da ispravish onda???
 ;D ;D ;D
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

Canon PowerShot S110 / Canon PowerShot A570 IS

Van mreže sergio

  • sergio
  • SuperModerator
  • Senior
  • **
  • Poruke: 574
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Svadba
« Odgovor #6 poslato: Novembar 15, 2008, 08:38:06 pre podne »
onda reci : nema automobila bez rucnog menjaca i kurble ... je*es ti ove nove tehnologije  :D

znam da je fotografija umetnost , ali je obrada digitalne fotografije nezaobilazan deo savremene fotografije ... ako zelis da radis kao fotografi koji nisu imali priliku da upoznaju dslr , onda kupi SLR , film i udri ...
EOS 30 D / EF-S 17-85mm 1:4-5.6 IS USM / 50mm f1.8  / EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS  /  Canon 35-80mm f/4-5.6 (bez prednjeg stakla :) / Speedlite 580EX II

Van mreže SRKI 66

  • Junior
  • *
  • Poruke: 29
    • Pogledaj profil
Odg: Svadba
« Odgovor #7 poslato: Novembar 16, 2008, 12:48:39 pre podne »
kad pomenu film, stari dobri koji sad čuči u arhivi u svojim folijama i kao da je pre sto godina otišao u histori a ne pre samo par. Svako ko je radio sa negativima zna lepotu i problematiku istih.Mislio sam da se neću više baviti fotografijom kad sam prvi put uzeo u ruke neki digitalac (mislim da je bio kulpiks ili sl) Pristupačni dslr aparati su se pojavili tek kada je kanon pustio prvi dslr aparat ispod 1000 e. Tada je to bio d 300 (ili 350 zaboravih) i on je dosta bio spor za moje potrebe ali se nekako uspevalo napraviti nešto. Govorim o kratkim eksp. u okruženju sa malo svetla. Onda je tu bio d10 (prelazna faza) da bi d20 postao standardni polu profi aparat, mada mu je cena bila prilično jaka (1700e)Posle dolazi d5 koji je napravio mini revoluciju(profesionalci su sa eosa d1 prelazili masovno na d5-osim ako nisu išli u Irak ) i sada d5 mark II. Zašto ovo pričam? za tri godine vrhunska digitalija je potpuno postala pristupačna prosečnom umetniku fotografije, i po kvalitetu i po ceni. Naravno da nema govora o isplativosti kada poredimo sa negativima, ali nema ni one neizvesnosti dok razvijaš film, pa probe, pa se štedi film, pa se planiraju snimci, pa produženo razvijanje (za koje niko godinama nije hteo da mi oda tajnu) pa Fuji 800-legenda, pa ilford x5 prvi crno beli film koji je mogao da ide u proces c41-mašina itd. Sada se nemilice tuče po snimcima pa šta ispadne, neka fotka će valjda biti dobra. Kad smisle (a već su smislili, samo čekaju da zarade što više na digitalnim aparatima i opremi-milijarde dolara) odnosno kad puste u promet kamere, kojom ćeš moći iz video zapisa da uzmeš kadar koji ti odgovara, obradiš i odštampaš u velikom formatu, onda će ali baš svako moći da se bavi "profesionalnom fotografijom" Nova petica se koristi i kao kamera i to ni manje ni više nego HDV. Paralela je vinil gramofonska ploča i cd disk. Ko god je držao i jedno i drugo u rukama, zna razliku
Teorija zavere ili sam ja samo malo više sentimentalan.?

Zaboravih- dobar skener za negative je jako skup(barem bio) i kad skeniraš negativ dobiješ nešto kao RAW format, sa svim šumovima. Lagana obrada na kompu i to je to. Mene čeka 1362 negativa da prebacim u digitalni format. Jedino što je mnogo spooooro kad to radiš.
« Poslednja izmena: Novembar 16, 2008, 08:40:25 pre podne od strane Crni_bombarder »

Van mreže Mladen

  • Član
  • **
  • Poruke: 166
    • Pogledaj profil
Odg: Svadba
« Odgovor #8 poslato: Novembar 16, 2008, 01:26:26 pre podne »
Fotke nisu lose.... simpaticna je devojka.....

Ono sto je problem, vise sa moderatore nego za mene ali i meni bode oci je to sto ne upotrebaljavas EDIT opciju....
Sta je ovo, dozvoli, sta je ovo sine, a uz to i ne radi?

Van mreže sergio

  • sergio
  • SuperModerator
  • Senior
  • **
  • Poruke: 574
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Svadba
« Odgovor #9 poslato: Novembar 16, 2008, 03:18:40 posle podne »
moj otac se bavio fotografijom i secam se, iako sam bio klinac, mracne sobe , ustvari wc-a  koji je posluzio za te svrhe  :D  ...
imali  smo  dosta crno belih fotki koje je sam pravio .. bilo je to interesantno , nema sta  ...
EOS 30 D / EF-S 17-85mm 1:4-5.6 IS USM / 50mm f1.8  / EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS  /  Canon 35-80mm f/4-5.6 (bez prednjeg stakla :) / Speedlite 580EX II

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Svadba
« Odgovor #10 poslato: Januar 11, 2010, 11:07:32 posle podne »
E ovako,planiram uskoro fotografisati svadbe,znam da je to zahtjevno dosta,do sada sam fotografisao sahrane(kad bi me ko pozvao),mada od sahrane je slaba para,pa bih molio za savjet dobri ljudi fotografi,ko je fotografisao svadbe na sta bi trebalo obratiti paznje.Citao sam neke literature,najvise od Skot Kelbia savjeti za fotografisanje svadbi,ali bih ipak volio cuti od nasih ljudi na sta da se pazi.Od opreme koristim Canon EOS 350D,objektivi;Canon fiksni 50mm,f1.8, Canon 18-55 i Canon 75-300.Blic Metz(Mecablitz),2 baterije za fotoaparat,rezevne baterije za blic.E sad,da li je to dovoljno od opreme ili bih trebao jos nesto vazno nabaviti(ozbiljno pisem i pitam,ako mogu samo odgovori bez zezanja i šale...!),jer bih to uskoro trebao poceti raditi.Planirao sam unajmiti jos jednog fotografa za svaki slucaj(ne daj Boze da mi oprema otkaze,ili kolegi,ipak je tu drugi onda aparat koji bi izbjegao smak svijeta od mlade!).Eto toliko sa mojim opsirnim pitanjem,pa ako je neko voljan da mi pomogne,zahvalan bih bio mnogo!
Samo da dodam da bi to kolega i ja za novac fotografisali,a ne nekim prijateljima!
« Poslednja izmena: Januar 11, 2010, 11:42:56 posle podne od strane Tviti »
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Svadba
« Odgovor #11 poslato: Januar 11, 2010, 11:57:48 posle podne »
Pazi, mnogi svadbe i ispracaje i dalje fotkaju filmasem i jednim normalcem i blicem, sto ne znaci da tako treba... ;D
Ocu Ti reci, raditi sa tim sto imas se moze, ali tesko da ces kvalitetom odskociti od ostalih svadbara...
Da sam na Tvom mestu, odmah bih isao na pouzdanije objektive, bar na 18-55IS i 85 1.8 ili 50 1.4... Ili bih ulozio u rasvetu, prodao taj metz i uzeo 580 dvojku i jos dva blica ili ST-E2 i dva blica, zbog bezicne kontrole i boljeg svetla... Jos par kartica i baterija obavezno!
E sad, to je bar jos 400-500e... U slucaju da budzet dozvoljava, uzeo bih i neki 30d/40d a da 350d ostane kao backup telo...

Mem. kartice i baterije za aparat i za blic Ti svakako ne ginu...

Skupa je to rabota... :D

Pozz

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Svadba
« Odgovor #12 poslato: Januar 12, 2010, 09:26:55 pre podne »
Ali kada nabodes dobar posao zna i te kako brzo da se isplati.

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Svadba
« Odgovor #13 poslato: Januar 13, 2010, 05:26:50 posle podne »
Zaboravih odgovoriti...

Dobar posao ubosti nije lako. Prvenstveno ako se krene sa prodavanjem slika na licu mesta. Najcesca i najgora varijanta! A fotkati za fixnu cenu i ne petljati se sa prodavanjem je jako tesko, najcesce zbog kvaliteta fotki koji se mora ponuditi klijenteli i naci nacin da im se objasni da na fotke moraju cekati jedan period zbog sredjivanja i na kraju objasniti rodbini, babama i dedama zasto fotke ne prodajete... ;D

Pozz

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Svadba
« Odgovor #14 poslato: Januar 13, 2010, 08:35:22 posle podne »
Takvo iskustvo (fiksna cena) sam ja imao sa "Photo Sale", i stvarno smo bili zadovoljni uslugom. Tacno je kako Mihailo kaze, najbitnije je da ponudite kvalitetne fotke, da se razlikuju po stilu od drugih, znaci da ostave utisak na mladence i goste, i onda je dogovor svakako znatno laksi  :)
Ovde imate njegov rad:  http://www.vencanja.com/mini_prezentacije/foto_sale/index.html

Van mreže sergio

  • sergio
  • SuperModerator
  • Senior
  • **
  • Poruke: 574
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Svadba
« Odgovor #15 poslato: Januar 13, 2010, 09:03:17 posle podne »
Jedan je Sale ...
EOS 30 D / EF-S 17-85mm 1:4-5.6 IS USM / 50mm f1.8  / EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS  /  Canon 35-80mm f/4-5.6 (bez prednjeg stakla :) / Speedlite 580EX II

Van mreže trucic

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 355
    • Pogledaj profil
Odg: Svadba
« Odgovor #16 poslato: Januar 14, 2010, 01:55:11 posle podne »
...tviti, uzmes neki 7D ili 5DMk2... ubijes dve muve jednim udarcem snimajuci i video... ;) http://vimeo.com/6496808

...bez zezanja, jako je nezahvalno cimati se sa wedding fotografijom, ali od necega moras poceti...dobar 50 1.4 moze, imam ga i ja u planu, a svakako 17-40L je odlicno, tj. svi ga koriste upravo za to...nerealan sam po pitanju cena istih, ali `a je to` u tom poslu...i mozda neko bolje telo, 350D kao alternativa...pozzz

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Svadba
« Odgovor #17 poslato: Januar 14, 2010, 02:47:35 posle podne »
...tviti, uzmes neki 7D ili 5DMk2... ubijes dve muve jednim udarcem snimajuci i video... ;) http://vimeo.com/6496808

...bez zezanja, jako je nezahvalno cimati se sa wedding fotografijom, ali od necega moras poceti...dobar 50 1.4 moze, imam ga i ja u planu, a svakako 17-40L je odlicno, tj. svi ga koriste upravo za to...nerealan sam po pitanju cena istih, ali `a je to` u tom poslu...i mozda neko bolje telo, 350D kao alternativa...pozzz
Sve ja to znam-sta je dobro,al da bih mogao nabaviti 5D MarkII trebao bih odraditi jedno 50-ak svadbi!Nema se para,tako da bih morao poceti fotografisati sa onim sto imam!Naravno,kad bi se skupilo para,onda mi ortak i ne bi trebao,nabavio bih 2-3 tijela aparata i sam bih fotografisao.Mislim,sada vozim vw bubu staru 40 godina po Sarajevu,al znam i ja da bi mi vise lezao neki Mercedes SLK!
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže trucic

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 355
    • Pogledaj profil
Odg: Svadba
« Odgovor #18 poslato: Januar 14, 2010, 02:56:29 posle podne »
...prvi deo je sala, drugi ono sto je realno da ce ti zatrebati u tom poslu - pouzdan objektiv i bar jos jedno telo...

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Svadba
« Odgovor #19 poslato: Januar 14, 2010, 07:29:11 posle podne »
Hvala Crni,pregledao sam onaj link sto si stavio za fotografisanje svadbi,veoma poucno! ;)
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L