Autor Tema: Sony A7s  (Pročitano 18080 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Sony A7s
« poslato: Jul 31, 2015, 01:12:12 pre podne »
Sony na momente podseća na neku čudnu životinju kojoj su zadnje  noge razvijenije od prednjih udova, što se manifestuje nestabilnošću prilikom trka ili pri brzoj promeni pravca. Moje poređenje nedvosmisleno ukazuje na poveliki disbalans između ponude fotoaparata i objektiva koji su im namenjeni. A7 ergela fotoaparata  predstavlja jedno malo revolucionarno čudo, započeto oktobra 2013. izlaskom dva modela Sony A7 i Sony A7r namenjenih entuzijastima, naprednim korisnicima i profesionalcima. 6. aprila 2014 godine izlazi i treći u nizu sa ništa manje iznenađujućim nastupom. U vremenu kada se trka u megapikselima besomučno povećava, Sony lansira fotoaparat sa 12 megapiksela, gurajući prst u oko svima onima koji se utrkuju baš na tom polju.>>> Nastavak na blogu

''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7s
« Odgovor #1 poslato: Jul 31, 2015, 02:50:53 posle podne »
Odličan prikaz.Sony pravi sve moguće varijante bezogledalaca, što bi se reklo , za svačiju dušu.Ono što ovde primećujem na prvu loptu je da je ovo daleko od nečeg kompaktnog.Ovo staklo je po gabaritima tu negde sa C 17-40, čini mi se.Sam koncept manje razolucije u funkciji poboljšanja nekih drugih bitnih parametara je za svaku pohvalu.Nadam se da će u budućnosti ispoštovati svoje korisnike i sa bogatijom ponudom objektiva po nekim razumnim cenama  :)
« Poslednja izmena: Jul 31, 2015, 03:06:21 posle podne od strane neo »

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7s
« Odgovor #2 poslato: Jul 31, 2015, 02:59:18 posle podne »
Odlicno stivo, mada ako bih isao na 'milc', to je  samo Fuji :)
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7s
« Odgovor #3 poslato: Jul 31, 2015, 04:46:28 posle podne »
...ako nas Sony ne iznenadi sa objavom tipa "E mount is dead, long live the Z mount" ;D
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7s
« Odgovor #4 poslato: Jul 31, 2015, 06:37:39 posle podne »
Odlicno stivo, mada ako bih isao na 'milc', to je  samo Fuji :)

Sad vec mogu sa tobom da se slozim u potpunosti. Fuji ima kontinuitet, jasan plan i ono sto je najbitnije izuzetno kvalitetna stakla.

Sto rece Stalker, Sony ume da rikosetira... i krajnje neemotivno se otrese nekih ideja i pravaca. Ponekad pomislim kako odeljenje za adaptere ima veci budzet od odeljka za razvoj objektiva. Ko zna na cemu sada rade. :)
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7s
« Odgovor #5 poslato: Jul 31, 2015, 06:45:25 posle podne »
Ondličan text i odličan aparat...

Ja lično ako bi razmišljao o MILC-u ovo bi bila jedina opcija.
Mislim, ponekad i razmišljam ali me smori ta priča sa adapterima i objektivima.

Medjutim gledajući fotogragije i na forumu i na netu, zapažam da dobro pegla ovaj fotoaparat šta god da mu nakačiš...
Izgleda da mu je senzor takav da nije mnogo probirljiv...

Na drugom forumu recimo jedan član posle par meseci korišćenja A7 prodade ladno svoj 5Dmk3 jer za njim kako reče nema više nikakve potrebe...hm. :-\
« Poslednja izmena: Jul 31, 2015, 06:47:28 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7s
« Odgovor #6 poslato: Jul 31, 2015, 07:06:33 posle podne »
Zaboravili ste Oly i Oly Pro stakla 12-40, 40-150 i 7-14, sirok izbor non-pro stakala ukljucujuci i multifunkcionalni 12-50. Jeste mali senzor i 2x krop, ali nisam primetio neke nedostatke niti da se ljudi zale na te stvari. Plus LiveTime i LiveComposite kreativne mogucnosti.

@Argon: pa valjda je covek uporedio sisteme i doneo odluku na osnovu iskustva.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7s
« Odgovor #7 poslato: Jul 31, 2015, 07:16:42 posle podne »
Meni je to apsolutno razumljivo (prodaja mk3). Iskreno, nisam to govorio javno... ali vec duze vreme pomalo cudno gledam ljude koji vucaraju onolike aparate, ranceve i torbe. Mirrorless aparati nisu ono isto sto i pre par godina... a ovo su apsolutno brutalne sprave u svakom smislu. Ako neko misli da je Panasonic GX7, Fuji X E2, XT1 ... Sony ili olympus ...bilo koji, nekonkurentan naspram bilo kojeg dslr aparata, grdno se vara. Debelo se vara.

Sony A7 su nenormalno dobri aparati u svakom smislu. Sony ima objektive, nije da ih nema... zaboga, kako Vito funkcionise, i hiljade drugih? Samo, siri pogled na taj deo govori kako njihova ponuda ni izbliza nije potpuna poput one koju imaju Canon, Nikon, Fuji, Olympus...
Samo to govorim i nista vise. Neverovatna disproporcija.

Inace, ove sedmice... cisti tiranosaurus rex :) da ne pricam koje je zadovoljstvo mlatiti mf stakla na ovim aparatima, bio to mitakon, leica, minolta ili takumar.

AF?  Ma i toga mi je vise preko glave, kao i sa pikselpipovanjem. Jbt, kao da svi slikamo huseina bolta koji izlece iz grmlja, pa moramo da mu uhvatimo zenicu oka.
Ja vise ne vidim razliku ni u tom segmentu. A pravo da vam kazem, i zabole me da se ubedjujem. :)

Vec imam dovoljno svojih problema da li da kupim fuji 35 f/1.4 ili 27 f/2.8 :D
« Poslednja izmena: Jul 31, 2015, 07:23:16 posle podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Tyler Durden

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 497
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7s
« Odgovor #8 poslato: Jul 31, 2015, 08:07:02 posle podne »
Imam osjećaj kao da se zahuktava hype train... :)

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7s
« Odgovor #9 poslato: Jul 31, 2015, 08:12:37 posle podne »
Nema toga. Svako kupuje ono sto mu odgovara. Ako hoces gabarite, kupis dslr... ako hoces mani aparat... naprosto ga kupis. Kupis ono sto hoces. Poenta mojih pisanija je da su pljuckanja po nekom brendu ili tipu aparata potpuno bespredmetna i glupava. Pljuckanje po milcevima je do ne tako davno i imalo nekog osnova, ali kvalitet raste... a cene padaju.

Mozemo pricati o ergonomiji, rasporedu dugmica... i sl. Izlazni rezultat vise nije predmet mojih dilema.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7s
« Odgovor #10 poslato: Jul 31, 2015, 08:18:05 posle podne »
@Z.Rodić
paa,  35 f/1.4....gde je tu dilema  :)

Ne znam šta druge odbija ali mene lično to što pre svega Canon (a ni Nikon) nisu zagazili u ovo kako treba, a zatim što nisu našli neki jeftin i nedegradirajući način za korišćenje DSLR objektiva na istim.
Objektiva na izvolite novih i polovnih ima samo za DSLR, i to u varijanti za Canon/Nikon... i to je fakat....sve drugo je neka polu-avantura po meni.

Dodaj tome još ili ćudljivog proizvodjača ili onog koji precenjuje mashala svoj proizvod ili sa onog koji ima senzor sa 2X cropom (sa svim prednostima i manama koji isti donosi) a gde ja uglavnom vidim mane, i tako... :-\

Sve u svemu mogo smaračine za obična čoveka zasad....ali možda biće bolje .


@Stalker
Ne sumnjam da jeste..
« Poslednja izmena: Jul 31, 2015, 08:20:51 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7s
« Odgovor #11 poslato: Jul 31, 2015, 10:05:22 posle podne »
Slazem se sa Zokijem. Ja prvi nisam mogao da zamislim da drzim u rukama aparat manji od D300, ali kad sam uzeo u ruke EM5 MkII...pa, nekako je legao savrseno, sa jos boljom ergonomijom i zilion konfigurabilnih dugmica, krajnje kvalitetno uradjen, ceo od metala, zaptiven...sa zaptivenim "kit" staklom koje daje odlicne rezultate, na pritisak dugmeta se pretvara u skoro macro staklo sa 0.76x uvecanjem, isto tako odlican zum 40-150 (80-300) koji kosta sto evra...da ne govorim o neverovatnim pro staklicima. A voleo bih dacmi neko ukaze na mane 2x krop senzora, odnosno na mane izlaznog rezultata istog. Nije u pitanju hype ni fanboy rattle, nego cisto tehnicko pitanje...koje je besmisleno samo po sebi, jer bilo koji danasnji aparat, itd, itd...poenta je da umesto da nosim foto ranac, Olija stavim u futrolu pa u obican ranac i udri.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7s
« Odgovor #12 poslato: Jul 31, 2015, 10:18:29 posle podne »
nije to mana, nego sam rekao da je meni mana...
Recimo meni više mi znači bokeh nego makro..
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7s
« Odgovor #13 poslato: Jul 31, 2015, 10:20:12 posle podne »
Loš aparat u današnje vreme definitivno ne postoji, samo je stvar afiniteta,ličnih sklonosti i potreba šta će čovek da odabere  :)

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Sony A7s
« Odgovor #14 poslato: Avgust 05, 2015, 12:57:38 pre podne »
Zamolio bih cenjene (a posebno viđenije) članove za malo manje bulažnjenja, da ne popiju hladišu :D

Ajmo malo ozbiljnosti sa izjavama, čisto da ne moram i ovde da uletim klizeći i napravim pokolj u sred godišnjih odmora. Ajde života vam...


Ako je ideja "amateru/laiku nije potreban DSLR", to je onda OK, ali ono gore o mk3... pa to je tipičan korak jedino za onog kojem mk3 u startu nije ni trebao, nego je hteo da bude "glavni baja u selo". Nemojte priču vući u tom pravcu, jer će u suprotnom ova tema biti okidač za novu uređivačku politiku sasecanja trolovanja u korenu.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Avgust 05, 2015, 01:00:04 pre podne od strane StORM48 »

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7s
« Odgovor #15 poslato: Avgust 05, 2015, 01:40:52 pre podne »
khm...ja ne spadam u cenjene članove, ali ipak moram da kažem nešto za 2 dnevnik.... ;D

Da je na jednom drugom forumu jedan takodje cenjeni clan dao na prodaju svoj 5mk3 i c.24-70mk2 posle samo 2-3 meseca druženja sa A7  sada već ˝istorijska˝ činjenica, i to je manje vise poznato čak i nama koji tek povremeno tamo svratimo.
Šanse da je imao mk3 iz razloga da bude glavni Baja u selu su male....pošto uglavnom obitava i radi na brodu... :)
Opet, brodovi te vrste imaju ˝stanovnika˝ pre kao neka naša palanka. A izmedju sela i palanke razlika je, ejhaa... ;)

Šta to dokazuje...pa ništa posebno,  sem da ima ljudi koji donose i takve odluke, a očigledno ima i na ovom forumu onih koji dele takav stav. Tačka.
Od kada to spade pod trolovanje stvarno veze nemam... naročito što se niko nije ni posebno iznenadio takvim stavom, a ni tema nije poprimila požarni karakter.

Mislim, ja na priču o milcu nisam naseo, a verovatno i da neću još dugo.
Ali ako si propustio, na forumu polako ovakav stav prelazi u opozicioni...u jednoj drugoj sličnoj temi sam u apsolutnoj manjini kada je o ovom reč.
« Poslednja izmena: Avgust 05, 2015, 01:52:11 pre podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7s
« Odgovor #16 poslato: Avgust 05, 2015, 07:58:43 pre podne »
Kada su A7 aparati u pitanju, uvek su isturena dva pitanja:

5. Has the compact size of the A7/A7r changed the way you work? What role do these new cameras play in your professional photography today?

My back feels a whole lot better at the end of a long day…
6. There aren’t many FE lenses available yet for the new system but which are your go-to lenses (including third party lenses) and why? Which lenses would you like to see from Sony in the near future?

I really LOVE the FE 55mm/1.8 and FE 35mm/2.8. I’d love to see a line-up of 1.8 Zeiss primes like 21mm/1.8, 35mm/1.8 and 85mm/1.8 to join the FE 55mm/1.8


A pocetak, price glasi ovako:

Welcome to our series of 100 interviews we will be holding with professional photographers who use mirrorless cameras for work! “Switching to a smaller and lighter system” has become somewhat of a buzz phrase as of late, but many working photographers take this philosophy seriously. From medical reasons such as resolving back and shoulder pain to the simple realisation that bigger does not mean better, photographers are turning to mirrorless systems now more than ever before.



Brian Smith ima 30 godina fotografskog staza, i Pulicera... ako to nekom znaci. Sve u svemu, sve je vise ovakvih primera.. i to ne malo, nego zaista mnogo.

Ko jednom mesecno izvadi fotoaparat, taj verovatno i ne oseca razliku.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7s
« Odgovor #17 poslato: Avgust 05, 2015, 12:36:06 posle podne »
Ja evo iščitah ovu temu nekoliko puta pa ne ukačih najbolje ove neke delove oko trolovanja i izvedoh isti zaključak kao argon u vezi toga.Ova i slične teme još od "onih" događaja prolaze bez ikakvih trzavica.Gotovo nekada i smeta ta količina sterilnosti  :)
Ako treba da uvedemo načela demokratije kao Severna Koreja onda cela priča postaje besmislena;)

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7s
« Odgovor #18 poslato: Avgust 05, 2015, 01:18:05 posle podne »
@Argon: nema sta da "nasednes" na pricu o milcu.  Prosto se radi o tome da isprobas razlicite opcije i izaberes ono sto odgovara tvojim licnim potrebama i afinitetima. Problem, da ga tako nazovem, jeste sto svako od, nas pokusava da ubedi druge da je njegov izbor najbolji prosto zato sto je najbolji za njegove potrebe i sistem aparat/staklo se hvali iz te, veoma licne perspektive. Ja, recimo, nisam verovao niti je ko mogao da mi dokaze koliko su L stakla dobra dok se sam nisam uverio u prednosti i mane istih. Licno iskustvo je majka.
Medjutim, stvar je sasvim jednostavna: ako ti aparat i stakla lebom hrane sitnu decu, onda moras da imas odgovarajucu opremu, a zbog koristenja te opreme nemas vremena da ucestvujes u beskrajnim tech related diskusijama. Mi koji nismo u toj situaciji mozemo da kupimo sta hocemo i menjamo opremu kad nam dosadi ili nam se svidi nesto drugo, mada bi bilo bolje da umesto merenja ciji je senzor manji ili veci isticemo prednosti senzora pokazivanjem fotografija napravljenih pomocu istih.
« Poslednja izmena: Avgust 05, 2015, 01:21:38 posle podne od strane Stalker »
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony A7s
« Odgovor #19 poslato: Avgust 05, 2015, 04:29:16 posle podne »
pa ja baš i pokušavam da izbegnem piču o subjektivnom... :icon_scratch:

Šta ima subjektivno kada u sličnoj temi pitam , šta se dešava kada se pokvari Fuji koji je u garanciji... ( jer za one koji nisu u garanciji ne smem ni da pitam ), i već 2 dana nema odgovora ??
Jel sam time pokvario žurku koja je dotle baš fino tekla?...
Ili sam time pokušao da ubedim nekog da kupi ono što i ja kupujem?

Priča o senzoru,objektivu i majstoru/servisu po tebi subjektivna stvar?

Ja koliko vidim ovde na forumu se više ne sme ni o DSLR-u ni o MILC-u ...  :dontknow:

Ako se ovako nastavi forum će se pretvoriti u neki sajt tipa ˝dodaj˝ ili slično... gde ćeš eventualno moći da dodješ da gledaš slike...
« Poslednja izmena: Avgust 05, 2015, 04:32:04 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8