Autor Tema: kao maketa  (Pročitano 5025 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
kao maketa
« poslato: Jul 21, 2015, 02:16:45 pre podne »
ovo sam slikao pre neku godinu u Madridu, elem, slike nemaju sa Madridom nista, slikao iz svoje hotelske sobe pogled na neki industriski komplex elem, ideja ovih slika je da "izgledaju kao maketa" .. slikano oko 4 popodne ako se dobro secam, jos uvek vrlo "ostro" svetlo, ocajno za neke portrete i sl. ali teoretski idealno za to sto sam ja hteo da napravim - izgled makete .. e sad, ovo je vise manje neobradjeno samo resizeovano na 900px .. nisam nikako zadovoljan sa ove dve slike ali sve nekako mislim da bi moglo iz njih nesto da se izvuce pa reko da priupitam ljude koji znaju :D

5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: kao maketa
« Odgovor #1 poslato: Jul 21, 2015, 02:19:30 pre podne »
na kecu mi se svidja sve kako je ispalo osim ove terase koja je pojela donji levi deo slike, ne znam kako bih iskropovo ovo da bude valjano .. skoje god strane da ga dovatim ne valja :(

takodje mi deluje da bi nebo na obe slike moglo lepo da se izvuce ali nesto ne umem kako god ga dovatim u camera raw ispadne gore nego original :(

5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: kao maketa
« Odgovor #2 poslato: Jul 21, 2015, 02:22:41 pre podne »
inace ovu prvu imam i sa drugacijom blendom .. mislio sam da probam da pravim neki HDR al to mi tek nije poslo za rukom :(

5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: kao maketa
« Odgovor #3 poslato: Jul 21, 2015, 02:25:30 pre podne »
elem, "cemu" .. podigao sam 3 slike sa kojima nisam zadovoljan sa kojima sam hteo da napravim nesto cega nisam bas vidjao na forumu (taj neki "maketa" izgled) .. dakle cemu trosenje vremena i prostora ... pa, to sto ja nisam zadovoljan sa ove dve (treca je varijanta prve) fotke ne znaci da umem bolje :( tako da bih ja sad i za ovo voleo da cujem neki konstruktivan komentar... ono meni su te fotke odradile svrhu kao "dokumentacija gde sam bio, memento, etc.." ali sam tu ja probao sa tih par slicki "jos nesto"..
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: kao maketa
« Odgovor #4 poslato: Jul 25, 2015, 10:32:34 posle podne »
Pa pazi, stvarno izgleda kao minijatura. :) Sto se tice neba... sta znam, jedino da puknes raw ovde pa da se poigramo svi zajedno.
Sto se tice pozicije, tu si nemocan... kako je tako je.

Ponekad pozelim da iznajmim onaj mali kamionet sa dizalicom, pa da se provozam gradom i fotkam sa 4m visine. Kapiram da je to onda to :)
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: kao maketa
« Odgovor #5 poslato: Jul 26, 2015, 03:53:26 posle podne »
Pa pazi, stvarno izgleda kao minijatura. :)

to sam hteo, sad koliko sam uspeo, ne znam ... jbg to mi je prvi pokusaj .. ono mesana su mi osecanja, subjektivno, ja sam sliko pa mi lepo, bilo je dobro zezanje tamo u madridu i onda, ko sto rekoh, subjektivno vuce sa sobom neke lepe emocije + to nesto sto sam hteo (da izgleda kao da sam slikao maketu) mislim da sam, sa strane aparata, dobio full .. e sad, sa strane obrade ne umem da poboljsam .. ali cak i tako kako je kapiram da nije lose samo "to da lici na maketu" .. ono sto mi, kada probam objektivno da sagledam fotke, smeta, je sadrzaj i kompozicija, ono - na slici nema nista zanimljivo, neke zgrade..

Sto se tice neba... sta znam, jedino da puknes raw ovde pa da se poigramo svi zajedno.

"ovde" je malo nezgodno, poveliko je to, ali evo podicicu na moj server slike iz te serije pa ko zeli da se oproba - slobodno :D ...

ono sto sam primetio na forumu a sto mi se ne svidja je da svi kada urade neku obradu ubace samo finalni rezultat, sto je super za "vidi sto ja umem" ali nije bas edukativno, bilo bi do jaja kada bi neko, ako nista drugo, uradio history snapshot, da se vidi redosled akcija ako ne i koje su vrednosti za te akcije :D, posto ja videh neke obrade koje su radili clanovi za neke fotke koje nema teorije ja da izvedem a komentari su bili "samo sam malo mrdao slajdere" .. mislim super :( .. a kapiram da ljudi nisu bas u fazonu pravljenja tutorijala od svake obrade koju rade :( i mene bi mrzelo :D

Sto se tice pozicije, tu si nemocan... kako je tako je.

Ponekad pozelim da iznajmim onaj mali kamionet sa dizalicom, pa da se provozam gradom i fotkam sa 4m visine. Kapiram da je to onda to :)

koliko puta mi se desilo na raznim putovanjima po svetu da vidim da bi ima bezobraznu scenu samo da mogu da se pomeri 4 metra po dijagonali  ... al jbg .. valjda je u tome fora, da izvuces najbolje sa moguce lokacije, i prepoznas dobar kadar i onda kada ga paceri (kao ja npr) ne vide .. jer jbg ja vidim da je kadar do jaja kad ga neko drugi uvati, al na istom tom mestu pitanje dal bi ja umeo da odaberem taj isti kadar iako mi je pred nosom

5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: kao maketa
« Odgovor #6 poslato: Jul 26, 2015, 04:36:06 posle podne »
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: kao maketa
« Odgovor #7 poslato: Jul 26, 2015, 11:57:24 posle podne »
A baš jeste kao maketa. Svaka čast njima što su tako napravili i tebi što si tako uslikao!
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: kao maketa
« Odgovor #8 poslato: Jul 29, 2015, 08:54:17 pre podne »
Arhi po meni to su sasvim korektne fotografije, na kojima si postigao željeni efekat makete. Slažem se da je terasa višak koji mnogo kvari fotografiju (iskreno govoreći) ali Zoran je to lepo komentarisao. Za nebo - i tu se slažem sa obom da je trenbalo sa njim nešto uraditi - verujem da će kolege dati dobra rešenja. Inače, ja sam veliki ljubitelj CPL kad je nebo u pitanju.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: kao maketa
« Odgovor #9 poslato: Jul 29, 2015, 02:04:47 posle podne »
Jesi li možda hteo da postigneš onaj miniature effect? Nikon ga odavno ima u svojim modelima:

https://www.youtube.com/watch?v=h2jkdvGrMTo
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: kao maketa
« Odgovor #10 poslato: Jul 29, 2015, 04:02:16 posle podne »
ne bukvalno tilt shift (ima i za canoon tih objektiva), to sam na postojece fotke mogao da dodam sa blurom .. ali da, nesto izmedju minijature i "vestackog/plasticnog" neprirodnog stanista .. sta znam to je bila ideja ..

@oldtimer, nisam imao cpl sa sobom (tj tada nisam imao za taj objektiv cpl uopste), imao sam samo taj jedan objektiv na aparatu i to je to .. nisam ocekivao da cu ista slikati posto se znalo dosta unapred da ce biti zgusnutih par nedelja .. i to sto sam slikao je sa hotelske terase ..
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže bobanf

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 558
    • bgd.boban
    • Pogledaj profil
Odg: kao maketa
« Odgovor #11 poslato: Jul 31, 2015, 10:22:37 posle podne »
Meni i izgledaju kao dobar render, nebo mozes da probas da zamenis nekom jednolicnom povrsinom /da bude bez oblaka/ i to je to.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: kao maketa
« Odgovor #12 poslato: Jul 31, 2015, 10:36:36 posle podne »
To sto nije bio prisutan CPL je prva stativa. Druga, Adobe RGB (1998) ... odakle ti izadje?
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: kao maketa
« Odgovor #13 poslato: Avgust 04, 2015, 12:50:27 posle podne »
To sto nije bio prisutan CPL je prva stativa. Druga, Adobe RGB (1998) ... odakle ti izadje?

za cpl, sta je tu je, nisam imao tada ni kod kuce a kamoli sa sobom ...
a za adobe rgb, mucim muku sa tim vec neko vreme, namestim na aparatu srgb, uvucem raw u fotosop mrdnem ovo ono u adobe camera raw, kliknem na open image i ps krene da se zali nesto kuka i place vzv to adobe rgb i srgb .. vise mi ide na ganglije ... no imas na onom linku full raw pa mozes da pogledas sam, ako sam ja dobro skonto u raw taj srgb/adobergb nemaju veze zar ne? ... sad sam probo skoro ovaj capture one pro, deluje iskusno i ne smara sa tim color space-om :D mada mi je i on tupav ... ne kontam za koji krivi fotosop ne ume direkt da ucita raw fajl i sve te opcije iz LR/ACR/COP ne budu u samom ps-u i sve radis do .!. na jednom mestu .. smaraju do bubrega ..

@bobanf .... to to .. render je jos bolje objasnjenje nego "maketa" ... render .. i to los render, ono "draft" :D .. bas sam sa oblacima mislio da bude trip da deluju vestacki i oni, no ne umem :( .. tako da, moguce da si u pravu, da je bolja fora da ih brisnem skroz i ostavim flat plavo da bude jos vestackije, odlicna ideja, probavam
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu