Autor Tema: Blic.Pitanje,savet i pomoc  (Pročitano 5381 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Medicinski tehnicar

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 292
  • Pol: Muškarac
    • 131090451@N08/
    • Pogledaj profil
Blic.Pitanje,savet i pomoc
« poslato: Jun 09, 2015, 10:58:10 posle podne »
Planiram da kupim blic,nece se sa njim slikati svadbe i vencanja..ali ce blicati opet ;D..naime da li neko zna nesto o modelu SHANNY SN600N nikon..i da li je bolji ili gori od YN565ex nikon ilil YN568 nikon...Koji od njih kupiti...hvala svima

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Blic.Pitanje,savet i pomoc
« Odgovor #1 poslato: Jun 10, 2015, 07:37:41 pre podne »

Van mreže MladenD

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 251
  • Pol: Muškarac
    • mladjad
    • Pogledaj profil
Odg: Blic.Pitanje,savet i pomoc
« Odgovor #2 poslato: Jun 10, 2015, 09:12:51 pre podne »
Vec sam pisao, Shanny nije na trzistu ni 6 meseci, tako da ti niko ne moze reci koliko je pouzdan i kako se pokazao. EXW cene su im nize nego Yongnuo, samim tim kvalitet je verovatno nizi.
Canon 5D mark IV, 8-15L f4, 16-35L f4 IS, 24-70L 2.8 II, 70-200L 2.8 IS II, 35L 1.4 II, 100L IS Macro, 135L f2, 85L 1.2 II, Sigma 50mm art

Van mreže Medicinski tehnicar

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 292
  • Pol: Muškarac
    • 131090451@N08/
    • Pogledaj profil
Odg: Blic.Pitanje,savet i pomoc
« Odgovor #3 poslato: Jun 10, 2015, 12:42:23 posle podne »
blackbeast,veoma zanimljivo i privlacno...

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Blic.Pitanje,savet i pomoc
« Odgovor #4 poslato: Jun 10, 2015, 01:51:36 posle podne »
Ma ima sad dosta tih "kopija kopije", ali bih ja ipak isao na provjereni Yongnuo.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Blic.Pitanje,savet i pomoc
« Odgovor #5 poslato: Jun 10, 2015, 07:55:10 posle podne »
Mogli su bolje ime da smisle. Šani, brate.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Medicinski tehnicar

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 292
  • Pol: Muškarac
    • 131090451@N08/
    • Pogledaj profil
Odg: Blic.Pitanje,savet i pomoc
« Odgovor #6 poslato: Jun 10, 2015, 08:08:33 posle podne »
 ;D ;D ;D hahaha ma neek je on dobar i jeftin pa nek mu ime kako god haha....

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1799
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Blic.Pitanje,savet i pomoc
« Odgovor #7 poslato: Jun 11, 2015, 02:13:12 pre podne »
koliko je jeftiniji od YN?
YN provereno dobro radi, imas ga i u lokalu sa garancijom, noviji modeli imaju usb da mozes da prefleshujes firmware... imaju dobru ponudu stvari oko objektiva (externi batt-pack je do jaja koristan recimo, rf trigeri ..) .. shani .. jbg mozda budu ok mada ovo su im prvi modeli, ne verujem da su prosli decije bolesti, moze da se desi da su im ovi prvi i kvalitetniji nego normalno (da ne rizikuju sa prvom serijom) a mozda su negde omanuli i imaju neke zeznute boljke .. ko sto rekoh, kolika je razlika u ceni? da li se isplati rizik?
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Medicinski tehnicar

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 292
  • Pol: Muškarac
    • 131090451@N08/
    • Pogledaj profil
Odg: Blic.Pitanje,savet i pomoc
« Odgovor #8 poslato: Jun 11, 2015, 10:53:45 pre podne »
YN 565ex je 125evra
shany je 125evra ali je u rangu sa YN 568 koji je oko 160-180evra

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1799
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Blic.Pitanje,savet i pomoc
« Odgovor #9 poslato: Jun 11, 2015, 11:26:41 pre podne »
koliko sam ja procitao "u rangu" je sto se tice kolicine svetla, sve ostalo je diskutabilno .. doduse to su sve nikon varijante pa ne znam bas sta sve tamo ima inace od opcija .. sta znam, ja bi licno isao na YN zbog sire ponude i kompatibilnosti sa samim sobom, ali ako nameravas da imas ukupno jedan .. nisu neke prevelike pare za rizik, kao sto rekoh te "prve serije" mogu da budu dosta kvalitetnije mehanicki od 2+ serije, jer tom serijom probijaju market .. e sad, decije bolesti .. ne znam sta je ta firma radila do sada, cak se i ozbiljnim proizvodjacima desavaju kiksevi, nikon ima dosta skup blic, original, oni pravili, koji oce se pregreje bez razloga, jesu resili problem u sledecoj verziji ali, ono, ako se desi nikonu, sta ocekivati od zutaca ..

nisam video da li shany ima usb za upgrade fw-a i da li ima steker za externi batt pack i da li prodaju externi batt pack ..
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Blic.Pitanje,savet i pomoc
« Odgovor #10 poslato: Jun 11, 2015, 01:54:52 posle podne »
Citat: Arhi
ali, ono, ako se desi nikonu, sta ocekivati od zutaca ..
Zar ima žuće od Nikona? :)


edit: Pogresan link :)
« Poslednja izmena: Jun 11, 2015, 02:04:27 posle podne od strane cronnin »
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Medicinski tehnicar

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 292
  • Pol: Muškarac
    • 131090451@N08/
    • Pogledaj profil
Odg: Blic.Pitanje,savet i pomoc
« Odgovor #11 poslato: Jun 11, 2015, 06:05:26 posle podne »
Hm lomim se i ja za yn.Ali isto pitanje da li prvo kupiti nikon 50mm 1.8G ili blic...sta vi mislite...

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Blic.Pitanje,savet i pomoc
« Odgovor #12 poslato: Jun 11, 2015, 06:10:28 posle podne »
Hm lomim se i ja za yn.Ali isto pitanje da li prvo kupiti nikon 50mm 1.8G ili blic...sta vi mislite...
Ne znam šta misliš fotografisati, ali od ovo dvoje ipak bih prije kupio blic.....
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: Blic.Pitanje,savet i pomoc
« Odgovor #13 poslato: Jun 12, 2015, 01:39:05 pre podne »
YN 565ex koristim skoro tri godine. odličan blic. čak možeš da ga koristiš kao dopunski jer ga aktivira i snop ugrađenog blica ili drugog blica koji je na telu aparata. bez ikakvih dodataka. V ažno je samo da uzmeš dobre baterije. proverene baterije: hahnel  Synergy, rechargeable, 2500mAh, nickel metal hydride. Omogućavaju skoro trenutno punjenje blica posle okidanja, dugu autonomiju rada i za normalnu hobističku varijantu odlična kombinacija.
BLIC PRVO. Blic treba kupiti istog dana kada se uzme i telo!
« Poslednja izmena: Jun 12, 2015, 01:46:02 pre podne od strane Petko30 »

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1799
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Blic.Pitanje,savet i pomoc
« Odgovor #14 poslato: Jun 13, 2015, 03:45:28 pre podne »
pazi ja sam tipican hobista antifotograf
 - kupio sam odlicnu opremu (jeste sad bajata al kad sam uzimao 50D nije bas bio neki ozbiljan izbor boljih a da ne kostaju ko dobar auto)
 - umetnost me ne zanima
 - slikam svoje zahebancije (elektroniku) za dokumentaciju i slikam ono zena, dete, letovanje, rodjendane dece od jednog buraza, drugog buraza ..

znaci volim ja da mi fotka dobra (malo samo da uvatim vreme pa cu ja da dizem fotke da malo i ja ucim, ko zna mozda uspem da uvatim nekoga da mu platim neki kursic za obradu) al mi nije cilj ni da je prodam ni da je objavim ..

iz tog ugla mogu da ti kazem da sad kad posedujem 3 digitalna i 5 analognih bliceva, da sam kupio blic tamo '96 kad sam kupio pvi eos rebel-g, danas bi verovatno znao o fotografiji 100x vise nego sto znam i imao fotke koje su 10000000000x kvalitetnije .. da ne kazem, imao bi neke stvari dokumentovano koje danas nemam :( .. vise sam o fotografiji naucio sa 2 analogna blica za 10 dana nego za 10 godina slikanja pre toga bez blica, naravno kupi ettl (ili kako se to vec zove za nikon) verziju analogija je super ko ima viska vremena :)

tako da - da li da uzmes blic ili objektiv - uzmi blic nema tu razmisljanja .. jeste nikon osetljiv, jeste ima mali sum, jeste dignes veliki iso, jeste u bunaru su, ali kad imas blic - imas izbor, kad nemas blic... (da ne spominjem da za one standardne juri decu i zenu slike vise ne moras nikad da brines o crvenim ocima)
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Medicinski tehnicar

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 292
  • Pol: Muškarac
    • 131090451@N08/
    • Pogledaj profil
Odg: Blic.Pitanje,savet i pomoc
« Odgovor #15 poslato: Jun 13, 2015, 09:33:17 posle podne »
Hvala puno svima i na savetima i na odgovorima..Imao sam blic yn 565ex pre dve ipo godine i vrlo malo koristio za 6 meseci kao i aparat i ja ga prodam..i posle sam se pokajao..i sad se dvoumio i kupio sam nikon 50mm 1.8g....Zahvaljujem se Ljubi na povoljnoj ceni i na ukazanom poverenju....
E da se ne dvoumim sledeca incesticija yn 568....