Autor Tema: Studio?!  (Pročitano 47551 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže sergio

  • sergio
  • SuperModerator
  • Senior
  • **
  • Poruke: 574
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Studio?!
« Odgovor #20 poslato: Novembar 17, 2008, 05:26:45 posle podne »
Pa kazes : Ja  sam u svom radnom veku jako malo koristio blic-skoro nikada a u studio nisam ni ulazio.

Interesovalo me je koliko se dugo bavis fotografijom i kojom vrstom , posto nisi nikada koristio blic ... vidim da fotkas predstave ,a tu se ne sme koristiti blic naravno .. da li ti je to zanimanje? ... znam neke koji su opominjani da aparat ne smeju koristiti , najvise zbog blica a i zatvarac na Dslr-u se prilicno cuje , zar ne? ... pretpostavljam da imas posebnu dozvolu za ovakvo fotkanje .. Na to sam mislio ...
EOS 30 D / EF-S 17-85mm 1:4-5.6 IS USM / 50mm f1.8  / EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS  /  Canon 35-80mm f/4-5.6 (bez prednjeg stakla :) / Speedlite 580EX II

Van mreže SRKI 66

  • Junior
  • *
  • Poruke: 29
    • Pogledaj profil
Odg: Studio?!
« Odgovor #21 poslato: Novembar 17, 2008, 06:17:43 posle podne »
Ja sam fotograf Narodnog pozorišta, ali mi je to jos uvek ''hobi''. Objasnicu ti, sad moram na posao. Inače ima caka i za to što se zatvarač za vreme predstave čuje.

Van mreže sergio

  • sergio
  • SuperModerator
  • Senior
  • **
  • Poruke: 574
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Studio?!
« Odgovor #22 poslato: Novembar 17, 2008, 07:36:37 posle podne »
To je jako lep posao ... moram priznati ...
EOS 30 D / EF-S 17-85mm 1:4-5.6 IS USM / 50mm f1.8  / EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS  /  Canon 35-80mm f/4-5.6 (bez prednjeg stakla :) / Speedlite 580EX II

Van mreže SRKI 66

  • Junior
  • *
  • Poruke: 29
    • Pogledaj profil
Odg: Studio?!
« Odgovor #23 poslato: Novembar 17, 2008, 11:50:56 posle podne »
Jako jako lep, ali izuzetno zahtevan i specifičan.Mislim da u oblasti umetničke fotografije-nema težeg posla i slabije plaćenog/naravno kod nas. Milion problema a i umetničkih sujeta. U mom teatru ima tri pod teatra koji svaki za sebe iziskuje odrđen pristup. Opera, drama i balet. O baletu mogu da ti pričam do sto i nazad jer sam jedini stručan da to radim i jedini znam kompletnu problematiku i lepotu i to malo šire, mislim na geografske granice. Osnovni problem a ujedno i lepota fotosa, su senke odnosno uvek nedovoljno svetla. Da ne govorim da moraš da znaš kako određene osobe da slikaš. Za sada u mentalnoj memoriji imam bar 90 umetnika (prvaci i solisti) za koje znam u kom momentu moram da ih uslikam. Da te ne davim dalje, u prilogu ti šaljem fotku od večeras. Opera je u pitanju. 
Iso 800, f2.8, 200mm,  1/40s - naravno iz ruke. Videćeš da oštrina malo pliva, ali je to dozvoljeno u ovim uslovima rada.

Van mreže sergio

  • sergio
  • SuperModerator
  • Senior
  • **
  • Poruke: 574
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Studio?!
« Odgovor #24 poslato: Novembar 17, 2008, 11:57:03 posle podne »
Super ..
Koju opremu koristis  ? 
EOS 30 D / EF-S 17-85mm 1:4-5.6 IS USM / 50mm f1.8  / EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS  /  Canon 35-80mm f/4-5.6 (bez prednjeg stakla :) / Speedlite 580EX II

Van mreže SRKI 66

  • Junior
  • *
  • Poruke: 29
    • Pogledaj profil
Odg: Studio?!
« Odgovor #25 poslato: Novembar 18, 2008, 12:22:08 pre podne »
Canon D20 i uglavnom sigmu 70-200 2.8, mada eos 5d i 5d mark II su zakon, + L serija objektiva....... eh

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Studio?!
« Odgovor #26 poslato: Novembar 18, 2008, 04:31:26 posle podne »
Mihailo .. daj napisi kakvu rasvetu si imao tamo u studiu ? kakav je bio raspored?
Posto nisam ja nista namestao, nisam ni siguran kako je bilo namesteno, ali mi se cini da je bilo nesto ovako:
Ispred modela 2 x bowens 500w i u pozadinu(iza modela) 2 x bowens 300w...
Mislim... ???

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Studio?!
« Odgovor #27 poslato: Novembar 25, 2008, 11:20:26 pre podne »
Studio...

Van mreže dacasmokvica

  • Junior
  • *
  • Poruke: 11
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Studio?!
« Odgovor #28 poslato: Novembar 25, 2008, 11:25:11 pre podne »
Ljupce...ko ti je ova cica.  ::)  ;D  :P
If We're In Love We Should Make Love

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Studio?!
« Odgovor #29 poslato: Novembar 25, 2008, 12:25:37 posle podne »
Ljubo, jesu ovo slike za novogodisnju reklamu/popust? :P

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Studio?!
« Odgovor #30 poslato: Novembar 25, 2008, 12:46:30 posle podne »
Planirao sam da neke iskoristim za neki baner, videcemo ...

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Studio?!
« Odgovor #31 poslato: Novembar 25, 2008, 01:09:01 posle podne »
E onda, da Ti kazem sta je po meni moglo biti bolje... Na prvoj slici je pozadina delimicno sprzena, taj deo koji je tamniji samo cloniraj i to je to... Druga je malo tamnija, smeta ta senka ispod njenog nosa, valjda od aparata... Na trecoj malo vristi crvena; i kao i na cetvrtoj crna boja aparata vuce na ljubicastu...
Nadam se da ne zameras, al' kad vec idu na baner...

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Studio?!
« Odgovor #32 poslato: Novembar 25, 2008, 01:20:34 posle podne »
To za prvu sam znao da ce neko da primeti, jednostavno zbog boje kape, koja bi se stopila sa pozadinom, to nisam zeleo da uradim.
Druga je bila jos vise tamna, posvetlio sam koliko je moglo, a da ne ispadne neprirodna.
U pravu si za trecu.
Moguce za cetvrtu malo, igrao sam se sa "color balance", ali ne primecujem toliko na mom monitoru to, stari Samsung 755DFX...  :D

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Studio?!
« Odgovor #33 poslato: Novembar 25, 2008, 01:29:19 posle podne »
Ako te je kapa mucila, sto je i normalno, jelte, nisi trebao da przis pozadinu, jes da bi onda bila siva, ali si se mogao igrati sa senkama i slicno... Kad sam slikao u studiju ne razmisljajucu sta ce biti, rekao sam devojci da obuce neku belu majcu, bukvalno kao da joj fali deo tela... Al' dobro, najbolje se uci na svojim greskama...
Imam dva pitanja, jesi li radio u necijem studiju ili si improvizivao? I jesu li to kinezi ili bowens?
Poz


Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Studio?!
« Odgovor #34 poslato: Novembar 25, 2008, 01:41:30 posle podne »
Kod naseg Voje na NBGD, "kinezi" su u pitanju.

Van mreže Vojislav

  • Administrator
  • Član
  • ***
  • Poruke: 183
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • Fotografisanje
Odg: Studio?!
« Odgovor #35 poslato: Decembar 10, 2008, 06:51:16 posle podne »
Nazalost "kinezi", tacnije "Jinhui", 2 X 600 Ws, Kisobran i Softbox, a uz to i blic SB800 kojim je osvetljavana pozadina, on se uglavnom nalazio iza modela okrenut prema pozadini.
Jel ima neko ideju zasto su neke fotografije iz studija bile dobre, a neke totalno crne iako su blicevi svi okidali i sva podesavanja su bila ista, manuelno je sve bilo podeseno, a problem nije do tela fotoaparata, jer smo probali sa raznim telima i uvek se javljao isti problem sa skroz crnim fotografijama?
Predpostavljam da je problem do triggera i receivera, ali ne znam kako da ga resim.
Jel znate gde imaju da se kupe neki kvalitetniji triggeri i receiveri kod nas?
Nikon D7100
Nikon 70-200mm f/2.8 VR II
Nikon AF-S DX NIKKOR 18-200mm f/3.5-5.6G ED VR II
Nikon SB-910

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Studio?!
« Odgovor #36 poslato: Decembar 10, 2008, 07:03:54 posle podne »
Ti imas noink, pa ti ne treba nista koliko ja znam! Jednostavno okidas rasvetu built-in-pop-up blicem... E sad, ne znam da li je kineze moguce okidati na ovaj nacin... :(
A problem nastaje verovatno kad pucas brzo, pa glave ne stignu da se napune... Ali bi tada dobijao zacrnjene, a ne skroz crne fotke... ???
Moras da pravis pauzu izmedju snimaka, meni se to isto desavalo i sa bowens-ima, ali nisu bile skroz crne fotke!

Vidi ako kinezi imaju te senzore, SB800 ima sigurno, jer sam ja sa 40D okidao tri SB800 ugradjenim blicem!

PozZ

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Studio?!
« Odgovor #37 poslato: Decembar 16, 2008, 12:47:19 pre podne »
Evo jos par...

Van mreže sergio

  • sergio
  • SuperModerator
  • Senior
  • **
  • Poruke: 574
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Studio?!
« Odgovor #38 poslato: Decembar 16, 2008, 08:19:12 pre podne »
uuuuuuuu .. prva je ekstra .. mislim i ostale su dobre ali prva razbija .. svaka cast !
EOS 30 D / EF-S 17-85mm 1:4-5.6 IS USM / 50mm f1.8  / EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS  /  Canon 35-80mm f/4-5.6 (bez prednjeg stakla :) / Speedlite 580EX II

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Studio?!
« Odgovor #39 poslato: Decembar 16, 2008, 04:21:15 posle podne »
Hvala! :) Drago mi je da Ti se dopadaju...